Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz maja 23, 2024 4:46 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn wrz 12, 2016 1:49 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Witajcie.

Przyszedł czas pożegnania z Tatrami ... Trzeba wiedzieć kiedy ze szlaku zejść niepołamanym ... Pora na przerwę z powodów ważnych ...

Amen.

Końcem lipca koleżanka Paula zaproponowała mi kilka dni tras po Tatrach Słowackich. Znamy się na żywo od ponad 5 lat, nie udał Jej się mnie od razu zabić wynajętym narciarzem więc z radością zgodziłem się. W międzyczasie dowiedziałem się, że od okolic końca września muszę sobie zrobić przerwę turystyczną. Tak więc ten wyjazd zapowiadał się mistycznie ...

Na koniec warto zrobić coś ciekawego. Znam praktyczne doświadczenie Pauli więc wiedziałem, że będzie barwnie. Było.

Pojechaliśmy w środę, 7 września. Wróciliśmy wczoraj, 11 sierpnia. Cztery dni tras tatrzański, jeden dzień Magura Spiska i przełom Białki.

Pisząc w skrócie trasy po Tatrach wyglądały tak:
- dzień pierwszy : wyjazd na Skalnate Pleso, Huncowski Szczyt, Mały Kieżmarski Szczyt, Kieżamarski Szczyt, Skalnate Pleso i zejście do Tatrzańskiej Łomnicy.
- dzień drugi : Dolina Młynicka i Szczyrbski Szczyt.
- dzień trzeci : jak to uczeni w piśmie piszą - reset, lajtowa trasa, itp. - nie napiszę gdzie byliśmy ale chodziliśmy tego dnia 11 godzin i 20 minut. W tym po przerażającym, nowym asfalcie i odwiedziliśmy cmentarz z grobem księcia.
- dzień czwarty : Dolina Wielicka, Polski Grzebień, Mała Wysoka i trawers Staroleśnej, od Obłazowej Przełęczy, Baniastej Turni do Dwoistej Przełęczy, Niedźwiedziej Przełęczy i Niedźwiedziego Żlebu sprowadzającego na Magistralę.

Było rewelacyjnie. Dla Pauli wszystkie te miejsca były wcześniej znane, dla mnie było sporo nowości, np. Mała Wysoka :D Zobaczyłem z bliska, wszedłem, uderzyłem z buta miejsca, których nazw wcześniej nie znałem. Np. Podufała Baszta :D

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 12, 2016 1:52 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Łukasz T napisał(a):
Pojechaliśmy w środę, 7 września. Wróciliśmy wczoraj, 11 sierpnia.

Rewelacja!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 12, 2016 1:56 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 25, 2016 11:28 am
Posty: 84
Żeby nie ten wstęp to można by Waści powiedzieć "Dobrze Ci tak" 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 12, 2016 2:01 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
leppy napisał(a):
Łukasz T napisał(a):
Pojechaliśmy w środę, 7 września. Wróciliśmy wczoraj, 11 sierpnia.

Rewelacja!


:oops:

:mrgreen:

Kwaterę w Starej Leśnej ( znajdę namiary - podrzucę, polecam ) mogliśmy zająć dopiero po godzinie 14 więc od razu auto zaparkowaliśmy obok wyciągu na Skalnate Pleso. Bilety w jedną stronę i do boju. Luda mało, wagoników dużo, pogoda rewelacyjna. Docieramy, wychodzimy, plecaki poprawiamy i Magistralą ruszamy. Ale nie za daleko - Jaszczerzyca jest dość blisko i zachęca na wskoczenie po kamykach, kamieniach, głazach, altankach i domkach letniskowych na Huncowski Szczyt ( 2351 m ). Fajnie się idzie, szybko nabieramy wysokości, podziwiamy rewelacyjne formy skalne po lewicy ( bliżej naszej trasy ) i po prawicy ( tylko oczyma, są za daleko ). Pierwszą dłuższą przerwę robimy właśnie na jednej z lewostronnych "turni". Kolejka sobie jeździ na Łomnice, a my sobie leżymy. Kolejne leżenie zaliczyłem jak powalił mnie szczytowy widok z Huncowskiego na Łomnicę i Kieżmarskie. Amen.

Jak doszedłem do siebie to zrobiliśmy sobie pierwsze ( z sześciu ) śniadanie. Trzeba dbać o siebie, turystyka jest wyczerpująca. W trakcie śniadanie ( w okolicach godziny 13 ) rzucamy oczyma w około. Widok co prawda nie za rozległy ( trochę Bielskich, Rakuska Czuba, Łomnica, Widły po środku, Kieżmarskie i właściwie nic innego ze szczytów ) ale piękny. Odwiedzamy oba wierzchołki Huncowskiego, pakujemy się i schodzimy przy pomocy rąk górnych na Huncowską Przełęcz ( 2307 m ). Miłe miejsce, znane mi wcześniej - w odróżnieniu od Huncowskiego, na którym byłem pierwszy raz w życiu. Wcześniej moje zapędy w temacie tego szczytu były pacyfikowane przez złych ludzi, np. Towarzysza Aliego Siódmego.

Bez niepotrzebnej przerwy ruszamy południowo - wschodnią granią Kieżmarskiego Szczytu w stronę Wyżniej Kieżmarskiej Przełęczy ( 2463 m ). Na początku drogi spotykamy ... plecak, następnie schodzącego Słowaka - z plecakiem, potem stojącego Słowaka - bez plecaka. Wyraźnie czuł potrzebę podpięcia się do nas. Ona tam szedł pierwszy raz, ja trzeci, a Paula sama nie pamięta który :D Pomogliśmy !!! Na początek weszliśmy na Mały Kieżmarski Szczyt ( 2514 m ) . Ludzi brak. Sesja zdjęciowa na okolicę, widać wszystko. Paula opowiada mi swoje przygody związane z widocznymi miejscami, ja też sobie co nie co przypominam. Tak chwila refleksji :D

Wracamy na Przełęcz i uderzamy na drugiego Kieżmarskiego. Ludzi na szczycie ( 2558 m ) ... brak. Wpis do książki, częstuję Słowaka wodą, siedzimy, zdjęcia tworzymy ( Uwaga !!! Zwykłymi aparatami fotograficznymi !!! ) i myślimy nad sensem życia. Zbliża się godzina 15, koniec pracy, czas wracać na Huncowską Przełęcz. tam Słowak odnajduje swój plecak, mnie częstuje wodą, a Paulinę i mnie ciastkami. Dzięki. A z niej w stronę Lejkowego Kotła w Dolinie Łomnickiej. Przy okazji pozwolę sobie przekazać serdeczne pozdrowienia dla Towarzyszy Aliego Siódmego i Pomrocznego Jacka - Darz Żleb !!! Staczamy się wijącą się ścieżką, używamy raz za czas rąk, przewijamy się na lewą stronę żlebu i docieramy na dno Doliny. Ponoć kiedyś staw tam mieszkał. Lawirując między głazami a kosodrzewiną docieramy nad Łomnicki Staw i po prawej stronie docieramy do budynków. O równej 17.30. A że zaczęliśmy ruszać nogami o 9.30 to wyszła piękna, ośmiogodzinna dniówka. Ale to nie koniec naszej pracy. Nogami własnymi zeszliśmy zielonym szlakiem do Tatrzańskiej Łomnicy, wcześniej żegnając się ze Słowakiem, który poszedł na Hrebieniok.

Czas pracy - 9 godzin i 30 minut.

Kwatera powitała nas miłym pokojem.

Dobranoc.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 12, 2016 2:57 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Dzień drugi wita nas pogodą wczorajszą - czyli pełnia lata. Nic to - dzielnym trzeba być. Przemieszczamy się autem do miejscowości Szczyrbskie Pleso i żółtym szlakiem idziemy w głąb Doliny Młynickiej. Znanaj mi do tej pory z dwóch twarzy : słonecznej, jak na nią patrzyłem ze wierzchołka Furkotu i całkowicie mglistej, jak szedłem jej dnem. Czyli zmienne bydle. Tym razem od początku do końca dolina pokazała jasną stronę mocy. Z tego wynika, że tam tego dnia nie dotarła Dobra Zmiana. Idziemy na początek dość szybko bo poranek jest rześki. Zatrzymujemy się na pierwsze z ośmiu śniadań przy Welonowym Wodospadzie. Ładny i fajnie chłodzi. Ładnie też wygląda Grań Solisk po lewicy. Po zasłużonej przerwie zakosami, wygładzonymi kamieniami dostajemy się w okolice Stawu nad Skokiem ( 1801 m ). Jak szedłem przez mgliste oblicze tej doliny to z kolegą prawie weszliśmy do niego. Tym razem świecił błękitem z kilometra. Omijamy staw i ruszamy w głąb doliny. Po prawej Grań Baszt, na środku nasz cel - Szczyrbski, po lewej Grań Solisk. Grani Hrubego jeszcze nie widać. Ale co się odwlecze to nie uciecze. Docieramy do miejsca odbicia w prawo - tak mówią znaki drogowe. I po głazach, trawkach, kamieniach pojedynczych, grupowych docieramy do grzbietu opadającego ze Szczyrbskiego. Ale zanim tam dotarliśmy to zapatrzyłem się w Kozie Stawy Wyżnie ( 2109 m ) czy jak wolą Słowacy : Podwójny Kozi Staw. Zapatrzyłem się też w bydlaki stojące nad nami - w Hlińską Turnię, Basztową Przełęcz, Capie Turnie i resztę Grani Baszt. Padłem na ryj z wrażenia. Na Paulinie nie robi to wrażenia, z niej jest taki Szatan Tatrzański jak z Szatana Basztowego : :) Teraz przed nami kontakt z trawami tatrzańskimi. Kto bywał w takich terenach to wie o co mi chodzi. Śmierć trawie !!! Ale pokonaliśmy pierwsze trawy, dotarliśmy w teren skalisty, z którego trawersem po bardzo pochyłej trawie mieliśmy dotrzeć do malutkiego siodełka, z którego mieliśmy się obniżyć, żeby później wąziutkim, stromym żlebikiem wyjść na kolejne siodełko, z którego ... ponownie trzeba sporo zejść żeby trafić w żleb prowadzący na szczyt. Tak też uczyniliśmy. Po drodze rzuciła mi się w oczy ściana z rewelacyjnymi kamieniami. Zdjęcie zamieszczę. Idąc w kierunku szczytu zauważyliśmy człowieka na szczycie ( 2385 m ). Tatry są jednak oblegane :D Wchodzimy, witamy się z Krzyśkiem z Jastrzębia i czas na relaks. Gadaliśmy ponad godzinę, stale robiąc zdjęcia. A co było widać ? Grań Solisk, Bystrą Ławkę, Krywań, Furkot, Hruby z Granią, Tatry Zachodnie z np. Giewontem, Gładki Wierch, Świnicę, Orlą, Grań Baszt, Rysy, Wysoka, Gerlach, Mięguszowickie i od groma innych. Np. Kończystą. Jestem pod wrażeniem. Na szczycie zeszytu nie ma ale za to jest przykręcona tabliczka. Z Krzyśkiem sporo pogadaliśmy o górach, życiu, emeryturze, wykorzystaniu :D wolontariatu, itp. Ale czas wracać. Paulina rusza, ja za nią, z Krzyśkiem się żegnamy. Ale na krótko :D Schodzimy żlebem po lewej stronie, przy bardzo ostrym podcięciu przechodzimy na prawo. A stamtąd na brzeg Capiego Stawu ( 2072 m ). Ponoć to rekordzista Tatr pod względem wysp - trzy. Obok leżakuje mniejszy Kolisty Stawek ( 2105 m ). No i po chwili wracamy na turystyczny szlak - w trzy osoby bo Krzysiek dobiegł nas. I co dalej ? Ano szlakiem przez Dolinę do Szczyrbskiego Plesa. Pogoda do końca dnia była rewelacyjna.

Pracowaliśmy około 9 godzin.

Darz Szczyrbski !!!

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 12, 2016 5:57 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt cze 22, 2012 7:38 pm
Posty: 843
Lokalizacja: siem-ce; m-ce
Łukasz T napisał(a):
Kto bywał w takich terenach to wie o co mi chodzi. Śmierć trawie !!!

Wczoraj to przeżywałem, w tym samym miejscu.
Łukasz T napisał(a):
pierwsze ( z sześciu ) śniadanie.

Łukasz T napisał(a):
pierwsze z ośmiu śniadań

A dnia trzeciego to będzie dziesięć śniadań - zgadłem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 12, 2016 9:54 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3047
łeeeeeee! bez obrazków :?: :idea: :? :eye: :evil: :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 13, 2016 6:01 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
magis napisał(a):
Wczoraj to przeżywałem, w tym samym miejscu.


Też czujesz chęć mordu ? :mrgreen:

magis napisał(a):
A dnia trzeciego to będzie dziesięć śniadań - zgadłem?


Nie. To był dzień lajtu. Były tylko obiady. Cztery :wink:

Panie krank1 - obrazki będą. jakbyś chciał to poproszę Paulinę żeby Ci coś specjalnego namalowała. Ma ten fach w rękach :mrgreen:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 13, 2016 9:50 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Dzień trzeci przywitał nas piękna pogodą. Taką jak wcześniej.

Był to dzień lajtowego resetu. Warun był dobry, schrony kusiły, kalorie się paliły. Poszliśmy pochodzić. Nie pamiętam gdzie byliśmy w Tatrach. Wiem tylko, że chodziliśmy 11 godzin i 20 minut i doszliśmy do grobu Księcia.

Amen.

Przyszedł czas na czwarty dzień zmagań z Tatrami. Dzień podobny do poprzednich - poranek od groma słoneczny i rześki. Pani Przewodnik Paulina ( w skrócie PPP ) wymyśliła spacer do Śląskiego Domu, a potem na Małą Wysoką. Zgodziłem się - wcześniej rzuciłem aluzją o Wielickim lub Litworowym. Zostałem przegłosowany :D Nie kłóciłem się bo po Małej Wysokiej dopiero miały zacząć się atrakcje dnia - trawers masywu Staroleśnej.

Ale zanim tam dotarliśmy to szlakiem doszliśmy do Śląskiego, chwila przerwy i do boju w stronę Polskiego Grzebienia. Ja tam krótko jestem obcięty ale PPP czasami jest potargana :D więc przydała się Jej ta wizyta :D Idziemy w słońcu, pośród milionów. Po lewicy jakieś Gerlachy, po prawicy cel dnia - trawers Staroleśnej ( czyli tak z 65 nazw topograficznych :D ;) ). Jestem w szoku patrząc na nie - to kolejna dolina, którą wcześniej znałem tylko w wersji Mgła.7. A teraz turnie i szczyty wręcz wpraszały się na grilla. Jestem przez PPP nauczany w temacie nazewnictwa, widocznych dróg, historii Jej szlaków przez ten teren. Pokazuje mi np. Kwietnikowy Kocioł i widoczne ( widoczną jedną ? :oops: ) wierzchołki Staroleśnego Szczytu. Mijamy Granatnicę vel Mokrą Wantę, zakręcamy i zbliżamy się do Długiego Stawu ( 1945 m ). Po lewicy widzimy ściany Gerlacha, pojawia się Karczmarz i siedmiu osobników skaczących po głazach w dole. Pewno szli na Litworowy lub Wielicki. A za nami idzie chmura. Bydle wredne. Uprzedzając fakty - wnerwiła nas. Docieramy do przełęczy ( 2200 m ), dwa zdjęcia i do góry. Trzeci raz idę na Małą Wysoką, warto by wreszcie wejść :D Wszedłem ! PPP również :D Ze szczytu ( 2429 m ) zrobiłem dwa zdjęcia. Luda tyle co na mitycznym Rysoncie.

I na tym zakończyliśmy na dłuższy czas przygodę ze szlakami. Przed nami trawers masywu Staroleśnego Szczytu. Na początek obniżamy się na Obłazową Przełęcz ( 2360 m ) żeby z niej pójść na Baniastą Turnię ( 2414 m ). Kilka zdjęć, chmury niestety są przed nami. A PPP mówi, że widoki tu są cudowne - trasę zna z praktyki. Obniżamy się teraz i Paula we mgle szuka dalszej drogi. Znalazła. Niestety ... :oops: Pamięć mi szwankuje i nie pamiętam kilku nazw topograficznych... Może PPP przypomni. Ale jestem usprawiedliwiony - widoki mnie zszokowały. Trawersujemy, obniżamy się, wchodzimy na przełączki, mijamy wolno stojące turniczki - momentami szlak jak autostrada. Wiem, że szliśmy przez Kwietnikowy Kocioł :D Wiem też, że wszedłem na Podufałą Basztę. Chmury prawie cały czas szły z nami ale raz za czas pokazywały swą łaskawość - np. z mroku wyłoniła się Rogata Turnia. I tak to idąc docieramy do Dwoistego Przechodu ( 2190 m ) u stóp Dwoistej Turni. Tutaj robimy dłuższą przerwę - chmury na moment oddaliły się, słoneczko świeciło, pszczoły bzyczały, kozice świstały, trawy łaskotały, lotniarze latali. Np. nad Sławkowskim Szczytem. W temacie Sławkowskiego to udałem się na Dwoistą Przełęcz ( 2210 m ) żeby rzucić okiem na pustkowie Doliny Sławkowskiej. Nie da się ukryć - pusto tam. Co dalej? Ano ku Niedźwiedziom. Niedźwiedzia Przełączka i Niedźwiedzim Żlebem ku Magistrali. Pomidorowa, słaba wersja herbaty schroniskowej i jazda w dół. Po 12 godzinach i 2 minutach docieramy do auta.

Piękna trasa. Na pewno ją powtórzę w blasku słońca. Dziękuję Ci, PPPP.

Wieczór jeszcze się nie skończył - przed nami spotkanie, na campingu w Starej Leśnej, z Alim Siódmym i Alim Siódmym Juniorem. Pełna kultura.

Dobranoc.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Ostatnio edytowano Wt wrz 13, 2016 10:34 am przez Łukasz T, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 13, 2016 10:01 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3047
Łukasz T napisał(a):
poproszę Paulinę żeby Ci coś specjalnego namalowała

jeśli można to poproszę węglem ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 13, 2016 10:19 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
krank1 napisał(a):
Łukasz T napisał(a):
poproszę Paulinę żeby Ci coś specjalnego namalowała

jeśli można to poproszę węglem ...
Ale wyngiel je we wiosce.

Bardzo proszę dużo zdjęć, Panie Łukaszu. Szczególnie z dnia 4.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Ostatnio edytowano Wt wrz 13, 2016 10:33 am przez Krabul, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 13, 2016 10:25 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Krabul napisał(a):
krank1 napisał(a):
Łukasz T napisał(a):
poproszę Paulinę żeby Ci coś specjalnego namalowała

jeśli można to poproszę węglem ...
Ale wyngiel je we wiosce.


Widziałem, że ma.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 13, 2016 11:21 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Zdjęcia z pierwszego dnia.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 13, 2016 11:29 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Papirusowe wyglądają nieźle! Zupełnie nie zwróciłem na nie uwagi będąc na Kieżmarskim.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 13, 2016 11:41 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Krabul napisał(a):
Papirusowe wyglądają nieźle! Zupełnie nie zwróciłem na nie uwagi będąc na Kieżmarskim.


Oglądałem je bardzo dokładnie bo Paula opowiadała o swoich przygodach na Czarnym i okolicy.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 13, 2016 11:58 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Zdjęcia z dnia drugiego.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 13, 2016 12:47 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Zdjęcia z dnia czwartego.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 13, 2016 12:57 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Piękna ta Granacka Ławka.
Obywatelu Łukaszu a posiadacie jakieś zdjęcia, na których widać resztę Nowoleśnych Turni i może Warzęchowe?
Czyli tak jakby przedostatnie jeszcze bardziej w lewo.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 13, 2016 12:58 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Raczej nie. Wtedy szliśmy przez największe chmury. Ale dla pewności PPP zapytam.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 13, 2016 2:16 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 25, 2016 11:28 am
Posty: 84
Oglądając niektóre zdjęcia ekran obracacie, czy może na leżąco się je podziwia? ;) :lol:

Na Staroleśny nie kusiło Was wstąpić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 13, 2016 4:57 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt wrz 13, 2016 3:48 pm
Posty: 3
Hej :D

Krabul, co do Nowoleśnych Turni mam fajne foty ale z jakiegoś innego spaceru, jak odnajdę to cos wkleję.
uhcybZ napisał(a):


Na Staroleśny nie kusiło Was wstąpić?


A to akurat ja zadecydowałam, bo w takiej pogodzie jak nic ze szczytu nie widać, to po co mi tam leźć? Zważywszy, że przez ostatnie lata trochę się po Staroleśnej nalatałam. Poza tym, co się odwlecze, to Łukaszowi w przyszłym roku nie uciecze heh :D

Obrazek

Na szczyt Staroleśnej spaceruje się tylko dla takich widoków i to ma wtedy dla mnie jakiś sens:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 13, 2016 7:29 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
uhcybZ napisał(a):
Oglądając niektóre zdjęcia ekran obracacie, czy może na leżąco się je podziwia? ;) :lol:


Dla pewności zrobiłem jedno i drugie jednocześnie i nie pomogło....

Magurczanko, dzięki.

PS. Ten Wasz wariant to chyba Granacka Ławka w całości, mam rację?

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 13, 2016 7:50 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 6:28 pm
Posty: 2072
Lokalizacja: Warszawa
Zacnie spędzony czas Łukaszu! Oby rozstanie z górami trwało jak najkrócej.

PS. Byłem dziś w Kościeliskiej i przypomniało mi się nasze skręcanie w lewo zamiast na Saturna. To z pewnością był efekt uboczny obserwacji pająków za Tesco.

_________________
siciarz.net


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 13, 2016 8:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3047
A gdzie ten wyngiel ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 13, 2016 8:55 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1499
Lokalizacja: W-wa
Góry - wiadomo, fajne, ale tym razem najważniejsza w relacji jest koleżanka Magurczanka, która właśnie zawitała na forum :D
Łukasz T napisał(a):
Dla Pauli wszystkie te miejsca były wcześniej znane
Łukasz T napisał(a):
Paula opowiada mi swoje przygody związane z widocznymi miejscami
Łukasz T napisał(a):
Jestem przez PPP nauczany w temacie nazewnictwa, widocznych dróg, historii Jej szlaków przez ten teren
:salut:

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 14, 2016 6:13 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Krabul napisał(a):
Dla pewności zrobiłem jedno i drugie jednocześnie i nie pomogło....


To był sprawdzian. Wynik pozytywny - zdjęcia oglądacie :mrgreen:

Krabul napisał(a):
PS. Ten Wasz wariant to chyba Granacka Ławka w całości, mam rację?


Ponoć tak. Od Małej Wysokiej do Niedźwiedziego Żlebu.

antyqjon napisał(a):
Oby rozstanie z górami trwało jak najkrócej.


Będę mi kończynę górną przerabiać. Trooochę będę jednoręczny.

antyqjon napisał(a):
PS. Byłem dziś w Kościeliskiej i przypomniało mi się nasze skręcanie w lewo zamiast na Saturna. To z pewnością był efekt uboczny obserwacji pająków za Tesco.


Tak. One nie jednego sprowadziły na manowce i skierowały na "czarno" zamiast ku gwiazdom.

krank1 napisał(a):
A gdzie ten wyngiel ?


Po wpłaceniu zaliczki :mrgreen:

anke napisał(a):
ale tym razem najważniejsza w relacji jest koleżanka Magurczanka


Bez przesady :mrgreen: :wink:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 14, 2016 6:45 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt wrz 13, 2016 3:48 pm
Posty: 3
Łukasz T napisał(a):
Bez przesady :mrgreen: :wink:


Zazdrośnik heh :mrgreen: :obrazony: :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 14, 2016 8:28 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Najważniejsze były ryczące jelenie :mrgreen: :wink:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 14, 2016 8:38 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3047
anke napisał(a):
Magurczanka, która właśnie zawitała na forum


Ooo, nawet nie zauważyłem. Witamy na forum! To jak leciało z tą klatą? ;)

Swoją drogą to On ma najwięcej postów a Ona powiedzmy - najmniej. Nie wiem jak inni userzy, ale ja czuję się jak w kleszczach! Chodzą razem po górach, coś tu wypisują. Masa zdjęć w tym sporo poziomych. Coś się kurde święci ...

Łukasz T napisał(a):
Po wpłaceniu zaliczki...

:scratch:
Coś niewątpliwie jest na rzeczy :!:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 14, 2016 9:24 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
krank1 napisał(a):
Łukasz T napisał(a): :scratch: Po wpłaceniu zaliczki...Coś niewątpliwie jest na rzeczy :!:


Zbieram na operację :mrgreen:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL