Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 3:34 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So lut 22, 2014 1:51 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
Nowy weekend i kolejny wyskok w góry jest w planach. Tatry najwyższe nasze góry, z których większość leży już na terenie Słowacji. Zatem planujemy zrobić wjazd na Słowację i któryś z tamtejszych szczytów. Pada moja propozycja, żeby tym razem iść na Kieżmarski Szczyt. Propozycja została zaaprobowana i jedziemy. Nastawiam budzik na 2 rano. Pobudka i jadę pozbierać resztę ekipy. Pada deszcz, ale prognozy są, że jak dojedziemy będzie słoneczna pogoda. Najpierw podjeżdżam po Olgę, która informuje mnie, że jeszcze po drodze mamy do zabrania Zbyszka. Po chili już w komplecie ruszamy w kierunku granicy. Po kilkunastu minutach jazdy z tyłu słychać małe pochrapywanie. To Zbyszek zrobił sobie małą drzemkę w drodze. Droga mija spokojnie tylko na niebie cały czas chmury wiszą i posypuje śnieg z deszczem od czasu do czasu. Dojeżdżamy w końcu na parking w Tatrzańskiej Łomnicy, z którego wyruszamy o godzinie 6. Na parkingu nie jesteśmy pierwszymi gości. Przed nami przyszły łanie, które zrobiły sobie tutaj pierwsze śniadanie. Droga początkowa w świeżym śniegu, którego przez noc trochę napadało. Prowizoryczne pomiary potwierdziły prognozy, o opadzie w wysokości 7 cm. Prognozy pogodowe póki co sprawdzają się ale tylko do opadu. Słońca jak nie widać tak nie widać. Dopiero w okolicy Łomnickiego Stawu zaczyna się przebijać słońce przez chmury.
Obrazek
Od razu idzie się lepiej, gdy promienie słoneczne ogrzewają. Wchodzimy w Dolinę Łomnicką, której to dnem mamy zamiar dojść do żlebu prowadzącego na Huncowska Przełęcz. Z powodu sporej ilości świeżego śniegu, w którym wpada się miejscami nawet po pas. Zmieniamy drogę i do wylotu żlebu dochodzimy robiąc trawers po trawiasto-skalno-śnieżnym stoku Huncowskiego Szczytu. Wchodzimy w żleb i nim pomału do góry torując miejscami w głębokim śniegu. Po kilku godzinach morderczej drogi jesteśmy ma przełęczy.
Obrazek

Obrazek
Podczas której momentami kotłowało się w dolinie, ale pogoda ogólnie dopisywała już cały czas. Dzięki czemu widoki w czasie drogi mieliśmy wspaniałe. Z Huncowskiej Przełęczy ruszamy w kierunku Wyżniej Kieżmarskiej Przełęcz, z której będziemy podchodzić na główny cel naszej wycieczki. Ten fragment drogi z powodu świeżego śniegu się dość niebezpieczny do trawersowania zbocza. Dlatego staramy się dojść jak najbliżej ostrza grani i nim dojść już bezpieczniej. Docieramy na Wyżnią Kieżmarską Przełęcz, z której rozpościera się widok na Doliną Jastrzębią i Doliną Dziką wraz z otaczającymi je szczytami oraz Tatry Bielskie.
Obrazek

Obrazek
Chwila na złapanie oddechu i ruszamy dalej jest już dość późno, a trzeba jeszcze wrócić. Z tego powodu odpada pomysł, żeby zaatakować jeszcze Mały Kieżmarski Szczyt. Wybierzemy się tam innym razem. Kolejne kilkadziesiąt minut i jesteśmy już na szczycie Kieżmarskiego. Widoki rewelacyjne pogoda dopisała niestety za długo nie możemy się nimi delektować. Czas wracać. Robimy pamiątkowe zdjęcia i wpisujemy się do zeszytu.
Obrazek
Jak się później okazało zrobiliśmy tam czeski błąd. Wpisując nie poprawną datę wejścia. No cóż zdarza się czasami. Wracamy tą samą drogą.
Obrazek
Nad Łomnickim Stawem jesteśmy już o zmroku. Zostało jeszcze dojście do parkingu. Obieramy wariant zejścia nartostradą, która w tym czasie była zraszana wodą i ratrakowana. Tutaj droga urozmaicają nam co kilkadziesiąt glebowania na śliskim śniegu. Przed 19 jesteśmy już na parkingu. Czas na powrót do domu.

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Ostatnio edytowano So lut 22, 2014 4:16 pm przez lxix, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 22, 2014 3:50 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
Niesamowita jest ta "zima" :lol:
gratulacje za ładny szczyt - ten trawers w śniegu faktycznie dostarcza sporo emocji jak i podejście na ... Szczyt :mrgreen:
widoki klasa
pozdro

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 22, 2014 4:18 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
prof.Kiełbasa napisał(a):
ten trawers w śniegu faktycznie dostarcza sporo emocji


Pamiętałam tę trasę z lata - jako miłą, wieczorną przebieżkę po ukończeniu Grani Wideł.
No więc, dzień wcześniej, na pytanie Zbyszka o przydatność liny, odpowiedziałam tylko "nieeee, tam jest łaaaatwo całkiem".
Ile ja się potem nasłuchałam tekstów z serii "o, jak by tu się kawałek sznurka przydał!"
:mrgreen:

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lut 22, 2014 4:20 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
my to też żywcowaliśmy :wink:
tu nasze fotki z przed 3 lat
http://gekony.wordpress.com/2011/02/27/ ... huncowski/

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 22, 2014 4:42 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
Olga napisał(a):
Ile ja się potem nasłuchałam tekstów z serii "o, jak by tu się kawałek sznurka przydał!"


Ja tego nie słyszałem.

Aaaaaaaaa to pewnie dlatego, że byłem trochę z przodu ;)

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 22, 2014 10:08 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lut 09, 2013 10:52 pm
Posty: 1144
Lokalizacja: Łódź
Tarnów rządzi !

_________________
Gdzie wola - tam droga.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lut 23, 2014 6:16 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 9:46 pm
Posty: 4469
Lokalizacja: GEKONY
A mówią, że to forum nie ma przyszłości... Ładnie LXIX, na prawdę bardzo fajny Kieżmar!

_________________
A ja dalej jeżdżę walcem, choćby pod wałek trafić miał cały świat.

http://summitate.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lut 23, 2014 7:22 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
Przyszłość ma, tylko nie wiadomo jeszcze jaką :mrgreen:

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 26, 2014 9:05 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
świetna akcja :) my kiedyś odpuściliśmy Kieżmara bo niezbyt bezpiecznie wyglądało to zbocze. Zresztą wejście na Huncowski totalnie nas wykończyło.

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL