Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 9:42 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Strážov
PostNapisane: Wt cze 06, 2017 1:13 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
Tym razem udajemy się w Góry Strażowskie aby zdobyć najwyższy szczyt tego pasma czyli Strážov.

Obrazek

Po 10tej startujemy z wioski Čičmany która jest znana z drewnianych domów zdobionych wapnem.

Obrazek

Obrazek

Słabo oznaczonym czerwonym szlakiem najpierw idziemy spory kawałek drogą asfaltową po czy odbijamy w prawo na drogę polną.

Obrazek

Obrazek

Słońce mocno grzeje więc cieszymy się gdy szlak w końcu wchodzi w głąb lasu. Nasze zadowolenie jednak nie trwa długo gdyż szlak zaczyna coraz bardziej piąć się w górę. Po dojściu do zielonego szlaku jeszcze tylko kawałek stromego podejścia i potem teren nieco się kładzie. Dojście na szczyt zajmuje nam ok. 1:50godz. Wierzchołek jest skalisty co dodaje mu uroku. Zapewnia on ciekawą panoramę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kľak

Parę dni wcześniej będąc na Kykuli koło Zwardonia zastanawiałem się co to za szczyt w oddali o tak fajnym kształcie. Teraz już wiem, że to Strážov. Po kilkudziesięciu minutowym odpoczynku ruszamy w dalszą drogę.

Obrazek
w oddali po lewej widoczny Wielki Chocz, Veľká lúka, Veľká Chochuľa oraz Kľak

Obrazek

W planie miałem zrobienie okrężnej trasy zatem idziemy zielonym szlakiem w stronę sedlo Samostrel przechodząc przez Čierny vrch. Ścieżka cały czas prowadzi lasem więc nie ma widoków ale za to co chwilę zmienia się charakter lasu. Po ok. 1godz jesteśmy na przełęczy.

Obrazek

Obrazek

Znów krótki odpoczynek i żółtym szlakiem schodzimy do drogi asfaltowej. Po wyjściu z lasu znów dopada nas słońce więc czym prędzej udajemy się do auta. Trasa ta zajęła nam 4:15godz przy dystansie 14,5km oraz ok. 730m przewyższenia. Polecam kierunek przez nas obrany ponieważ idąc w przeciwnym trzeba pokonać strome i długie podejście na Čierny vrch.

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Strážov
PostNapisane: Wt cze 06, 2017 4:58 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
Te chatki na początku genialne! Zresztą cała reszta też niczego sobie!

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL