Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 4:03 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr paź 28, 2015 3:25 am 
Kombatant

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 2:19 pm
Posty: 350
Dla zabicia czasu podczas nocek, naskrobałem trochę. Może Kogoś zaciekawi:)

Po raz pierwszy zdarzyło mi się zawitać w Tatry, gdzie głównym celem nie były górskie wędrówki.
Przyczyną pierwszego przyjazdu na początku czerwca, był Zakopiański Weekend Biegowy. I start w biegach "Sokoła" i "Zamoyskiego"
Bazę wypadową drugi raz zaklepaliśmy w Kirach. Idealne miejsce na treningi biegowe i górskie wyprawy. Dom graniczy bezpośrednio z TPN-em. Mili właściciele i zadbany ogród wielkości boiska piłkarskiego. Do tego w niewielkiej odległości dwie restauracje z dobrym jedzeniem. Dla osób nie szukających "krupówkowych" atrakcji, chyba nic więcej nie potrzeba.
Obrazek
Po przyjeździe rodzinka w dobrej formie, więc ruszamy do kościeliskiej. Następnie Wąwóz Kraków, wraz z penetracją Smoczej Jamy. drabinka, łańcuchy, emocje gwarantowane. Szczególnie dla syna.
Obrazek
Kolejne dni poświęcam na podszlifowanie formy przed zawodami.
Najpierw bieg nad Smreczyński Staw.
Następnie przez Przysłop Miętusi, Wielka Polana Małołącka.
Oba biegi rano ok. godz 7. Na szlakach cicho, pusto, pogoda idealna. Tylko szkoda, że biegając w górach więcej uwagi się poświęca patrzeniu pod nogi i zamiast podziwiać krajobrazy, oglądamy kamienie.
Po południu w ramach regeneracji zabieram rodzinkę na spacer do Chochołowskiej. W planach była Lejowa. Jednak ciężki sprzęt przy wejściu do doliny i masa błota. Wybiły nam to z głowy. Przynajmniej pierwszy raz udało dojść się do Siwej Polany Drogą pod reglami, całkiem przyjemny szlak. Później ciuchcia na kołach i pośród wiatrołomów do Polany Chochołowskiej.
Obrazek
Przygnębiające uczucie, gdy się widzi miejsca w Chochołowskiej i Kościeliskiej. Gdzie np: Szlaki na Polanę Jamy czy na Stoły zaczynało się wchodząc w gęsty las. A teraz łyso. Zamiast drzew korzenie i niskie krzaczki.
W kolejnym dniu robimy trasę: Kiry- Małołączniak- Kuźnice. Wycieczka z emocjami, spowodowanymi sporymi płatami śniegu Przed łańcuchami w Kobylarzowym źlebie. Pogoda dopisała. Spotykamy kozicę Na podejściu pod Kopę. Natomiast podczas zejściu do Hali Kondratowej Synek oszalał z radości, gdy pierwszy raz zobaczył tłustego świstaka
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Następny dzień, to start w "Biegu Sokoła" 15 km. pętla z Kuźnic, przez doliny- Białego i Strążyską. Klimat zupełnie inny niż podczas masowych biegów nizinnych. Ukończyłem w dobrej kondycji, zadowolony z miejsca. Chociaż podbieg ze Strążyskiej na Czerwoną przełęcz, zmasakrował. do tego zbieg z Kalatówek do Kuźnic po kocich łbach, też zrobił swoje
Obrazek
Wdniu przerwy między biegami, odwiedzamy Sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej. Ogród na tyłach bazyliki robi wrażenie. Ponadto w gablotach sporo fotografii dokumentujących wizyty JPII.
Bije w tym miejscu moc. Dla Nas spore przeżycie duchowe.
Obrazek
Ostatni dzień. Ja startuję w Biegu Do Morskiego oka(Zamoyskiego) Żona z Synem robią wycieczkę dol. Białego na Kalatówki. Kolejny udany bieg w specyficznej atmosferze. Medal otrzymany od samego mistrza biegów górskich- Obrazek
Po dojściu do siebie i odebraniu depozytu. Myślę, że bez sensu jest schodzić asfaltem na dół. Wybieram więc powrót przez Świstówkę. Zmęczony 10km. podbiegiem delektuję się widokami, dobijając powoli na Palenicę. Potrzebowałem takiego samotnego resetu. lubię wyprawy rodzinne. Jednakże bycie z górami sam na sam daje mi najwięcej.
Podsumowując: Nigdy jeszcze w czerwcu nie trafiłem na taką wspaniałą pogodę. Korzystając z okazji zaklepaliśmy sobie bazę na sierpniowy urlop. Tym razem coć nas podkusiło, że w Zakopanem. w apartamentowcu "Stara Polana" Ale o tym już w drugiej części.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 29, 2015 9:48 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1503
Lokalizacja: W-wa
Fajny rodzinny wyjazd. Kliknęłam na zdjęcie z łańcuchami, chłopak podobny do ciebie. Nie nudzi mu się na trasie? Podobne trasy robiłam kiedyś z małą dziewczynką. Czasem musiałam stosować jakieś wymyślne zachęty, ale i tak najlepszą było drugie dziecko na trasie. Natychmiast znikały wszelkie problemy, dzieci rwały do przodu, zmęczenie przechodziło jak ręką odjął. Niezmienne było jedno – dramat przy polewaniu obdartych kolan wodą utlenioną :)

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 29, 2015 6:50 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 2:19 pm
Posty: 350
anke napisał(a):
Nie nudzi mu się na trasie?

Nie lubi za bardzo długich dolin. Gdy poczuje skałę lub żelastwo wstępuje w niego moc :D
Czasami się dziwię skąd ma tyle sił. W dolinach motywuję go czekoladą i perspektywą spotkania zwierzątka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 29, 2015 7:31 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
pozytywnie :)
u mnie też na młodą czekoladowa motywacja jest najlepsza ,do tego chęć spotkania kozicy oraz nieśmiertelne pieczątki :wink:

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt paź 30, 2015 6:31 am 
Kombatant

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 2:19 pm
Posty: 350
Dobrym motywatorem są przykręcane odznaki z wizerunkiem tatrzańskich zwierząt i szczytów. Kilka sztuk kupuję po przyjeździe, następnie za każdy zdobyty szczyt przykręcam młodemu jedną do kapelusika:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL