Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:16 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz gru 19, 2019 9:44 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Jakaś reklama kiedyś była, że trzeba zjeść koniecznie o 10. :mrgreen:
Inaczej nie smakuje tak dobrze.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 19, 2019 10:02 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 12, 2017 7:32 am
Posty: 4097
A.. to nie pamiętam :wink: dzięki

_________________
Urodziłeś się, by być prawdziwym, a nie perfekcyjnym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 19, 2019 10:14 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 600
Krabul napisał(a):
Jakaś reklama kiedyś była, że trzeba zjeść koniecznie o 10. :mrgreen:
Inaczej nie smakuje tak dobrze.


Wpół do!!! Ta jest najstarsza, jaką znalazłem: https://www.youtube.com/watch?v=yqvp2GhT4no


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 19, 2019 12:06 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 12, 2017 7:32 am
Posty: 4097
:D :D :D
I takich rzeczy człek się tu dowiaduje.

_________________
Urodziłeś się, by być prawdziwym, a nie perfekcyjnym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 19, 2019 12:53 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt sie 07, 2015 10:09 pm
Posty: 779
Lokalizacja: Chrzanów
Krabul napisał(a):
Jakaś reklama kiedyś była, że trzeba zjeść koniecznie o 10.

Dokładnie, jak ktoś od siódmej tyra to mu się o dziesiątej należy pięciominutowy pitstop na Knopersa :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lut 14, 2020 12:25 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt sie 07, 2015 10:09 pm
Posty: 779
Lokalizacja: Chrzanów
09.02.2020 Beskid Sądecki - Radziejowa.

Jeden z wyższych szczytów KGP z dość długim podejściem. Nie pojechałem na tą górę specjalnie, wykorzystałem wizytę u rodzinki w Młodowie :D W sobotę było białe szaleństwo na Wierchomli a w niedzielę była ostra sądecka wyrypa. Start z Rytra niebieskim szlakiem na Przehybę. Założyłem, że kilka osób pokusi się o wyjście z Rytra do schroniska, więc szlak będzie jakoś przetarty i był, jakoś przetarty. Na całym odcinku do Przehyby nikogo, tylko na parkingu wyprzedziłem dwóch skiturowców.
Kilka dni wcześniej dosypało śniegu i chyba dolało deszczu bo z drzew pod wpływem słońca i dodatniej temperatury leci śnieg i lód, leży sporo połamanych gałęzi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niebieski szlak w większości prowadzi dość długim grzbietem odchodzącym od głównego grzbietu zachodniej części Beskidu Sądeckiego. Gdy pojawiają się prześwity w lesie i widać w oddali górną część wieży widokowej na szczycie Radziejowej, uświadamiam sobie jak daleko jest do szczytu, ale dzień jest długi :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przemieszczając się w kierunku Przehyby do pokonania jest kilka wzniesień i trawersów, za każdym razem wydaje się, że to już za tą górką w końcu jest czerwony szlak na szczyt a tu klops, kolejny pagór. Jakieś dwadzieścia lat temu przemierzałem ten szlak schodząc do Rytra, ale już nie pamiętałem, że jest on tak długi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W końcu docieram, do czerwonego szlaku, pierwotnie miałem zaliczyć jeszcze schronisko, ale widząc że do niego też jest daleko, odpuszczam wizytę w tym przybytku. Ze szlaku na szczyt w końcu są super widoki, przede wszystkim na Tatersy, Pieniny, Gorce, fajnie widać też Babją, no kurcze widać większość pasm górskich.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ktoś wspaniałomyślny, przejechał skuterem śnieżnym od schroniska w kierunku szczytu, więc jest fajna dość twarda ścieżka, inaczej była by niezła mordęga i lipne tempo.

Obrazek

Obrazek

Cały czas w oddali majaczy "domek" nad lasem :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

U góry nie jest już tak ciepło jak było na dojściu do głównego grzbietu, przede wszystkim pojawił się dość zimny wiatr, więc przyodziałem puchówkę. Na głównym grzbiecie też trzeba pokonać kilka wzniesień, dwa wierzchołki Złomistego Wierchu i Małą Radziejową. Tu już spotykam jedną parę wracającą ze szczytu i biegacza, miło widzieć że nie tylko ja jestem ryśnięty :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatni odcinek jest mega beznadziejny, cały czas w lesie, nic prócz drzew. Po 2h35min jestem na szczycie, gdzie kłębi się tłum wycieczkowiczów z jakiegoś PTTK, ale jeden robi mi fotkę :D

Obrazek

Jeden z przewodników krzyczy, że za wejście na wieżę kasuje 5zł, za drogo, więc nie wchodzę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie zabawiam za długo na szczycie, nie ma tam nic prócz lasu. Brałem po uwagę zbiegnięcie dalej czerwonym szlakiem do Rytra, ale niewiadomą jest czy jest przetarty i musiałbym wrócić po samochód, wracam tą samą trasą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Od Przehyby śnieg jest już mokry i grząski w butach zaczyna coraz bardziej chlupotać, ale cisnę, na obiad trzeba zdążyć :lol: Zbiegnięcie zajmuje 1h45min. Według mapy wyszło 22km, przewyższenie ponad kilometr, latem przebiegnę to jeszcze raz, dla utrwalenia :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 11, 2020 9:57 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt sie 07, 2015 10:09 pm
Posty: 779
Lokalizacja: Chrzanów
13.06.2020 Masyw Ślęży - Ślęża.

W połowie czerwca mieliśmy zaplanowane wakacje w Cro z wiadomych względów przesunęliśmy na sierpień :D Urlop jednak jest, więc może by na tydzień nad Bałtyk pojechać ? Jedziemy na zachodnie wybrzeże, Chłopy, 2km od Sarbinowa i 5km od Mielna. Od nas najłatwiej jechać A4 na Wrocław a potem na daleką północ. No a wiadomo, że z Wrocławia w jakieś pagóry na południu to już rzut beretem :lol: I tak sobie wykombinowałem, że zrobimy sobie postój w Sobótce a przy okazji machnę tą Ślężę. Podobną akcję uskuteczniłem w zeszłym roku, wbiegając na Łysicę w drodze do Warszawy. W Sobótce jesteśmy o 8:30, jest 30 stopniowy upał, skwar nieziemski, zdechnę zanim wbiegnę na szczyt a pagór pomimo iż niewysoki z oddali robi niezłe wrażenie. Staruję z dużego parkingu, gdzie odbywa się również duży targ, przynajmniej Żona z dzieckami będzie miała co robić :D Czas wejściowy to 1h50min, więc melduję Kontroli Lotów, że do 2h powinienem się wyrobić tam i z powrotem. Początek szlaku to wąska droga asfaltowa, która szybko się kończy i wbiegamy w leśny szlak pełen luźnych i śliskich kamieni, wygląda że w nocy padał deszcz, jest sporo błota i płyną stróżki wody. Całe szczęście szlak jest cały czas w cieniu a przez drzewa przewiewa rześki wiatr, nie czuć skwaru i co chyba najważniejsze, praktycznie na całej długości szlak ma równomierne i nie za duże nachylenie. Po drodze mija się kapliczki i jakieś starożytne rzeźby słowiańskiego kultu.

Obrazek

Obrazek

Po 45min. jestem na szczycie :shock: To chyba pierwsza górka, na którą wbiegłem bez miejsc gdzie nachylenie nie pozwalało by na to, chociaż ostatnie metry ciężko nazwać biegiem :lol: Na szczycie dużo się dzieje, kościół, hotel, pomniki, wiata i wieża widokowa za kościołem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Idę jeszcze zaliczyć wieżę widokową, chociaż letnie powietrze sprawia, że widoczność jest kiepska.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedyne co dostrzegam z wieży to miasto Świdnica i widać charakterystyczny kształt masywu spłaszczone Y. Sam wierzchołek też ciekawy, zasłany wielkimi głazami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po zaliczeniu szczytowych atrakcji zbiegam innym szlakiem, prowadzącym przez jeden z wyższych szczytów masywu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zbiegnięcie zajmuje tyle samo czasu co wbiegnięcie, trzeba jeszcze podbiec na jeden wierzchołek, od przełęczy na której kończy się szlak trzeba jeszcze zejść w dół asfaltem na parking startowy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 14, 2020 9:59 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
dopiero teraz przeczytałem wypad z Radziejowej. Fajne miałeś widoczki :shock: Ja się zastanawiam czy nie urobić tego szczytu na rowerze.

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 14, 2020 11:06 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 9:46 pm
Posty: 4463
Lokalizacja: GEKONY
Ślęża jest super. widzę, że zrobili porządek na szczycie.

_________________
A ja dalej jeżdżę walcem, choćby pod wałek trafić miał cały świat.

http://summitate.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 14, 2020 11:23 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
hmm, dawno nie byłem na Ślęży. Szkoda, że trafiłeś małą przejrzystośc powietrza.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 14, 2020 11:58 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 12, 2017 7:32 am
Posty: 4097
Ślęża jest super? No w takich warunkach moze tak, ale tam są tłumy chyba zawsze. Krabul? Byłam raz i były masy.

_________________
Urodziłeś się, by być prawdziwym, a nie perfekcyjnym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 14, 2020 12:33 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Bywa różnie. Najlepiej przyjść zimnym listopadowym deszczowym porankiem. :mrgreen:

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 14, 2020 12:53 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 9:46 pm
Posty: 4463
Lokalizacja: GEKONY
Redemption MM napisał(a):
Ślęża jest super? No w takich warunkach moze tak, ale tam są tłumy chyba zawsze. Krabul? Byłam raz i były masy.

Ja byłem w ciągu dnia, pogoda może nie najlepsza, ale okoliczne pasma można było podziwiać i poza kilkoma osobami było pusto. Dopiero jak schodziliśmy to rodziny maszerowały pod górę.

_________________
A ja dalej jeżdżę walcem, choćby pod wałek trafić miał cały świat.

http://summitate.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 14, 2020 1:56 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 12, 2017 7:32 am
Posty: 4097
Ja byłam w sezonie grillowym i nie wspominam miło. :wink:

_________________
Urodziłeś się, by być prawdziwym, a nie perfekcyjnym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 15, 2020 11:29 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt sie 07, 2015 10:09 pm
Posty: 779
Lokalizacja: Chrzanów
Redemption MM napisał(a):
No w takich warunkach moze tak, ale tam są tłumy chyba zawsze.

Były tylko trzy osoby ... początkowo, potem zaczęli się pojawiać biegacze a przy zbieganiu w górę ciągły tłumy, wujki z ciotkami, dziadki z wnukami. Sobota rano !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 16, 2020 7:03 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 12, 2017 7:32 am
Posty: 4097
Wbiegłbyś później, to zobaczyłbyś koce i rodziny z jednorazowymi grilami,

_________________
Urodziłeś się, by być prawdziwym, a nie perfekcyjnym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 17, 2020 4:23 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt sie 07, 2015 10:09 pm
Posty: 779
Lokalizacja: Chrzanów
Przez te grille to mógłbym nic nie zobaczyć :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt gru 07, 2021 11:59 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt sie 07, 2015 10:09 pm
Posty: 779
Lokalizacja: Chrzanów
04.09.2021 Karkonosze - Śnieżka.

Temat korony nadal jest kontynuowany, ale górki w pobliżu się skończyły a na resztę trzeba się specjalnie wypuścić na daleki zachód lub wschód.
Wrześniowa wizyta na Biennale Modelarskim w Świdnicy jest okazją by pierwszy raz w życiu, tak pierwszy raz zobaczyć Karkonosze :roll: I tak o to do challengu Korony Gór Polski Biegowo dokładam dwie kolejne części. W sobotę docieramy na wystawę, gdzie zostawiam kolegę Mietka i modele na sali wystawowej i cisnę do Karpacza. Ludzi od groma, z trudem znajduję miejsce parkingowe, ale na tyle dobre, że do wejścia do parku przy świątyni Wang mam 5min. Pogoda jest niezła, na dole nawet troszkę za gorąco jak na taka akcję, ale wyżej wiaterek już studzi.

Obrazek

Uiszczam opłatę wstępu i cisnę zaliczyć swój pierwszy karkonoski pik, Śnieżkę. By zobaczyć możliwie jak najwięcej wybieram trasę przez skałę Słonecznik, podejście pod samą skałę to niezła wyrypa, ale potem fajna szeroka trasa z niewielkim nastromieniem. Żeby było śmieszniej biegnę pod prąd maratonu Chojnik i co chwilę ktoś zwraca mi uwagę, że w złą stronę biegnę :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Główny cel wydaje się być niemożliwie daleko, ale pokonywanie trasy idzie całkiem sprawnie i po troszkę ponad 1h30min jestem na szczycie najwyższej góry Karkonoszy i Republiki Czeskiej, także dwie pieczenie upieczone :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na szczycie ludzi jak mruwków, nawet foty normalnie nie da się zrobić przy słupku :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zbiegam przez Strzechę Akademicką.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tego samego dnia przemieszam się na Przełęcz Sokolec w Górach Sowich, skąd mam zamiar wbiec na Wielką Sowę na wschód słońca.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 08, 2021 12:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 9:46 pm
Posty: 4463
Lokalizacja: GEKONY
No i pięknie 8)

_________________
A ja dalej jeżdżę walcem, choćby pod wałek trafić miał cały świat.

http://summitate.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 09, 2021 9:44 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt sie 07, 2015 10:09 pm
Posty: 779
Lokalizacja: Chrzanów
05.09.2021 Góry Sowie - Wielka Sowa.

Po zbiegnięciu ze Śnieżki jadę jeszcze do Świdnicy na imprezę integracyjną dla uczestników wystawy, robię rundkę po mieście z wizytą w Żabce i około siódmej ruszam w kierunku Gór Sowich. Przeczytałem, że na Sokolej Przełęczy jest parking a jako że odwołali mi nocleg w okolicach Świdnicy, stwierdziłem że kimnę się w samochodzie i rano pobiegnę na wschód na Wielką Sowę. Bywam przezorny i na takie wyjazdy zabieram śpiwór puchowy i pompowaną matę a spanie w samochodzie mam sprawdzone z Alp :lol: Przejeżdżam przez mroczny Walim, naprawdę posępna miejscowość. Podjeżdżam na przełęcz, jest przed dziewiątą, ciemno jak cholera, ale ze zdumieniem stwierdzam, że na parkingu ani w okolicy nie ma miejsca, wszędzie pełno samochodów, co jest ? Zjeżdżam poniżej przełęczy i przy pensjonacie widzę stojący na łące kamper, więc zajeżdżam koło niego. Wychodzę z samochodu i słyszę dość głośną muzykę graną na żywo, nie brzmi jak impreza weselna ani festynowa. Nad przełęczą jest schronisko Orzeł, googluje więc co tam się wyprawia i wychodzi mi, że przy schronisku jest kameralny koncert Renaty Przemyk :D Pakuje więc piwo w kieszeń, czołówkę na głowę i w pięć minut jestem pod schroniskiem. Koncert był fenomenalny. Rano ciężko wstać, ale zwlekam się w końcu, wciągam jogurt pitny i powoli cisnę w górę.

Obrazek

Obrazek

Schronisko jeszcze śpi.

Obrazek

Kolejne Wielka Sowa też.

Obrazek

Widoków nie ma bo góry niewysokie i zalesione, znajduję tylko jedną przecinkę, gdzie widać drugą stronę doliny, ale bez szału. Po 25 minutach jestem na szczycie.

Obrazek

Wieża w remoncie, pod kapliczką dwa namioty i niezły rozgardiasz na stołach, więc impreza była gruba :lol: Żeby jakoś zobaczyć namiastkę tego wschodu robię freesolo na kamienny komin grilla przy jednym z szałasów :lol:

Obrazek

Zbiegam przez Małą Sowę.

Obrazek

Obrazek

Po drodze zaliczam jeszcze niewielki strumień. Dzień wcześniej nie miałem okazji zażyć kąpiel, więc korzystając z okazji, że jest koło siódmej i nikogo w okół nie ma zabawiam się w Adama :lol: Woda co prawda do rajskich nie należy, ale o wiele cieplejsza niż odpływ z alpejskiego lodowca :lol: Po dotarciu do asfaltu zostaje jeszcze kawałek asfaltem w górę by wrócić na przełęcz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL