Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pn lip 01, 2024 12:27 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz maja 03, 2012 1:42 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 10:48 pm
Posty: 1233
Lokalizacja: Warszwa
W ostatni dzień kwietnia przyjeżdża Radek z Wrocławia i mówi, że pojechałby gdzieś w góry. Hmmm ok.. burza mózgów sprawdzamy pogodę – ma być ok. na szybko namawiamy jeszcze Pitola i Tomka („marynarza”). O drugiej w nocy wyjeżdżamy i po przygodach z policją dziesięć minut przed siódmą stajemy na parkingu przy Popradzkim Plesie. Żwawo kierujemy się pod schronisko i dalej naokoło jeziora do szlakowskazu. No i zonk jeszcze wczoraj myślałem, że zakaz wędrowania powyżej schronisk nie obowiązuje Tatrzańskiej Magistrali. Myliłem się, Ale przecież nie jechałem te 300 km żeby się przejść nad staw i z powrotem. Znad jeziora widzę, że trzeba będzie parę razy trawersować po śniegu. Radek ubiera jako jedyny stuptuty i tylko on pare godzin później będzie szedł w suchych butach do auta. Ja głupi nie spodziewałem się takiego głębokiego i rozmiękniętego śniegu, więc w dodatku wziąłem sobie niskie buty, ale na ostatnia chwilę długie spodnie i to by było na plus. Parę zakosów i mieliśmy dość brodzenia w tej brei, więc postanawiamy iść po trawkach wzdłuż największego płata białej masy. Gdzieniegdzie nie było takiej możliwości, więc trzeba było wybrać kopny, mokry śnieg lub osypujące się małe kamyki – nie wiem co gorsze. Wyszliśmy ponad ten ostatni śnieg i włazimy na szlak a nim do samego szerokiego siodła przełeczy oraz dalej na szczyt. Widoki stąd są nieziemskie. Zaczynając od Skrajnej Baszty poprzez Szatan, Hlińską Turnię, Koprowy, Cubrynę, Mięgusze Wysoką etc. na Klinie kończąc. Siedzimy tak ok. godz chłonąc widoki. Ale trzeba schodzić. Już mi nie zależało na suchych butach więc nie zważałem na śniegi i po 50 min wchodzę niczym Jezus do jeziora. Następnie pod schroniskiem przebierka w suchości i sruu do samochodu. Tomek uradowany po pierwszym razie w górach a ja bije się w piersi, że byłem nieprzygotowany myślowo i technicznie na takie warunki śniegowe.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

WIĘCEJ ZDJĘĆ: https://picasaweb.google.com/1126310981 ... RWAMAJ2012

_________________
Jeśli zdajesz pytanie dlaczego chodzę po górach to znaczy że nie zrozumiesz odpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL