Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N maja 12, 2024 7:09 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt paź 10, 2023 9:22 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt sie 07, 2015 10:09 pm
Posty: 779
Lokalizacja: Chrzanów
Kolejny słoneczny dzień w Północnej Dalmacji, przenosimy się na wyspę Murter w planach plażing na plaży Podvrske. Przy dojeździe na parking Riva Podvrske uwagę przykuwa dość wysokie wzniesienie, które objeżdża się przy zjeździe na parking. Po schłodzeniu w krystalicznej wodzie zatoczki ruszam na spacer w kierunku wzniesienia, nie brałem pod uwagę, że uda mi się wejść na górę, więc na nogach mam klapki łazienkowe :lol: Trafiam jednak na dość wygodną szutrową drogę biegnącą w górę, droga jednak po chwili się kończy a wyżej srogo wyglądające chaszcze zagradzają możliwość dalszego podejścia. Nie poddaje się jednak, pomiędzy chaszczami usypane są dość wysokie murki z kamieni, patrząc na system murków biegnących w górę stwierdzam, że jest możliwość podejścia ich grzbietem wyżej. I tak walcząc z grawitacją na luźnych kamieniach pomiędzy krzewami mało przyjaznymi plażowiczowi udaje mi się wyjść na Veli Vrh. Widok jak na tak niewysokie wzniesienie jest dość rozległy. Widać sporo wysp z archipelagu Kornati, mocno zróżnicowaną linię brzegową oraz Murter największe miasto na wyspie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Plażing.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W pobliżu plaży jest fajny kemping.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL