Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pn cze 24, 2024 2:00 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz maja 22, 2008 5:29 pm 
Swój

Dołączył(a): So maja 12, 2007 1:55 pm
Posty: 30
Lokalizacja: Kraków
Witam!
Drugi długi weekend, a ja siedzę w domu, niestety.... Jedyny plus, że wreszcie udało nam się skończyć relację ze wschodu słońca na Babiej Górze w kwietniu.
Tu relacja http://www.podroze.hostings.pl/data/kro ... wschod.htm
A tu galeria wybranych zdjęć http://www.podroze.hostings.pl/galeria/ ... schod.html

Pogoda dopisała rewelacyjnie. Był to nasz pierwszy wyjazd na wschód słońca na Babią i od razu się udało. Zresztą Babia jakaś dla nas łaskawa - do tej pory tylko raz wokół widzieliśmy tylko mgłę. A jak Wasze doświadczenia z Królowej Beskidów? :)
Pozdrawiam
Wiola

_________________
www.podroze.hostings.pl
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"


Ostatnio edytowano Cz gru 03, 2009 9:35 pm przez Wiolcia31, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 22, 2008 6:57 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Ladne zdjecia. Warunki do zludzenia przypominaja te ktore mialem w listopadzie. Wschod slonca tam to piekne przezycie. Polecam kazdemu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 22, 2008 8:55 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2007 4:41 pm
Posty: 77
Lokalizacja: Poznań
Udało Wam się - pogoda całkiem całkiem a sam wschód słońca na Babiej to z pewnością niezapomniane wrażenia. Godzina wyjścia mordercza :) Ja jakoś dotychczas nie miałem szczęścia. W tym roku pod koniec stycznia śnieżyca, mgła i silny wiatr sprawiły, że w zasadzie mogłem się jedynie domyślać, że jestem na szczycie. Lepiej było w długi majowy weekend (wchodziłem niecały tydzień po Was), chociaż też chmury dosyć ograniczały widoczność, no i znowu ten wiatr nie pozwalał zagrzać zbyt długo miejsca na wierzchołku. Hmm, a w czasie zejścia, w okolicach Brony, jak na złość wyszło słońce...

_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 23, 2008 6:59 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2008 11:54 am
Posty: 275
Lokalizacja: (puszki) Żywiec
Udał Wam się ten wschód słońca 8)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 23, 2008 10:06 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 17, 2008 11:12 pm
Posty: 1357
Lokalizacja: NewSączCity
Wiolcia31 napisał(a):
A jak Wasze doświadczenia z Królowej Beskidów? :)


REWELACYJNE :!: :!: :!:

Jakieś dwa lata temu (chyba) w czasach ogólnonarodowej suszy (deszczu wtedy chyba nie było od półtorej czy dwóch miesięcy), wymyśliliśmy sobie na Babiej zachód ze wschodem połączony (czytaj: biwak na szczycie)...

Bo podobno tam zawsze leje, więc skoro nie padało dni około 40 wcale, to moze ten jeszcze jeden wytrzyma... No i wszystko było zgognie z planem do godzin wieczornych. Tuż przed zachodem słońca zaczęły zbliżać się małe chmurki, a potem sie zaczęło... Deszcz lunął zaraz po wślizgnięciu się w śpiworki, i las cały czas. Wówczas to odkryliśmy dwie bardzo brutalne prawdy...
Pierwsze to to, ze nieprzemakalne płachty biwakowe jednak przemakają... A drugie to że puchowy śpiwór jak zamoknie, to przestaje spełniać swoje podstawowe funkcje... W każdym bądź razie po całej nocy deszczu na tej gównianej górze rano wszyscy mieli dość wszystkiego...
Do Markowych Szczawin dotarliśmy oczywiście przy padajacym deszczu. Przyznaję że od tego czasu noga moja nie stanęła na tej kupie kamieni, choć może kiedyś mi przejdzie niechęć...
Generalnie polecam Babią wszystkim, szczególnie tym, którzy uważają że nic nie dodaje uroku wycieczce góskiej, jak odrobina deszczu...

_________________
Czasem wystarczy przestać pragnąć jakiegoś marzenia, aby sprawić żeby się ono spełniło...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL