Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 4:07 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N cze 17, 2012 10:24 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 9:35 pm
Posty: 1125
Wyjezdzamy z Gdanska z zamiarem eksploracji grani w dolinie Pieciu Stawow Spiskich. 26 sierpnia 2010. Ale zaraz na A1:
B: Line wziales?
Zb: Nie, ty miales wziac.
B: Jak ja? Mowiles, ze mam zabrac tylko osobisty!
Zb: No zgadza sie, osobisty i line!
B: Takiego nie wmowisz mi, i co teraz mi sie nie chce zawracac. Raczej nie bedziemy kupowac w Zakopcu.
Zb: Raczej nie, bo po pierwsze bedzie za wczesnie a po drugie mam juz w domu kilka lin.
B: Ja tez...
Nasza opcja pozyczenia liny od znajomej upadla wiec wypadlo na Gran Zachodnich jako ze mielismy ze soba spiworki i plachty.
A w planie i tak to mielismy zeby ja przejsc przed ew zimowa proba zeby wiedziec co tam na nas czeka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zaczynamy od wejscia na Wyzniej Hucianskiej i cisniemy do gory. Tabliczki szybko wskazuja zdobyta wysokosc 1400, 1500,
1600...i po ok. 2,5h meldujemy sie na Siwym Wierchu. I tutaj do milosnikow Tatr Wysokich wzglednie osob ktorzy nie chca sie
zapuszczac w te odlegle rejony Tatr. Tam jest naprawde pieknie! Uwazam, ze kazdy powinien przynajmniej raz w zyciu tam
zawitac. Super rejon Siwych Skal! I juz nie bylo czego zalowac ze liny brak. Martwic mogla jedynie psujaca sie pogoda,
silny wiatr i ciemne chmury. Nocleg w Hotelu pod Brestowa. Bylismy prawie pewni ze nas zmoczy ale sie obeszlo. I w tej oto
milej atmosferze od meldunku w recepcji o 19 i milych pogawedkach, obaleniu czterech setek Lubelskiego o 1 zawijamy sie
w sypialny kokon. W miedzy czasie nadeszla mgla i zrobila sie naprawde mroczna atmosfera. Duzo wilgosci ale dobrze, ze
nie padalo!

Obrazek

Obrazek

Budze sie o 5 ale nie mam sily sie zebrac, a o 7 juz tak . ze zbyszek zrobil wszysko zeby sciagnac mnie
dol bo ciezko bylo ustac. Chata Zverovka wita nas posilkiem i browarami, do tego stopnia ze gubie tam mape...
Niezla tam pipidowa zadnych busow a w Zubercu to samo i w rezultacie wracamy zawiani na kwatere gdzie poprawiamy
rzeczywistosc mocniejszymi trunkami.

Kolejny dzien i zalamanie pogody sie poglebia. Caly czas mzy. Z Ornaku odbijamy w strone Tomanowej, na ktorej juz zwyczajnie
leje. I tak przez kilka nastpnych godzin. Juz nigdy nie wyruszam sie bez stututow w krotkich portkach. Jestesmy przemoczeni
w 100% a Stolów to nawet nie zobaczylismy na oczy, a wlasnie na tym nam zalezalo. Na Ciemniaku 2 stopnie powyzej zera.
Wydawalo mi sie wtedy ze szybciej z niego zejde niz zmienie na sucha garderobe, ktorej czesc mialem w plecaku. heh co za
glupota. Zdjec brak bo aparat zamokl :/
Ale fakt ze dalismy w dol do pieca jak nigdy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po powrocie obserwuje ciekawa reakcje organizmu. Bylo mi tak zimno
ze ubieram sie w najcieplejsze ciuchy i zwyczajnie klade do wyrka pod koldre. Trwalo to moze ze 2-3h. Tego samego dnia
wieczorem jest mi tak goraco ze biegam na T-shircie po Krupowkach. Jest 7 stopni. Trzezwy!
CDN.

_________________
Omówienie sezonu ograniczam do rejonu Morskiego Oka i Tatr Zachodnich (...). By zasłużyć na wyróżnienie w rejonie Hali trzeba by najtrudniejszą tamtejszą drogę przejść nocą, samotnie i w kapciach. - Władysław Cywiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 19, 2012 7:03 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 7:11 pm
Posty: 907
Lokalizacja: Białystok
Burza napisał(a):
A w planie i tak to mielismy zeby ja przejsc przed ew zimowa proba zeby wiedziec co tam na nas czeka

to kiedy ta zimowa :?: daj znać... pójdziemy po waszych śladach :wink:

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 19, 2012 8:38 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 9:35 pm
Posty: 1125
Eh musi byc super warun i urlop w tym akurat czasie zeby przejsc cala, albo trzeba byc mocnymi zawodnikami poprostu. A takim ja to nie jestem :] No ja dam znac jak ty dasz znac :D

_________________
Omówienie sezonu ograniczam do rejonu Morskiego Oka i Tatr Zachodnich (...). By zasłużyć na wyróżnienie w rejonie Hali trzeba by najtrudniejszą tamtejszą drogę przejść nocą, samotnie i w kapciach. - Władysław Cywiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 20, 2012 7:43 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
Burza napisał(a):
Super rejon Siwych Skal!

jeśli masz na myśli te skały przed Siwym Wierchem to są to Rzędowe Skały. wcześniej są Białe Skały. ale mniejsza o to. nie będę się wymądrzał.
potwierdzę tylko zdanie, że choć raz należy tam być. te skałóy są naprawdę fajne. można "pożywcować".

gratuluje wycieczki i czekam na więcej.
pzdr

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL