Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 8:05 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lis 01, 2011 10:48 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 20, 2010 4:58 pm
Posty: 126
Jak nigdy trudno mi zabrać się do napisania relacji i nawet tytułu nie wymyśliłam . Wpadłam w jakiś nastrój ..Pomyślałam : mój Boże czytam relacje o wejściach na M.Blanc , Grossglockner czy jak się one tam wszystkie nazywają , przejściach przez lodowce , ferraty ..
I chociaż nikt i nic nie upoważnia mnie do napisania relacji , to zakładam że ktoś to może jednak przeczyta
Więc piszę i podzielę się wrażeniami , chociaż góry trudne , to była następna fajna "wędrówkowa" frajda.
Żadnych wątpliwości nie było kiedy styczniowy wieczór napełnił nasze szklaneczki whisky i z mapą rozpatrywaliśmy pomysł sierpniowego wyjazdu do Austrii wybierając region i to po prostu było kapitalne.
Przejazd autostradami był jak błogi sen. Zapadałam chwilami w całkiem przyjemny stan bezmyślności , który ogarnia mnie podczas długich podróży . Znowu mieliśmy wędrować po austriackich Alpach.
Jesteśmy w Ischgl. Ischgl- miasteczko -narciarski kurort stanowi dla mnie ideał małego miasta. W tle każdej uliczki unoszą się majestatyczne góry na tle intensywnego błękitnego bezchmurnego nieba .. Sklepy z pamiątkami , puby , bary , restauracje uczęszczane wyłącznie przez turystów.
Piękne malownicze , uporządkowane pod linijkę i takie cukierkowe.
A największym atutem miasteczka jak to w Austrii są czyściutkie ulice i lśniące auta jakby dopiero wyjechały z salonu.
I nasz przytulny hotelik Victoria . O piękniejsze położenie trudno sobie wymarzyć .

Obrazek

dzień 2) 22 sierpień
Poranek śniadanko , wyruszamy gondolą na Alpengasthof (Alpenhaus) 2308 , następnie wjazd krzesełkami B-2 granica Austria-Szwajcaria i własnie dowiedziałam się , że Szwajcaria jest w strefie Schengen

Obrazek



rozpoczynamy podejście na Flimspitze 3113.
wow! połamane paznokcie ..polała się pierwsza krew ..decyzja wracamy

Obrazek


Zjeżdżamy N-1 po stronie szwajcarskiej do stacji Alptrida 2263 , wjeżdżamy N-6 krzeselkami i urządzamy piknik na kocyku.

Ponieważ mamy spory zapas czasu do zmierzchu podejmujemy decyzję i wyruszamy na Piz Munschunns 2667

Obrazek

Obrazek

Obrazek



dzień 3) 23 sierpień

Dojeżdżamy ciut świt z Ischgl do Galtur . Samochód zostaje na parkingu a my wyruszamy lekko pod góre doliną Jamtal o schroniska Jamtalhutte 2165

Obrazek

Wg oznakowań 3 godz. , mamy 0.5 godz zapasu czasowego uzupełnianmy płyny , zostawiamy plecaki , robimy przepakowkę i wyruszamy . Celem jest Westliches Gamshorn 2987.

wg oznakowań czas ze schroniska 2,5 do osiągnięcia celu hmm...pomyślałam ...to pikuś
idziemy całkiem niewinnie, ale tylko przez krótkie 0,5 godziny , zaczynają się kamienie, głazy, idziemy , prawie się czołgamy , kamienie , kamyczki, szuter, wyrypiasto pod górę , idziemy i jakoś nic nam nie ubywa , patrzę na zegarek , szczyt majaczy gdzieś w oddali zastanawiam się czy zegarek mi szwankuje , coś mi tu nie pasuje, idziemy z mozołem i wydaje się , że to już ostatni odcinek , kijki bardziej przeszkadzaja niż pomagają i nawet już ta wspinaczka podoba mi się , że nie mam czasu na zastanawianie się czy to dobrze czy to źle , ale wyciągam komórkę włączam i gadam do siebie idąc na czworaka ..doprawdy nie wiem co to mi strzeliło do glowy , to niesamowite – tak to teraz oceniam ogladając nagranie , bo raczej potrzebna była rozwaga przy poruszaniu się w tym skalistym i stromym terenie ..nie wspomnę o połamanych paznokciach i po 3,5 godziny stajemy na szczycie
wg oznaczeń mamy godzinne opóźnienie..
Czas zejścia 1,5 godz.! I to był sprint na kolację :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tego wieczoru mogę powiedzieć , że jesteśmy zmęczeni jak konie po westernie , i jak dla mnie to była wyrypa

Nie znam zwyczajów w schroniskach austraickich , bo po raz pierwszy będziemy tutaj nocować
Stoły nakryte obrusami , obsługa prawie jak w restauracji i nasza zasłużona kolacja w schronisku z zimnym piwkiem oczywiście wylądowała na naszym stole nr 11 i nie dziwi mnie ten austriacki pozrądek że każdy stół miał swój numer .
Zwyczaje zupełnie odmienne od naszych i hiszpańskich schronisk .
Największa niespodzianka tego wieczoru spotkała mnie pod prysznicem , ba umyłam ząbki , rozebralam się i weszłam pod prysznic a tu zonk , nie wiem gdzie włączyc wodę , stoję spokojnie hmm..macam , przyciskam , delikatnie dotykam , wykonuję ruchy wzdłuż wszerz może jakaś fotokórka zadziała .. a tu nic..kurde ..stoję jak blondynka pod prysznicem ..nagle zza drzwi słyszę donośny głos mojego Zb.K. : Ala przyniosłem Ci żeton musisz wrzucić ...
te 2 euro i 3 minuty ciepłej wody to była największa rozkosz dzisiejszego wieczoru
ale to była rozkosz po austriacku , ciąg dalszy rozkoszy umilał nam chivas oraz świeżutka polska przekąska sprawiedliwie dzielona w swietle czołówki

Obrazek

Obrazek


dzień 4) 24 sierpień
rano w schronisku jest milutko , ale wylegiwać Austriacy się nie dają , bo o 8mej musimy opuścić pokój :(
pakowanko , delektujemy się śniadaniem , napełniamy termosy ciepłą ogólnodostępną bezpłatną owocową słodką herbatką i podziwiamy sprawność alpinistów szykujących się do wyjścia na lodowiec a my zadowoleni wyruszamy w przeciwnym kierunku niz nasz wczorajszy szczyt . Pogoda nam sprzyja i wyruszamy na Ruskopf 2693 .

Obrazek

teraz piknikując podglądamy przejście grupy przez lodowiec

Obrazek

Obrazek

Obrazek


zejście do schroniska , samochodu i nasz hotelik Victoria i nasz kelner sympatyczny i piwo zimne i duże i znów z uczuciem zadowolenia położyłam się do łóżka i jak dobrze mieć wodę ciut dłużej niż 3 min...

cdn.

_________________
jaka impreza? nic o tym nie wiem ..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 01, 2011 11:16 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Z tej budki na przełęczy przy końcu B2 wyskoczyła na nas celniczka. Zupełnie nie wiem dlaczego zainteresowała się plecakiem Szymona. Może i dziwnie wyglądał z przytroczonym wielkim pudłem obwiązanym wstążeczką, ale żeby zaraz przemytnik? Ot, narciarz z pudłem i tyle...

Ale w śniegu to całkiem inaczej wygląda.
https://picasaweb.google.com/piomic22/I ... directlink

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lis 02, 2011 8:20 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
Ala napisał(a):
I chociaż nikt i nic nie upoważnia mnie do napisania relacji , to zakładam że ktoś to może jednak przeczyta

byłaś, masz chęć podzielić się swoimi wrażeniami to wrzucasz relację, nie pytaj nikogo o zgodę.
Ala napisał(a):
I nasz przytulny hotelik Victoria . O piękniejsze położenie trudno sobie wymarzyć .

Obrazek

zaiste, piękne :thumright:

Ala napisał(a):
Obrazek

jak się sprawuje termos Primus'a?

Ala napisał(a):
cdn.

ładna relacje, piękne zdjęcia. czekam na c.d.
pozdrawiam

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 02, 2011 8:24 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 18, 2009 3:07 pm
Posty: 1641
Lokalizacja: MARCIN NH Kraków
Fajny kawałek grani na ostatnim zdjęciu :)

_________________
prawdziwe życie to górska przygoda


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 02, 2011 8:58 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
Ischgl jest mi znane z fotek mojego brata. Otóż jego firma rok temu zorganizowała działowi technicznemu (w którym rabota mój brachol) 2 tygodniowy pobyt w tymże kurorcie. Ogólnie dla narciarzy ponoć wypas, warunki extra trasy po -naście kilometrów itp itd. Zresztą sam fvckt że spotkali Tigera Michalczewskiego mówi sam za siebie... ;)
Po Waszych fotach widzę że pora letnia też jest niczego sobie a te lody... :mrgreen:

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 02, 2011 9:02 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
KWAQ9 napisał(a):
dla narciarzy ponoć wypas

Niby tak, dopóki Francji nie spróbujesz. :mrgreen:

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 02, 2011 9:06 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
Pewnie tak. Mówię co usłyszałem od brachola. Przekaże mu.
Mnie i moich kolan jak na razie ten sport nie ciśnie... ;)

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 02, 2011 1:42 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
Czym sobie zasłużyłaś na taką pogodę :?:

Ala napisał(a):
Wpadłam w jakiś nastrój ..Pomyślałam : mój Boże czytam relacje o wejściach na M.Blanc , Grossglockner czy jak się one tam wszystkie nazywają , przejściach przez lodowce , ferraty ..
I chociaż nikt i nic nie upoważnia mnie do napisania relacji , to zakładam że ktoś to może jednak przeczyta


Właśnie wskazane pisać, tym bardziej, że to rzadziej opisywany rejon niż cytowane wcześniej. Może się coś nawet mi przyda, bo Silvretta nie doczekała się jeszcze mojej osoby. Kiedyś planowałem przejazd Trasą wysokogórską Silvretta, ale zabrakło zapału i czasu, po intensywnych dniach w Szwajcarii.
Cytuj:
Obrazek

Piz Buin?

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 02, 2011 11:36 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 20, 2010 4:58 pm
Posty: 126
piomic napisał(a):
Z tej budki na przełęczy przy końcu B2 wyskoczyła na nas celniczka

w tym rejonie byłeś na nartach w 2008 jak dobrze widać po zdjeciach w albumie a Szwajcaria przystapiła do strefy Schengen chyba w tym roku i celników nie ma

rogerus72 napisał(a):
zaiste, piękne

taki widok mogłabym mieć na własność :)

rogerus72 napisał(a):
jak się sprawuje termos Primus'a?

dla Primusa to była pierwsza wyprawa i krótko powiem jest superowy , dłuugo trzyma ciepło


rogerus72 napisał(a):
ładna relacje, piękne zdjęcia. czekam na c.d.
pozdrawiam

dziękuję za miłe słowa , będzie się pisać w międzyczasie i przydałby się ktoś do wklejania zdjęć ;)


KWAQ9 napisał(a):
Po Waszych fotach widzę że pora letnia też jest niczego sobie a te lody...


Ischgl to rzeczywiście kurort narciarski , ale Austria latem ma niezwykłe zalety , bo w przeciwieństwie do sezonów narciarskich jest niezwykle atrakcyjna cenowo


gouter napisał(a):
Czym sobie zasłużyłaś na taką pogodę

to się nazywa odwzajemniona miłość do Alp :)

gouter napisał(a):
Piz Buin?

nie wiem, napiszę jak sprawdzę na mapie którą aktualnie posiada kolega

_________________
jaka impreza? nic o tym nie wiem ..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 03, 2011 6:58 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
[quote="Ala":...]Szwajcaria przystapiła do strefy Schengen chyba w tym roku i celników nie ma[/quote:...]
Niestety, razem z nimi znikła też strefa wolnocłowa w Samnaun... :wink:
Ale rejon piękny – zwłaszcza na skitury.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 04, 2011 9:45 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 9:46 pm
Posty: 4470
Lokalizacja: GEKONY
Co Alpy to Alpy :)

_________________
A ja dalej jeżdżę walcem, choćby pod wałek trafić miał cały świat.

http://summitate.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 05, 2012 12:47 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14900
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Drobna korekta:
Piz Munschuns jest o 10 metrów niższy, ma 2657,
a Flimspitze najprawdopodobniej pomyliłaś z innym Flimspitze, jak zgaduję ten o którym mowa ma 2929 m npm.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL