Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 9:37 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt sie 16, 2016 6:44 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Dzwonię do Iwony i mówię jej, że koniec. Koniec z górami. Muszę zająć się rodziną, może kiedyś...

Mija jednak weekend i łamię się. Nie no, nie ma szans. Muszę w końcu gdzieś jechać, bo mnie pochlasta.
Osiem i pół miesiąca nie byłem w Tatrach. To jest szokujące.
Międzyczasie byłem z Mateuszem na Lubomirze, ale doszedłem do wniosku, że to nie ma sensu. Wydaje mi się, że on jednak woli nasze wycieczki na Jurę, gdzie można wziąć rower, gdzie nie ma żadnego celu, a dla mnie wejście na Lubomir, to żadna atrakcja. Jechanie z nim do jakiejś dolinki w Tatrach też jakoś mnie nie pociąga. Takie lizanie loda przez szybkę... Bez sensu!

No ale to nie tylko o to chodzi. Chodzi też o moją psyche. Nigdy się dobrze nie wspinałem. Zawsze wszystko co robiłem było podbudowane moją mocną psychą. Jak robiłem max VI w skałach to spokojnie mogłem prowadzić na własnej drogę V+ w Tatrach. A teraz co? Butów wspinaczkowych na nogach nie miałem od ponad roku. Moja psycha od czasu jak się zorientowałem, że jestem ojcem odeszła w niepamięć... Za każdym razem jak gdzieś miałem jechać to totalnie świrowałem... Na szczęście nie tym razem. Tym razem chyba zapadła mi w pamięci moja ostatnia wycieczka graniowa z Zipim w listopadzie. Wyśrubowaliśmy wtedy dobry czas. Taka też to była analogia do świetnego czasu na Grani Hrubego. Trzeba do tego nawiązać.

Wycieczkę, którą wymyśliłem już dawno planowałem. Żyłem przeświadczeniem, że to będzie jeden wyciąg trudniejszy, poźniej łatwo, później ze dwa wyciągi i znowu łatwo, tyle, że całość jest lekką wyrypą.
Jak to wtłoczyć w moją kondycję? Zupełnie nie wiem. Jaką ja mogę mieć kondycję, jak od ośmiu i pół miesiąca zupełnie się nie ruszam?
Jednak mimo wszystko wierzę w swoje naturalne możliwości. Generalnie mam kondycję, czy coś robię czy nic nie robię. Tak mam i już... I tego się będę trzymał... Będzie co będzie!

Jedziemy z Madnessem dzień wcześniej. O dziwo droga się lekko korkuje. To jest ta sama droga co ją pewna Jagienka jeździ codziennie i złego słowa na nią nie powie. Ja jednak umiem używać kalkulatora więc mam inne przemyślenia.

W końcu jesteśmy gdzieś na Słowacji i bunkrujemy się obok drogi. Madness rozpoczyna nierówną walkę z namiotem. Patrząc na tę szamotaninę wreszcie dochodzi do mnie czemu akurat we Francji jest tyle zamachów terrorystycznych. Może francuska myśl techniczna jest doskonała dla delikatnych dłoni nażelowanych Francuzików, ale na pewno nie jest ona odpowiednia dla przedstawiciela kultury "gniotsja nie łamiotsia". Strach się bać co by było gdyby gdzieś obok leżał akurat nóż do kebaba, albo siekiera, a ja miałbym wygolone nogi, albo zalotnie okrytą szalem szyję.
Mój recenzent puka do mnie: Lidl jest niemiecki, a nie Francuski...
No faktycznie! Jak Niemcy z takimi namiotami chcieli podbić Związek Radziecki?! Toż to jest nie do uwierzenia. No chyba, ze to odrzut z darów dla uchodźców. Misie wzięli, Niemki wzięli (w nocy po ciemku), ale psów nie mają, to po co im te wory?

Ostatecznie namiot wygrał. Jego śmierć przez ścięcie została doceniona przez Allaha...

Pewnie gdybyśmy nie mieli dokumentów i obrzuciwszy kilku pograniczników kamieniami dostalibyśmy się do Niemczech to moglibyśmy liczyć na azyl, a tak pozostał nocleg w samochodzie na siedzeniach. Tak to psów się nawet nie traktuje!

No nie powiem żebym pospał... Po zjedzeniu co tam akurat mieliśmy, czyli ja śledzi w pomidorach o wyjątkowym bukiecie, o 4:23 wyruszamy w stronę Chaty Terry'ego.

Nie było mnie tutaj chyba półtora roku, ale nie przeżywam tatrzańskich uniesień. Łzy nie płyną po policzkach, nie wzruszam się na widok Łomnicy, nie rozkoszuje się zapachem tatrzańskich świerków. Znów yebany Grzebieniok! Byle do Drogi Jarmala! A co ja widzę? Nowe ubezpieczenia. O jak cudnie wykręcają stopy! Tę kostkę tutaj wrzucili chyba w ramach akcji Tanap bliżej turystów...

W Chacie Zamkowskiego atakuje nas labrador. Oczy jak ze szreka, język do ziemi, postawa błagalna wyuczona do perfekcji i osiemdziesiąt kilo wagi. No nie jest mi ciebie żal. Cóż z tego, jak to się nie odczepi od Ciebie... Cierpliwie wyczekuje, a wiatr niesie niebiański zapach batona z musli. Eh jakby te kalorie wspaniale spalały się w lokomotywie ledwo popykującej na schroniskowym ganku. Pyk, spadł mały kawałek i wielki jęzor pochłonął go od razu. Kolejne kilka gram tłuszczu przyrosło do merdającego szczęścia.

Czas w dalszą drogę. Dostaję lekkiego kopa, bo przypomniałem sobie, ze w jednej relacji napisałem, że pisdy pokonują dojście do Chaty Terry'ego w nawet ponad trzy godziny. Stary jestem, kondycji nie mam, ale żeby zaraz pisda... Morale w wojsku jest najważniejsze. Lepiej zdechnąć na podejściu w ludzkim czasie niż pisdą wejść na Czerwoną Ławkę.
Czas 2:40, no nie jest to rekord, ale da się przeżyć.

Tutaj nas atakuje kolejny merdający. Młody jeszcze niespasiony, ale już ma niebywałe obeznanie w fachu. Podobno na jednej wyspie Dominikany znaleziono cygańskie dziecko w buszu wychowane przez stado makaków. Zostało znalezione przez holenderskich badaczy tukanów, którzy byli zszokowani tym, że codziennie dziecko przychodziło do nich z wyciągniętą ręką.

Obrazek

W Chacie też zmiany, ale na lepsze. Postawili ławki. Słowaczka połyka zielonego ogórka. Fajne miejsce.

Obrazek

Francuzi wybierają się na Czerwoną Ławkę i oczywiście nic nie wiedzą o namiocie. Ta, jasne! idą za nami jakbyśmy wiedzieli gdzie się idzie. My idziemy po wodę, a Wy? Wpadają w konsternację!
I Zasada Light&Fast napisał(a):
Weź tyle wody ile trzeba żeby dojść do miejsca, z którego możesz nabrać dalsze zapasy.
II Zasada Light&Fast napisał(a):
Jak Cię zesra masz mniej do dźwigania.


Szlak na Czerwoną Ławkę jest owiany wielką legendą skrajnie trudnego i... słusznie. Gdyby nie był owiany to nikt by tutaj nie przyszedł. Ot piargowisko, później żleb z gruzem, który się omija z prawej po skałkach, a jak wyjdziesz to g. widać. Żeby lemingi i mohery nie pospadały założono zabezpieczenia ze stali nierdzewnej. Podobno szlak i tak nie spełnia norm unijnych co do bezpieczeństwa. Słowacja płaci za to zmniejszonymi dotacjami na smalec z kaczych kuprów.

Tutaj mamy zacząć swoją drogę. Spąga wygląda zacnie. Nie wygląda łatwo. Mądry wycof? Madness chce forsować Małą Spągę.
- Ja bym się już tutaj wiązał!
Kawałek skały wystający jak pół dupy zza krzoka, a on chce zbroić się na to niczym Belg na koncert Eagles of Death Metal. Nie siłą a sprytem! Obejdziem z prawej.
Na wierzchołku trzeba uważać żeby nie zrzucić żadnego kamienia na głowę machającym do mnie Francuzom. Na szczęście nie robią malowideł naskalnych z pacyfką. Tak, tak, wszyscy się kochamy - macham im pobłażliwie.

Dobra, zjedli, popili, pobłogosławił i koniec srania po krzakach. Czas na prawdziwe graniowanie.

Mamy jedną linę połówkową 8,5 Mammuta 50m. Łukasz stwierdził, że nie będzie latał i ja mu wierzę. Sprzetu do asekuracji mamy dość.

Madness prowadzi wyciąg. Ja modlę się, żeby nie kombinował na siłę najtrudniejszy wariant za V-. Toż ja tego nie przejdę!
Początek jest jakiś taki niefajny. Trochę trzeba się rozwspinać. Lina powoli znika. Chyba musi być ciekawie. Kret wystawia wąsy!

No nic, tera ja. Buty włożył, friendy pościągał. Idę!

Ten początkowy niemiły fragment daje mi w kość. Chyba schodzę za nisko i robi się problem. Czego się tutaj chwycić? Do tego widzę, ze będę miał niezłe wahadło. Psycha siada. Po jaką cholerę ja tutaj przylazłem? Chłopie daj se spokój! Stary jesteś, siwe włosy już masz, ledwo parę razy się podciągniesz, jak Ci kto nogi podtrzyma. Już zaczynam myśleć, że co ja teraz zrobię? Zacznę krzyczeć, ze jednak nie dam rady, że nie ma sensu? Jakiś występ w skale, wyciągam z niego trochę ziemi i się go chwytam, jeden szybszy ruch i jest. Idę dalej. Trzeba się rozwspinać! Małe zacięcie, przewinięcie, czuję się coraz lepiej. Wychodzę na filar i i pomykam po pionowym terenie. Madness krzyczy:
- Popatrz w dół!
O ja pierd.le! Chyba nigdy nie robiłem tak pionowego i tak eksponowanego filara. Filar się urywa. Ekspozycja po prostu miażdży! Do tego te ludziki na szlaku. A przede mną najtrudniejszy moment przewieszka za V-. Dobry moment, bo moj umysł zaczął wydzielać endorfiny i nie myślę już w kategoriach negatywnych ani nawet racjonalnych. Spokój nas wyzwoli. Każdy ruch wykonuje z ogromnym spokojem. Nawet apel smoleński nie zmąci mojego stanu umysłu. Bułka z masłem. Wychodzę dumny jak paw. Mogę śmiało napisać, że początek drogi pozamiatał. Jakby był bardziej lity, to mógłbym go zaliczyć do mojej ekstraklasy. Chociaż i tak go zaliczam!

Obrazek

Schodzimy na Sokolą Przełęcz i zasuwamy na Sokolą Turnię. Po drodze można podziwiać ciekawy ząb skalny. Madness chce nawet na niego włazić. Ja to odpuszczam od razu, bo póki co przywileje samotnej matki nie są aż tak duże (może kiedyś). Jednak z zębem jest jak ze stosunkiem z tygrysicą: wejść na nią wejdziesz, gorzej z bezpiecznym zejściem, więc Madness też odpuszcza.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dalej są Drobna Przełączka, Drobna Turnia i Żółta Ławka. Bez trudności, trochę parchato, ale widoki na całej trasie to wynagradzają.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Od Żółtej Przełęczy zaczyna się akcja. Jako, ze mam buty wspinaczkowe to zakładam. Trochę uwierzyłem w siebie, więc postanawiam prowadzić. Przecież III to poprowadzę, no bez jaj, aż taki kaleka ze mnie nie jest. Przewijam się w lewo i przenoszę stanowisko i zasuwam dalej. Kruszyzna okropna, a miała być piekna grań. Widzę ciekawy wąski komin, więc zostaję wciągnięty przez niego. Parchato ale ładnie - takie mam odczucia. Wyjście z komina wydaje mi się trudniejsze niż III, ale daję radę i wychodzę na platformę.
Teraz następuje konsternacja. Przede mną wyrasta mega lita i mega stroma grań. Patrzę na opis.
WHP napisał(a):
Pierwszą turnię na wprost
To chyba jakiś żart. Hm... Patrzę na sprzęt, który mam: jeden friend, kości, parę pętli. Niech będzie, że sprzętu już mam mało i dalej nie dam rady prowadzić. Zobaczymy co Madness o tym powie. Ściągam Madnessa. Siedzimy i głowimy się o co kaman. Madness próbuje zlustrować "na wprost", ale za jasną cholerę nie chce to być III tylko jakoś bliżej VII i to absolutnie bez możliwości asekuracji. Madness robi więc trawers i włazi do pierwszego kominka, ale zawalony głazami koniec komina nie nastraja nas optymistycznie. Idzie więc dalej i dochodzi prawie do grani. Niestety to "prawie" przypomina nasze "prawie" w Dolinie Śnieżnej. Żeby wleźć na grań trzeba pokonać małą przewieszkę. Walka Madnessa z tym miejscem sprawia, że endorfiny idą w cholerę. Najwyżej będzie trzeba azerować, no ale nie tak to miało wyglądać. Madnessowi się udaje i tuż nad tym miejscem robi stanowisko. Próbuję to namacać ale szybko tracę siły i odpadam. Tym razem kit ze spokojem, trzeba mieć trochę siły.
Próbuję, jedna ręka tu, druga tu, noga jakoś tak.
- Zaraz odpadne. Odpadam!
Przekładam rękę i:
- Dobra nie odpadam, nie odpadam!
Nie wiem jak to się udało, ale jakoś się udało. Wychodzimy na grań w miejscu gdzie trzeba zrobić duży krok. Po przyjeździe okazało sie, że mój kominek, który robiłem nie był kominkiem z opisu. Dlatego też po odhaczeniu kominka nie szukaliśmy kolejnego, a właśnie ten komin z zawałem był tym, którym mieliśmy iść. Trzeba było tylko spróbować i ponoć jest tam łatwo. Ale wyszliśmy z pięć metrów dalej.

Duży krok - łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Następuje kawałek ładnej grani. Niestety na bardzo krótko, bo piękną turnię w grani obchodzi się z lewej bardzo nisko. Parch goni parch. Wypruci włazimy na Żółty Szczyt. Zasłużony odpoczynek.

Obrazek

Obrazek

Z Pośredniej Przełęczy zaczyna się łatwa ale ładna grań na Małą Pośrednią Grań i dalej na główny wierzchołek. Trudności nie są wygórowane, ale jest całkiem lito.

Na szczycie wpisujemy się do książki i konsumujemy co tak kto ma.

Akt górski:
Obrazek

Ja pierwotnie miałem taki plan żeby dojść granią do Ciemniastej Przełęczy, bo tam skończyliśmy z Rohem Grań Kościołów, ale jest już za późno. Postanowiłem więc, że zejdziemy przez Ławke Dubkiego. Nie wiem co mnie podkusiło, bo nawet padł pomysł Żlebu Sthila. W sumie w moim żywotnym interesie było pójść Sthilem, bo można było zejść granią do Ciemniastego Przechodu i nawet mogłem sobie wybiec na Ciemniastą Turnię, ale jakoś tak... No nie wiem... Szedłem już tam kiedyś i pamiętałem, ze był to parch, ale chyba musiałem to wyprzeć ze swojej świadomości. Stop - to nie jest parch, to jest parch powstały na parchu. Była kiedyś skała i poddana została erozji, a później to zerodowane miejsce zostało poddane erozji i tak jeszcze parę razy i gotowe - Ławka Dubkiego w całej okazałości. Jeśli lubisz luźno związany teren to jest to coś dla Ciebie. Madness klął na czym stoi świat. Zeszliśmy zmasakrowani. Ale tam zeszliśmy, to trwało i trwało. Musiałbym kolejną relację napisac o tym zejściu, tylko, ze po co pisać relację w 80% złożoną z samych wulgaryzmów?

Obrazek

Ostatecznie nasza wycieczka kończy się po 16 godzinach i 20 minutach. W moim rankingu chyba na czwartym miejscu po Grani Wideł 24 godziny, Śnieżnej Dolinie 20 godzin, kawałku Głównej Grani 17 godzin. Wiecie gdzie wchodziły mi nogi? :lol:

W nocy jak szedłem do kibla to, jakby nie ściana, zaliczyłbym glebę.

Hm... Musze jakoś sobie to wszystko poustawiać, bo z Tatr jednak nie zrezygnuję!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 16, 2016 7:07 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Brakowało mi Twoich relacji. Forumowa ekstraklasa. Super trasa.
PS. A jeszcze niedawno było 2h do Terinki.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 16, 2016 7:11 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Może i długo Cię nie było, pióro może trochę zardzewiało, ale zdjęcia jednak nadal umiesz robić :-)

Ciekawe się to czyta, patrząc przez pryzmat tego jak dawno nie byłeś w górach i jak dano się nie wspinałeś. Jednak czasami trzeba się trochę oswoić z ekspozycją jak i górami zanim człowiek się porwie "z motyką na księżyc". Generalnie ja po długiej przerwie w górach jak widzę mega lufę pod nogami to też mogę czyścić zbroję :eye: Na szczęście z czasem człowiek się przyzwyczaja i wszystko zaczyna wracać do normy.

Madness opowiadał trochę o zejściu i samej drodze. Pisał, że było fajnie, ale nie mówił, że aż tak :mrgreen:

Fajnie, "że wróciłeś" :salut:

kilerus napisał(a):
Morale w wojsku jest najważniejsze. Lepiej zdechnąć na podejściu w ludzkim czasie niż pisdą wejść na Czerwoną Ławkę.


:lol: :lol:

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 16, 2016 7:36 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
Od czasu pośredniej przygody moja psycha dostała potężny łomot i myślę, że kolejna granica się przesunęła, także możesz wybierać kolejną drogę ;)

kilerus napisał(a):
Jakby był bardziej lity, to mógłbym go zaliczyć do mojej ekstraklasy. Chociaż i tak go zaliczam!


Słyszałem, że uskok Żelaznych jest fajny. Z tego, co widziałem to jest lity do bólu, także ten... :mrgreen:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 16, 2016 8:16 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Krabul napisał(a):
Brakowało mi Twoich relacji. Forumowa ekstraklasa. Super trasa.


Dzięki

Krabul napisał(a):
PS. A jeszcze niedawno było 2h do Terinki.


Nawet poniżej 2h. No ale teraz poza ogólnie z dupy kondycją to żeśmy na początku trochę przymaruderowali.

m__s napisał(a):
Może i długo Cię nie było, pióro może trochę zardzewiało, ale zdjęcia jednak nadal umiesz robić :-)


To akurat nie tylko moja zasługa.

Madness napisał(a):
Od czasu pośredniej przygody moja psycha dostała potężny łomot i myślę, że kolejna granica się przesunęła, także możesz wybierać kolejną drogę ;)


No jest jeszcze kilka parchów do zrobienia. ;)

Madness napisał(a):
Słyszałem, że uskok Żelaznych jest fajny. Z tego, co widziałem to jest lity do bólu, także ten... :mrgreen:


Może w innym wcieleniu ;)
Chociaż plan zjazdu w tym miejscu już był :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 17, 2016 12:45 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Świetnie się czytało, dzięki! :) Gratulacje Panowie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 17, 2016 1:53 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3048
:shock:
szacuneczek, za fotki, tekst i za całość
Ten duet miażdży :!:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 17, 2016 6:16 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N sie 25, 2013 10:23 am
Posty: 1501
Gdyby nie ta ksenofobia i mowa nienawiści w niektórych fragmentach (np. względem Belgów), to byłaby to całkiem spoko relacja.


Żartuję rzecz jasna; fajna trasa i świetnie się czytało. Widać doskonale, nawet po tych "bezformowych" relacjach, że i potencjałem, i umiejętnościami bijesz na głowę mnóstwo osób działających w Tatrach. A drobnymi spadkami formy nie ma co się przejmować. Na własnym przykładzie zauważyłem, że faktycznie istnieje coś takiego jak "pamięć mięśniowa", a powrót do dobrej dyspozycji, o ile się ją już kiedyś miało "wypracowaną", może zajmować naprawdę mało czasu (o ile rzecz jasna się chce i ma się na to czas).

Aż chyba sobie z ciekawości zmierzę - przy nadarzającej się okazji - czas do Terinki :mrgreen:

No i trochę nie wiem skąd ta niechęć do Stilla (zresztą nie tylko u Ciebie, ale jakoś tak "generalnie" występująca wśród "ogółu"), moim zdaniem jest to naprawdę całkiem przyjemna droga zejściowa (jak i również wyjściowa). Co ciekawe, jest to jedna z ulubionych dróg mojej żony :-D

BTW - rozumiem, że fotki z sygnaturką są Madnessa?

BTW2 -
kilerus napisał(a):
W moim rankingu chyba na czwartym miejscu po Grani Wideł 24 godziny
Była może na forum relacja? Jeżeli tak, to prosiłbym o info, w okolicach którego roku mam szukać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 17, 2016 9:05 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Wielkie dizęki wszystkim!

Rambubu napisał(a):
BTW - rozumiem, że fotki z sygnaturką są Madnessa?

Dokładnie

Rambubu napisał(a):
BTW2 -
kilerus napisał(a):
W moim rankingu chyba na czwartym miejscu po Grani Wideł 24 godziny
Była może na forum relacja? Jeżeli tak, to prosiłbym o info, w okolicach którego roku mam szukać.


Nie było relacji.

Zdjęcie z wtedy:

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 17, 2016 9:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
relacja i zdjęcia jak zwykle 1 klasa :) czytało się świetnie i fajnie, że w końcu udało Ci się coś podziałać w Tatrach po tak długim przestoju ;). Ja też nie byłem prawie od 9 miesięcy w Tatrach Wysokich. Toż to jakaś masakra ;) nigdy wcześniej tak nie miałem i teraz parcie jest spore ;)

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 17, 2016 10:13 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
zephyr napisał(a):
nigdy wcześniej tak nie miałem i teraz parcie jest spore


Polecam Ławkę Dubkiego - szybko Ci przejdzie :mrgreen:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 17, 2016 10:43 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Madness napisał(a):
Polecam Ławkę Dubkiego - szybko Ci przejdzie :mrgreen:
Przeginacie. Ile się tą ławką idzie? Pół godziny?

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 17, 2016 10:50 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
Krabul napisał(a):
Ile się tą ławką idzie? Pół godziny?


Weź mnie nie wkur....wiaj :evil:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 17, 2016 11:00 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Nie, no serio pytam. Szedłem tam do góry i od Żółtej Ściany do Żółtej Przełęczy nie sądzę, żeby było dużo dłużej.
A parchy w Stillu są dużo gorsze. W ogóle w wielu miejscach są gorsze parchy niż na Ławce Dubkego.

Czy chodzi Wam o całą drogę w dół, łącznie z Hunsdorferem?

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 17, 2016 11:07 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
No właśnie wydawało mi się, ze Hunsdorferem się nie złazi, tylko tym drugim żlebem. To był błąd. Tamtym też jakoś da się zejść.

Generalnie najgorszy parch był na zejściu do Ławki Dubkiego, bo z Żółtej Przełęczy nie schodziliśmy i na zejściu z Przłeczy pod Żółtą Ścianą.
No nic, trochę dałem ciała z tym zejściem...

Może ktoś napisze jak się tam idzie, bo ja już sam nie wiem. My schodziliśmy z Kozich Wrótek do ławki Dubkiego (parch w ścianie można powiedzieć) i później Ławką i zejście na lewo obok żlebu (parch masakra) i dalej po kamolach do szlaku.

Dobra już wiem. Jakąś rynną z Wyżniej Pośredniej Przęłęczy trzeba było zejść na Ławkę. Fak!


Ostatnio edytowano Śr sie 17, 2016 11:16 pm przez kilerus, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 17, 2016 11:12 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
Krabul napisał(a):
W ogóle w wielu miejscach są gorsze parchy niż na Ławce Dubkego.


W Tatrach to ja nie znam, i nie chcę poznać.

Krabul napisał(a):
Szedłem tam do góry i od Żółtej Ściany do Żółtej Przełęczy nie sądzę, żeby było dużo dłużej


Do góry to jednak trochę inaczej - ostatnio szedłem taki wyciąg, że jak partner szedł po mnie to już miał inne chwyty, ale tam się tyle nie naku..rwowałem jak na tej ławce przy zejściu.

edit: ta motyla noga to już mnie motyla noga

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 17, 2016 11:25 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
kilerus napisał(a):
No właśnie wydawało mi się, ze Hunsdorferem się nie złazi, tylko tym drugim żlebem. To był błąd. Tamtym też jakoś da się zejść.
Na jedną i drugą stronę można zejść, z tego co kojarzę, jakoś w porywach jedynkowo.
kilerus napisał(a):
Generalnie najgorszy parch był na zejściu do Ławki Dubkiego
To którędy Wy tam schodziliście? Nie żlebem spadającym z Wyżniej Pośredniej Przełączki?
Madness napisał(a):
Do góry to jednak trochę inaczej
Tu masz rację niewątpliwie.
Madness napisał(a):
W Tatrach to ja nie znam, i nie chcę poznać.
No to Ci powiem. Takie 2 konkretne przykłady to żleb spadający z Basztowej Przełęczy do Młynickiej, ale jeszcze gorszy jest żleb spadający z Przełęczy pod Drągiem do Batyżowieckiej.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 17, 2016 11:39 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
Krabul napisał(a):
to żleb spadający z Basztowej Przełęczy do Młynickiej


Jeśli chodzi o masyw Szatana to myślę, że każde zejście na stronę Mięguszowieckiej jest jeszcze gorsze, a prym wiedzie tu Szatani Żleb - nie znam nikogo kto zszedłby tamtędy w lecie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 18, 2016 7:41 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
No dałem dupy, co tu dużo pisać!

Tak jak pisałem z Wyżnich Kozich Wrótek schodziliśmy na przestrzał do Ławki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 18, 2016 8:04 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
z tego co wiem to rynną z Wyżniej Pośredniej Przełęczy da się zrobić zjazdy do ławki i jest po kłopocie bo dziadostwo też tam jest spore. Na Pośredniej jeszcze nie byłem ale zastanawiałem się już kilka razy którędy tam schodzić żeby nie iść tymi parchami. Strasznie nie lubię takiego luźnego syfu. I myślę, że chyba Ławką jest lepiej niż Stillem.

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 18, 2016 8:41 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N sie 25, 2013 10:23 am
Posty: 1501
zephyr napisał(a):
Na Pośredniej jeszcze nie byłem ale zastanawiałem się już kilka razy którędy tam schodzić żeby nie iść tymi parchami. Strasznie nie lubię takiego luźnego syfu. I myślę, że chyba Ławką jest lepiej niż Stillem.


Nie wiem dlaczego, ale jakoś się zdziwiłem, że nie byłeś jeszcze na Pośredniej, patrząc po Twoich rocznych podsumowaniach i liczbie miejsc, które odwiedzasz w górach :mrgreen:

Mnie się wydaje, że najlepszy jest "wariant klasyczny" - tzn. wejście Ławką, zejście Stillem. Serio, ten Still nie jest taki zły - parch jest wprawdzie IMO okrutny (choć np. kiedyś znajomy próbował mnie przekonać, że w Hińczowym Żlebie jest gorzej, z czym nie chciałem się w żaden sposób zgodzić), ale po pierwsze, występuje jedynie na dość krótkim fragmencie, w górnej części żlebu, po drugie, da się go ominąć (pisał o tym bodajże rok czy dwa lata temu w jakimś poście na forum gf, a chyba prof. Kiełbasa i TataFilipa wypróbowali później ten wariant w praktyce), po trzecie, nawet nie znając wariantów od gf, to i tak, kierując się czystym instynktem samozachowawczym, można spokojnie wykorzystać skały tuż po lewej stronie i nie leźć po parchu, a po czwarte, to nawet można kawałek tam zjechać (nie pamiętam już dokładnie, ale ktoś tak robił w którejś relacji na forum).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 18, 2016 8:50 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2012 4:52 pm
Posty: 649
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Co jak co ale wasze relacje to jedne z wizytówek forum. Nie mówiąc już o Twoich fotkach killer, ostatnie po prostu mnie rozwala - takie tatrzańskie krajobrazy lubię najbardziej.
Graty za fajną grań, zawsze szkoda mi czasu na takie "parszki" w dodatku mało kto lubi po tym chodzić ale na starość sobie odbije!

_________________
http://wyrypy.wordpress.com/
Flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 21, 2016 10:10 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lut 09, 2013 10:52 pm
Posty: 1144
Lokalizacja: Łódź
Obejrzałem wczoraj Spągę. Macie jaja, krótko mówiąc.

_________________
Gdzie wola - tam droga.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 22, 2016 6:54 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Piekne dzięki. Następna relacja za rok :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 22, 2016 8:18 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4336
Lokalizacja: Kraków
A dlaczego nie zeszliście Ciemniastym Żlebem?

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 22, 2016 8:46 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
A też pamiętałem latające telewizory, więc odpuściłem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 22, 2016 8:59 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4336
Lokalizacja: Kraków
Wariantem z Witkiem ominęliśmy AGD. http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=12166
Tylko ok. trzy lata temu zginął tam Polak. To w zimie było.
Gdyby ktoś szedł tamtędy, po dojściu do progu na lewo wąskim przejściem.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 22, 2016 9:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Ja wiedziałem, ze z Ciemniastym to jest właśnie troche gorzej orientacyjnie, a wariant nasz był mega łatwy orientacyjnie. No ale zapomniałem, ze też mega syfiasty. Może wyparlem to z pamięci...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 23, 2016 7:29 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
ekstra !-zazdroszczę PG od Kościołów i teraz od Ławki

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 23, 2016 8:31 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Od Kościołów to tylko do Ciemniastej Przełęczy doszliśmy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL