Forum portalu turystyka-gorska.pl
http://turystyka-gorska.pl/

Jura, Czerna - Paczółtowice
http://turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?f=11&t=14916
Strona 1 z 1

Autor:  sprocket73 [ N kwi 21, 2013 8:56 pm ]
Tytuł:  Jura, Czerna - Paczółtowice

Wczoraj znowu oglądałem tego idiotę Kreta. Najpierw pokazał wielką chmurę nad moją okolicą, potem pocieszył, że po południu może wychyli się zza niej kawałek słońca. O północy obejrzałem jeszcze pasojonującą walkę bokserską naszego czempiona Szpilki i zaległem spać z planem, że rano się zobaczy, jaka będzie pogoda. Wstaję, patrzę - niebieskie niebo.

Pora późna, to jedziemy gdzieś blisko... do Czernej. Na początku zwiedzamy dokładnie okolice klasztoru po zachodniej stronie drogi. Wg mapy jest tu Diabelski Most, wg tabliczek na miejscu nazywa się to Pustelniczy Most. Ciekawe ruinki. Byłem tu wiele razy, ale zawsze mijałem je jakoś bokiem.

Obrazek

Potem puszczamy się przez las. Wymyślam Strzępkowi zadania.

Obrazek

Kierujemy się w kierunku Paczółtowic, żeby pochodzić trochę polami.

Obrazek

Są tam pola golfowe, które obchodzimy dookoła.

Obrazek

Bardzo rozległe przestrzenie.

Obrazek

I sporo ludzi - golfiarzy. Mówią w obcych językach, wszyscy się uśmiechają, nikt nie czepia się psów. Pozdrawiają nas. Wstrzymują wybijanie piłek, żebyśmy mogli bezpiecznie przejść... a taka piłka jak leci, to nieźle zasuwa.

Obrazek

Nie wiem co to za kwoiotek. Ktoś pomoże ?

Obrazek

Udało mi się znaleźć trochę chaszczingu :)

Obrazek

Bazie w pełni rozkwitu.

Obrazek

A to najbujniejsze liście jakie udało się znaleźć. Może i przez ostatni tydzień wiosna nadrabia zaległości, ale wciąż jest jeszcze ze 3 tyg. spóźniona.

Obrazek

Kolorowe skały w kopalni wapienia Czatkowice.

Obrazek

Na koniec, wracając do auta natknęliśmy się na odremontowany fragment dawnych murów wokół klasztoru w Czernej - Bramę Siedlecką.

Obrazek

Prognozy pogody się nie sprawdziły, było pięknie od rana do wieczora. Znowu udało się opalić :)
Ależ to moje życie jest monotonne... od początku roku ciągle tylko na zmianę jeżdżę w Diolinki i Beskidy. Ale długi weekend się zbliża, może pojedziemy gdzieś dalej ;)

Autor:  TataFilipa [ N kwi 21, 2013 9:10 pm ]
Tytuł:  Re: Jura, Czerna - Paczółtowice

Tylko pozazdrościć takiej monotonii :lol:

Autor:  anninred [ Pn kwi 22, 2013 3:03 pm ]
Tytuł:  Re: Jura, Czerna - Paczółtowice

Widzę, że śnieg stopniał i błoto obeschło - trzeba się w wybrać w Twoje rejony:)

Autor:  Vespa [ Pn kwi 22, 2013 5:27 pm ]
Tytuł:  Re: Jura, Czerna - Paczółtowice

sprocket73 napisał(a):

Potem puszczamy się przez las. Wymyślam Strzępkowi zadania.

Obrazek


Świetny kadr! A Strzępek jak pozuje :D

Autor:  Krabul [ Wt kwi 23, 2013 7:53 am ]
Tytuł:  Re: Jura, Czerna - Paczółtowice

sprocket73 napisał(a):
a taka piłka jak leci, to nieźle zasuwa
Pracowałem w USA na polach golfowych jako maintenance. Trzeba było się mocno pilnować. Piłeczka jest trudno dostrzegalna na tle nieba, a dostać nią nie jest przyjemne. Kolega nie miał szczęścia i zgarnął między oczy. Miał szczęście, że to był rykoszet od drzewa, ale i tak śliwa na pół twarzy.

Autor:  MarcinBB [ Pn kwi 29, 2013 11:35 am ]
Tytuł:  Re: Jura, Czerna - Paczółtowice

Fajny klimat, ładne zdjęcia, lubię te twoje relacje, Sprocket.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/