Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 1:09 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt sty 16, 2015 10:56 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
Na ten rok jak zwykle planów było mnóstwo i w dodatku dość ambitnych. Niestety pogoda zweryfikował część z nich ale i tak sporo udało się zdziałać :) Najbardziej jestem zadowolony z postępów we wspinaniu. Pomimo kontuzji palca która wyeliminowała mnie z treningów na ok. 2,5 miesiąca udało się spędzić kilka dni w skałach i przejść kilka fajnych dróg :) W końcu zacząłem biegać i udało mi się wystartować w Biegu dla Słonia. Był to mój pierwszy start na takim dystansie i cieszę się, że mogłem w ten sposób uczcić pamięć Artura Hajzera. Jeżeli chodzi o góry to jestem bardzo zadowolony z okresu zimowo-wiosennego i uważam go za najlepszy jaki miałem dotychczas :)
A więc wyglądało to następująco:

03.01 - Wielki Chocz
Sezon zacząłem dość wcześnie. Pogoda niestety niedopisana ponieważ na szczycie było mleko i pomimo czekania nie chciało ustąpić.
Obrazek

06.01 – Czerwieńska Grapa + Glinne (Beskid Śląski)
Razem z tatą wybrałem się na krótką wycieczkę na okoliczne przydomowe szczyty.
Obrazek

15.02 – Rysianka
Po dłuższej przerwie z powodu złych warunków w końcu udało się gdzieś wybrać. Głównym celem tej wycieczki było zobaczenie Tatr.
Obrazek

23.02 – Mały Krywań – Pekelnik – Wielki Krywań (Mała Fatra)
Mały Krywań zawsze był mi nie pod drodze a przecież w Małej Fatrze byłem już kilkanaście razy. W końcu udało się go zdobyć. Piękna graniowa trasa :shock:
Obrazek

Obrazek

02.03 Pilsko
Bardzo długa droga na szczyt ze Złatnej (ok. 10km). Widoki jednak wszystko wynagrodziły :)
Obrazek

09.03 Zachodni Szczyt Żelaznych Wrót
Inspiracją do tego wyjazdu była relacja Krabula i powiem szczerze, że była to jak dotychczas moja najlepsza wyprawa zimowa :)
Obrazek

Obrazek
relacja http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?f=11&t=16236

29.03 Żółty Szczyt
Z wycieczki tej zapamiętam piękne widoki oraz masakrycznie długi i stromy żleb opadający z Pośredniej Przełęczy od dol. Staroleśnej który nieźle dał nam popalić.
Obrazek

Obrazek

05.04 Hruba Śnieżna Kopa
Celem była Śnieżna Kopa. Niestety doszliśmy do Wyżniej Śnieżnej Ławki i zawróciliśmy z powodu niezbyt dobrego śniegu i pogarszającej się pogody. Był to słuszny wybór ponieważ po zejściu do dol. Złomisk pogoda całkowicie siadła. Fajna grań pomiędzy Hrubą Śnieżną Kopą a Wyżnią Ławką. Wschodni Szczyt Żelaznych Wrót wygląda z Hrubej imponująco :!:
Obrazek
relacja http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?f=11&t=16350

01.05 Siodełkowa K. + Liptowska T.
Plan był trochę inny. Za daleko poszliśmy i wyszliśmy na nie ten szczyt co chcieliśmy :wink:
Obrazek

Obrazek

24.05 skały Sulov
Pierwszy wyjazd w skały. Jest to dopiero mój drugi raz w tym rejonie. Padły 2 stare oraz 2 nowe drogi.
Obrazek

08.06 Jagnięcy Szczyt
Narobiłem sobie smaków na Koperszadzką Grań i trochę się rozczarowałem ponieważ nic specjalnie ciekawego na niej nie było.
Obrazek

Obrazek

19.06 Jura – Góra Zborów
Mój pierwszy raz w Jurze. Padają pierwsze w karierze OS-y z czego najlepszy to „ Scooby Doo (-V)” :D
Obrazek

28.06 Jura – Góra Zborów
Drugi wyjazd w Jurę już z bardziej ambitnymi celami. Tym razem pada 8 dróg z czego najfajniejsza jaką dotychczas zrobiłem w skałach „Dochodzenie (V)”.
Obrazek

Obrazek

13.07 Krywań
Kolejne już wejście na tą górę. Na szczęście pogoda siadła co nie zawsze mi się trafiało na tym szczycie.
Obrazek

02.08 Wielicki Szczyt + Litworowy Szczyt
W końcu udało się zrobić kawałek grani Martina. Do dzisiaj zastanawiam się gdzie Paryski widział „I” na zejściu z Wielickiego. Grań jest piękna więc trzeba będzie kiedyś pociągnąć całość :wink:
Obrazek

13-14.08 Alphubel (Alpy Walijskie)
Powrót w Alpy Walijskie. Wejście drogą pierwszych zdobywców od schroniska Tasch. Dostaliśmy nieźle w kość ale dla tych widoków człowiek jest w stanie wykrzesać z siebie wszystko. Szczerze polecam :)
Obrazek
relacja http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?f=11&t=16746

17-18.08 Bishorn + Pointe Burnaby (Alpy Walijskie)
Ciężkie podejście do schroniska ale za to na szczyt jest niedaleko. Było bardzo wietrznie i zimno. Na zejściu kontuzja nogi ale było warto. Widoki jak zwykle rewelacyjne :!:
Obrazek
relacjahttp://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?f=11&t=17161

06.09 skałki Kobyla (Wisła)
Z uwagi na to, że skała jest średnio obita większość dróg zrobiliśmy na wędkę. Na uwagę zasługuje droga nr 18a wyceniana na (V). W mojej ocenie zasługuje na więcej. Chwyty są dobre ale bardzo siłowe i na dodatek w przewieszeniu.

9.09 Ostra + Tlsta (Wielka Fatra)
Do tego wyjazdu zainspirował mnie „sprocket73”. Byłem zachwycony i na pewno tam jeszcze wrócę :D
Obrazek

28.09 Bór + Polana + Derese + Chopok ( Niżne Tatry)
Z Grani Niżnych Tatry przy dobrej widoczności widoki są fantastyczne :shock:
Obrazek
relacja http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?f=11&t=16949

10.10 Rohacz Płaczliwy + Rohacz Ostry + Wołowiec + Rakoń
Powtórzenie przejścia mojej pierwszej trasy w Tatrach sprzed 7 lat. Przypomniałem sobie jakie emocje mi wtedy towarzyszyły :)
Obrazek

19.10 Osnica (Mała Fatra)
Miał być piękny widok na Tatry ale niestety chmury pokrzyżowały nam plany. Za to widok na Stoch i Rozsutec jest wspaniały.
Obrazek

26.10 Czerwieńska Grapa + Mały Żar
Kolejna wycieczka około domowa.

15.11 Żabi Szczyt N. + Żabia Cz.
Pogoda niestety nie dopisała. Na szczytach totalna dupówa. Żabi Szczyt Wyżni z dol. Białczańskiej wygląda imponująco.
Obrazek

23.11 Przełęcz Przegibek – Wielka Racza
Przejście kolejnego brakującego odcinaka z Beskidzkich Szlaków. Pogoda niestety nie dopisała ale i tak było fajnie.
Obrazek

13.12 Pośrednia Baszta
Dostaliśmy nieźle w kość w żlebie ale widoki zrekompensowały nasz wszelki trud. Bardzo fajna trasa na zakończenie sezonu Tatrzańskiego :)
Obrazek
relacja http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?f=11&t=17162

20.12 Czerwieńska Grapa + Glinne
Tym razem samotne wędrówki wokół domu.
Obrazek

27.12 Pilsko
Na zakończenie sezonu postanawiamy drugi raz wyjść na Pilsko ale tym razem szlakiem z Oravskego Vesela. Miał być piękny widok na Tatry a na szczycie zastał nas silny wiatr i temp ok. -25. W drodze na szczyt zgubiliśmy szlak i szliśmy na skróty przez wiatrołomy i inne atrakcje. Przydał się w końcu kompas i orientacja w terenie.
Obrazek

Jeżeli chodzi o cyfry to wyglądało to następująco:
- 60km biegowo
- 358km rowerowo
- 345km zrobionych w górach
- ok. 300 dróg na panelu i bulderze
- 38 dróg w skałach
- 38 nowych szczytów
- 28630m przewyższenia
- 30 dni w górach
- 8dni w skałach

Jak co roku na nowy sezon planów jest mnóstwo. Chęci i motywacji mi nigdy nie brakuje tak więc zobaczymy co z tego wyjdzie. Oczywiście podziękowania dla moich towarzyszy z którymi dane mi było spędzić czas w górach: Jagodzie, Marcinowi, Robertowi i Marcie :)
Do zobaczenia na szlakach :D

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 16, 2015 11:41 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1503
Lokalizacja: W-wa
z tego podsumowania najchętniej bym ci ukradła to:
zephyr napisał(a):
- 38 nowych szczytów

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 17, 2015 12:24 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 9:35 pm
Posty: 1125
Spooooro tego! Najwazniejsze, ze sam jestes zadowlonony :) Powodzenia w 2015!

_________________
Omówienie sezonu ograniczam do rejonu Morskiego Oka i Tatr Zachodnich (...). By zasłużyć na wyróżnienie w rejonie Hali trzeba by najtrudniejszą tamtejszą drogę przejść nocą, samotnie i w kapciach. - Władysław Cywiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 17, 2015 8:07 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt wrz 17, 2010 11:49 am
Posty: 1146
Lokalizacja: dokąd
Dużo i różnorodnie! :)
Świetny rok i świetne foty, gratuluję i życzę jeszcze więcej wycieczek i wrażeń w 2015!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 17, 2015 10:12 am 
Swój

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:55 am
Posty: 88
Lokalizacja: małopolska
Pięknie Panie Zephyr. Rok ze wszech miar udany, a co mnie najbardziej się w nim podobało to przede wszystkim różnorodny. Widzę, że działaliśmy w podobnych rejonach, trzeba też przyznać, że dałej mi kilka inspiracji - przede wszystkim ta Ostra w Wielkiej Fatrze no i Bishorn. Gratuluje pięknych wypraw, udanych zdjeć i życzę równie udanego 2015 roku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 17, 2015 10:36 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 9:46 pm
Posty: 4470
Lokalizacja: GEKONY
Ale zróżnicowany rok! Sporo nałoiłeś :)

_________________
A ja dalej jeżdżę walcem, choćby pod wałek trafić miał cały świat.

http://summitate.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 17, 2015 11:00 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
Burza napisał(a):
Powodzenia w 2015!

dzięki :)

Remus napisał(a):
Gratuluje pięknych wypraw, udanych zdjęć i życzę równie udanego 2015 roku.....przede wszystkim ta Ostra w Wielkiej Fatrze no i Bishorn.


dzięki :) bardzo polecam te góry zwłaszcza Ostra i ukryte skały w lesie robią niesamowite wrażenie :)

saxifraga napisał(a):
Świetny rok i świetne foty, gratuluję i życzę jeszcze więcej wycieczek i wrażeń w 2015!

dzięki :) widząc Twoje dokonania chciałbym przebiegnąć chociaż 1/10 tego dystansu co Ty zrobiłaś w 2014 roku :)

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 17, 2015 11:42 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz wrz 13, 2012 9:55 am
Posty: 21
Lokalizacja: Katowice, Rajcza
Troszkę się nam tego nazbierało :wink: Bardzo miło się czytało i wspominało. Nowy rok - nowe wyzwania :twisted:

_________________
Są tylko dwa sposoby przejścia przez życie. Jeden, jakby nic nie było cudem, i drugi, jakby wszystko było cudem.

https://plus.google.com/photos/11464398 ... 876/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 17, 2015 12:50 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
Ładnie kolego, ładnie :)
Sporo się działo i niech się dzieje jeszcze więcej w 2015!

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 17, 2015 12:55 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 04, 2010 5:34 pm
Posty: 419
Lokalizacja: Rybnik / Piding
Najfajniejsze jest u Ciebie odwiedzenie bodajże kilkunastu różnych pasm górskich... no, i te czterotysięczniki :) Gratuluję intensywnego roku! Podtrzymać taki progres w działalności górskiej nie będzie łatwo, ale przy Twojej pasji myślę, że nudzić się w weekendy nie będziesz również w tym roku ;]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 17, 2015 2:25 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
Madness napisał(a):
niech się dzieje jeszcze więcej w 2015!


dzięki :)

Kyjo napisał(a):
Najfajniejsze jest u Ciebie odwiedzenie bodajże kilkunastu różnych pasm górskich... Gratuluję intensywnego roku!


dzięki :) nie tylko wysokie góry są fajne :wink: Brakuje mi jeszcze tych Twoich pasm Alpejskich do kolekcji :P

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 17, 2015 8:24 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10407
Lokalizacja: miasto100mostów
Jak tylko widzę, żeś wysmarował relację to cieszę się jak głupi do sera bo zawsze jest co poczytać i pooglądać. Różnorodność niesamowita i chcę Ci pogratulować kolejnego świetnego roku. Robisz naprawdę niebanalne rzeczy. Jesteś jedną z nielicznych osób, których relacje alpejskie czytam od deski do deski.
Widzę, że ta Ostra i Tlsta to dla mnie temat na najbliższy rodzinny urlop. W ogóle po tych słowackich pasmach nieźle śmigasz, a tą relacją z Niżnych Tatr zrobiłeś konkretnego smaka.
A co do tego zejścia z Wielickiego to było według Ciebie łatwiej czy trudniej niż I :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
zephyr napisał(a):
358km rowerowo
Akurat tym to nie ma co się chwalić, chyba Ci ładnie rower zardzewiał (chyba, że jedną cyferkę gdzieś zjadłeś)

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 18, 2015 11:03 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 6:58 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Super :) Obie Fatry i Rohacze tez mam na swojej liscie :) Nie wiem, czy uda sie je zrobic w tym roku, ale na pewno kiedys te miejsca nawiedze :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 18, 2015 12:13 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
Krabul napisał(a):
Różnorodność niesamowita i chcę Ci pogratulować kolejnego świetnego roku. Robisz naprawdę niebanalne rzeczy.

dzięki :)

Krabul napisał(a):
A co do tego zejścia z Wielickiego to było według Ciebie łatwiej czy trudniej niż I :mrgreen:

a jak myślisz :?: 8) szedłeś więc sam wiesz jak tam jest. Ja tam I-ki nigdzie nie widziałem chyba, że jestem ślepy :P pamiętam Twoje przejście z Kiełbasą jak pisałeś, że miałeś tam lekkiego pietra :P ja bym tam na żywca chyba nie zszedł.

Krabul napisał(a):
zephyr napisał(a):
358km rowerowo
Akurat tym to nie ma co się chwalić, chyba Ci ładnie rower zardzewiał (chyba, że jedną cyferkę gdzieś zjadłeś)

nie pomyliłem się :wink: niestety mając tylko 2 dni weekendowe do dyspozycji ciężko ogarnąć na raz wszystkie rzeczy. Kiedyś taki dystans to robiłem w tydzień ale te czasy już na pewno nie wrócą.

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sty 19, 2015 1:02 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 02, 2014 7:06 pm
Posty: 699
Lokalizacja: Llanfairpwllgwyngyllgogerychwy- rndrobwllllantysiliogogogoch
No Zephyr, rok jak ta lala! Ciekawy, zróżnicowany, udany. W 2015 pewnie >>cyfra<< podskoczy, a pozostałe liczby pewnie też okażą się imponujące! Czego życzę! :D

_________________
Zob za zob, glavo za glavo,
Zob za zob, na divjo zabavo!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sty 19, 2015 12:58 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 04, 2009 9:21 am
Posty: 686
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Nieźle Ci się tego nazbierało. No i podoba mi się różnorodność.
Życzę postępów we wspinaniu oraz wejścia na wiele nowych kilkutysięczników!

_________________
http://www.climber.com.pl
http://www.facebook.com/climbercompl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sty 19, 2015 4:57 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
Zombi (gavagai) napisał(a):
No Zephyr, rok jak ta lala! ....Czego życzę! :D

Endrju BB napisał(a):
Życzę postępów we wspinaniu oraz wejścia na wiele nowych kilkutysięczników!

dzięki :)

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL