Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Śr cze 26, 2024 12:28 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Gerlach
PostNapisane: Śr sie 28, 2013 9:05 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lut 09, 2013 10:52 pm
Posty: 1144
Lokalizacja: Łódź
Jakoś na wiosnę tego roku ktoś dał ogłoszenie na forum, że szuka chętnych na wejście z przewodnikiem na Gerlach. Bez większych nadziei się zgłosiłem myśląc, że pewnie temat umrze śmiercią naturalną wraz z upływem czasu. Tymczasem pewnego dnia zadzwonił telefon i pojechaliśmy. Nikt nikogo wcześniej nie znał, było fajnie i wesoło. Uczestników z tego miejsca pozdrawiam.
A w temacie, że Gerlach z przewodnikiem, to passe.
Dwóch chłopaków przykleiło się do naszej grupy i szli na krzywy ryj w kontakcie wzrokowym za nami ewidentnie nie znając drogi. Szliśmy przez Wielicką zejście Batyżowiecką. Po przewinięciu na drugą stronę grani stracili nas z oczu. Zobaczyłem ich kiedy schodziliśmy. Zabłądzili i zapchali się w taki teren, że nie mogli ani wte ani wewte. Zaczęli schodzić żlebem, który u dołu był podcięty i nie mieli szans się nim wydostać. Darłem się do nich starając naprowadzić, ale przewodnik stwierdził, że skoro nie wołają o pomoc to pewnie wiedzą co robią, a na siłę pomaganie bez sensu jest.
Zatem konkluzja taka, że tam bez dobrej znajomości terenu można sobie naprawdę krzywdę zrobić.
Chciałem też aby ktoś z zewnątrz nie znający mnie i mojej historii ( kiedyś spadłem i krucho było ) ocenił obiektywnie czy mogę się już wspinać. A kto jak kto, ale Toprowiec to chyba się zna. Ocena wypadła pozytywnie, więc fizycznie jestem gotowy. Psycha też się podbudowała, czegóż chcieć więcej ? Trzeba wreszcie się przełamać.

Wielicka Próba

Obrazek

Potem łatwo do góry na grań

Obrazek

Widok z góry na Gerlachowski Kocioł

Obrazek

Rzut oka za siebie...

Obrazek

... i przed siebie

Obrazek

Po drugiej stronie grani wyłoniła się Kończysta

Obrazek

To się nazywa bodajże Ucho Chałubińskiego

Obrazek

Obrazek

Stamtąd przyszliśmy

Obrazek

Rio

Obrazek

I telewizja

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Batyżowiecki Staw

Obrazek

Widok na pożegnanie

Obrazek

No i tyle.

_________________
Gdzie wola - tam droga.


Ostatnio edytowano Śr sie 28, 2013 11:56 pm przez TataFilipa, łącznie edytowano 6 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Gerlach
PostNapisane: Śr sie 28, 2013 9:13 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Toprowiec ich olał? Ale nie spadli?
A jak dokładniejsze wrażenia z wycieczki którą kieruje przewodnik. Pójdziesz z nim kiedyś jeszcze?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Gerlach
PostNapisane: Śr sie 28, 2013 10:00 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
widoki trafiliście zajebiste to trzeba przyznać- inna sprawa że daję ''jagiełłę' na szalę iż byś ze swymi umiejętnościami zaoszczędził parę zeta 8)

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Gerlach
PostNapisane: Cz sie 29, 2013 12:02 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lut 09, 2013 10:52 pm
Posty: 1144
Lokalizacja: Łódź
WILCZYCA napisał(a):
Toprowiec ich olał? Ale nie spadli?
A jak dokładniejsze wrażenia z wycieczki którą kieruje przewodnik. Pójdziesz z nim kiedyś jeszcze?

Dalsze ich losy nie są mi znane. Nie mogę powiedzieć, że olał. Nie wzywali pomocy więc im nie pomagał.
Z panem Rojem znaleźliśmy dość szybko wspólny język i pewne plany są na przyszłość.

_________________
Gdzie wola - tam droga.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Gerlach
PostNapisane: Cz sie 29, 2013 12:04 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lut 09, 2013 10:52 pm
Posty: 1144
Lokalizacja: Łódź
prof.Kiełbasa napisał(a):
widoki trafiliście zajebiste to trzeba przyznać- inna sprawa że daję ''jagiełłę' na szalę iż byś ze swymi umiejętnościami zaoszczędził parę zeta 8)


Specjalnie trudno to tam nie było, fakt, tylko znajomość topografii trzeba mieć. Teraz od Batyżowieckiej wszedłbym bez problemu, ale najpierw musiałem tam być i zobaczyć.

_________________
Gdzie wola - tam droga.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Gerlach
PostNapisane: Cz sie 29, 2013 7:42 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 07, 2009 1:45 pm
Posty: 907
prof.Kiełbasa napisał(a):
inna sprawa że daję ''jagiełłę' na szalę iż byś ze swymi umiejętnościami zaoszczędził parę zeta
Też uważam podobnie, ale
TataFilipa napisał(a):
Teraz od Batyżowieckiej wszedłbym bez problemu, ale najpierw musiałem tam być i zobaczyć.
Każdy musi sam ocenić własne chęci, oczekiwania i aktualne możliwości.
Kiedyś też bardzo chciałem wejść na Gerlach, ale postanowiłem, że nie skorzystam z przewodnika, odczekam swoje i wejdę Martinóvką. Długo czekać nie musiałem.

Trafiłeś znakomitą pogodę. Graty! :)

_________________
"I chłonę. Szukam. Pragnę. Tęsknię. I wiem że będę szukał. Wystarczy raz zasmakować nieznanego."
"Gdzieś pomiędzy początkiem drogi, a szczytem znajduje się odpowiedź na pytanie, dlaczego się wspinamy."
pionowemyśli.pl | fanpage | instagram | flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL