Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 4:38 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Szrenica zimą
PostNapisane: Cz sty 19, 2012 2:44 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt lis 29, 2011 9:42 am
Posty: 52
Mniej więcej taki okrzyk rozległ się w słuchawce telefonu jednego z karkonoskich schronisk kiedy dzwoniąc zapytałem o warunki „na górze”. W zasadzie w pierwszej wersji to Śnieżka (1602 m n.p.m.) była celem naszej wyprawy. Warunki pogodowe śledziłem przez kilkanaście dni, by ostatecznie podjąć decyzję, że na pierwsze zimowe wejście, w mojej (naszej patrz. zespół) historii turystyki górskiej, najwyższy szczyt Karkonoszy może okazać się trudny. Nie wiem czy kierowałem się bardziej strachem czy rozsądkiem. Myślę, że stwierdzenie „brak doświadczenie” będzie tu właściwie. Ale nic straconego. Na szybko ogarnąłem temat i rzuciłem propozycję Szrenicy (1362 m n.p.m.). Oczywiście pojawiły się małe głosy zawodu ze strony moich niestrudzonych w bojach kolegów, ale wynegocjowałem w końcu szczyt nieco mniejszy, choć jak się okazało całkiem wymagający pod względem panujących warunków atmosferycznych.

Pełny opis i fotografie dostępne na blogu Dokąd nogi poniosą.

Zapraszam serdecznie

www.zarzeczny.wordpress.com

_________________
http://www.dokadnogiponiosa.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Nie lekceważ
PostNapisane: Pt sty 20, 2012 4:00 pm 
Swój

Dołączył(a): So kwi 28, 2007 8:54 am
Posty: 46
Rok temu, w lutym nie udało mi się dojść ze Szrenicy do Śnieżnych Kotłów. Na wysokości odejścia do Prirmero Labe był wycof.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 29, 2012 1:16 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt lis 04, 2011 5:54 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Pogórze Sudeckie
bardzo ciekawy opis i fotki. A czy mógłbyś powiedzieć tak ogolnie, bo na końcu napisałeś, że nie możesz powiedzieć aby trasa była trudna - czyli więc nie było żadnych większych niebezpieczeństw na całej trasie? Planuję ze znajomymi podobną wyprawę i to w zasadzie nawet identycznie wiodącą trasą jak Ty szedłeś na początku lutego i nie chciałbym się wyruszyć w coś co może się okazać dość ryzykowne w którymś momencie. Dodam, że wszyscy z naszej paczki dość sporo chodzą po górach, choć właśnie z zimą nie mamy wielkiego doświadczenia (jutro robię mały przemarsz w górach Sowich).

Chcielibyśmy też spać w którymś ze schronisk po drodze, albo na hali Szrenickiej, Szrenicy albo pod łabskim szczytem - które najlepiej wybrać, w którym panuje najbardziej taki górski klimat?

Z góry wielkie dzięki za porady :)

_________________
moje trasy w Karpaczu i Szklarskiej Porębie - http://www.karpacz-szklarska.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL