Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Śr cze 26, 2024 3:18 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N wrz 02, 2012 12:56 pm 
Weteran

Dołączył(a): So maja 10, 2008 3:58 pm
Posty: 141
Lokalizacja: krk
Wtorek, obczajamy pogodę, ok, jedziemy w czwartek. Tym razem tylko we dwóch ja i Marcin, bo Maju, przykładnie jak każdy Polak, siedzi w robocie, dlatego czeka nas opcja 'dla niezmotoryzowanych'. Jedziemy, znanym każdemu wzorowemu turyście, transportem zbiorowym organizowanym w Białymstoku i jadącym potem przez całą Polandię aż do grodu Smoka Wawelskiego i jeszcze dalej, skąd planowy odjazd jest o godzinie 03:40. W stolicy Góroli szukamy transportu, który znajdujemy oczywiście pod znanym w całym kraju barem, gdzie stoi tylko jeden pojazd. Z wyglądu nic nadzwyczajnego poza tym, że na złomowisku byłby pewnie jednym z tych w gorszym stanie. Dojeżdżamy i jest! Znana na całym świecie ścieżka zalana asfaltem, a zarazem przekleństwo wzorowego turysty. Naturalnie znając taki stan rzeczy zaopatrzyliśmy się w nieprzemakalne i niezniszczalne sandały, które robią tu robotę. "Cały proszę" i o 06:55 zaczynamy dzisiejszy odcinek specjalny, który czeka na nas jeszcze w drodze powrotnej. O 08:15 dochodzimy do miejsca, gdzie Białogłowy mdleją z zachwytu, "ach jak tu piĘęknie". Czekamy na Tomka, który idzie z PSP, a wybiera się dziś z nami na poszukiwania parchu. Okazuje się niestety, że awaria kolana skutecznie dyskwalifikuje go i parchu będziemy szukać tylko we dwójkę. Nic to, i tak go znajdziemy! Z wspomnianego wcześniej miejsca udajemy się w lewo, ku wielkim turniom i przepaściom, ale najpierw do kolejnego większego zbiornika wody. Tu, w odróżnieniu od 95% pozostałych, skręcamy w prawo, aby następnie po chwili wyrzucić sandały oraz kije w krzaki, a dalszą drogę robić w butach bardziej do tego celu przeznaczonych. Wszak udajemy się z oficjalną wizytą do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, ale nie spodziewaliśmy się spotkać tu naszego kochanego Premiera, a przynajmniej jego podpisu w tym jakże honornym miejscu, tj. na głazie. Chwila refleksji jednak pozwala nam dojść do wniosku, że coś tu jest nie tak. Wszak w podpisie jak byk jest błąd ortograficzny. Stwierdzamy jednak, że "Pułtusk", mimo pewnych językowych niedociągnięć, idealnie pasuje do naszego kochanego Premiera, który w końcu poszedł po rozum do głowy i odnalazł swoje miejsce w szeregu.

Z różnymi przemyśleniami po nieco ponad 2h od spotkania z Tomkiem meldujemy się na przełęczy. Plażujemy, ja suszę topo, bo się trochu zalało izotonikiem z dziurawego camelbaga. W końcu zapada decyzja, że idziemy szukać parchu. Przewijamy się przez żeberko, potem w skos w dół i znaleźliśmy! Chwila, to chyba jeszcze nie to, a dopiero przedsmak tego, co nas czeka dalej. Parch w żlebie, który przechodzimy w poprzek jednak jak najbardziej zasługuje na wyróżnienie. Gdzieś dalej podobno mają też być jakieś ławki i balkony, przynajmniej będzie na czym usiąść. W końcu dochodzimy do charakterystycznego trawnika z kopczykiem z żółtą wstążką, ale żadnej ławki nie było... Nic to, szukamy dalej obniżając się ku widocznej ścieżce biegnącej wprost z doliny. Tu ma być jakaś Wielka Ławka, a potem nawet balkon, więc na pewno ją znajdziemy. Podchodząc do góry w międzyczasie stwierdzamy, że ów parch pod nogami jest zdecydowanie co najmniej tak honorny, jak ten znaleziony wcześniej, "to chyba tu!", tylko jakoś tej Wielkiej Ławki wciąż nie ma. Może będzie wyżej, więc ciśniemy dalej. Dochodzimy w końcu do miejsca, które pasuje nam do opisu "pozioma półka pod przewieszoną płytą". Ok, wbijamy w prawo, hmm, samo wejście to na pewno nie jest I, a co więcej, wspomniana półka okazuje się być małym zachodem. Nic to, może gdzieś dojdziemy, a najwyżej wrócimy. Przechodzimy w poprzek lufiastą rysę i dalej zachodem w skos w górę aż do miejsca gdzie na grań jest jakieś 20m w łatwym terenie. Tu oczywiście suprajs, bo wejście do Ministerstwa miało być od zachodu, a my weszli od drugiej strony, tj. od wschodu. Zadowoleni, że zrobiliśmy własny wariant siedzimy i plażujemy w Ministerstwie. Chcieliśmy złożyć skargę, że nie było ani żadnych ławek, ani tym bardziej balkonu, ale nie ma żadnej książki skarg i zażaleń. Jest kilka osób w kolejce do Pana Ministra, czekamy z 45min, ale nikt się nie pojawia, a ludzi przybywa. Wychodzimy, to skandal! Tym razem, już od strony zachodniej, opuszczamy Ministerstwo zniesmaczeni, że my taką drogę przebyli, a tu nic, nawet niczego nie polali. Znajdujemy balkon, ale jest w dość kiepskim stanie technicznym, więc nawet nie zatrzymując się, wbijamy ponownie w nasz ulubiony parch, którym mozolnie obniżamy się, aby za jakiś czas znowu cisnąć do góry, 'eh, jak Pan Minister może tędy chodzić do roboty' i o dziwo wciąż nie wylali tu asfaltu. Na przełęczy jesteśmy znacznie przed czasem, więc znowu plażujemy. Szkoda tylko, że światło jest gówniane, więc ze zdjęć nici. Schodzimy i w ogóle nie jesteśmy zaskoczeni, że w krajobrazie nic się nie zmieniło od naszej ostatniej wizyty przed kilkoma godzinami, 'daleko jeszcze?'. W końcu wyciągamy z chaszczy nasze pozostawione wcześniej fanty i dalej na dół. Zasłyszane na progu zbiornika wodnego, kilkuosobowa rodzina z młodą dziewczyną na czele i nietęgą miną, cyt. "i po to ja szłam?!", co oczywiście staje się hasłem dnia, ponieważ dziś nikogo nie męczy górski etos. W jadłodajni nad innym zbiornikiem wodnym raczymy się napojem Bogów, dzięki któremu zejście odcinkiem specjalnym mija bardzo szybko. Do grodu Smoka Wawelskiego wracamy po 22.

Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 02, 2012 4:19 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 24, 2010 1:01 pm
Posty: 1069
Lokalizacja: Wałkowa & Milicz & Wakefield
Fajna wyrypa, a opis przedni. Dla kogoś kto tam nie bywał pewnie "nieco" mało zrozumiany 8) Na balkon my tez nie trafiliśmy, więc to musi być jakać legenda :), albo balkon widmo/miraż/fatamorgana spowodowana "odcinkiem specjalnym" :wink: Jak Wy tam się wgramoliliście w adidaskach, vansach, cokolwiek to to jest...Nieładnie !

Tak na przyszłość jeśli korzystasz z forumowej opcji dodawania zdjęć to wybieraj opcje 500, nie trzeba będzie od razu powiększać, aby cokolwiek zobaczyć.

Tak czy owak. Zayebisty rebus napisaliście dla kogoś kto szuka info o topo na MSW :twisted: Brawo, będę polecał :wink:

`

_________________
''Video meliora proboque deteriora sequor.''

PIJ ZANIM POCZUJESZ PRAGNIENIE !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 02, 2012 4:28 pm 
Weteran

Dołączył(a): So maja 10, 2008 3:58 pm
Posty: 141
Lokalizacja: krk
Yanoosh napisał(a):
Fajna wyrypa, a opis przedni. Dla kogoś kto tam nie bywał pewnie "nieco" mało zrozumiany 8) Na balkon my tez nie trafiliśmy, więc to musi być jakać legenda :), albo balkon widmo/miraż/fatamorgana spowodowana "odcinkiem specjalnym" :wink: Jak Wy tam się wgramoliliście w adidaskach, vansach, cokolwiek to to jest...Nieładnie !
`


Kolega miał buty z Dekatlona, które może trochę nie wyglądają, ale robią robotę :wink: , a ja zwykłe podejściówki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 02, 2012 5:32 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz wrz 24, 2009 4:46 pm
Posty: 1711
Yanoosh napisał(a):
Na balkon my tez nie trafiliśmy, więc to musi być jakać legenda Smile,

to nie legenda,widmo itp. Stałam na nim 8) fajny :D a pod stopami prawie kilometr do Moka!

edit:

fotka z balkoniku autorstwa kumpla ..oczywiście nie oddaje prawdziwej ekspozycji

Obrazek

_________________
"Sukces-jeśli go osiągamy-to tylko pewien dar.Ostatecznym celem jest poczucie pełni i samoświadomość"
Steve House


Ostatnio edytowano N wrz 02, 2012 6:04 pm przez Ivona, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 02, 2012 6:04 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 24, 2010 1:01 pm
Posty: 1069
Lokalizacja: Wałkowa & Milicz & Wakefield
Ivona napisał(a):
Yanoosh napisał(a):
Na balkon my tez nie trafiliśmy, więc to musi być jakać legenda Smile,

to nie legenda,widmo itp. Stałam na nim 8) fajny :D a pod stopami prawie kilometr do Moka!


Tamta strona jeszcze słabo poznana przeze mnie, a skoro chłopaki szli po Głazach to myślałem, że coś mi umknęło :lol:

_________________
''Video meliora proboque deteriora sequor.''

PIJ ZANIM POCZUJESZ PRAGNIENIE !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 02, 2012 6:35 pm 
Weteran

Dołączył(a): So maja 10, 2008 3:58 pm
Posty: 141
Lokalizacja: krk
Osobiście też nie polecałbym tej ścieżki nikomu. Zakręcona, parchata i nieciekawa. Imo znacznie lepszym wariantem jest wejście zachodem Janczewskiego i zejście na Hinczową przeł i do dolinki za Mnichem. Nie poszliśmy tak, bo mieliśmy iść we 3 z kolegą, który niekoniecznie będzie dobrze żywcował teren I, a to że ostatecznie nie poszedł z nami, to inna bajka. W każdym razie zejścia z Hinczowej nie znaliśmy, a topo też nie wzieliśmy, dlatego poszliśmy szukać parchów :wink: .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 02, 2012 6:58 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 9:18 am
Posty: 3112
Lokalizacja: z Manczy
blelump napisał(a):
mieliśmy iść we 3 z kolegą, który niekoniecznie będzie dobrze żywcował teren I


Nie idźcie tą drogą... ( No chyba , że z uprawninym przewodnikiem)

_________________
"Posekaj, posekaj"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 02, 2012 7:16 pm 
Weteran

Dołączył(a): So maja 10, 2008 3:58 pm
Posty: 141
Lokalizacja: krk
don napisał(a):
blelump napisał(a):
mieliśmy iść we 3 z kolegą, który niekoniecznie będzie dobrze żywcował teren I


Nie idźcie tą drogą... ( No chyba , że z uprawninym przewodnikiem)


Ok ! :lol:
Niemniej jednak na razie nie mamy chyba ochoty tam wracać jakąkolwiek drogą, bo jest wiele innych opcji do urobienia :wink: .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 03, 2012 9:58 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Relacja świetna... Znów jest stylowo... :salut:

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 03, 2012 10:16 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10407
Lokalizacja: miasto100mostów
Dobra akcja i opis jeszcze lepszy, ale jeśli Droga po Głazach jest dla Ciebie
blelump napisał(a):
parchata
to według mnie prawdziwego parcha nie widziałeś.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 03, 2012 1:00 pm 
Weteran

Dołączył(a): So maja 10, 2008 3:58 pm
Posty: 141
Lokalizacja: krk
Krabul napisał(a):
Dobra akcja i opis jeszcze lepszy, ale jeśli Droga po Głazach jest dla Ciebie
blelump napisał(a):
parchata
to według mnie prawdziwego parcha nie widziałeś.


No tam w okolicy przyznam się, że nie :wink: .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 03, 2012 1:43 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sty 20, 2008 10:17 pm
Posty: 1253
Lokalizacja: Zdolny Śląsk
super relacja!! :wink:

_________________
a do piekła zabiorę wspomnienia.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 03, 2012 10:20 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Ivona napisał(a):
to nie legenda,widmo itp. Stałam na nim fajny a pod stopami prawie kilometr do Moka!

Czy to przypadkiem nie to?

Obrazek

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 03, 2012 10:46 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz wrz 24, 2009 4:46 pm
Posty: 1711
oj nie. Ten balkonik to półka skalna w grani.Tam już było lito bez trawek. Można na niego trafić idąc granią od strony Hińczowej przełęczy (albo schodząc w jej kierunku,ale wtedy narzuca się łatwy teren po lewej z kolei,więc trudno na balkonik trafić),trzeba troszkę odbić na stronę Moka w delikatnej lufie.
Niestety nie mam innej fotki. Ale tutaj za mną ,stoi kolega w czerwonym kasku na tym balkoniku albo zaraz po jego przejściu..jakoś tak

Obrazek

_________________
"Sukces-jeśli go osiągamy-to tylko pewien dar.Ostatecznym celem jest poczucie pełni i samoświadomość"
Steve House


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 04, 2012 7:31 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Raczej chodzi o balkonik z którego widać nie Moko a Hińczowy ;)
Na rysunkach zaznaczony jako "B" lub "MB":
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewto ... +turniczka

No bo tak sobie myślę, że jeśli koledzy idąc DPG szukali balkonika który jest po PN stronie grani to... to mieli kiepskie topo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 04, 2012 8:14 am 
Weteran

Dołączył(a): So maja 10, 2008 3:58 pm
Posty: 141
Lokalizacja: krk
W kwestii balkonu źródłem nie był Cywiński, a jakiś opis sugerujący się nim (http://www.gory.info/artyk.php?id=157), na którego podstawie dalej wnioskuję, że chodzi o balkon w żebrze, a nie o balkon w grani głównej. Korzystaliśmy natomiast z opisu WHPa, który o owym balkonie w ogóle nie wspomina, co nie znaczy jednak, żeśmy go dobrze odebrali, bo tak jak wspomniałem wyżej, weszliśmy całkowicie od drugiej strony, niż ustawa przewiduje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL