Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 30, 2024 7:25 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So wrz 29, 2012 8:13 pm 
Weteran

Dołączył(a): So maja 10, 2008 3:58 pm
Posty: 141
Lokalizacja: krk
Jak zwykle był problem z transportem, ale ostatecznie udało się ustawić na środę. Od poniedziałku wieje Halny, ale na środę prognozują ładną lampę, więc zaklepujemy termin z nadzieją, że się już przewali. Jedziemy w 4 osoby , Justyna, Dawid, Bartek oraz oczywiście ja :mrgreen: . Ustawka jest o 0500 na Macu koło Matecznego, naturalnie musieliśmy wyjechać z poślizgiem, bo nie wszyscy zdążyli na czas :-) . Niemniej jednak koło 0730 parkujemy w Wyżnich Hagach obok auta z zacną naklejką, że należy do jakiegoś Vodcy. Po drodze gadamy z Bartkiem o zjazdach na rowerach Enduro po takich ścieżkach jak ta, a potem o jego ostatnim wyjeździe do Rumunii, oczywiście rowerowym. Wyżej widok na południe w zasadzie w ogóle się nie zmienił w stosunku do tego na parkingu, bo pól ile było, tyle jest, jedynie zaczęło bardziej pizgać.

Obrazek

Nikogo nie ma, nawet konfidentów Świstaków no to jeb, idziemy w prawo. Po trawkach i innych piargach szybko robimy wysokość, tylko wciąż te pola. Tu byłoby dobre miejsce pod jakiś zamek w średniowieczu, bo widać stąd całą "zagrodę" :mrgreen: . Pogoda miała być dobra, a jest taka sobie i do tego coraz bardziej pizga. Wychodzimy w końcu na pierwszego pipanta w grani, bo pola na dole już nam się dawno znudziły. Tutaj też odnajduje się ścieżka właściwa, ale przecież musieliśmy wejść właśnym wariantem, nie ma to tamto. Kawałek za pipantem znajdujemy niezłe miejsce na chwilę przerwy, bo mniej tu pizga. Stąd, lawirując między różnej wielkości telewizorami, a potem po parchach i skałach wychodzimy wprost na wierzchołek.

Obrazek

Pizga, a miejsca tu niewiele, tym bardziej do schowania się, także długiego plażowania nie będzie. Robimy foty, nikt nawet nie ma nic do powiedzenia, bo jest zimno. Ubytek w wierzchołkowym telewizorze kłuje w oko, pewnie miną dekady, albo jeszcze więcej zanim znikną mu rumieńce i nabierze odpowiednich kolorów. Na ów telewizor nawet nie wychodzimy, za bardzo pizga i nie chce nam się. Szybko uciekamy w doliny, aby się chociaż rozruszać. Zejście na przełęcz także trochu się dłuży, ale schodzimy osłoniętym żlebkiem, także przynajmniej tak nie pizga. Na przełęczy robimy przerwę, bo za chwilę znowu będzie widać tylko pola. Wiatr dosłownie wywiewa z plecaka nasz opis od Pana Henryka, który wpada między telewizory. Mimo usilnych prób nie udaje nam się go wydostać, także zostanie tam już na wieki. Dalsza droga zejściowa była tak nudna, że nawet nie warto o niej wspominać, AMEN.
W Krakowie z powrotem jesteśmy około 18:30, szybka akcja, choć pozostał niedosyt przez wybrany wariant. Tym samym również zakończyliśmy pewną akcję, ale o niej kiedy indziej :wink: .

Obrazek

Obrazek


Ostatnio edytowano So wrz 29, 2012 8:58 pm przez blelump, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 29, 2012 8:35 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Bez kowadła się nie liczy. Toż to jedyny trudniejszy element. Szczyt to szczyt, nie godzi się...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 29, 2012 8:42 pm 
Weteran

Dołączył(a): So maja 10, 2008 3:58 pm
Posty: 141
Lokalizacja: krk
kilerus napisał(a):
Bez kowadła się nie liczy. Toż to jedyny trudniejszy element. Szczyt to szczyt, nie godzi się...


Mhm, a Ty gdzie dziś byłeś? :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 29, 2012 8:55 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Byłem...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 30, 2012 8:23 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Tak swoją drogą to zwróciłeś mi uwagę na to, ze faktycznie "ubytek" jest sprawą dość niedawną. W październiku 2008 roku nie było go.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 30, 2012 9:42 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
Wycieczka fajna ,aczkolwiek zgodzę się z Pawłem -bez kowadła to tak nie do końca :wink:
masz fotę tego ubytku? bo ciekaw jestem co się zmieniło w krajobrazie 8)

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 30, 2012 10:25 am 
Weteran

Dołączył(a): So maja 10, 2008 3:58 pm
Posty: 141
Lokalizacja: krk
! napisał(a):
Wycieczka fajna ,aczkolwiek zgodzę się z Pawłem -bez kowadła to tak nie do końca :wink:
masz fotę tego ubytku? bo ciekaw jestem co się zmieniło w krajobrazie 8)


Kiler na pewno nie będzie miał nic przeciwko, jak wykorzystam jego fotę http://www.obiektywni.pl/upload/realp/1 ... 154388.jpg :mrgreen: . Swoją dorzucę dopiero jutro, choć szczerze mówiąc, to nic się nie zmieniło :wink: .

kilerus napisał(a):
Tak swoją drogą to zwróciłeś mi uwagę na to, ze faktycznie "ubytek" jest sprawą dość niedawną. W październiku 2008 roku nie było go.

Z tego co guglałem w necie, to w czerwcu roku ubiegłego jeszcze było "całe", a w listopadzie już nie. Pierun musiał mocno przywalić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL