Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 2:33 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jezioro Dąbie.
PostNapisane: Pn lip 18, 2016 11:05 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Darz Szlak !

Miałem napisać relację z wczorajszego odwiedzenia Barańca ale nie mam o czym pisać - utopiliśmy się już w Żarskim Schronisku. Smutne to i przerażające. Za to napiszę o wycieczce ćwierć masowej ( trzy sztuki żywe plus z 50 innych na szczycie ), która odbyła się 11.07.2015 roku. Relację dedykuję Piotrowi "Jezioro Dąbie" Peepe.

Darz Szlak !

Na górę o nazwie Krywań chciałem już dawno wyjść. Jak i też zejść. Nie udawało się, próby były mniej lub bardziej nieudane. Zostawało mi na pocieszenie oglądać słowackie monety euro. Ale do, motyla noga ( napisałem tak od razu co by Ducha Forum nie męczyć ), czasu !!!

W tym roku Towarzysz Prezes wyszedł z taką propozycją. Wyszedł w środę, poszliśmy w sobotę. Jest to jeden z nielicznych przypadków gdy cel ustaliliśmy tak DŁUGO przed wyjazdem. Zwykle robiliśmy to w aucie, w dniu wyjazdu. Nie wiem o czym to świadczy. Miało być uroczyste wyjście GAC - u ale GAC Tomasz stwierdził, że w sobotę będzie za nas pracował. Dziękujemy. Za to dołączył do nas Towarzysz Piotr z Kraśnika, znany nam od dawna albo i dłużej. No to jedziemy - wyjazd z Żywca o 5.37 - Prezes się spóźnił, narzekał na dojazd, Szubrawiec. Potem jeszcze parokrotnie powiedział co myśli o światłach na remontowanej drodze w okolicach Orawskiej Polhory. Zgodziłem się z nim i dlatego wracaliśmy inną trasą. W okolicach godziny ósmej docieramy do Trzech Studniczek. Jest po prostu pięknie. Widać wszystko a nawet więcej. Normalni się zachwycają, idioci piszą wiersze.


Obrazek

Obrazek

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Ostatnio edytowano Pn lip 18, 2016 11:52 am przez Łukasz T, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 18, 2016 11:18 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
Ale napiszesz coś dalej?
:mrgreen:

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 18, 2016 11:56 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
peepe napisał(a):
Ale napiszesz coś dalej?
:mrgreen:


Samą prawdę.

A pani kasjerka kasuje za parking czyli proza życia ( 4, 90 euro ). A my ruszamy do boju - w stronę leśniczówki, a właściwie małej osady. I stamtąd w las - momentami lekko suchy z oblicza. Dzięki tej suchości i małej ilości drzew ładnie pojawia się Krywań.


Obrazek

Pada kilka komentarzy co do odległości do celu. Nie powtórzę ich, jestem gentelmenem a i wiem, że to Forum czytają mistycy górscy. Nadmienię tylko, że przewija się pewna wypowiedź Prezesa dotycząca Otargańców.


Obrazek

Zwalczamy w zarodku chęć powrotu i dostojnym krokiem, zakos po zakosie, docieramy do drogowskazu do bunkra. "1 minuta" ... taaaa ... Co do bunkra ... Nie widziałem wcześniej zdjęć tego obiektu i trochę się rozczarowałem :)


Obrazek

Element wojenny tak nas zmęczył, że zarządziliśmy pierwszą przerwę. Co było dalej? Ano kolejne zakosy, trawersy, kosodrzewiny i widoki na Tatry Zachodnie, Tatry Niżne, Chocze i coś tam innego. Przy 15 zakręcie stało się to już trochę nudne.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ciekawiej zrobiło się jak takie coś się pojawiło:


Obrazek

Obrazek

Potem przyszedł czas na zapoznanie się z tubylcem:


Obrazek

Obrazek

Jesteśmy w Krywańskim Żlebie i zbliżamy się do Rozdroża pod Krywaniem - miejscem łączenia się szlaków na Krywań. Od tego miejsca ruszyliśmy gęsiego ku przeznaczeniu.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Od Rozdroża do szczytu parokrotnie użyliśmy rąk górnych, wielokrotnie skomentowaliśmy stan szlaku, parokrotnie człek wybrał korzystniejszą drogę, wielokrotnie zatrzymaliśmy się co by zdjęcie zrobić ( poza Prezesem - on aparatu i konta bankowego nie używa ). Do tego ja założyłem rękawiczki, Prezes futro a Piotrek kurtkę. Z racji lipca temperatura oscylowała w okolicy paru stopni. Oczywiście nie przez cały czas. Żeby było milej to napiszę, że pojawiły się fajne widoki - na początek Skrajne Solisko a potem całe stado bydlaków w Tatrach Wysokich. I ze dwa jeziora, w tym Dąbie.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przechodzimy przez Mały Krywań i Krywańską Przełączkę i rozpoczynamy atak szczytowy. Razem z setką innych turystów. Bardzo mnie cieszy, że w takie dni dużo ludzi chodzi po górach. Góry dla ludzi !!! Mistycy i romantycy górscy niech chodzą na prelekcje i na filmy.

W okolicach godziny 11.50 ( wyszliśmy o 8.15 z parkingu ) dostojnie wkraczam na szczyt. Prezes i Piotrek byli tam juz od paru minut. Widok wręcz powalający. Poza Małą Wysoką byłem na wszystkich ( co prawda wiele ich nie ma :) ;) ) dostępnych turystycznie szczytach słowackich Tatr Wysokich i rzeknę, że tylko z Jagnięcego widok mi się bardziej podobał. Od najbardziej zachodnich Tatr Zachodnich :) przez Osobitą i Kominiarski w tle do Czerwonych, Kasprowego, Kop Liptowskich z przodu i Beskidu na koniec - Tatry Zachodnie ( gdzie dokladnie leżą Kopy to nie wiem :) ;) ). Pięknie wyglądały Tatry Polskie Wysokie - np Świnica, Zamarła, Kozi i na deser Miedziane oraz Rysy. I pewno coś jeszcze. Najskromniej prezentowały się Bielskie. Natomiast Wysokie słowackie wręcz polecały się na grilla. Jagnięcy, Kołowy, Gerlachy, Wysoka, Ciężki, Smoczy, Lodowy z okolicą, Grań Solisk, Furkot, Ostra ( Ostry ? ;) - ten obok Furkota ), pokazująca łeb za grani Staroleśna, Kończysta ( niestety zdjęcie Kowadła mi nie wyszło :-( ), Łomnica, Durny, Mięguszowickie. Całe stado.

Była też kolejka fotograficzna do krzyża. Skorzystaliśmy z ulgi dla GAC - owników i szybko zrobiliśmy zdjęcie. Potem przez parę minut szukaliśmy miejsca leżakowego i czas na zasłużoną sielankę. Połączoną z nauka topografii wg mapy i książeczki z panoramami - pozdrawiamy grupę Polaków siedzących przed nami :) - pamiętajcie, że Łomnica to nie była ta najbardziej na lewo ;), a Jezioro Dąbie to to na przeciwko . Leżeliśmy okolo godziny. To chyba rekord GAC - u.

Oto wyniki sesji chodząco - leżącej:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W trakcie odpoczynku prowadziliśmy dysputy na wiele tematów. Poza górskimi.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 19, 2016 10:29 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Wróciliśmy tym samym szlakiem. Był leżący świstak, zaatakował mnie motyla noga.ysyn biały pudel ( wyskoczył z leżącego plecaka ), była też powtórka z WTC.

I docieramy, po 450 minutach, na parking. Wycieczka piękna, widoki ze szczytu rewelacyjne ale raczej drugi raz się tam nie wybiorę.

Dziękuję.

Piotrze !!! Jezioro Dąbie ponad wszystko !!! Szykuj się na Słowenię. I wypatruj Jeziora.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 19, 2016 12:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
I chcesz nam wmówić, że nigdy wcześniej na Krywaniu żeś nie był???????/

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 19, 2016 12:45 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Byłem. W Malej Fatrze :mrgreen:

Nigdy wcześniej, nigdy później nie byłem na Krywaniu w Tatrach Słowackim. Tym na 2494 metrów.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 19, 2016 3:25 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
Łukasz T napisał(a):
widoki ze szczytu rewelacyjne ale raczej drugi raz się tam nie wybiorę.
Dlaczego? Ja wręcz przeciwnie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 20, 2016 9:33 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
e_l napisał(a):
Łukasz T napisał(a):
widoki ze szczytu rewelacyjne ale raczej drugi raz się tam nie wybiorę.
Dlaczego? Ja wręcz przeciwnie :)



Daleko. Wysoko. Długo.

P.s. :wink:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 20, 2016 11:22 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
Łukasz T napisał(a):
Daleko. Wysoko. Długo.
No to jest argument, ale i tak mnie nie przekonałeś.
Co innego gdybyś napisał, że wolisz iść w nieznane :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 20, 2016 12:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Jak ktoś lubi szpary to można iść od Szpary dla urozmaicenia.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 20, 2016 2:46 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
Nie wystarczy lubić Szparę, trzeba jeszcze mieć trochę wiedzy i doświadczenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 27, 2016 9:00 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
Łukasz T napisał(a):
Piotrze !!! Jezioro Dąbie ponad wszystko !!! Szykuj się na Słowenię. I wypatruj Jeziora.

Tam też Dąbie. Korona Dąbich Jezior do zdobycia!!!

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 27, 2016 9:03 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
peepe napisał(a):
Korona Dąbich Jezior do zdobycia!!!


Darz Dąbie !!! Będziemy mieli ze dwa obok schroniska !!!

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL