Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz maja 23, 2024 4:58 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So lip 04, 2020 9:49 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 9:46 pm
Posty: 4467
Lokalizacja: GEKONY
Tym razem będzie kumulacja kilku akcji górskich, które zaczęły się już tydzień temu (przynajmniej dla Ewy).

Na dobry początek Ewa korzysta z urlopu wbiegając na Babią Górę podczas gradobicia.

Kilka dni później, w czwartek przebiega 20 km z Żabnicy przez hale Redykalną, Lipowską, Rysiankę i dalej niebieskim trawersując masyw Pilska. Dla odmiany tym razem był zaduch przed burzą. Kiedy Ewa się męczy na podbiegach błotnych szlakach, ja miałem ochotę wyrównać porachunki z Łoskiem.

Obrazek
Bieganie przy takich widokach jest lepsze niż między blokami po mieście

Niestety i tym razem nie udało mi się wejście na te 868 m n.p.m.
Zaczęliśmy od tego, że zrobiliśmy sobie popas przy forcie Wędrowiec (mamy szczęście i załapujemy się na zwiedzanie tuż po otwarciu) i poznawaliśmy trochę historię regionu i walk jakie się tutaj toczyły, a kiedy już wszystkie moździerze, działa, karabiny i helikopter zostały sprawdzone pojechaliśmy szukać żółtego szlaku na dzisiejszy cel. Trochę nam zeszło zanim przez zarośnięte pola dotarliśmy tam gdzie chcieliśmy, ale przecież co to za wycieczka bez offroadu? Uszliśmy może 500 metrów szlakiem i dostajemy informację od Ewy, że w sumie już niewiele jej zostało… nie było szans zdążyć na szczyt, więc podjechaliśmy na przełęcz Glinne i wyszliśmy na powitanie po błotnym SPA.

Obrazek
Fort Wędrowiec – Westerplatte południa

Obrazek
Zbieg do przełęczy Glinne

Dzień wolnego.

I dzień na dobicie.

Ewa znowu biega, tym razem Gorce w temperaturze zdecydowanie za wysokiej jak na taką aktywność (o czym świadczy chociażby opróżniony kamelbak przed końcem trasy). Kolejne 20 km po górach na trasie przełęcz Knurowska, Kiczora, Jaworzyna Kamienicka, Przysłop, Ochotnica Górna.

Ja testuję nawigację w Suunto… miałem iść wyznaczoną trasą na Magurki podziwiać wieżę, ale okazało się, że wieża na Magurkach jest tak na prawdę na Borsuczynach… całe szczęście, że od głównej drogi były szlakowskazy i oznaczenia którym zaufałem zamiast błądzić leśnymi drogami które sobie zaplanowałem. Spod kościoła w Ochotnicy do wieży jest niecałe 6 km, najpierw idziemy boczną drogą między zabudowaniami, następnie zielonym szlakiem dydaktycznym. Po drodze parę widokowych polan z tablicami opisującymi roztaczającą się panoramę.

Obrazek
Pierwsza większa polana oferuje widok na Lubań

Obrazek
Spojrzenie w tym samym kierunku, ale z wieży

Obrazek
Restauracja na najwyższym poziomie

Wieża jest nie tylko dobrym punktem widokowym, ale może służyć również jako schronienie w razie załamania pogody.
Wysoka temperatura sprzyja parowaniu, więc Tatry widać ledwo, ledwo i zadowalamy się widokiem na okoliczne pasma. Na wieży urządzamy sobie biwak i o dziwo prawie nie ma ludzi.

Zregenerowani podążamy dalej za zielonymi znakami w stronę pozostałości bombowca Liberator. Ta część trasy była wyjątkowo błotnista, natomiast plus jest taki, że od wieży do parkingu już cały czas się obniżamy.

Obrazek
Kolejny wrak samolotu w górach

Przy samolocie kolejny popas, Ewa daje znać, że już atakuje otwarte sklepy w Ochotnicy w poszukiwaniu izotoników i będzie wychodziła w naszą stronę. Słońce cały czas mocno grzeje i trochę nas spiekło (mnie i Norberta trochę, Ewa ratowała się ketonalem i panthenolem). Spotykamy się za ostatnimi schodami, że tak określę „już na normalnej drodze”. Powrót już razem, Norberta biorę na barana i przyspieszamy kroku bo alarm burzowy w zegarku się aktywował, a kilka kilometrów jeszcze zostało.

Zmęczeni i opaleni zdążyliśmy do auta, Ewa zadowolona i zmęczona, Norbert też zadowolony (tym bardziej, że po górach była jeszcze bajka), ja zadowolony bo tym razem gdzieś wszedłem (parafrazując „gdzieś weszliśmy, chyba nawet na grań”), ale przyznam się, że najbardziej z całej wycieczki podobała mi się… kałuża. Na prawdę była taka mega kałuża z dużą ilością kijanek, jakąś żółto-pomarańczową żabą i traszkami. Pierwszy raz widziałem traszki na wolności:)

Obrazek
Kałuża jest the best:)

_________________
A ja dalej jeżdżę walcem, choćby pod wałek trafić miał cały świat.

http://summitate.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 04, 2020 10:31 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
Musimy się w tych Gorcach zbabrac jak za dawnych czasów ,jest tam potencjał

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 04, 2020 10:59 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 9:46 pm
Posty: 4467
Lokalizacja: GEKONY
prof.Kiełbasa napisał(a):
Musimy się w tych Gorcach zbabrac jak za dawnych czasów ,jest tam potencjał

Jakbyś czasami telefon odebrał byłoby łatwiej :twisted:

_________________
A ja dalej jeżdżę walcem, choćby pod wałek trafić miał cały świat.

http://summitate.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 04, 2020 1:08 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
Masz nowy numer? Ja nieznanych nie odbieram,ścigając mnie od wygranych garnków ,patelni czy robotów kuchennych ile można tego w domu mieć

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL