Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N maja 12, 2024 8:52 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 12:57 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
O godz. 1.30 budzik przerywa mój krótki sen. Jak to? Przecież dopiero się położyłem. Leże jeszcze chwile i myślę: czemu tak wcześnie? Ale po chwili dociera do mnie, że idąc tam - tak trzeba. Ta góra wymaga pokory… O godz. 1.55 wychodzę z domu i idę w umówione miejsce. Po drodze spotykam MPIKa, którego tydzień wcześniej poznałem na forum a okazało się, że właściwie jesteśmy sąsiadami. Po chwili dołącza do nas Kris1983 i takim składem ruszamy w kierunku naszych południowych sąsiadów a dokładnie do Wyżnich Hag gdzie zostawiamy auto. Jest godz. 3.45 kiedy wyruszamy żółtym szlakiem w kierunku Batyżowieckiego Stawu. Początkowo szlak biegnie lasem – przy świetle czołówek idzie się ciężko. Co chwile wypatrujemy na drzewach żółtych znaków, które prowadzą nas w górę. Droga ciągnie się niemiłosiernie. W końcu las się kończy – teraz staramy się iść po śladach. Niestety po chwili się gubimy. Przedzieramy się wśród kosówki, wyszukując jakiś śladów ale to nie daje rezultatów. Naszczęcie powoli zaczyna się przejaśniać. Wspólnie postanawiamy iż pójdziemy prosto w górę – gdzieś tam powinien biec szlak tatrzańskiej magistrali. Idziemy tak w ciszy, każdy z nas gdzieś w głębi marzy aby znaleźć się już nad stawem. Gdy tak przedzieramy się w górę w oddali udaje się nam wypatrzeć charakterystyczną żółtą farbę na kamieniu. A więc znowu jesteśmy na szlaku. Nim podążamy jeszcze ok. 30 min i tuż przed godz 6 stajemy nad brzegiem całkowicie zamarzniętego Batyżowieckiego Stawu. Jednak naszą uwagę kierujemy do góry. Przed nami stoi w całkowitej okazałości ON – król całych tatr, nasz dzisiejszy cel – Gerlach.

Obrazek

Z tąd wygląda naprawdę niedostępnie. Cała nasza trójka spogląda w jego kierunku a w głowach tylko jedna myśl – czy się uda… Jest dosyć chłodno więc szybko jemy śniadanie, podziwiając widoki. Po naszej lewej stronie potężny masyw Kończystej a na wprost niedostępnie wyglądający Batyżowiecki Szczyt.

Obrazek Obrazek

No ale czas ruszać dalej. Podążamy w górę na Wyżnie Batyżowieckie Spady i dalej aż do początku Batyżowieckiego Żlebu. Tutaj czas ubrać raki. Zakładamy także uprzęże i kaski. Co chwilę spoglądamy w górę gdzie w mniej więcej w ¼ wysokości żleb jest urwany kilkunasto- metrową ściana – to właśnie tam znajduje się Batyżowiecka Próba o której tyle czytałem.

Obrazek

Sam żleb okazuję się dość stromy ale śnieg jest bardzo zmrożony wiec w rakach idzie się naprawdę dobrze. Po chwili żleb którym zmierzamy staję się coraz węższy i jeszcze bardziej stromy. Jeszcze parę kroków i stajemy pod ścianą. A wiec jest i Batyżowiecka Próba. Po lewej stronie do góry w kominie ciągnie się sporo klamr.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Idę pierwszy. Początkowo idzie się ok. ale są naprawdę cięższe miejsca w których nie mogę dosięgnąć następnej klamry. Dodatkowym utrudnieniem są raki w których niezbyt pewnie czuje się na klamrach. W pewnym momencie zaczynam żałować że nie asekurujemy się w tym miejscu liną (w kominie jest sporo haków i spitów) ale teraz jest już za późno więc idę dalej. W końcu staję na ostatniej klamrze. Chłopaki z dołu pytają się jak tam jest u góry. Hmm… ciężko powiedzieć. Dalej żleb nie wygląda na trudny ale jest stromy. W przypadku nieplanowanego poślizgnięcia się i co gorsza nie wyhamowania poślizgu czeka nas kilkunastometrowy spadek Batyżowiecką Próbą. W duchu myślę – będzie ciężko. No ale wychodzę z Próby na żleb. Teraz idziemy z jeszcze większą uwagą. Każdy krok musi być pewny. Widoki natomiast coraz bardziej rozległe. Ukazuje się nam Wysoka, ciekawie wygląda z tąd Batyżowiecki oraz Zmarzły Szczyt.

Obrazek Obrazek Obrazek

Po kilkunastu metrach od Próby żleb staje się coraz bardziej łagodny. Zachęceni tym faktem zmierzamy nim w górę. Jak się później okazało właśnie tutaj popełniliśmy największy błąd. Żleb jest naprawdę wygodny wiec szybko nabieramy wysokości. W pewnym momencie dostrzegamy w żlebie obok dwie osoby zmierzające w górę. Chwila namysłu - tak nie ma żadnych wątpliwości - jesteśmy w nie tym żlebie co trzeba ale że do grani Gerlacha nie zostaje nam daleko postanawiamy wejść właśnie tędy. Jak się później okazało weszliśmy na Mały Gerlach. Z tąd obserwujemy wspomnianą dwójkę jak zdobywa główny wierzchołek. Niestety grań jest w tych warunkach nie do przejścia. Jesteśmy nieco niżej ale widoki pewnie bardzo podobne do tych z głównego wierzchołka. Po wpatrzeniu się można nawet wypatrzeć krzyż na Gerlachu. Tutaj główny wierzchołek na zoomie.

Obrazek

Postanawiamy schodzić inną drogą aby jak najszybciej połączyć się z odpowiednim żlebem. Droga z góry nie wygląda na trudną i taka też się okazuje. Gdy docieramy już do odpowiedniego żlebu Kris1983 patrzy do góry… Chyba boje się tego co za chwile powie. Po chwili słyszę:
-może byśmy jednak tam weszli?
-co? Nie idę, nie mam siły – odpowiadam. Byłem już na Małym Gerlachu to mi wystarczy.
-No ale nie na głównym – ciągnie dalej Kris
Decyzje podjęcia dalszej drogi zostawiamy MPIKowi, który właśnie do nas dochodzi. W głębi serca boję się i gdy słysze:
-ja bym tam szedł
Wiem że strach był uzasadniony. Przed nami wznosi się stromo żleb zakończony kominem. No cóż przegłosowali mnie. Ubieram plecak i ruszamy w górę. Co kilka kroków musze stanąć żeby nabrać powietrza ale widzę że partnerom też daje się we znaki podejście. Czym wyżej tym coraz bardziej stromo. Ok. 10 min przed wejściem na szczyt. Spotykamy tą dwójkę którą wcześniej obserwowaliśmy. Oczywiście jakby mogło być inaczej – Polacy. Wymieniamy z nimi spostrzeżenia. Tłumaczą nam w którym miejscu popełniliśmy błąd przy podejściu. Na koniec życzą nam powodzenia. Jeszcze parę kroków i tak spełnienie naszych marzeń odkąd chodzimy po Tatrach staje się faktem - 2655m npm. Najwyższy szczyt Tatr i Karpat zdobyty.

Obrazek

Widoki przy tej pogodzie rewelacyjne.

Lodowy, Durny, Łomnica | Kończysta | Sławkowski | Wysoka , Rysy

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Krywań | Wysoka | Krzyż i Lodowy | Łomnica i Durny a na dole Staroleśny

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Z tąd dokładnie widać wierzchołek na którym wcześniej byliśmy i grań dzielącą go od głównego wierzchołka.

Obrazek Obrazek

Niestety czas nas goni. Przed nami daleka droga. Ale ciężko rozstać się ze szczytem. Pogoda wręcz idealna. Ostatnie zdjęcia na szczycie.

Obrazek Obrazek Obrazek

Schodzimy na dół po śladach, które zostawili nam poprzednicy. Jest już po południu, słońce mocno grzeje więc śnieg nie jest już taki twardy jak wcześniej. Z każdym krokiem robi się bardziej przepadający. Szukamy jak najłatwiejszych wariantów do zejścia. Trudniejsze fragmenty schodzimy przodem do góry. W końcu docieramy do miejsca, w którym ślady naszych poprzedników się urywają. To znaczy, że w tym miejscu trzeba przekroczyć niewielkie żebro skalne, które doprowadzi nas do żlebu odpadającego do Batyżowieckiej Próby. Początkowo wydawało się że można ominąć Batyżowiecką Próbę trzymając cały czas tego żlebu. Dopiero na dole widać że tamten żleb urywa się kilku-dziesięcio metrowym uskokiem. Powoli zbliżamy się do Próby. Tym razem idę ostatni. Czuję lekki dyskomfort schodząc żlebem który za kilka metrów się urywa. Właśnie tuż przed urwiskiem trzeba skręcić w prawo na komin w którym znajdują się klamry. Tym razem z zakładam 2 taśmy, do których wpinam HMS, które posłużą mi jako lonża. Dzięki temu Batyżowiecką Próbę pokonuje dość sprawnie. Klamry, zwłaszcza widać to przy zejściu, nie są ułożone zbyt optymalnie. Zdarza się że trzeba szukać miejsca w skale żeby postawić nogę. Tutaj przydają się raki. Jednak zejście z Próby to nie koniec atrakcji. Teraz jeszcze trawers na drugą stronę żlebu i powoli krok po kroku przy ścianie na dół. Zmęczenie tutaj już dawało się we znaki a tu trzeba jeszcze znaleźć siłę żeby na końcu nie zjechać na dół. Może gdyby było więcej śniegu można było by zrobić dupozjazd ale co chwile wystają skały więc nie jest to możliwe. Zejście tego kawałka zabiera mi sporo czasu i już ostatniej energii. Widzę, że chłopaki już siedzą na dole i czekają na mnie. Jeszcze chwila i już jestem z nimi. Kładę się na śniegu i przez chwilę nie mam siły nawet nic powiedzieć. Patrzę tylko do góry i w stronę Króla i w głębi duszy jestem szczęśliwy. Siedzimy tak około kwadransa próbując wyszukiwać drogi, która dzisiaj przeszliśmy. Gdy tak siedzimy nagle słychać ogromny szum. Odwracamy się do tyłu, ze zboczy Kończystej spada ogromna lawina, która z ogromnym hukiem uderza o ziemie. To znak, że słońce ostro grzeje. Przecież jak wyjeżdżaliśmy była jeszcze 1. Czas schodzić. Do Batyżowieckiego Stawu każdy dociera na swój sposób. Ja tam gdzie się da troszkę zjeżdżam a resztę na nogach. Z nad stawu jeszcze raz odwracamy się żeby popatrzeć na Gerlach.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zejście do Wyżnich Hagów to już była prawdziwa udręka. Po dwóch szczytowaniach, ponad 12 godzinach akcji górskiej czekało na nas 2,5h schodzenia najpierw wśród kosówki a później w lesie po przepadającym śniegu. Myślałem, że ta droga nigdy się nie skończy. Ale duma ze zdobycia króla dodawała nam sił.
Ogólnie wyprawa bardzo długa i ciężka – zwłaszcza w warunkach zimowych. Myślę, że MPIK (mam nadzieję, że jeszcze nie jedna zacna góra padnie razem) dorzuci jeszcze parę fot ze swojego aparatu. A i kamera była z nami więc powinny pojawić się jakieś filmy.

_________________
...energia musi eksplodować w momencie wykonywania zadania, ale cały czas trzeba ją mieć pod kontrolą...
http://picasaweb.google.pl/w.tatrach
gg: 1553749


Ostatnio edytowano Pn kwi 28, 2008 8:55 pm przez zolffik, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 1:15 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
JA PIEERDOLE!!!!

GRATULACJE!!!

Wymietliscie panowie. Co za trasa!! Rewela!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 1:15 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 6:52 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Sosnowiec
Racja po prostu :bowdown:

śmiała akcja :brawo:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 1:18 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Ludzka zawiść i zazdrość podpowiada mi żeby się do czegoś przyczepić, niestety nie pozwala mi na to podziw i szacunek ...
PKP :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 1:19 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
golanmac napisał(a):
Ludzka zawiść i zazdrość podpowiada mi żeby się do czegoś przyczepić, niestety nie pozwala mi na to podziw i szacunek ...

Mnie tez, wiec napisze, że jakbyscie na prawde kochali Tatry to byscie zaplacili za przewodnika! :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 1:38 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
:shock: Kosmos - miodzio - gratuluję samozaparcia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 2:10 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr sie 16, 2006 8:46 am
Posty: 458
Lokalizacja: Katowice
Wow !!! :bowdown:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 2:11 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 6:28 pm
Posty: 2072
Lokalizacja: Warszawa
Przepięknie, szacunek!!!

Boskie bajkowe widoki, a co dwa Gerlachy to nie jeden ;)

_________________
siciarz.net


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 2:42 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Ja bym tylko chciał pokonać tą trasę latem ...
Co tu więcej pisać. Sukces, dłuuugi dzień, zapewne ogromny wysiłek, no i chyba sporo szczęścia bo wszyscy wrócili cali i zdrowi ...
Zdjęcia dokladnie obejżę w domciu.
:salut:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 3:11 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lip 24, 2006 7:21 am
Posty: 3052
Lokalizacja: Leytonstone
pieknie :!: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

_________________
Dar mądrości - to przede wszystkim umiejętność panowania nad swoją głupotą.

GG 8660406
Skype justka1983


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 3:27 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2006 7:15 pm
Posty: 1270
Lokalizacja: Kraków
:) nieźle :)

_________________
Blog | Flickr | Facebook | Instagram | Twitter


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 5:34 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 17, 2008 11:12 pm
Posty: 1357
Lokalizacja: NewSączCity
kilerus napisał(a):
jakbyscie na prawde kochali Tatry to byscie zaplacili za przewodnika


Przewodnikowi mógłbym zapłacić, czemu nie, tylko że wolałbym tą kasę dać faktycznie na Tatry... :D

a tak na poważnie, to nie bawi mnie chodzenie za pastuchem i na sznurku... nie czuje w sobie pociagu do bycia owcą... :mrgreen:



zolffik napisał(a):
Myślę, że MPIK (mam nadzieję, że jeszcze nie jedna zacna góra padnie razem) dorzuci jeszcze parę fot ze swojego aparatu.


jasne że dorzucę... tu te fotki na których są człowieki...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


a tu reszta, ale już w galerii...

http://picasaweb.google.pl/hiMichal.ns/Tatry27042008

_________________
Czasem wystarczy przestać pragnąć jakiegoś marzenia, aby sprawić żeby się ono spełniło...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 6:42 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 02, 2006 11:11 am
Posty: 170
Lokalizacja: Łódź
:bowdown: :bowdown: :bowdown:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 6:57 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Rewelacja :) Gratulacje :bowdown:

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 7:15 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 18, 2007 2:17 pm
Posty: 101
Lokalizacja: Częstochowa
Świetnie opisana wyprawa.. czuć emocje podczas czytania. Gratuluje osiągnięcia :!:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 7:17 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
hahaha no to p.r.z.y.p.i.e.r.d.o.l.i.ł.e.ś. na koniec :lol:
gratki dla Was wszystkich :wink:

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Ostatnio edytowano Pn kwi 28, 2008 7:18 pm przez prof.Kiełbasa, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 7:18 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 31, 2007 10:13 pm
Posty: 724
Lokalizacja: Kraków
Podziwiam...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 7:30 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11088
Lokalizacja: Poznań
zolffik ładnie ładnie :)
czemu Wy tylko tego sznurka nie używacie? :D
a jak w temacie filanców?

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 7:40 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 17, 2008 11:12 pm
Posty: 1357
Lokalizacja: NewSączCity
tomek.l napisał(a):
zolffik ładnie ładnie :)
czemu Wy tylko tego sznurka nie używacie? :D
a jak w temacie filanców?



filanców nie stwierdzono... albo ich śnieg przysypał, albo wyszli z założenia że przy takim lodzie jaki tam w niedzielę zastaliśmy, tylko samobójcy mogą się na Króla wybierać...
a zresztą jak wchodziliśmy rano koło 6 w pierwszy żleb, to pewnie jeszcze słodko spali... :)

a co do sznurka, to początkowy plan przewidywał jego użycie, ale potem jakoś tak nam wyszło w praniu że w sumie to nie był on aż tak potrzebny... (tzn nie dało się go założyć po drodze, po groziło to upadkiem) jak sie nam początkowo wydawało... a i terminy mieliśmy napięte (szczególnie po nieplanowanych odwiedzinach Małego Gerlaszka), żeby móc go jeszcze marnotrawić na zabawy z punktami asekuracyjnymi... (a lotna gwarantowała tylko tyle, że jak któryś by miał ochotę polecieć, to nie leciał by sam, tylko wszyscy razem)

_________________
Czasem wystarczy przestać pragnąć jakiegoś marzenia, aby sprawić żeby się ono spełniło...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 7:49 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
Dokladnie tak jak Mpik napisal. Po gerlachu teraz krecą się sami Polacy. Żadnych filanców nie widzieliśmy i raczej ich w pobliżu nie było.
Natomiast co do sznurka faktycznie na poczatku bylo w planach jego uzycie jednak jakos tak wyszlo ze nie uzywalismy go ani raz. Może nie tyle on był potrzebny ze wzgledu na trudnosci ale w niektorych miejscach zwiekszal by komfort psychiczny.

_________________
...energia musi eksplodować w momencie wykonywania zadania, ale cały czas trzeba ją mieć pod kontrolą...
http://picasaweb.google.pl/w.tatrach
gg: 1553749


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 7:50 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
! napisał(a):
hahaha no to p.r.z.y.p.i.e.r.d.o.l.i.ł.e.ś. na koniec :lol:


licze na jeszcze jedno wyjscie zimowe :wink:

_________________
...energia musi eksplodować w momencie wykonywania zadania, ale cały czas trzeba ją mieć pod kontrolą...
http://picasaweb.google.pl/w.tatrach
gg: 1553749


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 7:55 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11088
Lokalizacja: Poznań
chodzi mi zasadniczo tylko o Próbę Batyżowiecką
a że to wydłuża znacznie to fakt :)

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 7:58 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11088
Lokalizacja: Poznań
zolffik napisał(a):
Żadnych filanców nie widzieliśmy i raczej ich w pobliżu nie było.
może czekają na lato? :D

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 8:05 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
tomek.l napisał(a):
zolffik napisał(a):
Żadnych filanców nie widzieliśmy i raczej ich w pobliżu nie było.
może czekają na lato? :D


oby. najlepiej zeby wszyscy przez cale lato pilnowali Gerlacha :wink:

_________________
...energia musi eksplodować w momencie wykonywania zadania, ale cały czas trzeba ją mieć pod kontrolą...
http://picasaweb.google.pl/w.tatrach
gg: 1553749


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 8:23 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
zolffik napisał(a):
! napisał(a):
hahaha no to p.r.z.y.p.i.e.r.d.o.l.i.ł.e.ś. na koniec :lol:


licze na jeszcze jedno wyjscie zimowe :wink:

dawaj dawaj :wink:
a w odpowiednim miejscu walnij więcej szczegółów 8)

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 8:25 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4329
Lokalizacja: Kraków
Gratulacje :!: I szacunek Wam wszystkim :bowdown: :lol:

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 8:30 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
! napisał(a):
zolffik napisał(a):
! napisał(a):
hahaha no to p.r.z.y.p.i.e.r.d.o.l.i.ł.e.ś. na koniec :lol:


licze na jeszcze jedno wyjscie zimowe :wink:

dawaj dawaj :wink:
a w odpowiednim miejscu walnij więcej szczegółów 8)



Konkretnego celu jeszcze nie mam. W kazdym razie w gre wchodzi najbliższa sobota lub niedziela ewentualnie nastepna niedziela 11 maja

_________________
...energia musi eksplodować w momencie wykonywania zadania, ale cały czas trzeba ją mieć pod kontrolą...
http://picasaweb.google.pl/w.tatrach
gg: 1553749


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 8:33 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 12:30 pm
Posty: 1075
Lokalizacja: Pyrlandia
PKP, Panowie! :brawo:

_________________
Gdzie mnie "zet" do gór wysokich...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 8:34 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
u nas jest plan ZTGM na łikend :lol:
z naciskiem na ZTGM :wink:

napisz w OR dokładnie jak szliście 8)

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 8:35 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4449
Lokalizacja: lkr
no kutwa... brak słów... :brawo: :brawo: :brawo:
gratulacje :brawo:

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL