Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 10:04 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N cze 03, 2012 2:54 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 10:48 pm
Posty: 1233
Lokalizacja: Warszwa
Gdzieś bym pojechał w Tatry, gdzieś bym wlazł. Po zdjęciach z ostatnich dni widzę, że szlak na Kościelec jest czysty od śniegu. Za pierwszym razem jak tam byłem powiedziałem sobie, że kiedyś tam wrócę. Myślę, że to jest dobry moment. Na szybko zbieram ekipę na sobotę. W piątek następuje załamanie pogody, ale na sobotę ma być w miarę ok. Równo o 1.00 czasu lokalnego wraz z Kuwaną i Makakiem wyjeżdżamy ze Stalowej Woli. Będąc w Kluszkowcach wyłaniają się Tatry. Piątkowa niepogoda nie odbiła się bez zmian w tatrzańskim krajobrazie. Z daleka widać zaśnieżone szczyty Tatr Zachodnich i te na wschód od Świnicy. O szóstej wchodzimy na szlak a na wyświetlaczu przy kasach do kolejki widnieje 5 stopni Celsjusza. Wybieramy wariant przez Boczań i w miarę szybko dochodzimy na Halę Gąsienicową. Na górze trwa walka chmur i niebieskiego nieba. Niestety chmury przeważają i w ekspresowym tempie przemieszczają się od prawej do lewej strony. Kiedy słońce przebija się na moment Kościelec zaczyna świecić. To oznacza jedno, że jest pokryty lodem. Na Karb wchodzimy od zachodniej strony. Chronimy się od podmuchów wiatry za kamieniami, gdzie wcinam dwa zmarznięte batony. Chwila odpoczynku i pytanie czy idziemy na szczyt. Odpowiedź od wszystkich pozytywna, że warto spróbować. Już chwilę potem śliskie kamienie pokazują, że łatwo nie będzie. Na progu spędzamy dobrą chwilę próbując się wdrapać – udaje się. Dalsza droga jest równie trudna. Pod centymetrową warstwą „lukru” płyną małe strumyki wody, do którego dochodzą silne podmuchy. W pełnym skupieniu dochodzimy do miejsca, w którym mówimy BASTA. Jest coraz bardziej wietrznie, coraz grubszy lód, coraz więcej śniegu a pamiętam, że pod samym szczytem jest trudne miejsce, które na ten moment, na takie warunki może się okazać dla nas zbyt trudny. MĄDRY WYCOF NIGDY NIE PRZYNOSI UJMY. Schodzimy jeszcze bardziej ostrożnie niż wchodziliśmy. Im jesteśmy niżej, tym więcej widać topniejącego lodu i śniegu a już pod samym Karbem w ogóle go nie ma. Na progu spotykamy dziewczyny, które pytają się o warunki na górze i dlaczego zawróciliśmy spod samego szczytu. Mówimy jak było. One postanawiają spróbować lecz po kilku próbach pokonania tegoż progu dają sobie spokój. Na przełęczy robimy chwilę odpoczynku i zadowoleni, że bezpiecznie się udało zejść focimy. Coby wejść na jakiś szczyt wchodzimy (chyba) na Mały Kościelec – najwyższy punkt w grani (przynajmniej tak mi się wydawało. Następnie schodzimy do Czarnego Stawu a stamtąd przez Dolinę Jaworzynki udajemy się na zasłużony obiad i ok. 21 jesteśmy w domach. Nie żałuję tego wycofu tak jak i współtowarzysze. Ważne, że bezpiecznie zakończyła się czerwcowa wycieczka na Tatrzańską Nordwand.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

w tym miejscu rezygnujemy
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Więcej zdjęc: https://picasaweb.google.com/1126310981 ... ERWIEC2012

_________________
Jeśli zdajesz pytanie dlaczego chodzę po górach to znaczy że nie zrozumiesz odpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 03, 2012 7:03 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 9:35 pm
Posty: 1125
Sluszny wycof! Jaka dokladna data?

_________________
Omówienie sezonu ograniczam do rejonu Morskiego Oka i Tatr Zachodnich (...). By zasłużyć na wyróżnienie w rejonie Hali trzeba by najtrudniejszą tamtejszą drogę przejść nocą, samotnie i w kapciach. - Władysław Cywiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 03, 2012 8:43 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 10:48 pm
Posty: 1233
Lokalizacja: Warszwa
Burza napisał(a):
Jaka dokladna data?

2.06.2012

_________________
Jeśli zdajesz pytanie dlaczego chodzę po górach to znaczy że nie zrozumiesz odpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 03, 2012 10:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Pamiętam, że też mnie kiedyś taki lukier zgonił z Kościelca. I to jakieś 30 metrów przed szczytem.
Tyle że było to w październiku, a nie w czerwcu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 04, 2012 8:52 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
Cytuj:
Obrazek

Dobrze że nie pojechałem.

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 04, 2012 9:28 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
słuszny wycof. Góry nie uciekną.

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 04, 2012 9:40 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 9:35 pm
Posty: 1125
Swoja droga Koscielec to lubuje sie w odprawianiu ludzi z kwitkiem :)

_________________
Omówienie sezonu ograniczam do rejonu Morskiego Oka i Tatr Zachodnich (...). By zasłużyć na wyróżnienie w rejonie Hali trzeba by najtrudniejszą tamtejszą drogę przejść nocą, samotnie i w kapciach. - Władysław Cywiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 04, 2012 10:23 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt maja 22, 2009 10:42 am
Posty: 10
Byłem dzień później i było spokojnie. Trochę ślisko ale od wody ciekły takie małe strumyczki ale do ominięcia. Parę fotek wrzuciłem tutajhttp://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=375&start=1350
Nie wyobrażam sobie wyjścia w takich warunkach jak na Twoich zdjęciach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 04, 2012 3:59 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 10:48 pm
Posty: 1233
Lokalizacja: Warszwa
ravm napisał(a):
Byłem dzień później i było spokojnie

myślę że pare godzin później już było ok bo tak ja pisałem przy schodzeniu już zaobserwowałem że tego lodu już nie było wszędzie tam gdzie było przy podchodzeniu. Z tym, że zależało nam aby wcześniej być w domu bo to jest 5 h jazdy autem po wysiłku jakim na pewno jest nieprzespana noc i chodzenie po górach

_________________
Jeśli zdajesz pytanie dlaczego chodzę po górach to znaczy że nie zrozumiesz odpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL