Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 11:43 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N lis 06, 2011 10:02 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 20, 2010 4:58 pm
Posty: 126
CDN


dzień 5) 25 sierpień

nad jezioro Silvretta Stausee 2030 dojeżdżamy płatną i niezwykle widokową drogą z serpentynami zakręconymi jak wytapetowany wąż europejski


Obrazek

Wobec dzisiejszych planów jakie mieliśmy wobec Silvretta ... spotkał mnie wielki zawód.
Odezwała się niespodziewanie dawna kontuzja i poczułam się jak zwiędły liść sałaty :(
Buuu.. ja , która lubi być w ciągłym ruchu i wciąż coś robić i nagle okazuje się , że muszę tutaj zostać na dole i czekać

Obrazek


Może ktoś był w podobnej bezradności to doskonale rozumie mój stan. Nie mam wyjścia i pozostaję wśród gąbczastych wrzosowisk z dala od ludzkiego zgiełku wśród frywających motyli ..góry przede mną i obok, mówię do siebie i do nikogo i chociaż piękne jest to miejsce to leżę i czekam i ściska mnie w środku ..płynie łza niemocy ..leżę i rozkoszuję się naturą i rozmyślam i przez chwilę mam sen o ...lataniu ..jak boski to przywilej jak prawdziwa wolność i ile teraz bym dała , aby wszystko oglądać z góry ...jak ptak , tyle , że we śnie wszystko jest inaczej .. jedyny mój towarzysz to komórka , robię zdjęcia : krajobrazy, kamienie, roślinki i czuję zapach na szczycie i widzę oczyma wyobraźni widoki , których tym razem nie zobaczę ..

Mój Zb.K poszedł na Hohes Rad 2934
mijając tabliczkę

Obrazek

do przełęczy Rad Schulter 2697 skacząc z kamienia na kamień Cytuję :
"nie widzę oznakowań i rozglądam się wyłącznie za kopczykami i licząc w myślach raz dwa trzy cztery narzucam sobie tempo i dochodzę po osuwających się piargach do przełęczy

Obrazek

Obrazek


i patrząc na kamienisty krajobraz pytam siebie w myślach :

"iść dalej czy wracać ? Decyzja Idę !
zaczyna się delikatnie , spokojnie ,zwykłe podejście , myślę sobie nie jest tak źle , ale zaczyna się stromo i oznaczeń żadnych nie widać ,trudno znaleźć , szukam wciąż drogi , za chwilę jest za chwilę gdzieś znika , szukam drogi , jest ale żadnych klamer, lin, łańcuchów, stromo, zmieniam spodnie na długie i idę na czworakach inaczej nie da rady a jak za rogiem – myślę, że jak będzie stromiej to zaraz wracam , czołgam się i przydałoby się magnesowe przyciąganie ..trochę to trwa i zjadam kawałek czekolady i

Obrazek


jestem na szczycie i myślę sobie , że wejście zawsze jest niewiadomą, ale ja jeszcze muszę stąd zejść

Obrazek

Obrazek


i dedykacja którą zostawiłem na szczycie :
"dla Ali – Zbyszek Lublin Poland 25.08.2011"
Obrazek


zaczyna się schodzenie w dół : cholernie stromo , kręcę się na wąskiej półeczce i czuję strach przez chwilę, znów zgubiłem drogę znów się kręcę i słysząc rozmowy po niemiecku kieruję się w tym kierunku i schodzę na dupie bo inaczej się nie da , to były mocne wrażenia i zawrotne Tempo i Wyrypa! i jak dobrze , że miałem Parę jak Lokomotywa "

Obrazek

koniec cytatu "

to miłe :) własny chłop po tylu latach i tyle czułości ..
siedzimy na tarasie po kolacji popijając winko patrzymy w niebo wypatrujemy gwiazd a oglądana prognoza pogody na jutro nie napawa optymizmem ..pojutrze zapowiadają załamanie pogody i opady śniegu...aż nie chce się wierzyć , że tak może być naprawdę

dzień 7) 27 sierpień

rano pyszne śniadanko , wychylamy nos z cieplutkiego hoteliku , pada deszcz brr..temperatura spadła do 5 st brr..kaptury na głowę i inne garderobiane udogodnienia i wyruszamy do kolejki . Naszym dzisiejszym celem wykluczającym siedzenie w hotelu jest miasteczko po stronie Szwajcarii o "magicznej" nazwie Samnaun.
Koleją .....i patrzymy a tu ...zima i śniegu prawie po kolana i temp poniżej zera

Obrazek


Krzesełkami, kanapami docieramy do kolei linowej , która zwozi nas do celu.
Samnaun to urokliwe miasteczko , tętniące życiem a w sklepach wszystko to czego może tylko zapragnąć "turysta" : Peeerfumy ! , srebro, złoto, zegarki , elektoronika, słodycze...i gorzaaała ;)
Niezwykle zaskakująca "magia" cenowa i nasze skromne plecaki wypełnione turystycznie ładnie prezentują się na ulicach Samnaun i na naszych plecach i jak dobrze , że istnieje strefa Schengen :)

Obrazek

Obrazek


komórka wciąż wydaje dźwięki sms za smsem , nie mam czasu i głowy zaglądać kto i za czym może zawrać mi głowę , zrobię to po powrocie , a oczekując na odjazd kolei czas umilamy sobie herbatką

Obrazek

Obrazek

w wolnej chwili przeglądam komórkę : te pierwsze 4 smsy to Lichtensztein ..ech przez moment się rozmarzyłam o raju podatkowym i w najlepsze mieszka sobie tutaj nadal Książę , który jest posiadaczem drugiej co wielkości po angielskiej Królowej , prywatnej kolekcji obrazów na świecie . A najwięcej ma Rubensów ;)

ciekawostka pogodowa dwa zdjęcia z tego samego miejsca :
22 sierpień
Obrazek
27 sierpień
Obrazek


Ostatni niedzielny słoneczny poranek po śniadaniu i tylko biją dzwony , to z pewnością na nasze pożegnanie z Alpami . Ostatnie krzątanie przy samochodzie i wszystko wokoło geschlossen.
I to by było na tyle póki co :D

ps.tradycyjnie dziękuję mojemu Zb.K. oraz Beatce i Arturowi za następną superową alpejską włóczęgę i do następnego :)

ps.ps.
Relację tę dedykuję mojemu Tacie , który leży na OIOM-ie po rozległym zawale serca
jest mi smutno :( Tato zaskoczyłeś mnie tym wydarzeniem.. zawsze zdrowy na chodzie biegający i teraz musisz zwolnić..musisz wrócić, bo przecież wiesz i czujesz ,
że wszyscy tutaj na Ciebie czekamy

_________________
jaka impreza? nic o tym nie wiem ..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 06, 2011 10:58 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
ładny ciąg dalszy. szkoda, że dopadła Cię niemoc dnia pierwszego.

dużo zdrowia dla Taty.
pzdr

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 07, 2011 9:43 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Ala napisał(a):
oczekując na odjazd kolei czas umilamy sobie herbatką

Jechaliście tym piętrowym potworem? :wink:
Samnaun bardzo mi się podobało, może nie tak sklepy jak sam klimat miasteczka wciśniętego pomiędzy ściany. Zwłaszcza ta najwyższa część (Samnaun Dorf?), z tym wąwozem w górze z którego wypada szlak przemytnika.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL