Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz cze 27, 2024 9:01 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn wrz 27, 2010 8:58 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
Cel mało ambitny, ale mimo wszystko postaram się coś naskrobać.
Od pewnego czasu targały mna objawy choroby górskiej, tzn. głód gór. Tak się złożyło, że co weekend wyskakuje jakaś rodzinna impreza, skutecznie niewecząca plany. Pare razy "na szczęście" pogoda była kiepska, ale w tą sobotę postanowiłem bez względu na wszystko ruszuć w góry. Tym bardziej, że sobotnie prognozy były znośne, a dalsze prognozy tragiczne, zimno, na pewno znów zaśnieży Tatry, co może już zakonczyć zezon, w każdym razie dla mnie. Żona wyprawiała imieniny - obiecałem wrócić na 13.00, więc obrałem za cel Osterwę, kolejny "biały punkt" na mojej mapie szlaków do przejścia. Mam taki plan, aby wejść na każdy szczyt i przełęcz w Tatrach dostępne szlakiem. Już niewiele tego zostało. Wyruszam więc o 4.00. W Smokovcu mała przeszkoda na drodze - tir cysterna zawiesił się na zakręcie, tuż za przejazdem kolejowym. Jakoś udaje się go ominąć. Godz. 6.00. jestem na parkingu Popradskie Pleso. Aby przyspieszyć czas, zabrałem ze sobą rower. Na podjeździe do Popradskiego nogi jak z waty. Kiedyż to ja ostatnio jeździłem na rowerze? Ale po kawałku trasu rozgrzałem się i już jechało się lepiej. Przed 7.00 zapinam rower obok schroniska i ruszam w górę. Nikogo na szlaku, warunki pogodowo - fotograficzne kiepskie - ciemno, pułap chmur gdzieś na ok. 2100. W czasie podejścia spotykam kamzika, potem jestem świadkiem BBC Wild na żywo, czyli mogę obserwować goniące się kozice po stoku. Nie wiem czy to facet gonił faceta czy może babkę :?:
Prze króciutkie chwile odsłania się Koprowy i rejon Doliny Złomisk. O 8.00 jestem na szczycie. Zastanawiam się, czy nie iść na Tępą, ale po co? Pułap chmur tuż nade mną, wieje, zimno. Nic bym nie zobaczył. Spedzam więc gdzieś godzinke w samotności na górze. Lekarstwo dla mojej choroby górskiej. Dopiero w czasie zejścia spotykam pierwsze grupy turystów. Tatry nabrały już pieknych kolorów jesieni. Szkoda że nie mam full widoków, ale i tak, jak na dzisiejsze warunki - nie jest źle. A potem już tylko parominutowy zjazd do parkingu i powrót nach hause.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Ostatnio edytowano Pn wrz 27, 2010 9:40 am przez gouter, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 27, 2010 9:17 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10407
Lokalizacja: miasto100mostów
"Wycisnąłeś" niezłe zdjęcia z kiepskiej pogody.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 27, 2010 9:21 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
lubię to :D

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 27, 2010 11:50 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Bardzo dobre zdjęcia. 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 27, 2010 12:05 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Co za bydle jest na 3 zdjęciu ?

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 27, 2010 12:29 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 18, 2009 3:07 pm
Posty: 1641
Lokalizacja: MARCIN NH Kraków
lepszy jest szpikulec na 4 :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 27, 2010 12:33 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 6:52 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Sosnowiec
Łukasz T napisał(a):
Co za bydle jest na 3 zdjęciu ?


Zdaje się, że to wspomniany Koprowy (chyba).

_________________
- Ej, Panie Derechtórze! Mom takom, wicie, mature do godania... telobyk godoł, ino, wicie... nie wim, o cyim!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 27, 2010 12:35 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
A tak. Podobny do siebie.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 27, 2010 1:31 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
Cytuj:
A tak. Podobny do siebie.

Z twarzy podobny zupełnie do nikogo :mrgreen: , tak to Koperek.
Dodam jeszcze parę fotomontaży
Czy ktoś wie co to jest, na Osterwie, kamienny różaniec?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 28, 2010 7:14 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz wrz 24, 2009 4:46 pm
Posty: 1711
gouter napisał(a):
w tą sobotę postanowiłem bez względu na wszystko ruszuć w góry. Tym bardziej, że sobotnie prognozy były znośne

no właśnie,coś było nie tak z tą sobotą :scratch:

bardzo mi się podoba światło na tym Koperku :wink:

_________________
"Sukces-jeśli go osiągamy-to tylko pewien dar.Ostatecznym celem jest poczucie pełni i samoświadomość"
Steve House


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 28, 2010 7:24 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
My takich widoków nie mieliśmy... Koprowy podobno było widać jeszcze 10 minut przed naszym dojściem na Wrota bo wracająca osoba mówiła że widać.

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 28, 2010 7:42 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ivona napisał(a):
no właśnie,coś było nie tak z tą sobotą

Na Słowackim "Pocasie" w Strbskim Plesie pokazywali pełne słońce :evil:
ale i tak było OK, że Osterwa była pod chmurą, widok był dość osobliwy, rzekłbym truistycznie - Klimaty Tolkienowskie (choć nie trawię Władców :x )
Warto było chociażby dla jesiennych kolorów.
Na tej fotce sprawdzałem zoomem, czy nikt mi rowerka nie zwinął :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 28, 2010 8:04 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz sie 06, 2009 5:37 am
Posty: 795
gouter napisał(a):
Czy ktoś wie co to jest, na Osterwie, kamienny różaniec?

Kurde, gdzie jest ten różaniec? :scratch: Nie przyuważyłam go tam ostatnio.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 28, 2010 8:25 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
Cytuj:
Kurde, gdzie jest ten różaniec? Nie przyuważyłam go tam ostatnio.

Nie wiem, czy to różaniec, może jakaś nowa forma asekuracji :roll:
jest widoczny ze szlaku może pięć minut w dół od szczytu, chociaż nie tak łatwo go zauważyć - zlewa się kolorem ze skałą, nie ma tu skali porónawczej, ale jest ogromny, kamienie pewnie wielkości pięści, albo i większe.

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 19, 2011 8:49 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
Z dzisiejszej lektury forum widzę, że duża liczba z nas była w ten weekend w Tatrach. Sam też polowałem, żeby wstrzelić się w pogodę, tym bardziej, że cięzko znaleźć wolny weekend. Jak pisałem już w ubiegłorocznej relacji, staram się powoli zakończyć plan wejścia na wszystkie szczyty i przełęcze szlakowo. Lodowa długo czekałą na swoją kolej. Aż wreszcie się doczekała. Planując cel przypadkowo dowiedziałem się, że spóźniłem się z Tomanową Przełęczą, gdzie zamknęli szlak. W piątek śledziłem prognozy, które były bardzo rozbieżna, na jednej pokazywali full słońce, na drugiej cały dzień pełne zachmurzenie, a jeszcze na innych albo zachmurzenie po porannych przejaśnieniach lub odwrotnie. Jedynie nigdzie nie zapowadano deszczu. Wyruszam tak, aby po drodze zawieźć żone do pracy w NS na 7.00. Umawaim się, że będe wracał tak, żeby zabrać ją z powrotem o 19.00. Jak rzadko bardzo fajnie się jechało, mały ruch w moim miasteczku powiatowym, a na Słowacji - nowy asfalcik praktycznie ze Starej Lubownii aż do Tatr. Droga aż prosiła się o remont. Zostwaim auto już tradycyjnie w Tatranskiej Leśnej pod pensjonatem Karpatia. Zawsze te 5 Euro zostanie w kieszeni. Tutaj już standardowo - do Studenovodskich wodospadów - około 45 minut. Dalej już tłoczno na szlaku, jak na to, że po sezonie - niespodziewanie tłoczno. Większość dochodzi tu z kolejki na Hrebieniok, skracając sobie drogę o tą godzinę. W Dolinie Małej Zimnej Wody - w Wielkim Łomnickim Ogrodzie zaskoczenie. Będąc tutaj kiedyś w sierpniu zachwyciły mnie kwietne łąki i płynący tu potok omijał drzewa rosnące na wysepkach. Teraz są tutaj suche chabazie i ani kropli wody. Dalej wiadomo - żmudne i męczące podejście na próg Doliny Pięciu Stawów Spiskich. Do tej pory pogoda średnia - pełne zachmurzenie, ale przynajmniej pułap chmur wyżej niż szczyty. Ale teraz jak na zamówienie, po podejściu przejaśniło się, a przymglone powietrze zostało niżej. Piękna pogoda i widoczność. Morda sama się uśmiecha. Jestem zaskoczony tym, że nie czuję zbytniego zmęczenia - przez ostatnie kilkanascie dni moja aktywność ograniczała się do wsiadania i wysiadania z samochodu. Może to zbawienny wpływ zabranego płynu energetyzującego? No ale czasowo bez rewelacji, jeżeli chcę wrócić na 19.00 do Sącza, musze się sprężać, bez zbytniego wylegiwania się w słońcu nad jeziorkiem. Idąc w stronę Lodowej przełęczy widzą ludzki wąż na Czerwonej Ławce. Straszne tłumy!!! Na szczęście na Lodową spokojniej. Dobrze, że poprawili szlak od tej strony, bo początkowe podejście bez drewnianych zabezpieczeń po piargu dawało w kość. Z przełęczy dla mnie jeden z ładniejszych widoków na Tatry Wysokie. Podchodzę trochę wyżej, w stronę Małego Lodowego, żeby uciec od ludzi i w spokoju móc nacieszyć sie chwilą i widokami. Trochę jedynie przeszkadzał zimny wiatr. Czas podejścia z dołu wyniósł około 4,5 godziny, więc wcale nie wiele krócej, niż pokazywał czasy na szlakowskazach. W drodze powrotnej zagadał mnie rodak z okolic Krakowa, który był na nielegalu :evil: na Baranich. Powiedział mi informację, nie wiem czy prawdziwą, że w czasach, gdy prezydentem był Kwachu, planowane było wejście prezydentów Słowacji i Polski na Gerlach. Z tej okazji zamontowano ubezpieczenia na Gerlachu, wejście nie doszło do skutku, a ubezpiecznia ściągięto :?:
Teraz kolej na następne odhaczenie, pozostało: Otargańce z Raczkową Czubą, Siwy Wierch, Baraniec, Wrota Chłubińskiego, Grzbiet od Kasprowego do Przełęczy Kondrackiej, Zawory i Ciemnosmreczyńskie Stawy oraz Wielka Łomnicka Baszta. Jeżeli w październiku pogoda dopisze to może jeszcze jedno z powyższych będzie skreślone. Oby.
Parę rzeczy z matrycy, przepraszam za jakość, ale nie chciało mi się bawić w ulepszanie w programach graficznych.
P.S. Udało mi się znaleźć Matterhorna w Tatrach!!!!
Obrazek


Obrazek
By gouter at 2011-09-19
Obrazek
By gouter at 2011-09-19
Obrazek
By gouter at 2011-09-19
Obrazek
By gouter at 2011-09-19
Obrazek
By gouter at 2011-09-19
Obrazek
By gouter at 2011-09-19
Obrazek
By gouter at 2011-09-19

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 19, 2011 9:31 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Z tym wejściem prezydentów to jest prawda, nie doszło jednak do skutku. Przecież krzyż na Gerlachu został ustawiony wcześniej, ok. 1997 r w związku z wizytą ówczesnego prezydenta czy premiera Słowacji. Gerlach w swej historii był już też niechlubnie zawłaszczony przez Stalina i Franciszka Józefa. Natomiast kradzieży łańcuchów w 2004 r. dopuścili się chyba polscy złomiarze, zaś jacyś Węgrzy wymalowali na szczytowych skałach do dziś widoczne graffiti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 20, 2011 7:07 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
też słyszałem kiedyś o tym planowanym wejściu prezydentów. Zdjęcia ekstra zwłaszcza z Osterwy :wink: Byłem tam nie tak dawno bo ze 3 tyg temu i nie było jeszcze takiej pięknej kolorystyki.

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 20, 2011 9:00 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
zephyr napisał(a):
Zdjęcia ekstra zwłaszcza z Osterwy Byłem tam nie tak dawno bo ze 3 tyg temu i nie było jeszcze takiej pięknej kolorystyki.

myślę, że już za tydzień będzie

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 21, 2011 12:38 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
Cytuj:
Obrazek

Narodowa pielgrzymka na Czerwoną Ławkę :D

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 21, 2011 1:30 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
peepe napisał(a):
Narodowa pielgrzymka na Czerwoną Ławkę

Tak się teraz podziało, że górskie łazikowanie to rozrywka masowa, gdzie te czasy, gdy po słowackiej stronie można było po sezonie wędrować spotykając na szlaku raptem kilka, kilkanaście osób :cry:
Kiedyś powiedziałem sobie, że w sezonie niegdy nie pojadę w Polskie Tatry, teraz wychodzi na to, że jak nie jest się na szlaku najpóźniej o 7.00 to trzeba liczyć się właśnie z pielgrzymkami, nawet na Słowacji.
Obrazek

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 21, 2011 1:43 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
gouter to musisz jeździć w Zachodnie :wink: tam zawsze jest mało ludzi.

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 21, 2011 2:11 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
zephyr napisał(a):
gouter to musisz jeździć w Zachodnie

szczególnie na Giewoncie :mrgreen: , dla mnie to 50 km w jedną stronę dalej. Zresztą wiem, które szlaki są mniej czy bardziej oblegane. Na samej Lodowej Przełęczy było może z 10 ludzi, większość parła na Czerwoną Ławkę, a ja sobie polazłem parę turni w górę w stronę Małego Lodowego i tam miałem spokój.

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL