Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N kwi 28, 2024 5:39 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lut 16, 2024 10:58 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 9:46 pm
Posty: 4465
Lokalizacja: GEKONY
Pobiegałem po kapustach podczas Zimowego Biegu Zbója:
https://summitate.wordpress.com/2024/01 ... roku-zboj/
Obrazek

Odwiedziłem Lanckoronę:
Obrazek

Ale przytoczę nasz ostatni wypad w Beskid Śląsko-Morawski:

Przed 10:00 zameldowaliśmy się na parkingu w górnej części Ostravic przy czerwonym szlaku. Zaraz po wyjściu z samochodu musieliśmy poskakać po kamieniach żeby przeprawić się na drugą stronę Bucaciego Potoku… Później już tylko do góry na szczyt.

Obrazek

Masyw Smreka to największy rezerwat w Beskidach, więc las był ważniejszą atrakcją niż widoki. Żeby nie powiedzieć, że dominującą – praktycznie jedyną. Po drodze znajdują się źródła z wodą pitną i kubeczkami z których można się napić.

Obrazek

Trasa została wybrana na podstawie miejsca gdzie akurat może być okno pogodowe i trafiliśmy idealnie. Dopóki nie doszliśmy do śniegu na wysokości ok 1000 m n.p.m. mieliśmy przyjemne słońce z temperaturą podchodzącą pod 10*C. Ja jednak trochę tęsknię za solidnymi zimami i jeżeli w lutym do 1000m n.p.m. nawet w górach nie ma śniegu to zastanawiam się czy za 10 lat dzieci będą miały jeszcze gdzie jeździć na sankach.

Obrazek

W partiach szczytowych siedzą chmury, temperatura spada, więc nie spędzamy tam za wiele czasu. Dodam jeszcze takie spostrzeżenie, że tutaj jest odwrotnie niż w Polsce – na szlakach czyściutko, za to na szczycie pieczątka urwana, a schowek na zeszyt wpisowy przerobiony na śmietnik.

Obrazek

Zejście początkowo żółtym, a następnie asfaltową leśną drogą z której mieliśmy kilka razy widoki na Łysą Górę i zbiornik wodny Sance. Czas wędrowania porównywalny z czasem przejazdu tam i z powrotem.

Obrazek

Obrazek

_________________
A ja dalej jeżdżę walcem, choćby pod wałek trafić miał cały świat.

http://summitate.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lut 18, 2024 9:06 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn gru 05, 2011 12:08 am
Posty: 640
Lokalizacja: 110 km
Te Beskidy Śląsko - Morawski wygląda całkiem obiecująco. Pora się tam wybrać.

Osobiście nie mam nic do ludzi co sobie biegają. Wolny kraj.
Jednak organizatorzy biegu Zbója (szczególnie letniego) mogli by wysłać za ostatnim biegaczek kogoś kto posprząta cały ten syf tzn. folie z napisem "Bieg Zbója", butelki itp. Serio - leży i wisi tam to miesiącami.

Oczywiście gratuluje ukończenia biegu jak widać z uśmiechem.
:)

_________________
http://wokolkominainietylko.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lut 20, 2024 1:29 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sie 25, 2013 10:23 am
Posty: 1499
Krajan83 napisał(a):
Serio - leży i wisi tam to miesiącami.


Grubo.
Ja tam, jak kiedyś wypadł mi kawałek opakowania po żelu na Mardule, specjalnie się wracałem krótki odcinek i go szukałem żeby zabrać ze sobą.
Mam wrażenie, że jednak zdecydowana większość biegaczy to osoby świadome pod tym względem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lut 23, 2024 10:45 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 9:46 pm
Posty: 4465
Lokalizacja: GEKONY
Bieg Zbója lansuje się jak EKO więc trochę dziwi, że zostały ich taśmy na trasie. Czasami faktycznie to irytuje wkurza jak taśma/żele itp poniewiera się w lesie po dawno odbytym biegu. Z drugiej strony jestem w szoku jak nieraz organizatorom udaje się posprzątać syf który zostawia około tysiąca zawodników.

Wracając do meritum to :mrgreen: to Beskid Śląsko-Morawski nie był w jakimś ścisłym kręgu moich zainteresowań, ale chyba też zacznę częściej tutaj zaglądać. Na razie zaliczone tylko Lysa Hora i Smrk, więc jeszcze sporo zostało.

_________________
A ja dalej jeżdżę walcem, choćby pod wałek trafić miał cały świat.

http://summitate.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL