Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 30, 2024 11:04 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn sty 06, 2014 11:08 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Tradycyjnie, plany nie zostały zrealizowane tak jak były zaplanowane, ale w sumie, nie było najgorzej...
Jak to w życiu, różne sprawy na to wpłynęły, z najgrubszych to nieoczekiwana zmiana pracy i zmiana statusu z mam samochód na status nie mam samochodu. To głównie przyczyniło się do weryfikacji planów częstych wyjazdów z dziećmi. Okazyjnie można, ale masowo to jest kłopot i upierdliwość straszna. Ale, co się odwlecze to nie uciecze.
Tak więc pobyłem głównie w naszych Tatrach, trochę z oszczędności czasowo-finansowej a trochę też z potrzeby odświeżenia sobie (prawie) wszystkiego, co odwiedzałem w latach ubiegłych i jeszcze dawniejszych, plus kilka nowości. Tak żeby mieć temat na świeżo, zanim ruszę dalej.

26.01 Jaworzyna Krynicka
To w sumie nie żaden wypad w góry a jedynie wyjazd na narty, bez nart. Pokręciłem się na górze, po lesie w śniegu po pas, i tyle. W sumie nic ciekawego.
Zdjęcie takie mi zostało. Przy okazji - zdjęcie jest fotomontażem. Kto zgadnie na czym on polega może nazwać się może Sokolim Okiem.

Obrazek

1-4.05 Pieniny/Beskid Sądecki - właściwe rozpoczęcie sezonu.
Wędrówka ze Szczawnicy do Krynicy, przez Homole, małe Pieniny, Przehybę, Piwniczną i Halę Łabowską. Coś pięknego, w słońcu i w ścianie deszczu. Sporo przygód i spotkanych osób, o na przykład:

Obrazek

Na Przehybie niestety pogoda nie dopisała, ale z uwagi na długi weekend schronisko zostało zaatakowane zmasowanym atakiem wszelkiego rodzaju najeźdźców. Pieszych, rowerowych, konnych a nawet na zabytkowych automobilach.

Obrazek

Ostatni odcinek Na Jaworzynę las, las, las...

Obrazek

Przezacne tereny - Małe Pieniny, Radziejowa. Kto nie był, polecam.

19.05 Kościelec
Widoczne jeszcze tu i uwdzie resztki zimy, ale dzień był gorący, widoki przednie. Tłumów na szlakach nie było. Od Karbu szliśmy obok grupy TOPRowców, którzy wyszli sobie na jakiś patrol i na szczycie byliśmy sami tylko z ratownikami. Szybko poszli dalej, więc zostaliśmy sami. Spodziewałem się raczej tłoku na szczycie, że nie będzie gdzie postawić nogi, a tu masz, pół godziny sami.

Obrazek

15.06 Świnica
Miało być wyjście na Kasprowy i dalej wiadomo. Jednak zawsze jak dochodzę do kas i nie ma kolejki do kolejki to mnie leń ogarnia i idę, tzn jadę na łatwiznę. Choć to żadna tam łatwizna, jak jest okazja można posiedzieć godzine dłużej na górze, zamiast w lesie. W górach juz pełnia lata, upał, widoki. Na Zawracie ruch spory.

Obrazek

Przy zejściu jednak tradycyjnie, po starym twardym śniegu. Wesoło to tam nie było. Na drugi dzień w prasie czytam, że w tym dniu wypadek był, mniej więcej tu gdzie zdjęcie.

Obrazek

7.07 Szpiglasowy
Rano w miarę ładna pogoda, ale u celu już gruba mgła. Momentami tylko prześwity w doliny. I tak aż do zejścia. W Moku oczywiście piękna pogoda i dziki tłum.

Obrazek

20.07 Kończysty
Jadę z dziećmi. Fajna, elegancka wyprawa, do czasu...
Do Trzydniowiańskiego jako tako, ale na Czubiku załamanie pogody. Mgła, wiatr, zacina deszczyk, ogólnie nastrój przygnębiający. No i kryzys u małoletnich.

Obrazek

Dwoję sie i sześcioję aby wykrzesać zapał, energię, tak blisku do celu. Powoli, ale jednak osiągamy cel. Dzieci mają dość, ja wyrzuty sumienia, pogoda nie zmienia się, wręcz pogarsza. A tu jeszcze trzeba zejść.

Obrazek

Planowany powrót był przez Ornak, ale w tych okolicznościach przyrody i tego ten niepowtarzalnej zastosowałem odwrót najkrótszą drogą, czyli z powrotem do Chochołowskiej. Na Trzydniowiańskim mgła zaczęła puszczać a z nią razem kiepskie humory. Po chwili wyszło słońce i w drużynie zapanowała ogólna radość i w zmęczeniu ale bez problemów Krowim Żlebem na dół.
Po tym wszystkim dzieciom góry trochę przeszły. Ojciec trochę zbyt ambitnie podszedł do tematu, a w górach nie zawsze słońce świeci. Powoli wracamy do tematu, ale cóż, trzeba mierzyć siły na zamiary. I trafić w pogodę.

28.07 Tomanowa/Czerwone Wierchy
Pora relasku w słoneczny dzień. Tomanową pierwszy raz wizytowałem, zejście do Miętusiej.

Obrazek

Obrazek

03.08 Kozia - Granaty
I znowu piękna pogoda, wygrzewanie się na skale. Sama radość. Poszedłem sam ale sam to ja tam nie byłem. Ludzi jak zawsze. Sierpień, wiadomo.

Obrazek

Obrazek

12-13.08 W stronę Pysznej, czyli tam i z powrotem
Relacja kiedyś spisana viewtopic.php?f=11&t=15374
Bardzo przyjemny tour z kulminacyjnym długim leniuchowaniem na wyludnionej przełęczy.

Obrazek

17.08 Sławkowski
Kolejny samotny wypad okazał się zupełnie niesamotny. W drodze z Krakowa zapoznałem bardzo miłą turystkę, która zrezygnowała z planów na OP i udała się ze mną do Smokowca. Na trasie liczba ludności umiarkowana, za to na szczycie dosyć gęsto.
Nastawiałem się na cały dzień leniwej wędrówki (pogoda!) ale już w porze obiadu byliśmy na dole. Miła turystka zawinęła się do Palenicy, ja zostałem jeszcze podglądając miejscowe wesele w Grand Hotelu.

Obrazek

7.09 MPpCh
Idziemy we trójkę, ale przed Kazalnicą dwójka zawraca i resztę trasy idę sam, co zresztą bardzo lubię. Na przełęczy paręnaście osób. W ostatniej chwili uciekam przed wchodzącymi tam wycieczkami (tłum!).

Obrazek

28.09 Granaty - Krzyżne
Pierwsze objawy nadchodzącej zimy. Północne stoki jeden lód. Przed samym szczytem Skrajnego konsternacja - idziemy czy wycofujemy. Jest niebezpiecznie jak cholera. Ludzie zawracają, nawet ci ze sprzętem. W sumie był jeden taki krytyczny punkt, który pokonaliśmy na kolanach, potem już było całkiem dobrze. Tuż przed Murowańcem ja z kolei mam jakiś kryzys, zasłabienie jakieś. Ale dowlokłem się, zjadłem popiłem i jest git. Suchą Wodą lecimy już po ciemku do Brzezin i cudem łapiemy busa do Zakopca.
Dopiero później odkryłem, że na tym zdjęciu jest 13 osób (chyba).

Obrazek

6.10 Wrota
Piękna jesień, w górach praktycznie pusto, posezonowo. Do samej przełęczy idziemy właściwie sami, nie licząc paru miniętych osób. Większe zatłoczenie widać i słychać na Mnichu i okolicach.

Obrazek

Na przełęczy pustka i martwa cisza. Niech żyje październik!

Obrazek

25.10 Rohacz Ostry
Wstępny plan był na oba Rohacze, ale za bardzo się wałkoniliśmy i daliśmy sobie spokój z gonieniem zmroku. Lepiej posiedzieć, popatrzeć niż zapindalać. Podejście na Wołowiec - wiatr kosił z nóg, za to po drugiej stronie cisza, przyjemnie.

Obrazek

Powrót przez Grzesia, kolacja pod krzyżem.

Obrazek

1.11 Świnica
Pojechałem z zaplanowanym planem pójścia na Rysy, ostatnie miejsce po naszej stronie gdzie jeszcze nie byłem. No i dupa.
Na dworcu oczywiście mega lipa z busami, w święto tylko linia do Chochołowskiej normalnie kursuje. Do Palenicy - jak się uzbiera. Przez godzinę się nie uzbierało i się późnawo zrobiło to się wkrwiłem i pojechałem do Kuźnic.
Pogoda zresztą do dupy, nawet nie szkoda tych Rysów. Na Kasprowym dmucha, nic nie widać, na Świnicy podobnie. Momentami tylko się przejaśniało, jakaś koza czasem wyszła z ukrycia.

Obrazek

Obrazek

Pod szczytem parę miejsc gdzie widać listopadowe święto.

Obrazek

I toby było na tyle, było jeszcze parę planów na końcówkę roku ale sprawa się rypła.

Nic wielkiego, ale fajnie było w tym 2013.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 07, 2014 9:43 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt cze 29, 2010 11:06 am
Posty: 219
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Gratuluję udanego roku i zazdroszczę ,że dzieci chcą z Wami jeździć .
Powodzenia w 2014 .

_________________
KASIA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 07, 2014 10:12 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
Stef, parę ładnych wycieczek zrobiłeś. Z rodzinką zawsze przyjemniej niż samemu, ale nie zwsze chcą chodzić...

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 07, 2014 4:35 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
w stronę pysznej -było inspirujące 8)

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 07, 2014 6:11 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5458
Lokalizacja: Białystok
Ładnie podziałałeś. Tylko pozazdrościć!

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 07, 2014 8:35 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 17, 2011 5:28 pm
Posty: 1479
Lokalizacja: Kraków NH
Fajny sezon! Życzę jeszcze lepszego w tym roku :)

_________________
"Ludzie przeważnie nie są źli. Po prostu czasem dają się porwać jakiejś idei"
Moje pstryki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 07, 2014 10:44 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lut 09, 2013 10:52 pm
Posty: 1144
Lokalizacja: Łódź
15 wyjazdów naliczyłem, ej wy Krakowianie to za dobrze macie, za blisko w te góry nasze kochane. Niesprawiedliwe to z mojego punktu widzenia :evil:
Żądam przeniesienia Krakowa gdzieś na północ !!!
Super rok i bardzo fajne wycieczki

_________________
Gdzie wola - tam droga.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 07, 2014 10:47 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): So lis 24, 2012 7:17 pm
Posty: 1562
Pozytywny rok :) Takich jak najwięcej :)

_________________
nie pozwól mi zapomnieć, jak to jest tam wysoko...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL