Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz cze 27, 2024 9:43 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt mar 14, 2014 10:18 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
W końcu po kilku wycieczkach w bliższe rejony górskie udało się wybrać w Tatry :) Na weekend zapowiadano piękną pogodę więc trzeba było ją dobrze wykorzystać. Do wyboru mieliśmy dwa cele. Niższy i dość łatwy oraz wyższy i trudniejszy. Z tego drugiego czytałem na forum relację i tak mi się ta trasa spodobała, że chciałem ją kiedyś powtórzyć :) W związku z tym wypożyczamy z Młóckarni zestawy lawinowe oraz dziaby i jedziemy. Z parkingu startujemy ok. 6.30. Chmury jak na razie gęsto otaczają góry ale gdzieniegdzie wyłaniają się szczyty :D
Obrazek

Większość drogi asfaltowej pokryta jest lodem zatem trzeba uważnie stawiać kroki. Przekonał się o tym Robert który zaliczył niegroźny upadek w okolicach schroniska. W schronie sporo ludzi. Robimy przerwę na śniadanie po czym ruszamy w dalszą drogę. Przez Dolinę Złomisk wiedzie bardzo dobrze ubita ścieżka. Na Złomiskowej Równi odbijamy w prawo.
Obrazek
piękny Żłobisty i nasz cel po prawej stronie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dalsza droga jest mniej uczęszczana ponieważ większość ludzi idzie na Wysoką. Dochodzimy do Żelaznej Kotliny, szpeimy się i ruszamy na Przełęcz pod Kozią Strażnicą.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

W końcu wychodzimy z cienia doliny. Na przełęczy jesteśmy po kilkudziesięciu minutach :) Robert z Martą rezygnują z dalszej drogi gdyż jest ona trudniejsza. Zostaje nasz trzy osobowy zespół.
Obrazek

Obrazek

Wiążemy się liną i ruszam jako pierwszy do góry. W WHP droga ma wycenę 0+ i zajmuje ok. 35 min ale w warunkach letnich. Słońce bardzo mocno operuje co działa na naszą niekorzyść. Śnieg robi się bardzo miękki. Najpierw idziemy śnieżnym ostrzem grani obchodząc w paru miejscach wystające skały. Następnie trawersujemy lekko w prawo do widocznego żlebu opadającego z wierzchołka. Śnieg jest bardzo miękki i mam obawy czy nie wyjedzie ale jest ok i po paru minutach meldujemy się na szczycie :D
Obrazek
kluczowe miejsce

Obrazek

Cudowna panorama! Najbardziej podoba mi się widok na Gerlach oraz Wysoką :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Robimy zdjęcia oraz przerwę na jedzenie. Niestety musimy się śpieszyć bo śnieg robi się coraz gorszy. Po ok. 30 min zaczynamy schodzić. Po śladach idzie się zdecydowanie lepiej i po ok. 1godz jesteśmy na przełęczy ;)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W końcu można odetchnąć. Przejście grani nie sprawia wielkich trudności poza dwoma czujnymi miejscami. Droga obfituje w parę dobrych miejsc do założenia przelotów zwłaszcza w newralgicznych miejscach. Jednogłośnie stwierdzamy, że przejście tej drogi dało nam dużo satysfakcji. Zimą na pewno jest ona bardziej ekscytująca niż latem. Chowamy linę i susami schodzimy na dno Żelaznej Kotliny. Robert z Martą czekają już na nas w schronisku więc szybko chowamy szpej i ruszamy w dół. Droga do schroniska nie zajmuje nam dużo czasu.
Obrazek
nasza ścieżka wiodąca do Żelaznej Kotliny

Obrazek

Obrazek

Po wypiciu piwka kierujemy się w stronę parkingu. Jeszcze tylko ostatnie spojrzenia na Dolinę Złomisk po czy oblodzonym asfaltem dochodzimy do samochodu. Zmęczeni ale bardzo zadowoleni wracamy do domu :)

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 14, 2014 10:27 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt sty 08, 2010 11:26 pm
Posty: 21
Lokalizacja: Kraków
fajny cel i fajna relacja pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 14, 2014 10:39 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10407
Lokalizacja: miasto100mostów
zephyr napisał(a):
Z tego drugiego czytałem na forum relację i tak mi się ta trasa spodobała, że chciałem ją kiedyś powtórzyć
Masz na myśli moją relację?
Szczyt dość niszowy, ja takie lubię, widoczek pierwsza klasa, droga ciekawa, zwłaszcza zimą. Gratulacje za akcję.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 14, 2014 10:44 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
Krabul napisał(a):
zephyr napisał(a):
Z tego drugiego czytałem na forum relację i tak mi się ta trasa spodobała, że chciałem ją kiedyś powtórzyć
Masz na myśli moją relację?
Szczyt dość niszowy, ja takie lubię, widoczek pierwsza klasa, droga ciekawa, zwłaszcza zimą. Gratulacje za akcję.


też takie lubię :) no Twoją, Twoją :) odkąd ją przeczytałem to myślałem o tej drodze właśnie tylko zimowo ;)

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 15, 2014 8:51 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10407
Lokalizacja: miasto100mostów
Wszystkie szczyty w otoczeniu Dol. Złomisk są warte odwiedzenia. Okolica jest rewelacyjna. My tego dnia na Zmarzły mieliśmy uderzać, ale... zabrakło determinacji, psycha trochę siadła i odpuściliśmy. Na Zmarzłym byłem z kolei rok później latem i wcale nie było tak łatwo, zwłaszcza orientacyjnie.
A na Koziej Strażnicy na szczycie byliście? Fajny widok na całe Złomiska.
A to podejście na przełęcz trochę przypałowe jest zimą - otwarty stok, duża stromizna, wszystko się trzyma na trawkach, jakby to ruszyło, to...

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 15, 2014 9:08 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 04, 2009 9:21 am
Posty: 686
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Rewelacyjne widoki, no i świetnie przeniesione na zdjęcia. Fajny cel, inna perspektywa zawsze jest ciekawa :)

_________________
http://www.climber.com.pl
http://www.facebook.com/climbercompl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 15, 2014 9:32 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 07, 2009 1:45 pm
Posty: 907
zephyr napisał(a):
wypożyczamy z Młóckarni zestawy lawinowe oraz dziaby i jedziemy.
:wink:


Bomba Tomek - żesz w mordę, ale się w pogodę wstrzeliliście!
Niebanalny szczyt i za to największe graty dla Was! :) do tego świetne zdjęcia :shock: 8)

_________________
"I chłonę. Szukam. Pragnę. Tęsknię. I wiem że będę szukał. Wystarczy raz zasmakować nieznanego."
"Gdzieś pomiędzy początkiem drogi, a szczytem znajduje się odpowiedź na pytanie, dlaczego się wspinamy."
pionowemyśli.pl | fanpage | instagram | flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 15, 2014 9:44 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
Krabul napisał(a):
Wszystkie szczyty w otoczeniu Dol. Złomisk są warte odwiedzenia. Okolica jest rewelacyjna

Też tak uważam :) jeszcze nie raz tam pójdziemy. Żłobisty i Siarkany czekają już na swoją kolej :D

Krabul napisał(a):
Na Zmarzłym byłem z kolei rok później latem i wcale nie było tak łatwo, zwłaszcza orientacyjnie.

pamiętam tą relację :) byłeś wtedy sam i miałeś problem z zejściem do Batyżowieckiej Doliny. Podejście od Złomisk na Przełęcz pod Drągiem faktycznie nie wygląda zbyt prosto.

Krabul napisał(a):
A na Koziej Strażnicy na szczycie byliście?

plan zakładam opcję wejścia ale nie byliśmy bo reszta zespołu czekała na nas w schronisku i nie mieliśmy już czasu. Wejdziemy przy okazji innym razem ;)

Krabul napisał(a):
A to podejście na przełęcz trochę przypałowe jest zimą - otwarty stok, duża stromizna, wszystko się trzyma na trawkach, jakby to ruszyło, to...

racja. Też miałem lekkie obawy ale śniegu nie ma dużo tej zimy i był dobrze związany więc spokojnie przeszliśmy. Przy gorszych warunkach bezpieczniej jest iść od razu na Kozią Strażnicę i z niej zrobić trawers na przełęcz.

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 15, 2014 9:49 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
Mroczny napisał(a):
Niebanalny szczyt i za to największe graty dla Was! :) do tego świetne zdjęcia :shock: 8)

dzięki :) niestety fotosik zjadł trochę jakości ze zdjęć :(.

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 15, 2014 10:19 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 8:03 pm
Posty: 788
Himalaje!

_________________
Wenus w Milo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 15, 2014 12:51 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Genialne zdjęcia!!

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 15, 2014 7:36 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
jest czad! widok ze szczytu jest bardzo oryginalny i jak pisano wcześniej niszowy.
Złomiska to dla mnie jedno z ulubionych miejsc jest tam w jednym miejscu multum szczytów do zrobienia 8)
graty

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 15, 2014 9:06 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn gru 05, 2011 12:08 am
Posty: 640
Lokalizacja: 110 km
Kapitalna fotorelacja. Też chce tak,omg :D
Bravo :cheers:

_________________
http://wokolkominainietylko.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 16, 2014 12:11 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
Super wypad!
Dawno w Złomiskach nie byłem, więc zdjęcia obejrzałem z dużą przyjemnością.
Pięknie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 17, 2014 11:10 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10407
Lokalizacja: miasto100mostów
zephyr napisał(a):
pamiętam tą relację :) byłeś wtedy sam i miałeś problem z zejściem do Batyżowieckiej Doliny. Podejście od Złomisk na Przełęcz pod Drągiem faktycznie nie wygląda zbyt prosto.
W Batyżowieckiej to się wpierdzieliłem na własne życzenie - wymyśliłem sobie skrót (mądre posunięcie będąc samemu) i zamiast zejść najpierw na przełęcz a potem do żlebu to jakimś bliższym sąsiednim żlebem od razu poszedłem w dół. No i spotkał mnie zonk - ścianka, myślę że II-owa, lub mocna I, co w zejściu też nie jest miłe, w najniższym punkcie gdzieś 8-10 metrowa. Ale obeszło się bez powrotu na grań, na szczęście.
Natomiast podczas wejścia od Złomisk starałem się wejść według opisu i najprościej i mimo to - chyba się pogubiłem. A jeśli faktycznie szedłem drogą, to jest ona naprawdę zamotana. Zimą mogło by być ciężko.
A w ogóle to dałem d... bo trzeba było wejść na Rumiską Przełęcz, pójść najpierw na WSzŻW, wrócić na przełęcz i dopiero wejść na Zmarzły. Teraz, studiując WHP dopiero mi się otwierają oczy na pewne sprawy :mrgreen:
zephyr napisał(a):
Wejdziemy przy okazji innym razem ;)
My jakoś wycyrklowaliśmy tak, że spod stawu weszliśmy prawie prosto na szczyt. Całkiem przyjemny widoczek na najbliższe otoczenie. A odcinek ze szczytu na przełęcz co prawda króciutki, ale taka zagwozdka z nim była, pamiętam trawers tuż poniżej grani w takim nie za ciekawym śniegu.
Przejrzałem foty z naszej wycieczki i z przerażeniem odkryłem, że było to (już) 3 lata temu, a nie 2. Czas jest nieubłagany.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL