Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Śr lip 03, 2024 12:18 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N sty 27, 2013 7:44 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2201
Znowu udało się zobaczyć kawałek zimy :)
Podjechaliśmy do Kozubnika i bezszlakowo ruszyliśmy w kierunku grzbietu z czerwonym szlakiem na Żar. Było mroźno, na dnie doliny termometr w aucie wskazywał -16 stopni. Trochę mgliście. Zastanawiałem się, czy nad tą mgłą są chmury, czy słońce?

Obrazek

Trochę wyżej rozpoczął się spektakl walki słońca z mgłą, jak zwykle widowiskowy. Linie wysokiego napiecia z elektrowni na Żarze dodawały smaczku.

Obrazek

Ponad mgłą pełne słońce. Pierwszy raz takie widoki w tym roku.

Obrazek

Czerwony szlak okazał się bajkową ścieżką pod oszronionymi i obsypanymi śmiegiem gałęziami.

Obrazek

Na Żarze narciarze.

Obrazek

Chmur niestety coraz wiecej, ale i tak ładnie.

Obrazek

Idziemy dalej, w stronę Kiczery.

Obrazek

Z której schodzimy bezszlakowo na Micherdę. W końcu można powiedzieć, że rakiety mam nie tylko dla lansu, przydały się. Strzępek rakiet nie miał, ale też dawał radę.

Obrazek

Z Micherdy poszliśmy grzbietem w kierunku Snozy... tzn. chcieliśmy tak iść. Bezszlakowe trasy są fajne, ale można się zgubić. Przyznam się, że teraz słabo przygotowałem się do drogi powrotnej, gdyż pół roku temu wychodziliśmy tamtędy na Kiczerę i nie było problemów. Jednak w zimie wszystko wygląda inaczej, a poza tym wychodzi się prosto, bo byle w górę, a schodząc można trafić na niewłaściwy grzbiecik i w efekcie zejść na złą stronę góry, co prawie się nam przytrafiło. Na szczęście zorientowałem się w porę i tylko trochę trzeba się było wracać.

Obrazek

Na koniec jeszcze tylko zejscie ze Snozy wprost do zaparkowanego w centrum Kozubnika auta.

Obrazek

Kolejna udana mała zimowa wycieczka :)

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL