Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz maja 23, 2024 5:01 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N wrz 10, 2017 9:23 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 30, 2016 9:33 am
Posty: 39
W piątek po pracy jedziemy, już o 21.00 na miejscu w Strbie drogą jak w pijanym widzie po omijaniu kolejnych korków jakimiś wiejskimi wykrotami. Pogoda ma się zepsuć, więc w sobotę atakujemy Soliska. Niestety to atak ratlerka, nic nie widać, skały mokre, zapału starcza do Szarej Ławki i zejście w dół (to nie pierwsza "modyfikacja planów" tego roku). Na zdjęciach żona na grani i ja na Scczyrbskim Solisku
Obrazek
Obrazek
W niedzielę leje równo, w poniedziałek też, ale nie wytrzymujemy - napieramy do Doliny Mięguszowieckiej z bliżej nieokreślonymi celami. Bardzo szybko cele redukujemy - pada, wieje, wyżej przechodzą śnieżne zadymki. Na szczęście nie są to opady ciągłe. W tych warunkach decydujemy się na lajtowe kółko przez Tępą i Stwolską Przełęcz
Już na podejściu na Osterwę w deszczu na tle Jeziora popradzkiego tworzy się piękna tęcza:
Obrazek
Tępą przebiegliśmy w zacinającym śniegu bez żadnych prawie widoków. przez chwilę się odsłania widok na Staw:
Obrazek
Na Przełęczy Stwolskiej
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
We wtorek suszymy ubrania i nabijamy optymizm, za oknem równo leje, pociesza nas to, że w środę wszystkie prognozy zapowiadają okno pogodowe przed południem (bo po południu znowu ma padać). Tak więc o 5 rano jesteśmy już w Młynickiej i idziemy na Szczyrbski. Dochodzimy w śniegu z deszczem, skały oblodzone, widoczność 5 metrów, zewsząd leje się woda - wycof po dotarciu do żlebu, no ale przecież ma być to okno. Żeby nie zmarznąć idziemy na Hruby, widoczność spada do 2 metrów, po przebyciu grańki z Furkotu nie możemy znaleźć wejścia !! (którym nota bene przecież już wchodziłem). Na Furkocie robię jedyne zdjęcie telefonem (bo aparatu nie chce mi się wyciągać) jemy, pijemy i schodzimy.
Niby pięknie, nastrój, pusto, ale...
Obrazek
Na Furkotnej Przełęczy przez moment coś widać, robię drugie zdjęcie Niefcyrki:
Obrazek

Czwartek to dzień, w którym przestałem wierzyć w prognozy - coś tam ględzą o deszczu, więc nie planuję 15 godzinnej wyrypy, ale pójść trzeba. Co tu krótkiego można wymyśleć ze Strby ? Może Złomiską Turnię ?. Przy okazji zamierzam zwiedzić Smoczą Dolinkę, w której jeszcze nie byłem. Lajcik okazał się prawdziwym Enduro. Do Smoczej nie prowadzi żadna sensowna ścieżka, 80% drogi do gołoborza, 15% bardzo strome, śliskie, pełne wykrotów z wodą trawki, a pozostałe 5% to przedzieranie się korytem strumienia w kosówkach. Pada Złomiska i trochę grani małego Siarkana do momentu, gdzie jestem w stanie się poruszać bez strachu ( i asekuracji). Za to pogoda, jak drut, ładnie, ciepło i żadnych opadów.
Na zdjęciu dość absurdalne ujęcie Popradzkiej Kopy i Grani ze Smoczej Dolinki:
Obrazek
...nowy hotelik przy Popradzkim Stawie
Obrazek
i kocioł Zmarzłego Stawu pod Zmarzłym i małą Kończystą
Obrazek
oraz grań Siarkana:
Obrazek
Kolejny dzień idziemy za ciosem - Szczyrbski. Pogoda tym razem jak drut.
Grań Baszt ponad Kozimi Stawami:
Obrazek
Szczyrbskie Jezioro:
Obrazek
Wyżnia Koprowa Przełęcz:
Obrazek
Capi i Kolisty Stawek:
Obrazek
i Capi już z brzegu:
Obrazek
Obrazek
Kolejny dzień - skoro tak dobrze idzie, to może sobie na ten Hruby wejśc ?. Nie pada i rzeczywiście przez cały dzień nie padało, ale z doliny tak coś podchodziło..
Obrazek
Cóż, wwszkiśmy, widoczność zerowa, wiatr, który mnie przestawiał na grani i pieruńsko zimno. Dwa zdjęcia z "dolnych rejonów", gdzie coś można było zrobić. Dodam, że w tym samym czasie w Strbskim Plesie był piękny, słoneczny, letni dzień
Obrazek
Obrazek
Sześć tras, z czego dwie widokowe. Cienko, ale przecież pamiętam czerwiec roku bodajże 97, czy 8, gdy przez tydzień z Zakopanego udało nam się zrobić wyprawę do Murowańca i wycof z Doliny ku Dziurze, przy czym obydwie "wyprawy" okupiliśmy kompletną ruiną odzieży i butów. Więc trzeba się cieszyć i ie marudzić :)

_________________
luknij na moje panoramy i galerie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 11, 2017 9:00 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lut 09, 2013 10:52 pm
Posty: 1144
Lokalizacja: Łódź
Cieszysz się tutaj takim autorytetem, że aż się boją zwrócić Ci uwagę. Bądź dwie.
1. Zmniejsz zdjęcia.
2. Właściwy dział "Relacje"
dagomar napisał(a):
Na zdjęciu dość absurdalne ujęcie Popradzkiej Kopy i Grani ze Smoczej Dolinki:

Dlaczego absurdalne ?

_________________
Gdzie wola - tam droga.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 11, 2017 9:28 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 30, 2016 9:33 am
Posty: 39
ad a/ skopiowałem linki z darmowego hostingu (Google, Facebook) i o ile Google skaluje zdjęcia, to FB nie. Szkoda, że nie robi tego protokół Forum. musiał bym umieścić fotki na serwerze i napisać to od nowa, co, być może , będzie miało miejsce jutro, jak się zbiorę :)
ad b/ trochę absurdalne, bo Popradzkie Turnie z racji tego, że są bliżej, wydają się być o wiele wyższe, niż Popradzka Kopa
ad 3/ jeśli to poprawię, to będzie umieszczone tam, gdzie trzeba :wink:

_________________
luknij na moje panoramy i galerie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 11, 2017 10:03 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt maja 29, 2009 3:57 pm
Posty: 1882
Lokalizacja: Lublin
Duże jest piękne. :D
TataFilipa napisał(a):
2. Właściwy dział "Relacje"

Przesadzasz, niektórzy nawet w HP relacje piszą...

_________________
Strząsnąć tę pisowską szarańczę.
Schetyna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 13, 2017 12:38 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Brawa za walkę.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL