Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:39 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt kwi 07, 2020 10:27 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sie 25, 2013 10:23 am
Posty: 1499
_Sokrates_ napisał(a):
Wśród nich od czasu do czasu trafiają się cygańskie slumsy. Syf jaki w tych miejscach panuje jest nie do opisania. Zaniedbane domy, biegające na golasa chmary dzieciaków, mężczyźni siedzący grupkami przy progach domów. Coś niesamowitego...


Paręnaście lat temu (2006 albo 2007 to był), zdarzyło mi się trochę pobłądzić na Słowacji, co stwierdziłem przejeżdżając właśnie przez takie slumsy. Uznawszy, że dotarłem do jakiejś zaginionej krainy, do której w żadnem wypadku dotrzeć był nie powinienem, postanowiłem zawrócić, wykonując obrót samochodem o 180 stopni. Niestety z racji zmęczenia i niedostatecznej szerokości drogi manewr wykonałem dość nieuważnie i zakopałem się w jakimś syfie na poboczu, wzbudzając niemałą sensację wśród autochtonów. Szczęście w nieszczęściu, że akurat przejeżdżał jakiś krajan, który pomógł mi wyciągnąć mój ówczesny automobil i jeszcze ponawigował, pozwalając wrócić na właściwe tory dobrą chwilę potem.

Generalnie jednak nie polecam. No chyba, że ktoś jest fanem cygańskiej dziatwy i katońskich metod komunikacji.


A relacja bardzo przyjemna i ciekawie napisana. Gdybym miał tak teraz sobie "od strzała" przypomnieć co robiłem dzień po dniu w danym okresie 2 lata temu to za Chiny ludowe bym nie był w stanie. Nawet jednodniówki w Tatrach pewnie trudno by mi było dokładniej zrelacjonować.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 08, 2020 7:43 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
Yeti napisał(a):
Bardzo fajna relacja.


Rambubu napisał(a):
A relacja bardzo przyjemna i ciekawie napisana.


Dzięki! :salut:

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 28, 2020 11:14 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Dobrze pooglądać Tatry. Spisz też spoko. Byłem tam na fajnym wyjeździe z rodzinką.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL