Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 7:37 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lip 27, 2007 5:29 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 19, 2007 5:14 pm
Posty: 103
Lokalizacja: Kraków
Kuźnice-Murowaniec-Krzyżne-Pięć Stawów-Palenica

Podczas tej wycieczki było chyba wszystko: kapitalna pogoda, bajkowe widoki, potworne zmęczenie, pod koniec znużenie. Ale od początku.
Troszkę znudziło mi się wstawanie na autobus o 6:20, więc postanowiłem wyjechać o 7:20. Miał to być PKS z Ostrowca Św., podobno tańszy od prywatnego Trans-Freja. Jak się okazało, gorszego wyboru nie można było dokonać; bilet nie dość że droższy (nie wiedzieć dlaczego, ale nie było zniżek studenckich) to przejazd trwał 2:40 (!) – postoje w Myślenicach, Rabce i pobłądzenie w Chabówce :evil:
No nic, na dworcu w Zakopanem byłem ok. 10. Busem szybko do Kuźnic. Odstałem swoje do budki z biletami i w drogę przez Boczań. Po godzinie byłem w schronisku, gdzie kupiłem chyba najdroższą dużą wodę (coś koło 5-6 zł!).
I znów, jak przed dwoma tygodniami, przed finalnym podejściem na Przełęcz pojawiły się chmury. Znowu zero widoków? Całe szczęście dookoła świeciło słońce, więc z nadzieją na to, że i nad Krzyżnem zaświeci, powolnym krokiem rozpocząłem mozolne podejście zakosami. W końcu osiągnąłem dzisiejszy cel. Popatrzyłem na stronę Pańszczycy i nie mogłem zrozumieć, czemu wszyscy tak uwielbiają widok z Krzyżnego. Nie wiem jakim cudem, ale początkowo nie zauważyłem Dol. Pięciu Stawów. Ale jak w końcu zauważyłem, to nie mogłem wzroku oderwać. Niestety czas gonił, więc po kwadransie trzeba było szykować się do powrotu. Jako że bałem się schodzić po drobnych kamyczkach i skałce w Dol. Pańszczycy zdecydowałem się zejść do „5”. Droga obliczona na 1:15 zajęła mi 2:15. Myślałem, że mi uda i palce od nóg odpadną (ale jak dwa dni wcześniej było się, pierwszy raz od pół roku, na basenie…). Marzyłem tylko o dwóch rzeczach: szarlotce i WC. Najpierw toaleta. Wchodzę, patrzę, myślę: to pewnie prysznic. Otwieram drugie drzwi. Znów prysznic? W tym momencie przypomniałem sobie posty z wątku o schroniskach i „pozycji na Małysza”. I już wiedziałem, że to coś to nie prysznic.
Później przyszedł czas na szarlotkę. Faktycznie, tak dobrej jeszcze nie jadłem. Chciałem dłużej posiedzieć, ale – przypadkiem – natknąłem się na rozpiszę szlaków wiszącą przy wyjściu. Przeżyłem szok: do Palenicy 2:30, jest 17:35, a ostatni autobus do Krakowa o 21. No to posiedziałem… . Zaczął się wyścig z czasem przy akompaniamencie bólu wszystkich mięśni nóg. Co szlakowskaz to okazywało się, że idę równo ze szlakiem, czyli trochę za wolno. Z tego wszystkiego zachciało mi się śpiewać. Koncert był piękny: od Metalliki do Kelly Clarkson, po drodze zahaczając o KULT.
I wreszcie upragniony asfalt. A na nim? Miałem wrażenie, że właśnie nad M. Okiem zakończył się pokaz mody. No cóż, zabrałem się za wyprzedzanie tych tabunów. Suma sumarum po 20 minutach byłem w busie. Jakimś cudem w ostatniej chwili zdążyłem na ostatni Szwagropol. Po 22 Kraków.
I tak zakończył się ten, chyba najpiękniejszy, mój dzień w Tatrach :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Panoramy zamieściłem w temacie o panoramach za szlaków!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 27, 2007 5:37 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 12:30 pm
Posty: 1075
Lokalizacja: Pyrlandia
Ale miałeś ładny wypad :D . Pomimo dziwnego kibelka i zimnej wody w kranach, schronisko w piątce ma swój specyficzny urok. A szarlotka rzeczywiście jest tam najlepsza.
Ja tez robię kwiatkom fotki :D . Pozdrawiam.

_________________
Gdzie mnie "zet" do gór wysokich...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 27, 2007 7:09 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
plus za akcje 8)

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 27, 2007 9:56 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Ładna wycieczka, choć szlak może troszkę dać w kość ;) Muszę kiedyś też właśnie wybrać tę opcję, czyli iść od Gąsienicowej.

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 28, 2007 10:08 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn lip 24, 2006 7:21 am
Posty: 3052
Lokalizacja: Leytonstone
fajna wycieczka, wiecej zdjec poprosze. :)

_________________
Dar mądrości - to przede wszystkim umiejętność panowania nad swoją głupotą.

GG 8660406
Skype justka1983


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 30, 2007 10:02 am 
Zasłużony

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 11:17 am
Posty: 209
Lokalizacja: okolice Łodzi
Fajna wycieczka :) Ps też lubie schronisko w Piątce :D

_________________
www.forumgorskie.fora.pl
www.tatrzanski-blog.blog.onet.pl

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 30, 2007 10:14 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
Ooooooo, jest następny do bicia rekordów... :lol:
Krzyżne to świetna przełęcz, zdobyłem ją od Piątki z płaczem, we mgle czasowo chyba tylko +0:20 dla mnie, było ciężko bo szedłem sam - piękne chwile... 8) Najfajniejsze jest to że przez całą drogę do samej przełęczy słychać Siklawę... 8)

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL