Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz lip 04, 2024 5:25 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N sty 15, 2012 10:37 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2201
Wstałem dzisiaj późno, o 9:00, z lekką pozostałoscią po wczorajszej imprezie. Wyjrzałem za okno - piękna zima, ale na ambitną trasę mnie nie stać. Wziąłem mapę pobliskiej okolicy i zacząłem sobie ogladać. Nagle doznałem olśnienia - PARYŻ!!! Ukochana zawsze mówiła, że chciałaby pojechać ze mną do Paryża. No to szybkie śniadanie, do auta i jedziemy. Mniej więcej o 10:30 rozpoczynamy wędrówkę przez zaśnieżony las.

Obrazek

Ale lekko nie było. Teren nieznany, prowadziłem bez szlaku leśmymi drogami, bez wyciągania mapy i zrobiliśmy jakieś przedziwne kwadratowe kółko. Kiedy już nic mi nie pasowało wyjąłem mapę i stwierdziłem, że w zasadzie po godzinie marszu jesteśmy w punkcie wyjścia. Spróbowaliśmy więc jeszcze raz, tym razem mapa w ręce i nawet kompas. Udało się! W pewnym momencie zobaczyliśmy jakieś domy i charakterystyczną wysoką metalową konstrukcję - Wieża Eiffla.

Obrazek

Na przedmieściach natrafiliśmy na opuszczone centrum handlowe. Prawdopodobnie zostało zniszczone podczas ostatnich zamieszek na tle rasowym. Było o tym głośno w TV, pewnie wiecie o co chodzi.

Obrazek

Powiem szczerze. Paryż jest przereklamowany. Opuściliśmy go bez żalu i skierowaliśmy się do kolejnej zaplanowanej atrakcji - Wąwozu Sztuczki. Widać go tutaj z oddalenia - tam w dole. Na mapie nie było żadnego szlaku, żadnej drogi... nawet żadnej ścieżki.

Obrazek

A tak wygląda dno Wąwozu Sztuczki. Coś dla miłośników chaszczingu. W lecie w krótkich spodenkach nie do przejścia. Zimą, przy małej ilości śniegu jak najbardziej do zrobienia. Bardzo ciekawa okolica - praktycznie cała sieć wąwozów, zarośnietych i zawalonych połamanymi drzewami.

Obrazek

A to mi się podobało - gałęzie sosny w ciekawy sposób przysypane śniegiem.

Obrazek

Jednym słowem bardzo udana wycieczka i mam już zaliczony Paryż ;)

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 16, 2012 12:47 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2008 5:44 pm
Posty: 2531
Lokalizacja: bliżej... znacznie bliżej ^^^ ;)
gówno, nie Paryż!!!

Paryż jest przecież koło Wenecji, na północ od Rzymu!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
"Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL