Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 07, 2024 5:20 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Emeryckie góry
PostNapisane: So cze 04, 2016 11:40 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lut 09, 2013 10:52 pm
Posty: 1144
Lokalizacja: Łódź
Cel był jeden, szczytny. Młody napasiony legendami o jaskiniach i rycerzach już we wczesnym dzieciństwie wejść tam postanowił.
Trochę się o niego martwiłem, bo charakter ma jaki ma i potrafi postawić na swoim, czyli na przykład zawrócić 200 metrów przed szczytem i żadna siła go nie przekona poza fizyczną przemocą. No ale rośnie, to i pomyślałem sobie, że może i dojrzał.

Obrazek

Po sześciogodzinnej podróży ( weekend z Bożym Ciałem ) docieramy na kwatery, rozpakowanie i pierwszy rzut na Drogę Pod Reglami. Od Krzeptówek po Krokiew. Gdzie okazuje się, że juniora fascynuje klasyczny chaszczing. No to ku przerażeniu matki i uchachaniu nieodpowiedzialnego ojca czochra się po krzakach i strumieniach okolicznych. Może i dojrzał...

Obrazek

Obrazek

Potem wjazd na Krokiew wyciągiem, Krupówki i okolice. Praktycznie nic nie kupił. Może i dojrzał ?
Dzień drugi, atak szczytowy. Załadowałem plecak ciuchami, jedzeniem, piciem, foliami i pełen obaw zawiozłem rodzinę na szlak. A 500 metrów może było, ale oszczędzamy siły.
Widać dobrze był zmotywowany, bo mimo wczesnej pory nie marudził ani przy wstawaniu, ani po drodze. Ot znowu poszedł zygzakiem zaliczając okolice w zasięgu wzroku i prowadzenia peletonu do krzyża nie oddał.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na szczycie w zasadzie mu się nie podobało. Chwila glorii, rozejrzał się i do dołu. Młody jest to jeszcze woli chodzić niż siedzieć i widoki kontemplować.

Obrazek

Siodłową Turnię też zaliczył.

Obrazek

Obrazek

Tym to sposobem w południe byliśmy na kwaterze z powrotem nawet z wyżebraną przez rodziców półgodzinną przerwą na leżakowanie wśród łąk umajonych i pięknych okoliczności przyrody.
Po obiedzie męska część znowu poszła łazić po krzakach, a żeńska odbyła regenerację.
Dnia kolejnego rano ojciec zwiedzał doliny Strążyską i Za Bramką. Potem pojechaliśmy do Popradzkiego Stawu.

Obrazek

Obrazek

Jako że wniosłem środek transportu powrót odbył się w atmosferze przyjemnej, komfortowej i dość szybko.

Obrazek

Kolejnego dnia znowu urok powrotu, raptem 9 godzin i już.
Uprzedzając głosy ewentualne. Chłopak jest klasycznym dzieckiem ze wsi. Wlazł na większość drzew w okolicy, stogu siana nie odpuści. Bezustannie podrapany, posiniaczony, brudny. Ale zdrowy jak rzepa. Basen, ścianka, piłka, rower. Do komputera to usiądzie jak mu się bardzo nudzi. Na nagrodę za Giewonta zażyczył sobie kołczan i dwie strzały do łuku, bo stare ma popękane. Dlatego puszczam go na jakieś łagodniejsze skałki, ale obowiązuje umowa. Sam nie idzie nigdzie i jak ojciec mówi stop to jest stop. I choć nie widać tego na zdjęciach to cały czas był pod pełną kontrolą. Kolejny cel to Rysy w wakacje, może dojrzał...

_________________
Gdzie wola - tam droga.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 05, 2016 8:01 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
Graty Zbyszek dla Ciebie i Młodego. Fajnie się czytało.
TataFilipa napisał(a):
Gdzie okazuje się, że juniora fascynuje klasyczny chaszczing.

Ciekawe po kim to odziedziczył :mrgreen:

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 05, 2016 9:53 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lut 09, 2013 10:52 pm
Posty: 1144
Lokalizacja: Łódź
Tak jak rano obejrzałem, to przypomina mi relacje kolegi Sprocket73 :mrgreen:

_________________
Gdzie wola - tam droga.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 05, 2016 12:33 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1502
Lokalizacja: W-wa
TataFilipa napisał(a):
Chłopak jest klasycznym dzieckiem ze wsi. Wlazł na większość drzew w okolicy, stogu siana nie odpuści. Bezustannie podrapany, posiniaczony, brudny. Ale zdrowy jak rzepa. Basen, ścianka, piłka, rower. Do komputera to usiądzie jak mu się bardzo nudzi. Na nagrodę za Giewonta zażyczył sobie kołczan i dwie strzały do łuku, bo stare ma popękane. Dlatego puszczam go na jakieś łagodniejsze skałki, ale obowiązuje umowa. Sam nie idzie nigdzie i jak ojciec mówi stop to jest stop.

"W leśnych przedszkolach dzieci od pierwszego roku życia spędzają całe dnie na dworze" - przeczytaj, jak wychowuje się dzieci w setkach leśnych przedszkoli, nie miałam o nich pojęcia:
http://wyborcza.pl/duzyformat/1,151490, ... rects=true

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 05, 2016 10:04 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lut 09, 2013 10:52 pm
Posty: 1144
Lokalizacja: Łódź
No mocne, przyznaję. Aż tak to bym się bał. Ale młody od trzeciego roku życia chodził do takiego przedszkola, gdzie pani dyrektor nakazywała wychowawczyniom co najmniej na godzinę wyprowadzać dzieciaki na dwór, bez względu na pogodę.
I tak wielu rodziców protestowało, ale kobieta miała charyzmę i stawiała na swoim.

_________________
Gdzie wola - tam droga.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 07, 2016 9:28 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3047
anke napisał(a):
"W leśnych przedszkolach dzieci od pierwszego roku życia spędzają całe dnie na dworze"

TataFilipa napisał(a):
No mocne, przyznaję.

Przypomniało mi się "Zimowisko" P_A_B_L_O :eye:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 10, 2016 8:52 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
Trzeba młodych wprowadzać w klimat :)
pokazywałeś Wysoką?
-"o ,patrz tam stary był"
:mrgreen:
graty dla Młodego

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 18, 2016 12:36 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): So lis 24, 2012 7:17 pm
Posty: 1562
Super sprawa. Trochę zazdroszczę młodemu dzieciństwa... ;/

_________________
nie pozwól mi zapomnieć, jak to jest tam wysoko...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL