Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:13 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt maja 08, 2020 4:44 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 10:48 pm
Posty: 1227
Lokalizacja: Warszwa
Będzie to krótka opowieść o tym jak czwórka młodzieńców wybrała się na pierwszy w tym roku spacer po górach. Po powrocie z Azorów wraz z Lucy, kombinowaliśmy nad jakąś górską przygodą. Wymyśliliśmy majówkową pętlę sądecko/pienińską z dwoma noclegami pod Przehybą i Durbaszką. Niestety sytuacją z koroną zweryfikowała nasze plany. Strasznie nas nosiło, więc narodził się zastępczy plan. Jedziemy do siostry Basi na noclegi i pierwszego dnia kołujemy prawie 60 km na rowerach, aby się rozruszać przed dniem następnym. Nazajutrz jedziemy w Beskid Śląski ku Stożkowi. Rozpoczynamy w Wiśle Jawornik marsz ku szczytom. Kto był to wie, że nie jest to szlak dla przesadnie ambitnych, ale dziś nie o to nam chodzi. Dzisiaj chcemy zaczerpnąć górskiej przygody. Słoneczna pogoda sprzyja podziwianiu widoków. Po tabliczkowym czasie docieramy do schroniska pod Soszowem, oferujący bufet z okienka, z którego korzystamy posilając się małą czarną i dużym złotym. Po około godzinnym leniuchowaniu wbijamy się na Główny Szlak Beskidzki, gdzie szerokim i wygodnym traktem, wędrujemy w stronę kolejnego schroniska, podziwiając z okolic Cieślara majaczące Tatry. Pod Stożkiem robimy drugą ale już krótszą przerwę, ponieważ niebo zaczyna się robić ciemniejsze. Rozpoczynamy odwrót przez Mały Stożek i Krzakoską Skałę. Niebo przez ok godzinę wylewało łzy na nas. Zgodnie stwierdziliśmy, że były to łzy wzruszenia z powodu górskich odwiedzin :lol: Po dojściu do zabudowań okazuje się że mamy jeszcze ponad 4 km do auta. To było bolesne stwierdzenie. Po powrocie do domu "pifko" smakowało wybornie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Jeśli zdajesz pytanie dlaczego chodzę po górach to znaczy że nie zrozumiesz odpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 10, 2020 6:54 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1493
Lokalizacja: W-wa
tatromaniak24 napisał(a):
Będzie to krótka opowieść o tym jak czwórka młodzieńców

jako żywo dwóch ich tylko było!

a do PTTK na Stożku to nawet dzisiaj dzwoniłam, zresztą gdzie ja dzisiaj nie wędrowałam na mapie,
pozostaje problem dojazdu

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 12, 2020 9:23 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt kwi 05, 2016 3:42 pm
Posty: 269
Lokalizacja: Kraków
anke napisał(a):
pozostaje problem dojazdu


Dla niektórych - to nie problem: "Mazeno" odbył pieszą wędrówkę spod Łodzi w Tatry. Wielka szkoda, że po 7 latach jego zdjęcia z pieszej wędrówki (bez namiotu) wyparowały, ale coś da się przeczytać: https://brytan.com.pl/wojtek-kozub-in-memoriam/ . Oczywiście, na to trzeba sporo czasu. Sam mam dylemat: Żywiec- to w końcu województwo Śląskie, czyli epicentrum...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL