Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz cze 06, 2024 8:10 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz wrz 24, 2015 12:13 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2011 10:57 pm
Posty: 176
Lokalizacja: spod Wrocławia
Przeglądając dotychczasowe tegoroczne wyjazdy w góry doszłam do wniosku, że podzielę się wrażeniami z wyrypy karkonoskiej z czerwcowego długiego weekendu, bo było mi tak fajnie, i pogoda taka fajna i wszystko takie fajne;)Jedyne co było niefajne, to to, że nabawiłam się oparzeń niemal drugiego stopnia a ręce spuchły jak balony, bo niczym rasowa stonka a nie wytrawny turysta z kilkuletnim doświadczeniem nie wzięłam kremu z filtrem na trzydziestostopniowy upał i lampę przez bite trzy dni;)Ale to mało istotny szczegół, który nie zatarł przyjemnych wrażeń;)

A zatem, pierwszego dnia przyjeżdżam przed dziewiątą do Szklarskiej Poręby i tradycyjnie trasę rozpoczynam od Wodospadu Kamieńczyka, a dalej na Halę Szrenicką, cel na dziś, przejść do schroniska Odrodzenie, tam nocleg.

Obrazek

Z Hali Szrenickiej idę już grzbietem Karkonoszy, albo jak kto woli "autostradą" w stronę Śnieżnych Kotłów, mijając Trzy Świnki i Twarożnik.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przy Śnieżnych Kotłach robię sesję zdjęciową.

Obrazek

W zagłębieniach zalega jeszcze śnieg.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trawersuję Wielki Szyszak.

Obrazek

Obrazek

Mijam Czeskie i Ślaskie Kamienie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnie spojrzenie na kociołki z daleka.

Obrazek

I już niedługo z oddali majaczy Przełęcz Karkonoska.

Obrazek

Na Przełęczy drogą przelatuje młoda żmijka.


Obrazek

Cel osiągnięty, dotarłam na Przełęcz Karkonoską, zlegam w schronisku wypompowana, pod wieczór siedzę na tarasie schroniska i podziwiam widoki, następnego dnia czeka mnie dalsza wędrówka grzbietem Karkonoszy, tym razem trzeba dojść do Strzechy Akademickiej, tam dwa noclegi.

A zatem, ostatnie spojrzenie na Przełęcz Karkonoską...

Obrazek

...I ruszam w stronę Słonecznika.

Obrazek

Za Słonecznikiem wyłania się moja ulubiona wielka góra, czyli Śnieżka;)

Obrazek

Mijam Kotły Wielkiego i Małego Stawu.

Obrazek

Obrazek

I wreszcie docieram do Strzechy Akademickiej.Zostawiam graty w przechowalni i gnam na Śnieżkę.

Obrazek

Obrazek

Jest środek dnia, długi weekend, na Śnieżce tłumy jak w hipermarkecie przed świętami, trudno o chwilę spokoju, ale przynajmniej idealna pogoda, można trochę zdjęć zrobić.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po południu złażę do Samotni, tam też w spokoju na ławie się nie poleży, bo supermarket, wkurzona nieco postanawiam iść następnego dnia na Czechy, bo zwariuję z tymi tłumami.

Obrazek

A zatem; następnego dnia idę w czeskie Karkonosze, mam dwie możliwości gdzie by tu pójść, pod Luczni Boudą decyduję, że jednak będą to Kozie Grzbiety, pogoda jest idealna a jest to bardzo widokowa trasa.

Obrazek

Od Luczni Boudy kieruję się najpierw na Karkonosa, z którego rozciąga się widok na polską część gór.


Obrazek

Teraz trawersem przez Kozie Grzbiety.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Karkonosze to czy Tatry, można się pogubić momentami;)

Obrazek

Po jakimś czasie wyłaniają się zabudowania miejscowości Svaty Petr.

Obrazek

Przechodzę miejscowość wzdłuż kierując się na Dlouhy Dul, skąd muszę spowrotem wdrapać się na grzbiet Karkonoszy, cóż, żeby wejść, trzeba zejść, żeby zejść, trzeba wejść;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trasa przez Dlouhy Dul prezentuje się bardzo urokliwie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kozie Grzbiety widziane z trasy przez Dlouhy Dul.

Obrazek

Obrazek

Docieram do schroniska(w sumie to bardziej hotel) Vyrovka, zjadam kanapkę, zagryzam rozpaćkanym od upału Grześkiem, kupuję dwie wody mineralne i asfalciskiem roztopionym jak masło idę spowrotem w stronę Lucni Boudy, robiąc tym samym pętelkę przewidzianą tego dnia.

Obrazek

Po drodze jest jeszcze trochę widoczków.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czworonożni czescy turyści chłodzą się w zalegających czapach śniegowych;)

Obrazek

Pod kapliczką niedaleko Lucni Boudy jest taki fajny widok, że zlegam na trawie gdzieś z godzinę robiąc zdjęcia i rozglądając się wokół, pogoda idealna, po co się śpieszyć jak można się polenić trochę;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wkońcu się kiedyś trzeba ruszyć, wstaję zatem i ruszam do Lucni Boudy, tam już się robi nieco supermarketowo, choć to nic w porównaniu z tym, co wczoraj było pod Śnieżką.Jest dopiero piąta, więc żeby nie iść od razu do Strzechy Akademickiej i pewnie do większych tłumów niż tutaj decyduję się przejść wkońcu szlakiem pod Śnieżkę przez torfowiska. Teraz są niemal zupełnie wyschnięte.

Obrazek

Obrazek

I ponownie docieram pod Śnieżkę, tym razem już nie wchodzę na szczyt, kładę się na trawie i dopiekam do reszty na słońcu;)

Obrazek

Odpoczywam nieco, zjadam obiad w Samotni, wreszcie tłumy się przewaliły i jest trochę spokojniej, resztę wieczoru można spędzić przed Strzechą obserwując maruderów idących to z góry, to z dołu i nacieszyć się jeszcze górskimi widokami.Następnego dnia rano jest totalne mleko, ale to już dzień powrotu do domu, więc nic straconego, zbieram manele i schodzę Białym Jarem do Karpacza, tam już popaduje deszcz, łapię autobus do Jeleniej Góry, potem do Wrocławia i po południu jestem w domu.Było super, tylko cholera spiekłam się jak na rożnie, od tej pory biorę obowiązkowo krem z filtrem.

_________________
Tam na dole zostało wszystko to, co cię męczy...
Moje zdjęcia: https://picasaweb.google.com/108001293735779794442


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 24, 2015 7:53 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
super wyrypka! Dziękuję za pokazanie czeskiej części Karkonozy - wstyd, ale jeszcze tam nas nie było:)
Fajne rejony przy zdjęciu z opisem "Karkonosze to czy Tatry" - musowo musimy tam iść!
:)

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 24, 2015 8:33 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lip 30, 2013 12:50 pm
Posty: 172
Też zwróciłem uwagę na to zdjęcie ;)
To była ta trasa? http://mapa-turystyczna.pl/route/1ond Miałem się nią też w czerwcu właśnie wybrać, teraz żałuje :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 24, 2015 8:44 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
Super wycieczka.
Trochę znanych już mi miejsc, a nowe zachęcają do zawitania ponownego w ten rejon.

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 24, 2015 9:07 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Po czeskiej stronie nie byłem nigdy. 'Autostradę' przechodziłem wielokrotnie, zimą chyba ma większy urok. Karkonoszę są bardzo specyficzne, mają swój urok.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 24, 2015 10:06 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2011 10:57 pm
Posty: 176
Lokalizacja: spod Wrocławia
Tak booolooo, to jest ta trasa, od Luczni Boudy idzie się czerwono- niebieskim szlakiem, który potem się rozwidla i czerwony prowadzi na Kozie Grzbiety.

_________________
Tam na dole zostało wszystko to, co cię męczy...
Moje zdjęcia: https://picasaweb.google.com/108001293735779794442


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 24, 2015 1:58 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz cze 28, 2007 11:24 am
Posty: 183
Lokalizacja: Bielsko-Biała
No super wyprawa!!! Pogoda dopasiła. Mnie, że tak delikatnie powiem nie dane było jak dotąd stanąć na tamtejszych szlakach, choć plany np. przejścia od Świeradowa do Karpacza siedzą w głowie od dobrych kliku lat. Może wynika to poniekąd stąd, że w Tatry mam na tyle blisko, że da się robić 1-dniowe wypady i w zasadzie skupiam się na nich. Ale trzeba to będzie skorygować. Mam do Ciebie, że tak powiem pytanie natury technicznej. Czy rezerwowałaś wcześniej noclegi, czy był to wypad w ciemno. Bo tak się zastanawiam (mając na uwadze wypad Ś---K), czy jest to konieczne, czy raczej zawsze znajdzie się wolne miejsce (w pokoju rzecz jasna).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 24, 2015 8:19 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2011 10:57 pm
Posty: 176
Lokalizacja: spod Wrocławia
Ja nigdy nie robię wypadów w Karkonosze w ciemno, zawsze są to z góry zaplanowane trasy, które trzeba przejść niezależnie od pogody 8).A że mam je blisko, jak niektórzy Tatry, to i bywam kilka razy w roku, z tego przynajmniej na jakiś kilkudniowy wypad, z przejściem "autostradą" plus coś po czeskiej stronie.Noclegi lepiej sobie zarezerwować, gdzieś z tydzień, dwa wcześniej, zależy od pory roku, pogody i tego, czy jest długi weekend np. Nie wiem jak jest z pójściem "na żywioł", bo zawsze rezerwuję, ale myślę, że oprócz Samotni nie powinno być problemów i zawsze gdzieś miejsce powinno być.Najlepiej przed wyjazdem ułożyć sobie plan, gdzie się chce iść i dla spokoju zaklepać sobie miejsca.W Karkonoszach jest o tyle łatwiej, że miejsc nie trzeba sobie rezerwować pół roku wcześniej jak w Tatrach, tydzień, dwa wystarczą.

_________________
Tam na dole zostało wszystko to, co cię męczy...
Moje zdjęcia: https://picasaweb.google.com/108001293735779794442


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 24, 2015 10:05 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): So lis 24, 2012 7:17 pm
Posty: 1562
Czeską stronę odkryłam w tym roku. Mniej ludzi :) I to mi się podoba :) Ale relacja jak najbardziej moją ulubioną trasą :)

_________________
nie pozwól mi zapomnieć, jak to jest tam wysoko...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 25, 2015 7:20 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lip 30, 2013 12:50 pm
Posty: 172
Po czeskiej stronie szlaki i piwo z Knedlami (w schronisku) jak najbardziej na tak. Jednak noclegu w "mieście" (Szpindlerowy młyn) nie polecam. Za cenę podrzędnego hostelu rodem z lat 60tych po naszej stronie idzie wyrwać całkiem przyjemną kwaterę blisko szlaku. Do tego parkingi w całej strefie płatne.

A mi od długiego czasu chodzi taka wyprawa po głowie jak tu opisana. Szrenica-Śnieżka z noclegiem w schronie. Sam nie wiem dlaczego nie zrealizowana :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 26, 2015 8:44 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Widać, że wyprawa udana :) Piękne zdjęcia :)

Dawno, dawno temu, jak jeszcze dzieckiem w podstawówce byłam, razem z mamą byłam w schronisku na Hali Szrenickiej (chyba). Parę dni, znajomi mamy też tam byli. Po górach wtedy nie chodziłam. Ale podchodziłyśmy na Szrenicę? Tam był wyciąg, takie krzesełka jednoosobowe. I jeszcze jak przez mgłę pamiętam dojście ze Szklarskiej na Halę. Tam ze Szrenicy widziałam jakiś inny szczyt, co to mogło być?
Wrosłam mocno w Tatry, choć parę razy chodził mi po głowie powrót tam... .

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 26, 2015 9:34 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Piekna wyprawa i zdjecia. Wspaniale kolory czerwcowej zieleni daja nadzieje ze jeszcze nadejda piekne dlugie wiosenne dni w ta ponura jesien. Ja bylem akurat w dlugi weeekend czerwcowy w Wwie ale w miescie bylo za goraco na zwiedzanie no moze poza pieknym Zamkiem krolewskim i Muzeum Powstania. Nie ma to jednak jak oddech gor i wiatr we wlosach :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 27, 2015 10:22 am 
Swój

Dołączył(a): So kwi 28, 2007 8:54 am
Posty: 46
Witam
Znam na pamięć Polskie i Czeskie Karkonosze. Po naszej stronie najpiękniej w Kotle Małego Stawu w Samotni. Po czeskiej stronie najpiękniej U Bileho Labe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 27, 2015 5:53 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 9:46 pm
Posty: 4469
Lokalizacja: GEKONY
Ładny kawał drogi, tak samo ładny jak zdjęcia :)

_________________
A ja dalej jeżdżę walcem, choćby pod wałek trafić miał cały świat.

http://summitate.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 27, 2015 6:42 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2011 10:57 pm
Posty: 176
Lokalizacja: spod Wrocławia
Elfka, ze Szrenicy to może widziałaś Śnieżne Kotły ze stacją przekaźnikową, a ze Szklarskiej jak się idzie na Halę to przy wodospadzie na wprost jest widok na Wysoki Kamień.No racja, przy Samotni jest pięknie, ale jest wiele pięknych miejsc w Karkonoszach po polskiej i po czeskiej stronie i to nie jest jedyne.Po czeskiej jak dla mnie najpiękniej jest na Kozich Grzbietach i przy Pancawskym Vodopadzie, szlak Obri Dul jest też piękny i z takim tatrzańskim charakterem, mam nadzieję, że tę trasę w przyszłym roku przerobię, bo w tym padło na Kozie Grzbiety i innych rzeczy już się nie zdążyło..

_________________
Tam na dole zostało wszystko to, co cię męczy...
Moje zdjęcia: https://picasaweb.google.com/108001293735779794442


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 28, 2015 9:50 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz cze 28, 2007 11:24 am
Posty: 183
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Stonka sudecka napisał(a):
W Karkonoszach jest o tyle łatwiej, że miejsc nie trzeba sobie rezerwować pół roku wcześniej jak w Tatrach, tydzień, dwa wystarczą.

Taa, żeby pół roku ... W Murowańcu i w 5-tce to i rok może okazać się za krótki - jeśli chce się oczywiście mieć jakiś mały pokoik tylko dla siebie. Dziękuję Ci bardzo za info i porady.
Pozdrawiam!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL