Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz kwi 18, 2024 2:02 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Smagani wiatrem
PostNapisane: Śr paź 16, 2013 10:38 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 10:48 pm
Posty: 1227
Lokalizacja: Warszwa
W końcu czerwcowy wyjazd, który się nie odbył z powodu mojej kontuzji doszedł do skutku. Prognozy na sobotę są ok. więc z uśmiechem na ustach jedziemy w stronę Zakopanego. W Nowym Targu do mnie i Basi dołącza Kuwana i jego świeżo upieczona żona też Basia. Poranek na Siwej Polanie nie zapowiada tego co się wydarzy w późniejszym czasie. Maszerujemy żwawo w kierunku Polany Chochołowskiej. Czerwcowy plan zakładał zdobycie Starorobociańskiego Wierchu, gdyż żadne z naszej czwórki tam jeszcze nie było. Tak jest i tym razem. Przy pierwszym czerwonym rozwidleniu skręcamy na Krowi Żleb. Basia wspominała, że ten szlak jest hardcorowy ale ja głupi nie chciałem słuchać. Cały czas idziemy czasem "tabliczkowym". "Tomki" z przodu, my obstawiamy tyły. Nieprzespana noc, parę kilo na plecach i niedawno przebyte choroby wkrótce daje o sobie znać. Po wyjściu z lasu obserwujemy szybko przewalające się ciemne chmury przez grań a po naszej prawej stronie ładne niebieskie niebo. Kiedy stajemy na Trzydniowiańskim Wierchu wiemy, że nie będzie to łatwy dzień. Wiatr mocno daje się nam we znaki. Ale my jesteśmy twardziele. Jeśli dla mnie podejście Krowim Żlebem było ciężkie to podejście pod Kończysty to była masakra. Szybki oddech i postoje co pięćdziesiąt kroków to była konieczność. Ale mimo to stajemy na szczycie. Tam przez chwilę padł pomysł aby zawrócić ale będąc już tak blisko "Robota" byłoby szkoda. Postanawiamy iść dalej. Podmuchy podczas podejścia dwukrotnie ścinają mnie z nóg. Ale siłą woli szczytujemy dnia dzisiejszego po raz trzeci. O 13.30 Stajemy na najwyższym zachodniotatrzańskim Polskim szczycie. "Bociek" się bronił ale walkę przegrał lecz z szyderczym uśmiechem nie pozwolił podziwiać z siebie widoków. Zaczynamy schodzenie w stronę Siwej Przełęczy i poprzez Dolinę Starorobociańską zmierzamy ku tłocznej jak na tą porę Dolinie Chochołowskiej. Doliną Starorobociańską szedłem już trzeci raz lecz teraz jak i za pierwszym oraz drugim razem nie zachwyciła mnie. W Chochołowskiej rozdzielamy się Tomek z Basią idą w dół, ja z Barbórką zmierzamy na nocleg do "chocholandu". Miejsca w pokoju oczywiście brak, ale jesteśmy przygotowani na "glebę"

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Po 11 godzinach snu schodzimy na śniadanie, gdzie czekają na nas znajomi Basi. Następnie po pogawędce idziemy w stronę Grzegorza. Aura jakże inna od wczorajszej: piękne niebieskie niebo przeplatane gdzieniegdzie białymi chmurkami sprzyja fotografowaniu okolicy. Idziemy powoli nigdzie się nie spiesząc. Wychodząc ponad granicę lasu wiatr znowu daje się we znaki. Dochodzimy na szczyt i postanawiamy wspólnie, że dla nas na dziś wystarczy. Siedzimy na Grzesiu długo i rozmawiamy o pierdołach. Ja jak najęty pstrykam foty. Już moją tradycja jest zrobienie zdjęcia "na juhasa".
Łukasz, Andrzej i Tereska idą dalej my zawracamy. Po drodze wstępujemy na ciacho do schroniska. Przy parkingu kupujemy oscypki i zadowoleni z weekendu w górach wracamy do domu. Chcąc ominąć korki na zakopiance wbijamy się w korki w Wadowicach i Oświęcimiu dzięki temu po siedmiu godzinach jazdy można sie umyć i usnąć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Jeśli zdajesz pytanie dlaczego chodzę po górach to znaczy że nie zrozumiesz odpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 24, 2013 12:43 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 9:35 pm
Posty: 1125
Dlaczego karmisz nas takimi widoczkami w pazdziernikowy, roboczy dzien? :) Co rusz cos tu klikam byle nie robic tego co powinienem robic a teraz bedzie mi jeszcze trudniej do tego wrocic!

_________________
Omówienie sezonu ograniczam do rejonu Morskiego Oka i Tatr Zachodnich (...). By zasłużyć na wyróżnienie w rejonie Hali trzeba by najtrudniejszą tamtejszą drogę przejść nocą, samotnie i w kapciach. - Władysław Cywiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 24, 2013 3:37 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
O, tyz piknie.

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 28, 2013 7:24 pm 
trzeba przyznać, że góry są piękne zarówno w mgle jak i przy słonecznej pogodzie :-)


Góra
  
 
PostNapisane: Pt lis 01, 2013 9:07 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): So lis 24, 2012 7:17 pm
Posty: 1562
Fajne górki, w fajnym gronie. Dobrze się oglądało i czytało relację!

_________________
nie pozwól mi zapomnieć, jak to jest tam wysoko...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lis 02, 2013 10:57 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2105
W miesiącach takich jak listopad i grudzień -kiedy za oknem łyso i ponuro - dobrze czyta się relacje z maja czy czerwca i wiosny. Ja jednak wciąż mam nadzieję że Użytkownik m-s dokończy relację z Pirenejów 8) no i nadzieję na relacje z listopadowych jednak Tatr- wszak Ktoś miał zamiar szturmować Łomnicę :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lis 02, 2013 12:48 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 26, 2012 9:09 pm
Posty: 377
Lokalizacja: Zachód Polski
cudo wycieczka :)

_________________
"Nie wystarczy zatem być raz na górze i powiedzieć, że widziałem wszystko to co ma nam ona do pokazania, bo każde kolejne wejście na jej szczyt jest zazwyczaj nowym okryciem, doznaniem, czy po prostu zdobyczą dla serca i ducha".


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lis 02, 2013 6:17 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 10:48 pm
Posty: 1227
Lokalizacja: Warszwa
gobo napisał(a):
Właśnie zauważyłem, że z jedną z Baś byłem w lutym w Irlandii. Na wszelki wypadek pozdrawiam obydwie


Wiem o która Ci chodzi - pozdrowię ją zapewne chodzi o dach Irlandii prawda?

_________________
Jeśli zdajesz pytanie dlaczego chodzę po górach to znaczy że nie zrozumiesz odpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL