Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 11:28 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr sie 15, 2007 7:33 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:56 am
Posty: 1119
Lokalizacja: Warszawa
relacja jest pisana wczoraj, ale mialem problem z internetem, więc ją dopiero dziś wysyłam

W dniu dzisiejszym pogoda od rana była ładna, wobec tego postanowiłem zrealizować plan wejścia na Pilsko.
Pojechałem z Istebnej do Korbielowa, tam o dziwo była tabliczka z dużym napisem "góra Pilsko", tak więc nie miałem
wątpliwości gdzie mam skręcić. O dziwo dalej był bardzo duży i bezpłatny parking, ponadto zupełnie pusty :). Zostawiłem
samochodzik, zmieniłem buty na górskie i ruszyłem drogą w górę. Po chwili w lewo w las odchodziła droga gruntowa,
a obok niej były schodki. Nie było żadnych oznaczeń szlaku, ale uznałem że to nieistotne. Zaraz dalej była dolna
stacja wyciągu krzesełkowego i wylot nartostrady (albo drogi jezdnej, ale to było za szerokie na drogę). Ruszyłem
tamtędy pod górę. Po jakimś czasie monotonne podejście skończyło się i zobaczyłem górną stację wyciągu, hala Szczawiny
czy coś takiego. Wyżej była tabliczka "teren rekultywowany, wstęp wzbroniony". Chciałem olać tą tabliczkę, ale stwierdziłem,
że ciekawiej niż drogą będzie podchodzić wprost pod kolejnym wyciągiem. Tu było naprawdę stromo, muszę powiedzieć że w upale
podejście było naprawdę męczące. Wkrótce jednak skończyło się a ja stanąłem przy schronisku PTTK na Hali Miziowej.
No, to schronisko wyglądało już dużo lepiej niż widziane wczoraj schronisko pod Baranią Górą. Do szczytu zostało jeszcze 30
min. wg tabliczek. Ruszyłem pod górę, po chwili dotarłem do grzbietu i granicy państwa, a potem grzbietem na
podszczytowe wypłaszczenie i w końcu na szczyt. Liczyłem że zobaczę Tatry, ale nic z tego. Nie było nawet dobrze widać
Babiej Góry, panowalo takie jakby przedburzowe zamglenie. Z braku widoków szybko ruszyłem w drogę powrotną.
Przed Halą Miziową zatrzymałem się jednak kilka razy - dookoła pełno było pysznych, soczystych jagód, grzech nie
skorzystać :). Potem dokładnie tak jak szedłem w górę - czyli od schroniska pod wyciągiem i dalej tą drogo-nartostradą
w dół na parking. Potem godzinka jazdy do Istebnej no i już po wycieczce :). Pogoda w Beskidach zrobiła się ładna, ale
nie ma jakiejś super widoczności.
Wycieczka udana, zaliczyłem Pilsko, choć niewiele z niego zobaczyłem. Pogoda udana, nie to co wczoraj. Wejście na górę
zajęło mi 1,5 h, zejście 1 h, więc wycieczka krótka i przyjemna. Jakbym miał porównywac do jakiejś tatrzańskiej góry
to najbardziej mi przypomina wejście na Grzesia, choć jest o wiele brzydsze - brzydki las, wyciągi, zryte oponami i
gąsienicami łąki. No ale zupełnie legalnie można sobie leźć jak się chce, szlaki są tylko pewnym ułatwieniem.
Jutro miała być Babia Góra, ale jako że Żona ma przed południem koncert w Wiśle to nie pojadę na Babią. Może się wybiorę
na jakąś górkę w okolicach Istebnej, może do miejsca gdzie schodzą się granice: polska, czeska i słowacka, Żona mnie
ciągnie zebyśmy też poszli do izby pamięci Jerzego Kukuczki. Tak czy siak jutro napiszę kolejną relację z krainy wzgórz :)


Obrazek

droga pod wyciągiem

Obrazek

Hala Miziowa

Obrazek

szczyt Pilska

Obrazek

i ja na szczycie

_________________
Maciej Łuczkiewicz
http://naszegory.info - nasza strona o górskich wyprawach
http://czarnobyl1986.info - moja strona o wyprawach do "zakazanego" miejsca


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 15, 2007 12:53 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 30, 2007 7:47 pm
Posty: 658
Lokalizacja: Jaworzno
Ciekawa wycieczka, szkoda, że widoków nie było takich ładnych.

_________________
Dołem - wicher ciężkie chmury niesie,
O skaliste roztrąca urwiska;
Burza huczy po sczerniałym lesie.
I gromami w głąb wąwozów ciska...
A tam w górze, gdzie najwyższe szczyty,
Lśnią pogodne, jak dawniej błękity.

Adam Asnyk


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 15, 2007 8:28 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So gru 09, 2006 9:23 am
Posty: 411
Lokalizacja: Łaziska Górne (Śląsk)
Pilsko piekna sprawa - MOAR photos pls ;p

_________________
Niewazne gdzie, wazne, ze pod gore!
http://pod-gore.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL