Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 2:39 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lip 13, 2007 6:56 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 6:28 pm
Posty: 2072
Lokalizacja: Warszawa
Tarnowski oddział grodzki PTTK przez wakacje organizuje kilka jednodniówek w Tatry Słowackie. No to pomyślałem że się na to załapię. Na początek planowana była wycieczka na Jagnięcy Szczyt. Miałem lekkie obawy, że ta wycieczka skończy się zapewne nad Zielonym Stawem (wnioskując ze średniej wieku uczestników), wiele się w sumie nie pomyliłem :P Ale po kolei:

Wyjazd z Tarnowa o 5:30, autobus się lekko spóźnił. Jedziemy na Nowy Sącz, Krościenko (tu na stacji benzynowej gruppensikańsko, panie na lewo, panowie... też na lewo, bo jeden kibelek) i przejście w Niedzicy. Odprawa szybciutko minęła i śmigamy dalej drogą na Spisską Belę, a później wreszcie w stronę Tatr. Przed 10 dopiero wylądowaliśmy na przystanku Biała Woda przez Matliarami. No i cóż, idąc z mamą się dość rozpędziliśmy i przegoniliśmy większość wycieczki jeszcze przed pierwszym rozdrożem. Do schroniska przy Zielonym Stawie doszliśmy w 1:40 od przystanku, praktycznie nie czuć tego że nabija się 600 metrów wysokości :) Chociaż... widoki jednak inne niż niżej ;) Mały Kieżmarski miażdży wysokością ściany, a Jastrzębia i Kozia Turnia są chyba tak charakterystyczne jak u nas Mnich nad Mokiem.

Teraz przystanek w schronisku na wyprażany syr i ziołową herbatę i dalej w drogę. Mimo że w schronisku zabawiliśmy prawie pół godziny, reszta grupy nadal nie dotarła (poza dwoma ambitnie pędzącymi starszymi panami - wstąpili tylko na kawkę i polecieli dalej pod Jagnięcy). A my potem najpierw moreną w górę, w końcu czuć jakiś przyrost wysokości :) Za progiem Doliny Jagnięcej widzimy już ścieżkę pod Kołowy Przechód i cel wycieczki. Wyżej razem z grupą innych turystów obserwujemy jak rodzina kozic przechodzi (przeskakuje raczej) przez stromy płat sniegu. Jeszcze parę minut w górę i oto łańcuch. W tym miejscu starsi panowie dwaj odpuścili dalsze podejście. A dla mnie to było w sumie bezproblemowe przejście, za ostatnimi łańcuchami jeszcze kilka metrów po skale i przechodzimy na drugą stronę grani. Odtąd co jakiś czas wydaje się nam że to już będzie szczyt, a tu niespodzianka - trzeba zejść kawałek z żeberka i znowu podejść na następne. W końcu widzimy ludzi siedzących na wierzchołku, do których po chwili dołączamy. Szybka sesja foto i schodzimy. Nie jest tak źle jakby się mogło wydawać, niemniej zgodnie z tym co czytałem w kilku przewodnikach nie zauważamy Kołowego Przechodu i idziemy kilkadziesiąt metrów dalej razem z grupą Słowaków. Na szczęście szybko zauważamy pomyłkę, wracamy na przełęcz i powoli po skale i łańcuchu w dół. Kozice wciąż się pasą na półce skalnej nad piargami, a my schodzimy do schroniska. Tu napotykamy część grupy i już bez większych odpoczynków schodzimy w dół do Białej Wody.

Z racji tego że musieliśmy czekać na niespiesznie schodzącego kierownika wycieczki (którego nota bene spotkaliśmy pod szczytem), wyjazd opóźnił sie o blisko godzinę, w efekcie dopiero o 19:30 ruszyliśmy z parkingu. Potem jeszcze tylko zakupy pamiątek w płynie i w 200-gramowych tabliczkach w potravinach przed granicą, odprawa, i na "miły" koniec dnia korek tuż przed Tarnowem (kończyły się Dni Wojnicza). W domu wylądowałem dopiero po 23...

Tak w ogóle to tą relacją witam wszystkich forumowiczów! :) Trochę fociłem na wycieczce, mała galeria znajduje się tu:
http://zbyszek.ovh.org/jagniecy/
I do tego jeszcze panoramka ze szczytu:
http://images26.fotosik.pl/25/1769702b67fe278f.jpg
Spróbowałem ją trochę opisać, aczkolwiek nie mam 100% pewności co do poprawności opisu.
http://images29.fotosik.pl/26/b963a0ebbe0ed7ee.jpg - wersja opisana.

_________________
siciarz.net


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 13, 2007 8:03 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 11:17 am
Posty: 209
Lokalizacja: okolice Łodzi
To widzę ze się wycieczka udała :) Super.I fotki też ładne :)

_________________
www.forumgorskie.fora.pl
www.tatrzanski-blog.blog.onet.pl

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 13, 2007 9:05 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
fajne

czym robiles te kreski, nazwy szczytow i wysokosci?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 13, 2007 9:30 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
antyqjon napisał(a):
Spróbowałem ją trochę opisać, aczkolwiek nie mam 100% pewności co do poprawności opisu.
ja się Nyka nie walnął to chyba dobrze :D
szkoda, że Kieźmarskie się nie zmieściły

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 13, 2007 10:51 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:56 am
Posty: 1119
Lokalizacja: Warszawa
fajna wycieczka :)

http://naszegory.teklinek.pl./hipermapa/jagniecy.html
a to moja panorama z zeszłego roku. Jak widzę miałeś znacznie lepszy widok na grupę Łomnicy... zazdroszczę, bo to piękny fragment Tatr.

Fajna górka ten Jagnięcy, szkoda tylko że szlak nie idzie też od dolinki Kołowej

_________________
Maciej Łuczkiewicz
http://naszegory.info - nasza strona o górskich wyprawach
http://czarnobyl1986.info - moja strona o wyprawach do "zakazanego" miejsca


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 14, 2007 9:09 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 6:28 pm
Posty: 2072
Lokalizacja: Warszawa
kilerus napisał(a):
czym robiles te kreski, nazwy szczytow i wysokosci?

Panorama złożona w darmowym sofcie hugin, a opisana w Gimpie - zaznaczenia, ścieżki i narzędzie tekstowe, żadne wielkie mecyje :)

macciej napisał(a):
http://naszegory.teklinek.pl./hipermapa/jagniecy.html
a to moja panorama z zeszłego roku. Jak widzę miałeś znacznie lepszy widok na grupę Łomnicy... zazdroszczę, bo to piękny fragment Tatr.

Też ładnie wyszło, u mnie w chmurze tylko czubek Lodowego się schował. W zeszłym roku to ja akurat miałem widoki w przeciwną stronę - Jagnięcy (i wszystko inne) z Łomnicy :)

_________________
siciarz.net


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 14, 2007 3:31 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lip 24, 2006 7:21 am
Posty: 3052
Lokalizacja: Leytonstone
fajne zdjecia i panorama.

_________________
Dar mądrości - to przede wszystkim umiejętność panowania nad swoją głupotą.

GG 8660406
Skype justka1983


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 14, 2007 9:00 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 7:07 am
Posty: 708
Lokalizacja: Bielsko - Biała
fajna panoramka - gratulacje...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 15, 2007 12:58 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn sie 21, 2006 4:10 pm
Posty: 59
antyqjon ja mam takie pytanie, ile zajęło ci od przystanku Biała Woda dojście do Stawu Kieżmarskiego podałeś że 1'40? Według mapy idzie się ok. 3h a do rozstaju szlaków idzie się 1'30. Czy po drodze są jakieś fajne widoczki? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 16, 2007 7:40 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1609
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
Jagnięcy to jeden z moich ulubionych szczytów w Tatrach. Wspaniała trasa i na szczęście nigdy nie ma tam tłumów. I ten wspaniały widok na Zielone Jeziorko ze szlaku. Poza tym, podobnie jak na Otargańcach czy Wielkiej Świstówce często można tam spotkać kozice, co zresztą uchwyciłeś.
Relacja bardzo ciekawa a zdjęcia bardzo ładne z panoramą na czele.
A ile kosztują te wycieczki z tarnowskiego oddziału PTTK ?
A ktoś się orientuje gdzie ma siedzibę krakowska filia PTTK i czy organizuje podobne wypady ? Ja czasem jeżdżę na jednodniówki z UJ. Jedną z nich (Horne Diery w Małej Fatrze) opisywałem ostatnio w relacji na forum.

A w ogóle to witaj w klubie. Debiutancka relacja ze wszech miar udana :).
Pozdrawiam

_________________
Góry mogą zastąpić wiele leków, ale żaden lek nie zastąpi gór.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 16, 2007 2:35 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 6:28 pm
Posty: 2072
Lokalizacja: Warszawa
_Piotrek_ napisał(a):
antyqjon ja mam takie pytanie, ile zajęło ci od przystanku Biała Woda dojście do Stawu Kieżmarskiego podałeś że 1'40? Według mapy idzie się ok. 3h a do rozstaju szlaków idzie się 1'30. Czy po drodze są jakieś fajne widoczki? :)

Owszem, według różnych map i przewodników jest to od 2:45 do 3:15. Ale już do pierwszego rozdroża mapa i drogowskaz pokazują pół godziny od przystanku - nam to zajęło jakieś 15 minut. Przy tym ostatnim rozdrożu na Folwarskiej Polanie byliśmy po niecałej godzinie. Widoczki zaczynają się jakieś 15 minut przed schroniskiem - najpierw z prawej strony wyłażą Bielskie, potem na wprost Kieżmarski między drzewami i w końcu odsłania się otoczenie stawu.

Carcass napisał(a):
A ile kosztują te wycieczki z tarnowskiego oddziału PTTK ?
Pozdrawiam

Dla członków 40 zł, nieczłonki płacą 45 :)

_________________
siciarz.net


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL