Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 8:44 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lis 13, 2008 11:07 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 9:34 pm
Posty: 2525
Lokalizacja: mazowieckie/małopolskie
Tej jesieni pojawiło się na forum kilka relacji z Dolomitów więc i ja dorzucę swoją cegiełkę do tej kolekcji.

Pomysł na wyjazd w Dolomity pojawił się po natrafieniu na to zdjęcie . Z każdym kolejnym zdjęciem i kolejną relacją o Dolomitach, utwierdzałam się w przekonaniu że te góry są…. dziwne. Piękne, niezwykłe, majestatyczne – oczywiście, ale przede wszystkim dziwne i … tajemnicze? Czy wynikało to z ich odmiennych kształtów i form, czy jako że nie widziałam jeszcze w życiu zbyt wiele, wydały mi się ‘egzotyczne’, nie wiem, w każdym razie stwierdziłam, że nie umrę dopóki nie zobaczę na własne oczy choćby jednego Dolomita ;)
‘Jak pomyślała tak zrobiła’ po… półtora roku. Decyzja o wyjeździe została podjęta w momencie kiedy uświadomiliśmy sobie, że właściwie mamy wszystko, czego do wyjazdu nam potrzeba, czyli pieniądze i transport i wcale nie jest to marzenie z serii ‘do realizacji za xxx lat’, bo jak się okazało, finansowo poradziliśmy sobie przy dwóch raczej skromnych pensjach. Niestety sam wyjazd był krótki, o wiele za krótki i według niektórych nie warty pieniędzy i starań jakie w niego włożyliśmy. No cóż, według mnie nie, mimo że popełniliśmy trochę błędów w kwestiach można powiedzieć logistycznych. Ale o tym później.
Z trzech głównych wariantów dojazdowych wybraliśmy trasę przez Czechy i Austrię, a ze względu na krótki urlop /8dni/ na bazę wypadową wybraliśmy Cortinę d’Ampezzo i rejon Sesto – dużo szlaków, od spacerowych po via ferraty, dobre oznakowanie w terenie (wbrew zasłyszanym opiniom, ale może jest tak głównie w okolicach Cortiny ze względu na komercyjność regionu (?)

Podróż
Pierwszą noc spędziliśmy pod czeską granicą, testując możliwości noclegowe Daewoo Tico. (Jak się okazało, wszystko jest możliwe przy pewnej dawce dobrej woli, cierpliwości i gibkości kończyn ;] )
Wg planu, kolejnego dnia ok 19.00 mieliśmy być na miejscu, ale jak to często bywa, plany sobie, a życie sobie. Poza zabłądzeniem w Wiedniu podróż przebiegała gładko, do momentu w którym zauważyliśmy, że podejrzanie długo nie pojawia się zjazd na Cortinę, za to wszelkie znaki wskazują na zjazdy na przełęcze.. Tym sposobem nadrobiliśmy 50 km :mrgreen: . 50 km do Cortiny górską, wijącą się jak wąż szosą, oznaczało jazdę max 30km/h, a więc ok. 2h jazdy. W między czasie zdążyło się ściemnić więc i tak nici z rozbicia namiotu na campingu, na który o tej porze i tak pewnie nikt by nas nie wpuścił. Zdecydowaliśmy więc, że zatrzymamy się w jednej z wielu zatoczek i tam przenocujemy, a z samego rana ruszymy do Cortiny, odpoczniemy i wyjdziemy na jakiś lekki szlak.


Korzystając z doświadczenia poprzedniej nocy, przyjęliśmy strategiczne pozycje i nawet udało nam się wyspać, mimo zimna. Do chwili, gdy zaczęło wschodzić słońce właściwie nie wiedzieliśmy gdzie jesteśmy i jakie krajobrazy roztaczają się wokół, tymczasem pierwsze promienie słońca ukazały nam takie oto widoki:

ObrazekObrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
ObrazekObrazek ObrazekObrazek :shock: :D

I tak przez całą drogę do Cortiny

ObrazekObrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Wreszcie dotarliśmy - Camping Olimpia

ObrazekObrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Przez zawirowania czasoprzestrzenne ostatnich dwóch dni nie mieliśmy sił ani czasu żeby wyruszać tego dnia na dłuższy szlak, dlatego postanowiliśmy poszwendać się po okolicy, coby rozruszać nieco kości po podróży. Rzut oka na przewodnik Tkaczyka - Dolina rzeki Boite, a tam wodospad Cascata di Fanes zapowiadały się interesująco. Po niezbyt długiej wędrówce pojawił się wodospad, a raczej ferrata do niego i pod nim poprowadzona. No właśnie, w przewodniku jest napisane 'krótka ubezpieczona ścieżka..' a tymczasem mamy przed sobą stalową linę, która wygląda jak ferrata i w dodatku jest podpisana "Ferrata". Nie mamy sprzętu - niestety, jeszcze nie ten stopień wtajemniczenia :( - ale postanawiamy sprawdzić jak faktycznie wygląda ten szlak i w razie jakichkolwiek wątpliwości zawrócić. Ale wątpliwości okazały się zbędne. W tym wypadku chyba samo słowo 'ferrata' zadziałało na naszą wyobraźnię, a sama wycieczka wokół wodospadu, przy zachowaniu zwiększonej ostrożności w kilku punktach okazała się łatwa i przyjemna :)

ObrazekObrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
ObrazekObrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
ObrazekObrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Taką oto trasą dla emerytów zakończyliśmy pierwszy dzień :)

W (nieco okrężnej) drodze do Misuriny

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


Tre Cime trochę inaczej
Jeśli ktoś spodziewa się za chwilę ujrzeć typowy, pocztówkowy wręcz widok Trzech Cim, to niestety, nic z tego ;P Ja sama stojąc już pod Cimami zachodziłam w głowę co jest nie tak, niby są trzy, ale wyglądają jakoś inaczej... olśnienie przyszło po chwili: przecież na wszystkich zdjęciach Tre Cime fotografowane są od strony południowej, a my zaszliśmy je od północy. Szczegół :lol: I tak było pięknie:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ObrazekObrazek


Uff, narazie tyle, jutro postaram się dokończyć relację i wkleić resztę zdjęć. Gratuluję wszystkim którzy dotrwali do tego momentu.. :)


Cd nr.1.:

Piknik pod wiszącą Tofaną
Od czasu obejrzenia dzieła P.Weira, Tofana di Rozes chyba już zawsze kojarzyć będzie mi się z tytułową Skałą. Ogromna, piękna i groźna. Od samego patrzenia na potężny 'głaz' wyrastający pionowo spod stóp, może zakręcić się w głowie.
Do zapoznania się bliżej z Tofaną skłoniła nas dodatkowo Grota ukryta gdzieś w jej ścianie, do której można się dostać zbaczając lekko z głównego szlaku oraz opuszczone schronisko Cantore.
Szlak przyjemny, chociaż początkowo nudnawy, wraz z osiąganiem wysokości stawał się coraz ciekawszy widokowo:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

Sama Grota, jak się okazało, znajdowała się sporo dalej (przynajmniej w stosunku do moich wyobrażeń) od głównego szlaku, a mianowicie do samego początku krótkiej ferraty do niej prowadzącej, trzeba było się nieco powspinać. W poszukiwaniu początku ferraty natknęliśmy się na potężny żleb. Wypełniające go głazy aż prosiły się o to, by na nie wejść ;) :

ObrazekObrazek
... co niechcący okazało się strzałem w dziesiątkę, ponieważ właśnie tam zaczynała się droga do jaskini Obrazek

ObrazekObrazek

Ferra..... to znaczy: 'krótka ubezpieczona ścieżka' wyglądała trochę poważniej niż ta, z którą zetknęliśmy się przy wodospadzie, dlatego postanowiłam przejść nią tylko pierwszy widoczny odcinek, by sprawdzić co kryje się za winklem (i czy sobie poradzimy). W tym celu zostawiłam na dole wszystkie zbędne rzeczy, aby nic nie plątało mi się między kończynami, w tym - czego nie mogę odżałować - aparat... :x Sprawdzanie drogi okazało się jednak tak wciągającym zajęciem, że wylądowałam u podnóża jaskini. Grota wywarła na mnie duże wrażenie, bo oto na wysokości gdzie z roślin występują już głównie porosty, pojawia się jaskinia otoczona soczyście zielonym dywanem z trawy, a jej spory wlot przypomina kształt dziurki od klucza :shock:
Kosmos :D
Niestety nie zwiedziłam jaskini choć była tak blisko, bo nagle ogarnął mnie irracjonalny lęk przed wielkimi ciemnymi jamami.. :?

Cd nr.2 nastąpi...


Wracamy na główny szlak. Trochę zamarudziliśmy przy jaskini i jesteśmy do tyłu z czasem, dlatego powoli porzucamy nadzieje, że zdążmy jeszcze wejść na szczyt Tofany. W dodatku wokół pojawiają się dziwne 'znaki' ;)
Najpierw czarne krukopodobne ptaszyska:

Obrazek Obrazek

Następnie mały ołtarzyk... ( Memento mori?)

Obrazek Obrazek

A na końcu niebo na chwilę zasnuwa się ciemnymi chmurami i zaczyna mżyć

Obrazek Obrazek

Ale my pełni wiary i optymizmu, że nic nie zepsuje nam tego dnia orzekamy zgodnie: przejdzie bokiem. I w istocie, po chwili znów wychodzi słońce, a burza przesuwa się grzmieć nad sąsiednie szczyty by innym psuć humor. Jednak po tym mini-zawirowaniu pogodowym ostatecznie dajemy sobie spokój ze szczytem Tofany i skupiamy się na ostatnim celu tego dnia, czyli opuszczonym schronisku Cantore. Ścieżka robi się coraz bardziej stroma, krucha skała usuwa się spod nóg.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ObrazekObrazek

Wg mapy schronisko już tuż tuż, jeszcze tylko kawałek mozolnego podejścia. Ale niebo znów ciemnieje i zaczyna padać. Szybko wyciągamy przeciwdeszczówki i decydujemy że idziemy dalej, jesteśmy zbyt blisko żeby rezygnować. Na szczęście deszcz szybko mija. Docieramy do schroniska, które przy poszarzałym niebie i surowym otoczeniu sprawia posępne wrażenie..

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obchodzimy je wkoło, zaglądamy przez szyby do środka - wewnątrz jakby stół, krzesła, półki z książkami, być może w sezonie można dostać się do środka, teraz jednak na drzwiach wisi kłódka. Tu postanawiamy urządzić właściwy piknik, wyciągamy resztę prowiantu, rozsiadamy się wygodnie i kontemplujemy piękno świata tego. Ale Matkę Naturę najwyraźniej ostatecznie rozzłościła nasza ignorancja, gdyż zsyła na nas deszcz i bonusowo grad. Znajdujemy schronienie pod daszkiem i czekamy na rozwój wydarzeń, nieszczególnie zadowoleni z perspektywy spędzenia nocy przy opuszczonym schronisku.

Obrazek Obrazek

Po kilkunastu minutach deszcz ustaje, ale nieba już nie rozświetla słońce, jest szaro i ponuro. Nie tracąc czasu zarzucamy tobołki na plecy i szykujemy się do powrotu. Jednak wg mapy, dosłownie 3 minuty stąd jest kolejne schronisko, nowe, czynne. Nie, nie zamierzamy tam nocować, ale chcemy chociaż rzucić na nie okiem. Szybko docieramy na miejsce. Ok 2500 m npm. Ale natychmiast stwierdzam, że moje oczy wcale nie chcą widzieć tego co przede mną:

Obrazek Obrazek

Koniec ostrzeżeń, burza napiera więc zaczynamy zbiegać w dół. Przecinamy długi zygzakowaty szlak, biegniemy, a raczej zsuwamy się po piarżystym zboczu. Coraz bardziej wystraszona, nie mogę jednak przestać gapić się na bordowe, co i rusz rozświetlane błyskami piorunów niebo. Gdzieś daleko w dole widać mały rozświetlony puknt - to pewnie schronisko, nieco bliżej zaczyna się pasmo kosodrzewiny. W tym momencie robimy chyba najgłupszą rzecz tego dnia i postanawiamy skrócić sobie drogę przecinając kosówkę, by jak najszybciej znaleźć się w bezpiecznym miejscu. Jednak to co z góry wygląda na 'placek' krzaków, okazuje się plątaniną korzeni na stromym zboczu, w które oczywiście zapadamy się po pas. Kosówka tu przypomina raczej miniaturowe drzewa niż sosnę karłowatą w wydaniu tatrzańskim. Wreszcie udaje nam się znaleźć kawałek w miarę płaskiego terenu pośród kosodrzewiny. Efekty świetlne oraz dźwiękowe burzy jakby ustępują, ale nadal leje. Czekamy. W między czasie robi się zupełnie ciemno. Choć mamy latarki, to światło które dają wystarcza akurat na tyle, by nie poprzewracać się o własne nogi, dlatego zaczynam snuć czarne scenariusze, wśród których przoduje ten o czyhających na nas wokół przepaściach. Postanawiamy, że jak tylko przestanie padać ruszymy dalej w poszukiwaniu wyjścia z tego labiryntu korzeni i gałęzi, a jeśli burza nie minie, spędzimy tu noc. W tym momencie marzę o noclegu w opuszczonym schronisku Cantore.. Mamy jednak trochę szczęścia, bo burza przesuwa się na południe, więc nie tracąc czasu próbujemy się wydostać. Błądzimy tak przez dłuższy czas. Mam dość, czuję że jeśli zaraz stąd nie wyjdę, to nabawię się klaustrofobii, przystaję więc i w myślach próbuje odtworzyć od początku drogę krótką przyszliśmy. Powrót do początku jest w tej chwili najrozsądniejszym, co możemy zrobić. Po jakimś czasie udaje nam się odnaleźć ścieżkę i jesteśmy z powrotem na szlaku :)
Docieramy do schroniska gdzie chwilę odpoczywamy. Stamtąd czeka nas jeszcze ponad godzinne zejście stromym błotnistym szlakiem i kawałek szosą, by dotrzeć do parkingu, gdzie stoi samochód. Przez nadmiar atrakcji nie czuję jak bardzo jestem zmęczona. Dopiero w samochodzie ostatecznie opadam z sił. Dochodzi 23.00. Na campingu zmuszam się i biorę szybki prysznic, który na chwilę przywraca mnie do życia, potem herbatka, szama i spać.

Po dniu pełnym wrażeń, kolejny upływa nam pod znakiem totalnego lenistwa. Kręcimy się trochę samochodem po okolicach

Obrazek

Przenosimy się na pięknie położony camping w Dobiacco

Obrazek

I planujemy na następny dzień relaksacyjną wycieczkę pod Tre Cime - tym razem od tej bardziej znanej strony ;)

Niestety mój organizm postanawia zrobić mi na złość - rankiem nadal czuje się tak, jakby ktoś okładał mnie kijem po całym ciele. J. czuje się niewiele lepiej więc odpuszczamy i postanawiamy wracać, zahaczając o jakieś nadmorskie miasteczko. Po kilku godzinach docieramy do położonego nad samym Adriatykiem Caorle, kierujemy się w stronę plaży licząc, że za moment ujrzymy widok jak z okładki folderu w biurze turystycznym, docieramy na miejsce, a tam...... Burza! Haha, znalazła nas :lol: :lol: :lol:


Dwa słowa na zakończenie.

Tak jak myślałam, ten wyjazd tylko zaostrzył mój apetyt na Dolomity. Widzieliśmy niewiele, ale to wystarczyło by 'wsiąknąć' ;)
Nie wystrzegliśmy się jednak pewnych błędów, jeśli chodzi o samo planowanie tras. Dla osób o przeciętnej kondycji system poruszania się polegający na porannym wyjściu na szlak -> zrobieniu trasy X z uwzględnieniem wejścia na szczyt -> a następnie powrotem do bazy, która znajduje się w przykładowej Cortinie, jest kiepskim pomysłem. Po prostu odległości są zbyt duże, a wiele szczytów ma wysokość około i ponad 3 000m npm. Oczywiście wychodząc wcześnie rano taka trasa jest możliwa, ale jest to też trochę wyścig z czasem, a chyba nie na tym rzecz polega. Właśnie to miałam na myśli pisząc na początku o błędach 'logistycznych'. Myślę że lepszym rozwiązaniem jest system schroniskowy, bądź schroniskowo - bivaccowy, no i oczywiście korzystanie z kolejek w zależności od zasobności portfela.
Co do samej Cortiny, lepiej darować sobie kupowanie żywności i innych art. w małych sklepikach i poszukać jedynego (chyba?) supermarkeru Kangaroo (?) gdzie ceny są normalne.

Podsumowując, było pięknie, choć tak krótko :cry: mam nadzieję że w przyszłym roku uda nam się wynegocjować nieco dłuższy urlop i wrócić w te niezwykłe góry :)


Ostatnio edytowano Pn lis 16, 2009 3:34 pm przez nutshell, łącznie edytowano 20 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 14, 2008 12:31 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
Dotrwanie do tego momentu to był...moment :wink: świetne zdjęcia tylko potwierdzają,że coś mnie tam nadal strasznie ciągnie :)

_________________
Jak mówię,że wybaczam to nie znaczy,że zapomnę.

http://chomikuj.pl/hania.ratmed
http://7000.pl/index.php?page=wyprawy&o ... p=himalaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 14, 2008 8:40 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 15, 2008 10:41 pm
Posty: 810
Lokalizacja: Dolny Śląsk
bardzo fajna wycieczka
Wytrwałość w realizacji planów popłaca 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 14, 2008 10:19 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Nutshell piękne poranne słońce,
wspaniałe miejsca 8)

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 14, 2008 10:36 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Piekne miejsca.

Ktoś ostanio mi wspominał o Dolomitach. Może się kiedy wybiorę. :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 14, 2008 1:03 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
kilerus napisał(a):
Może się kiedy wybiorę.

Co do tego nie mam wątpliwości. :lol:
Uważam, że nie ma co się rozdrabniać.
Póki wiek młody, kondycja i doświadczenie tatrzańskie - nic tylko łoić ambitne VFy. Potem się człowiek uwikła i zestarzeje, jak ja, i zrobi się trochę za późno. :lol:

Relacja fajna, okolice piękne. Czekamy na więcej. :)

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 15, 2008 8:01 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
Cytuj:
Obrazek

Tak to Tre Cime
Cytuj:
Obrazek
Jednak Cadini di Misurina wyglądają o wiele okazalej, ta niesamowicie postrzepiona grań
Obrazek
Jakby ktoś nie wiedział to reż Tre Cime :wink:

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 15, 2008 7:57 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 6:56 pm
Posty: 758
Lokalizacja: Las Vegas
swietne foty ... a miejsce ...no cuz jest jak sama mowilas magiczne :)

zapraszam do swoich fotek z dolomitow (tyle ze na biku) tutaj http://www.transalp.yoyo.pl/Etap%20V/index.html... (etap 5 i 6 prowadzil przez dolomity)

_________________
Żyj tak abyś po latach mógł powiedzieć-przynajmniej się nie nudziłem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 17, 2008 8:39 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
nutshell napisał(a):
Cd nr.2 nastąpi...


Olga ile mamy czekać ? :lol:

Zacnie spędzony urlop. Stworzyłaś mi mgliste plany na 2009 8)

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 17, 2008 8:49 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 9:34 pm
Posty: 2525
Lokalizacja: mazowieckie/małopolskie
Cytuj:
Olga

Łukaszu, naprawdę Cię polubiłam, proszę nie zepsuj tego i nie używaj tego imienia w mojej obecności :lol: :wink:
Relację dokończę wieczorem - publiczna deklaracja najlepszą motywacją
:lol:

Cytuj:
Póki wiek młody, kondycja i doświadczenie tatrzańskie - nic tylko łoić ambitne VFy. Potem się człowiek uwikła i zestarzeje, jak ja, i zrobi się trochę za późno. Laughing

Gustaw, zawszę można się poratować kolejką ;]

Cytuj:
Dotrwanie do tego momentu to był...moment Wink świetne zdjęcia tylko potwierdzają,że coś mnie tam nadal strasznie ciągnie Smile

Cytuj:
Ktoś ostanio mi wspominał o Dolomitach. Może się kiedy wybiorę. Very Happy

Cytuj:
Stworzyłaś mi mgliste plany na 2009 Cool

Hmm, spotkanie forumowe na dolomickich szlakach? to by było coś :)

Gouter, pamiętsz może z jakiego szlaku/ferraty robiłeś to zdjęcie Tre Cime?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 17, 2008 8:51 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
nutshell napisał(a):
Łukaszu, naprawdę Cię polubiłam, proszę nie zepsuj tego i nie używaj tego imienia w mojej obecności

Twe słowa są dla mnie rozkazem NUTSHELL :salut:

nutshell napisał(a):
Gustaw, zawszę można się poratować kolejką ;]

Jakie rozsądne słowa :lol:

nutshell napisał(a):
Hmm, spotkanie forumowe na dolomickich szlakach? to by było coś

Zapewne deportacja :wink:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 17, 2008 9:05 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1609
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
Skąd ja znam te twarze ? :). Fajna relacja, piękne miejsca. Mam nadzieję, że w końcu i mnie uda się tam dotrzeć.

_________________
Góry mogą zastąpić wiele leków, ale żaden lek nie zastąpi gór.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 17, 2008 9:23 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 9:34 pm
Posty: 2525
Lokalizacja: mazowieckie/małopolskie
Cytuj:
Jakie rozsądne słowa Laughing

Wysokogórską, nie -procentową :lol:

Cytuj:
nutshell napisał:
Hmm, spotkanie forumowe na dolomickich szlakach? to by było coś

Zapewne deportacja Wink

przynajmniej koszt wyjazdu zmniejszyłby się o drogę powrotną ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 17, 2008 9:24 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
nutshell napisał(a):
Wysokogórską, nie -procentową

To da się połączyć 8)


nutshell napisał(a):
przynajmniej koszt wyjazdu zmniejszyłby się o drogę powrotną

A jaka sława by z tego wynikła :lol:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 17, 2008 9:28 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 9:34 pm
Posty: 2525
Lokalizacja: mazowieckie/małopolskie
Cytuj:
A jaka sława by z tego wynikła Laughing

No taa, "Polak potrafi"

Cytuj:
To da się połączyć Cool

Właściwie to chyba jedyna sytuacja, kiedy picie jest bezpieczniejsze w trakcie jazdy niż w trakcie iścia ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 17, 2008 9:36 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
nutshell napisał(a):
Gouter, pamiętsz może z jakiego szlaku/ferraty robiłeś to zdjęcie Tre Cime?

Oczywiście - z Monte Campedelle.
http://www.montekonrad.cba.pl/cianpadele.html
a to inny widok na Cimy, z drogi do Cortiny
Obrazek

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 17, 2008 12:07 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 9:34 pm
Posty: 2525
Lokalizacja: mazowieckie/małopolskie
Cytuj:
http://www.montekonrad.cba.pl/cianpadele.html

Umknęły mi nazwy oraz nr szlaku, ale właśnie o tej drodze myśleliśmy jako wariancie powrotnym z pod Cim. Pytałam o ten szlak dlatego że zastanawialiśmy się czy występują tam trudności techniczne, na tyle duże, że lepiej nie ryzykować bez ferratowego osprzętu...?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 17, 2008 1:18 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 3:24 pm
Posty: 182
Lokalizacja: Warszawa
Czyli jakieś momenty były... :D
Czekamy na więcej.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 17, 2008 2:11 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 9:34 pm
Posty: 2525
Lokalizacja: mazowieckie/małopolskie
Były, wreszcie były :) .. a apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc czas zacząć oszczędzać fundusze na przyszły rok i spróbować sił na ferratach :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 17, 2008 4:29 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
nutshell napisał(a):
Hmm, spotkanie forumowe na dolomickich szlakach? to by było coś


Od takich niewinnie rzuconych pomysłów zwykle się zaczyna :)

_________________
Jak mówię,że wybaczam to nie znaczy,że zapomnę.

http://chomikuj.pl/hania.ratmed
http://7000.pl/index.php?page=wyprawy&o ... p=himalaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 17, 2008 8:22 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
nutshell napisał(a):
czy występują tam trudności techniczne, na tyle duże, że lepiej nie ryzykować bez ferratowego osprzętu...

Jedynem sprzętem jakim dysponowałem były buty i własne ręce, zupełnie wystarczają :wink:

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 17, 2008 10:48 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Hania ratmed napisał(a):
nutshell napisał(a):
Hmm, spotkanie forumowe na dolomickich szlakach? to by było coś


Od takich niewinnie rzuconych pomysłów zwykle się zaczyna :)
Trzymam za słowo...

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL