Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 30, 2024 9:46 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So paź 13, 2012 8:04 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
Pierwsza pobudka o 2 w nocy.Pada.Druga pobudka o 6 rano.Kropi.Cholera,wolny weekend..eh.Czas się wyspać.O 9:40 dość spania.Trzeci raz wyglądam jak miś z okienka..nie pada.Chmury wiszą..Szybka decyzja,jadę.kanapka,herbata i łyk kawy. Z Krakowa to blisko:) O 11 jestem w Myślenicach,parking pusty,tylko jeden rowerzysta się szykuje na góry.Ruszam na czerwony szlak szlak. Po drodze spotykam licznych grzybiarzy z worami,koszami i co tylko pełnymi grzybów..w głowie marzy się jajecznica z grzybami..hmm,marzy się;-)
Miejscami chaszczing,po wycince drzew:
Obrazek
I mistyczne widoki:
Obrazek
Szybko na Kudłaczach,gdzie spora ekipa wytacza się spod wiaty do zdjęcia pamiątkowego..znow mam niefarta oglądać Kudłacze w szarowie.No cóż,nie ma co siedzieć,wybieram się w końcu na Lubomir,tam jeszcze nie byłam:)
Droga tonie we mgle,lepiej być nie mogło:)
Po drodze mijają mnie quadowcy,w liczbie 4terech..jeden nawet zdążył mi pomachać gestem "wskakuj na quada,podwiozę Cię.." Wrrr! piorunowym spojrzeniem mowię "Spadaj"..i docieram na Lubomir. W końcu mam okazję przyjrzeć się obserwatorium..i nawet się wypogadza:)
Obrazek

Obrazek
Nie zabawiam długo,mam pomysł wrócić kawałek i odbić na Suchą Polanę.Po drodze mijam uczestników rajdu,Dusiołek chyba się to nazywało:) polana sympatyczna,widzę ją nawet jako fajne miejsce na biwaczek..;-)
Obrazek
Czasu nie ma jednak wiele,ruszam na zielony szlak,przez Kamiennik,do Poręby.Tam napotykam grupę z Kudłaczy,właśnie zbierają się,autokar czeka..ja lecę dalej.Na Działku decyduję zejść zielonym szlakiem,żeby nie powtarzać trasy z ranka.Idę więc przez Chełm,mijam obserwatorium astronomiczne a potem kawałek wzdłuż kolejki i przez lad docieram do Myślenic.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Na mój parking mam kawałek spacerem,idę więc i oglądam otoczenia,podobają mi się Myślenice..parki,ścieżki dla pieszych,fajny tam klimat:)
Przy samochodzie jestem o 17:20,stwierdzam,że wszystkie czasy w tym Beskidzie jakieś takie przekłamane;-) parking pełny samochodów,jakaś para młoda przemyka mi przed oczami..;-) To był pozytywny wypad i dobrze zrobił mojej "rdzewiejącej"ostatnio kondycji!

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 13, 2012 8:19 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Czyli są grzyby?
Super, jutro będę na Jurze szukał :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 13, 2012 8:23 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
kilerus napisał(a):
Czyli są grzyby?

kilerus, ludzi było mnóstwo i mieli pokaźne zbiory.Ja nie umiem zbierać,ale pachniało nawet tymi grzybami w lesie..hmm.
Wieczorem rozmawiałam z mamą,zapaloną grzybiarką,ponoć w mojej domowej okolicy B.Śląskiego też wysyp..więc oby i na Jurze były:)

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 13, 2012 8:28 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Potrzeba mi kilka żeby zupę zrobić :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL