Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz lip 04, 2024 10:33 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sarnie Granaty
PostNapisane: Śr paź 15, 2014 2:35 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 10:48 pm
Posty: 1233
Lokalizacja: Warszwa
Raz, dwa, trzy czy na Granaty ze mną jedziesz ty? Takie pytanie usłyszała Barbórka, gdy dowiedziałem się w piątek po południu, że będę miał wolną niedzielę i poniedziałek. A że prognozy były bardzo optymistyczne, pozostało jej tylko załatwienie urlopu na poniedziałek. I tak pokrzepieni historycznym zwycięstwem Polaków wsiadamy do PolskiegoBusa, by w niedziele rano zjawić się w Zakopanym. Na miejscu dołącza jeszcze do nas mój brat Marek. Mijamy bramki TPNu i śmigamy „Boczaniem” nad Czarny Staw Gąsienicowy. Kto by pomyślał, że w połowie października będę po górach chodził w krótkim rękawie. Po krótkim odpoczynku zrobieniu kilku zdjęć pod słońce, ruszamy dalej. Powoli obchodzimy staw obserwując coraz zmieniający się krajobraz. Będąc nad Zmarzłym Stawem Basia jest zachwycona. Pierwszy raz ogląda okoliczne szczyty z tej perspektywy. Porównuje dwupoziomowość tego miejsca do Alp w których była w lipcu. Decydujemy się na wejście przez Żleb Kulczyńskiego. Jedyne miejsce, które sprawiło problemy to było samo wejście w ścianę. Mokre i „długie” chwyty zrobiły swoje. Powoli step by step pniemy się w górę w stronę kominka pod Czarnym Mniszkiem, następnie ostrożnie stawiane kroki doprowadziły nas na pierwszy szczyt „wybuchowej trójcy”. Przez pewien czas chmury skutecznie zasłaniały widoki na wszystkie strony, ale też i pozwoliły nacieszyć się nimi. Dochodzimy na skraj Pośredniego i łapie mnie lekkie zdziwienie, bo mimo iż byłem tu już nie raz, nie pamiętam takiego ostrego zejścia. Ale podołaliśmy i temu dochodząc na Skrajny Granat. Po przerwie i sesji foto rozpoczynamy schodzenie w doliny. Trochę nam to zeszło, ale ważne że bezpiecznie. Już w ciemnościach dochodzimy do Kuźnic. Marek później mi mówi, że pierwszy raz czuła się tak pewnie w skale. Basi też się podobało.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Drugiego dnia byliśmy ograniczeni czasowo wiec musi być coś krótkiego. Postanawiamy iść na Giewont. Niestety rano okazuje się, że za późno wstaliśmy i na pewno nie zdążymy tego przejść, więc postanawiamy pójść na Sarnią Skałę. Z Kuźnic przez Drogę nad Reglami, która bardzo mi się spodobała. Gdy wyszliśmy na otwarty teren przekomarzaliśmy się, która skała jest tą właściwą. Ku mojej uciesze to właśnie ja miałem rację haha. Gdy doszliśmy na miejsce rozbijamy chwilowy obóz. Więcej chmur niż dzień wcześniej ale i tak nam się podoba. Schodzimy przez chwile tą samą drogą, by później odbić w Dolinę Białego. Co jakiś czas głośno zastanawiałem się: kim był ten Biały? Wprowadzając tym samym w lekką konsternację napotkanych turystów. A tak na marginesie odnośnie tej doliny to naszym zdaniem jest o 200 % bardziej urokliwa od tych chochołowskich czy kościeliskich. Ok. czternastej jesteśmy już w mieście zadowoleni, ze tym razem pogoda nie spłatała nam figla.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Jeśli zdajesz pytanie dlaczego chodzę po górach to znaczy że nie zrozumiesz odpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 16, 2014 10:43 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
tatromaniak24 napisał(a):
Marek później mi mówi, że pierwszy raz czuła się tak pewnie w skale. Basi też się podobało.

To najważniejsze! :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 16, 2014 8:42 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 9:35 pm
Posty: 1125
Wybacz, ale pierwsze co mi sie skojarzyło to te kamizelki z samochodowymi :)

_________________
Omówienie sezonu ograniczam do rejonu Morskiego Oka i Tatr Zachodnich (...). By zasłużyć na wyróżnienie w rejonie Hali trzeba by najtrudniejszą tamtejszą drogę przejść nocą, samotnie i w kapciach. - Władysław Cywiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt paź 17, 2014 1:24 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2014 12:45 pm
Posty: 162
Ostatnio 14.10 przechodziłem Granaty od Skrajnego do Zadniego. Jest to jedno z moich ulubionych przejść. Muszę się zebrać i napisać moją relację :) Gratuluje fajnych zdjęć.

_________________
Citius Altius Fortius


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL