Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz maja 23, 2024 8:02 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn gru 22, 2008 3:01 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 12:24 am
Posty: 6022
Lokalizacja: Centrum Dowodzenia Wszechświatem (Wro)
KSIĘŻNICZKA TYRANDOT I TRZEJ MUSZKIETEROWIE


(więcej fot jak chłopaki dostarczą)


PRO(KTO?)LOG
Są takie dni w życiu każdej świni, że z ulgą wyrywa wtyczkę z kontaktu gasząc w ten sposób niepokorny trupokomputer wraz z całą jego gównianą zawartością. W takie dni świnia najchętniej porwałaby swój plecak i zbiegła po schodach, żeby załadować zadek do wytwornej limuzę marki granatowepeżo i dała się uwieźć w stronę gór. Jakichkolwiek, ze wskazaniem na Izery. Nawet mając w perspektywie tkwienie u wulkanizatora gdzieś w połowie trasy, ewentualnie uczestnictwo w dopompowywaniu koła na każdej mijanej stacji benzynowej, posiadającej urządzenie ze sprzężonym powietrzem.
Niestety.
Dni, w których świnia wyrywa wtyczkę z ulgą z kontaktu gasząc w ten sposób.. itd., najczęściej sprzęgają się z wieczorami pełnymi niespodzianek raczej nieprzyjemnych. Tym razem było zgodnie z regułą. Na krótko przed planowanym odjazdem odbieram telefon. Kiszkolot pierwsza klasa! Kierowca, żona i przyjaciółka w jednym oznajmiają jednogłośnie, że zawodzi transport, towarzystwo i przyzwoitka. Spokojniutko mielę przekleństwo i rzucam się do rozkładów jazdy pekape, żeby potwierdzić, że awaryjny cipong odjeżdża za mniej więcej godzinę. Luz. Dopijam kawę, wyrywam wtyczkę z kontaktu, gasząc w ten sposób niepokorny trupokomputer i wychodzę z domu.
Prosto w zawieję śnieżną, jaka była łaskawa rozpętać się w piątek.
Ucieka mi tramwaj. Według szybkich obliczeń – wsiadając w następny, dotrę na dworzec na styk. Następny się spóźnia. Mielę kolejne przekleństwa, wydeptując koleiny na przystanku. Jedzie. Wsiadam. Tramwaj opier.dala się rasowo, a od przekleństw nadal mielonych w ustach chyba psują mi się zęby. Wyskakuję z tramwaju przy dworcu. Biegnę. Rzucam się do kolejki, modląc się, żeby kasowe prawo Murphy'ego (Ten Kto kupuje Bilet Przed Tobą Zawsze Utrudnia I Robi To Ponadwymiarowo) nie zadziałało.
Prawo Murphy'ego oczywiście nie zawodzi. Na szczęście mimo wszystko mieszczę się w czasie. Odbieram jeszcze ostatnie błogosławieństwo od Karo^, wsiadam, żegnam się zwyczajowo, opadam z ulgą na cipongową kanapę, jadę.
W połowie drogi – awantura. Drugi kontroler biletów, w przeciwieństwie do pierwszego zauważa, że nie mam miejscówki. Wraz ze współpasażerami próbujemy wytłumaczyć żłobowi, że skoro i tak nikt nie wsiada, to co mu zależy i dlaczego mamy sobie stąd pójść, ale żłób jest niereformowalny. Nie i nie. Ten wagon to intercity, a następny to pospieszny i mamy iść do pospiesznego. Ech, ubogi żłobie, nucę w myśli kolędę, i profilaktycznie nigdzie się nie ruszam. Przed żłobem jeszcze cały wagon obsadzony ludźmi bez miejscówek. Markując pakowanie (tak panie żło.. konduktorze, już, już wychodzę) zerkam na korytarz. Polka zaczyna się już przy następnym przedziale. Tam siedzi więcej osób i są o wiele bardziej zdeterminowani do kłótni. Po kwadransie żłób z okrzykiem NIE WYTRZYMAM! NIE WYTRZYMAM! JA SIĘ NIE BĘDĘ Z PAŃSTWEM KŁÓCIŁ!!! odbiega w czeluść pociągu. Opadam ponownie na kanapę i w spokoju dojeżdżam do Wrocławia, pociągając dla rozluźnienia zawartość piersiówki (to samo, co w sierpniu panie i panowie, dokładnie to samo :mrgreen: ).
Na wrocławskim dworcu wpadam w objęcia Klina. Celem nabrania odpowiednich do wyprawy sił udajemy się na piwo. Gdzieś pomiędzy autobusami – tym do Jeleniej Góry i tym do Szklarskiej Poręby w towarzystwie trzech Muszkieterów suszymy...(żeby przeczytać ciąg dalszy wyślij smsa pod numer 0-701-000-000 albo udaj się na Środki Walki).
Do Szklarskiej Poręby dojeżdżamy w okolicach godziny szóstej rano. Z poczuciem, że oto znalazłam się w Wielkiej Dupie zarzucam plecak na grzbiet i delikatnie się zataczając idę za chłopakami. Zaczyna się Izery Witch Project...

BIAŁE PIEKŁO CZ. I
Z poczuciem śniegowego niedosytu podążam za przewodnikiem w osobie Klina, ze sporym wysiłkiem podnosząc nogi i powieki. Spać, spać, spać. Pierwsze podejście przypomina jako żywo drogę na Turbacz od strony Maciejowej. Z niesmakiem konstatuję, że widać grunt i korzenie, a przecież miał być śnieg. Oszukaństwo. Wspominamy relację zamieszczoną na forum, w której zamieszczone są zdjęcia rakiet śnieżnych. Dochodzimy do wniosku, że to jakiś pieprzony lans i zbędny gadżet. Ignoruję przyjacielskie sugestie, żeby włożyć spodnie zimowe. Po cholerę, skoro śniegu najpierw nie ma, a jak już się pojawia, to nie sięga za gumę na bucie.Założę później, mówię a w duchu dodaję: albo i nie. Oj, omylna wieprzowino... Wkrótce docieramy do pierwszego przystanku. Nadal chce mi się spać. Zastanawiam się, jak przekonać Muszkieterów, żebyśmy już dalej nie szli, tylko wyciągnęli śpiwory i zalegli pod napotkaną wiatą. Popatrując po chłopakach myślę, że przekonanie chyba nie byłoby trudne... to, że nie zostajemy, jest efektem spotkania właściciela kilkudziesięciu psów, podobnych do chartów. Psy biegają po śniegu i zachowują się głośno. Człowiek w rodzimym niemieckim języku nawołuje biegające po lesie zwierzęta. Psy sadzą klocki. Facet sprząta klocki (rozumiecie?! W lesie! Sprząta! Psie! Klocki!). Kosmos. Klin wyciąga jakiś środek dopingujący. Zaleca kilkanaście kropli. Wkropiłabym je do kawy, ale kawa razem z termosem zostały w którymś autobusie, cholera jasna. Wkraplam do herbaty (bleeee, słodka). Nie działa, nie ożywia, ale idziemy dalej.
Podejście w stronę Wysokiego Kamienia jest takie, jakie w normalnych (czyt. wyspanych) warunkach lubię najbardziej. Długie, łagodne i męczące. Byłoby świetnie, gdyby nie fakt, że nagle zaczyna się coś na kształt burzy śnieżnej. Sypie, wieje, zalepia oczy, usta i nos. I uszy. Muszkieterowie są cwani, bo mają stuptuty. Ja – twardo w letnich spodniach. Spodnie – po chwili też twardo. Zamarzają. Pod Wysokim Kamieniem solidarnie odmawiamy wejścia na ten szczyt. Idziemy dalej. Kwadrans później poddaję się, pośrodku ścieżki, nie czekając aż znajdziemy jakieś osłonięte miejsce, wyskakuję z letnich spodni i naciągam portki zimowe. Nowa jakość życia po prostu. Senność jakimś cudem odchodzi. Opady śniegu nasilają się – trasę, reklamowaną przez szlakowskaz jako dwugodzinna, pokonujemy pi razy oko godzin cztery. Robi się coraz ciekawiej – chwilami zapadamy się w śniegu po kostki, chwilami po kolana a chwilami niektórzy po pas. Zwłaszcza ci, którzy cierpią na nadmiar energii, i próbują biegać bokami.
Przez chwilę zastanawiam się, czy rodzina znajdzie mój testament w ciągu najbliższego roku. Wychodzi mi, że zostawiłam w papierach straszliwy burdel i wszystkie dobra doczesne pójdą na zmarnowanie. Mimo to humoru nie tracę, sapię pogodnie i podążam wydeptaną przez Muszkieterów ścieżką. Pizgawica taka, że chociaż między nami może z dziesięć metrów różnicy (ostatni będą pierwszymi świnia, ostatni będą pierwszymi!...), ślady są już leciutko zasypane. Gdzieś między Rozdrożem pod Zwaliskiem a kopalnią kwarcu „Stanisław” zbaczamy z trasy i lansujemy się na fotach przy dużym kamolcu. Wracamy na coś, co teoretycznie jest szlakiem, a od reszty różni się... nie różni się w ogóle. Zbiorowo przepraszamy autora relacji o Izerach, w której pisał o rakietach. Czujemy się winni, że śmialiśmy się z rakiet. Już nigdy nie będziemy śmiali się z rakiet. Boże, ześlij cztery pary rakiet! Zmęczenie ustępuje głupawce, wywracam się w śniegu, raz, drugi, trzeci, wstać nie mogę, tak kwiczę, przeplatając wdzięczny rechocik równie wdzięcznym kur.wowaniem. Diretissimą, Wojtek, diretissimą! ryczy Klin w stronę Wojtka, zapier.. propagującego o kijkach do przodu jak perszing. Wojtek chyba nadużył jakiegoś środka wzmacniającego, my odpoczywamy, on nie dość że propaguje pod górę, to jeszcze wraca na dół, i znowu do góry. Przy „Stanisławie” Muszkieterom ciągle nie dość – zrzucają plecaki i idą na teren kopalni, potarzać się trochę w – tak tak, w śniegu. Śniegu nigdy dość! Stoję, czekam na nich, czuję że w butach mam kompletnie mokro.

Obrazek Obrazek

Od kopalni robimy drobny skrót, polegający na tym, że pewną część trasy brniemy na azymut. W śniegu. Mięciutkim, przyjemnym i utrudniającym. Kiedy od bardziej ubitej drogi dzieli nas tylko jeden mały rów, trochę wymiękam i pokonuję go na świński sposób: padam na czworaki i wyczołguję się na szlak narciarski. Usiłując przypomnieć sobie, jak wyglądają objawy odmrożenia palców u nóg, propaguję wraz z Muszkieterami dalej.
Na Rozdrożu pod Cichą Równią robimy kolejny przystanek. Narciarzy na biegówkach coraz więcej. Z zazdrością obserwuję, jak stoją sobie beztrosko. Na pewno mają sucho w butach. Na pewno spali w nocy.

śniegowe wniebowstąpienia:

Obrazek Obrazek

Nie czekając na chłopaków pobieram wskazówki, którym szlakiem iść i idę, żeby rozgrzać stopy i nasycić oczy pięknymi widokami... prawie widokami. Mgła skutecznie utrudnia kontemplację Hali Izerskiej, za to dokładnie widać znaczek: Chatka Górzystów – 5km. Ożesz biurwa! Pięć! Kilometrów! Wzdycham ciężko i idę, starając się nie dać rozjechać narciarzom.
Ostatni kawałek drogi prowadzi przez las. Niepostrzeżenie kończy się zawierucha i zaczyna padać coś na kształt deszczu. Moja kosmiczna, nieimpregnowana kurtka przemaka. Muszkieterowie wyprzedzają mnie. A gdyby tak położyć się i usnąć w tym pięknym lesie? Wyczerpany poszukiwaniem zasięgu telefon umiera mi na amen i nawet nie mogę sprawdzić, ile już idziemy. Jeszcze trzysta metrów i jesteśmy, słyszę coś, co chyba miało w zamiarze być słowami otuchy. Ta, jasne, myślę sobie.
Okazuje się, że faceci nie zawsze kłamią. Trzysta metrów, i osiągamy Chatkę Górzystów. Osiem godzin zamiast czterech.

Obrazek Obrazek

Na ostatnich nogach wtaczamy się do środka, Klin pobiera klucze do pokoju, ładujemy sie do środka, zdejmujemy przemoczone odzienie, układamy buty na kaloryferach – w pokoju zaczyna śmierdzieć starymi chomikami. Mamy to głęboko, posiawszy stosowny burdel wokół zasypiamy. Na kilka godzin.
Budzik dzwoni podejrzanie szybko. Przebieramy się w suche, schodzimy na dół, do świetlicy, żądni legendarnego smażonego sera. Sera jest tyle, że zanim pożremy wszystko, zaczynamy rzęzić z przejedzenia. Na trawienie pijemy... (żeby przeczytać ciąg dalszy wyślij smsa pod numer 0-701-000-000 albo udaj się na Środki Walki) Muszkieterowie planują jakąś niecną dywersję, wspominają coś o propagowaniu w stronę budki meteorologicznej. To tylko dwadzieścia minut w jedną stronę, słyszę optymistyczną zachętę. Chapajcie dzidę, mówię równie optymistycznie. Muszkieterowie chapać nie chcą, ubierają się i wychodzą, zepsuć termometr w budce meteo. Księżniczka Tyrandot na sztywnych nogach idzie do pokoju po mydło, i na sztywnych nogach schodzi do łazienki, dokonać ablucji.
Muszkieterowie wracają. Podobno było fajnie i podobno mam żałować. Dobitnie mówię, gdzie mam to, że było fajnie. Niespodziewanie w ciągu minuty ścina mnie z nóg. Muszkieterów też.

BIAŁE PIEKŁO CZ.II
Drugi dzień gehenny witamy po niepoliczalnej ilości snu. Współczynnik poruty wzrasta w momencie dwukrotnego wypierniczenia wersalki. Nie pytajcie. Dość, że na trzeźwo i całkowicie moralnie.
Plansze zakładały wejście na jakąś górę i dojście skądś dokądś. Na skutek niemożliwego opierniczania, lekcji jedzenia chińskimi pałeczkami prowadzonej na chińskiej zupce z Radomia oraz: obowiązkowego naleśnika, obowiązkowego kawulonu, obowiązkowego pleneru zdjęciowego – w stronę Szklarskiej Poręby wyruszamy o cirka czternastej.

władca schroniska
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Nieufnie pytam, jaki stopień trudności będzie miała trasa. Ma być lekko. Cały czas w miarę płasko, a potem troszkę pod górkę. Decyduję się zaufać. Ruszamy, dzisiaj są widoki, śnieg przymrożony – idzie się faktycznie lekko. Pewne opóźnienie wywołane jest faktem, że następuje konieczność wykonania śniegowych.. no właśnie, krakowska szkoła twierdzi, że to orzełki. Wrocławska szkoła, że aniołki, a generalnie chodzi o to, żeby paść w śniegu na plecy i wyrzeźbić rękami i nogami jakiś kształt. Karnie padamy w śnieg, raz, drugi, trzeci, kombinacje alpejskie, jeden na drugim, wszyscy to i świnia też, odchodzi tarzanie, skoki przez rów, topienie kijków w strumieniu, wyciąganie kijków, zataczanie ze śmiechu, zdjęcia krajobrazu... i-dzie-my! Przed schroniskiem Orle krótka chwila wahania – nie ma bata, skręcamy na kufel piwa Walońskiego. Załóżmy, że to lokalna specjalność. Gdzie Walonia, gdzie Izery, myślę sobie... dobre, ciemne, popas się przeciąga. Wychodzimy o całkiem solidnym zmroku. Wyciągamy czołówki – e, damy radę, myślę sobie, ciągle idziemy drogą... holdon, holdon!. Dochodzimy do miejsca, gdzie jedna droga skręca w lewo i jest ładna, wydeptana, a druga skręca w las i wcale jej nie ma. Ze zgrozą orientuję się, że Klin skręca w ta drogę, której nie ma. Chcę tam;, mówi słabo mój rozsądek, wskazując przetartą ścieżkę. Co ty świnia, pękasz? Pękasz? odzywa się wewnętrzny kozak, uciszając rozsądek, wybucha śmiechem i znika. Wzruszam ramionami i razem z Muszkieterami, jak prawdziwi cichociemni, zapadamy w las. I w śnieg. Po stu metrach mam dosyć. Próbuję przechytrzyć wredne otoczenie, idąc po śladach jakie zostawiają idący przede mną Klin i Wojtek. Po kolejnych stu metrach, stu upadkach i tysięcznej próbie utrzymania się na powierzchni śniegu las słyszy słodkie przeklinanie w świńskim wykonaniu.
Może jakąś muzykę? odzywa się idący za mną Tomek.
Włączaj, dysponuję. Coś pod nogę.
Ale co?
Obojętne, co
Perfect?
Może być Perfect.
Może Kazik?
O, o, Kazik, Kazik, podchwytuję.
A może...
Dawaj Kazika, żądam.
A co powiesz na...
Włączaj $%^&! tego Kazika!!! ryczę z furią, chcę już słyszeć muzykę i żeby skończyły się te #$%^^! zaspy, w których cały czas się zapadam. Dwa ananasy z przodu wyrywają jak wściekłe, wleczemy się za nimi z Tomkiem w sposób dostojny do rytmu muzyki. W końcu docieramy do kolejnej trasy narciarskiej. Po raz kolejny powraca leitmotiv dzisiejszej i wczorajszej trasy: A mogliśmy #$%! siedzieć na forum, mogliśmy #$%^! nasuwać głupoty na gadulczym, mogliśmy $%^@! planować i kozaczyć on-line, ale nieee, nieeeeeee! Zachciało nam się @#%! W GÓRY!!! Jaki mądry człowiek chodzi w góry na dwa dni przed świętami?!


EPILOŻ

Kolejne kilkadziesiąt minut i docieramy do asfaltu. Drobne siedem kilometrów i będziemy w domu, pardonsik, w Szklarskiej Porębie. Próbujemy łapać stopa. Kierowcy obojętnie nas mijają, wygrażamy im i życzymy infekcji grzybiczej. Na wysokości jakiegoś zajazdu mijamy jeden z samochodów, który nas zignorował. Kierowca okazuje się kierowcą z ludzką twarzą, mówi, że za chwilę będzie jechał w stronę Szklarskiej, to nas podrzuci, wlewając tym oświadczeniem otuchę w nasze skatowane serca. Rzeczywiście, kilka kilometrów dalej napotykamy go ponownie, ładujemy się do jego terenówki. Zauważamy, że do plecaka ma przyczepiony karabinek HMS. Do Szklarskiej Poręby docieramy nieco szybciej, błogosławiąc właściciela haemesa. Ograbiamy Żabkę z soku pomidorowego, dokonujemy abordażu na busa, czekamy dwie godziny w Jeleniej Górze na przelotowy autobus Wrocław-Kraków (Boże, błogosław ciepłe poczekalnie dworcowe!). Muszkieterowie docierają na swoje włości w okolicach pierwszej w nocy. Świńska księżniczka Tyrandot jest w pieleszach około siódmej rano. Rozsądek podpowiada – czas iść spać. Le dzie ta – czas odpalić trupokomputer...
:mrgreen:

_________________
ಠ_ಠ Innego końca świata nie będzie. Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 22, 2008 3:13 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
No i bardzo ładna działalność górska w mało odwiedzanych rejonach.

EDIT:
Kto suszył buty wie ,że określenie " zapach starych chomików " jest niezwykle precyzyjne i oddaje aromat.
Kiler i Rohu byli uprzejmi iśc w kierunku " zapachu myszy " ale biorąc pod uwagę podobieństwo myślę ,że o to chodziło.

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 22, 2008 4:09 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lis 28, 2005 10:37 pm
Posty: 1478
Lokalizacja: 9p.
Nic dodać nic ująć :D Mam jedynie pewną obiekcję skierowaną w kierunku szefa schroniska.. no bo ..ten teges, ja byłem jego obiadem :P
Myśleliśmy też o zjedzeniu 2 duzych białych psów, ale były takie słodkie:P Już o 3 w nocy dnia piątkowego, gdy oczekiwaliśmy na autobus ZA dworcem, wiedziałem, że rano morale spadnie poniżej zera .. spadło jeszcze niżej :P
Chatka okazała się prawie pusta, wieczorem prócz nas było ino kilku pepików, ale rozpalili w kominku, więc byliśmy tolerancyjni:P
Świnia nie wie co straciła nie idąc z nami wieczorem na środek HAli Izerskiej by zdobyć odczyt z psychrometru, nie wie jaka była wtedy wilgotność powietrza.. nie wiedziała, że nie ma szans na wysuszenie zasikanych przez stare chomiki butów :cry:
Szerszy komentarz w sprawie wersalki, kilka zdjęć oraz adnotacja o spaniu zimą przy otwartym oknie pod pięcioma kocami później... jak już się prześpię :D

Luka3350 napisał(a):
Kiler i Rohu byli uprzejmi iśc w kierunku " zapachu myszy "


to jednak mogłoby pójść w innym, związanym z brakiem prysznica, kierunku :twisted:

_________________
keff79: Moje spostrzeżenia i analiza nieba z ostatnich trzydziestu jeden lat dowodzą, że w nadchodzącym półroczu pogoda będzie zmienna i może mieć coś wspólnego z tzw. porami roku (badania trwają).

Wiśnia jest wiśnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 23, 2008 1:52 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
Świnia uwielbiam Twoje relacje-obśmiać się można przy nich nieprzeciętnie :)

_________________
Jak mówię,że wybaczam to nie znaczy,że zapomnę.

http://chomikuj.pl/hania.ratmed
http://7000.pl/index.php?page=wyprawy&o ... p=himalaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 23, 2008 8:13 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4449
Lokalizacja: lkr
jak zwykle barwny opis :)

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 23, 2008 9:38 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 6:28 pm
Posty: 2072
Lokalizacja: Warszawa
Macie nas.rane we łbach ;]

_________________
siciarz.net


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 23, 2008 10:04 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 8:00 am
Posty: 210
Lokalizacja: Bełchatów
Świnia super relacja :lol: jak zwykle nieprzewidziane zwroty akcji :D

_________________
Padają miasta, inny świat

mijają wieki całe

Aniele Stróżu strzeż nam gór

niech będą wciąż te same.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 23, 2008 10:10 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 12:24 am
Posty: 6022
Lokalizacja: Centrum Dowodzenia Wszechświatem (Wro)
Luka3350 napisał(a):
No i bardzo ładna działalność górska w mało odwiedzanych rejonach.

będzie częściej :) okolica warta eksploracji.
klin86 napisał(a):
Nic dodać nic ująć

dodać. powtórkę :)
Hania ratmed napisał(a):
Twoje relacje-obśmiać się można przy nich nieprzeciętnie

:mrgreen: brdzo lubię czytać takie słowa
Cytuj:
jak zwykle barwny opis

takie też :mrgreen:
antyqjon napisał(a):
Macie nas.rane we łbach ;]

mówisz tak, bo nam zazdrościsz :twisted:
Agunia24 napisał(a):
jak zwykle nieprzewidziane zwroty akcji

rotfl! :twisted:

_________________
ಠ_ಠ Innego końca świata nie będzie. Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 23, 2008 2:56 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr lis 16, 2005 8:46 pm
Posty: 516
Brawo świnko! Dzielnie się przedzierałaś przez śniegi i zawieje :)
Lubię taką barwnośc opisu :D
Muszkieterowie! dawać foty, klin86 odsypiaj i wklejaj, z łaski swojej ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 23, 2008 5:51 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lis 28, 2005 10:37 pm
Posty: 1478
Lokalizacja: 9p.
AsiaJ napisał(a):
Brawo świnko! Dzielnie się przedzierałaś przez śniegi i zawieje :)
Lubię taką barwnośc opisu :D
Muszkieterowie! dawać foty, klin86 odsypiaj i wklejaj, z łaski swojej ;)


Już się wyspałem :D

Zdjęcia pt. "śnieg" oraz " inny śnieg" dedykuję Tym, którzy chcieli, lecz nie mogli :wink:

Hałda przy kopalni kwarcu "Stanisław"

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Takich dwoje jak ich troje...

Obrazek


Śnieg...

Obrazek


inny śnieg..

Obrazek


Wnętrze apartamientu

Obrazek


Cel naukowy...

Obrazek

a w nim psychrometr...

Obrazek

..oraz termometr minimalny wraz z maksymalnym.

Obrazek


Światełko w ciemności..tam w rękach Świni pozostała wiśniówka :twisted:

Obrazek


Tam byliśmy, dobre koty mają

Obrazek


Księżniczka, zwana przeze mnie Córką, powszechnie funkcjonująca pod psełudonimem Świnii

Obrazek


Okolica Hali Izerskiej

Obrazek


Nasz lokalny popierdalacz z nadmiarem energii

Obrazek


Piękny pozachód słońca widziany przez naświetlający 2 minuty aparat z "samolotu", czyli szlaku Orle - Jakuszyce

Obrazek


Pragnę wspomnieć o bohaterstwie Wojtka, który wybrał się bez śpiwora. Mało brakowało, a zamarzłby w nocy pod pięcioma kocami. Wspomniany Wojtek ułożył się przy ciepłym kaloryferze, jednak w piecu wygasło i po kilku godzinach kaloryfer zaczął chłodzić.. na domiar złego nikt dość długo nie zamykał otwartego w celu wygnania nadmiaru chomiczego smrodu okna (On, bo bał sie ze zamarznie gdy sie odkryje; reszta - bo w śpiworach było ciepło :D)

_________________
keff79: Moje spostrzeżenia i analiza nieba z ostatnich trzydziestu jeden lat dowodzą, że w nadchodzącym półroczu pogoda będzie zmienna i może mieć coś wspólnego z tzw. porami roku (badania trwają).

Wiśnia jest wiśnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 23, 2008 6:09 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 12:24 am
Posty: 6022
Lokalizacja: Centrum Dowodzenia Wszechświatem (Wro)
Cytuj:
Księżniczka, zwana przeze mnie Córką, powszechnie funkcjonująca pod psełudonimem Świnii

świetnie,. świetnie. wyglądam jak ślepy dżons z bagien, z obciętymi nogami :shock: :mrgreen:

klin86 napisał(a):
Nasz lokalny popierdalacz


propagator! :lol:

_________________
ಠ_ಠ Innego końca świata nie będzie. Obrazek


Ostatnio edytowano Wt gru 23, 2008 6:14 pm przez świnia na świnicy, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 23, 2008 6:13 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
ale piękne zdjęcia :!: :D PKP :wink:

a przed nią zapitala baraaaaaaaanek a nad nia ...

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 23, 2008 6:45 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 01, 2008 11:36 pm
Posty: 447
Lokalizacja: Wrocław
Tak...chciałem....tak...nie mogłem :( Następnym razem nadrobię. W pełnym zakresie, włącznie z operacją "Nocny Smrk" ;)

A tym razem nie ma tego złego. Też nie planowałem brać śpiwora, na nas dwóch mogłoby braknąć koców :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 23, 2008 6:51 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 6:28 pm
Posty: 2072
Lokalizacja: Warszawa
A czemu nie ma dedykacji dla tych co mogli ale nie chcieli? :P

_________________
siciarz.net


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 23, 2008 6:55 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 9:28 pm
Posty: 2176
Lokalizacja: Litwini wracali?
antyqjon napisał(a):
A czemu nie ma dedykacji dla tych co mogli ale nie chcieli?

A czemu nie ma dedykacji dla tych co nie chcieli i nie mogli? ;)

_________________
I'd rather be riding my motorcycle thinking about God than sitting in church thinking about my motorcycle.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 23, 2008 7:21 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 6:28 pm
Posty: 2072
Lokalizacja: Warszawa
No właśnie. Domagamy się większej ilości dedykacji. Dla debili na przykład.

_________________
siciarz.net


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 23, 2008 7:22 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 12:24 am
Posty: 6022
Lokalizacja: Centrum Dowodzenia Wszechświatem (Wro)
Artur1683, Klin za tobą chyba tęsknił. cały czas o tobie opowiadał :mrgreen:

_________________
ಠ_ಠ Innego końca świata nie będzie. Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 23, 2008 7:35 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
Ale ten cel naukowy to jakaś kapliczka jest.
Biorąc pod uwagę ,że tam jest dwóch świetych ( tacy ciency ) to może to jest Cyryl i Metody ?
Albo św. Bolek i św. Lolek ?

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 23, 2008 7:37 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 20, 2006 3:56 am
Posty: 2343
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Fajna sprawa, przynajmniej się pośmiać można :mrgreen:
bo przy lodzie to niekoniecznie 8) :lol:

_________________
Powolutku do przodu, mamy już stronę !!! :) :arrow: http://pomagamoli.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 23, 2008 7:41 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 9:28 pm
Posty: 2176
Lokalizacja: Litwini wracali?
Cytuj:
bo przy lodzie to niekoniecznie

A na pewno nie ergonomicznie.

_________________
I'd rather be riding my motorcycle thinking about God than sitting in church thinking about my motorcycle.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 23, 2008 7:47 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
Sofia napisał(a):
bo przy lodzie to niekoniecznie

Jedna strona się śmiać może.

Ale uważam ,że św. Bolek i św. Lolek jest fajnym pomysłem.

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 23, 2008 7:47 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 01, 2008 11:36 pm
Posty: 447
Lokalizacja: Wrocław
świnia na świnicy napisał(a):
Artur1683, Klin za tobą chyba tęsknił. cały czas o tobie opowiadał :mrgreen:


Dlaczego wcale mnie to nie cieszy ? i napełnia jakimś nieokreślonym niepokojem :roll: ?

:lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 23, 2008 7:49 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
Artur1683 nic się nie przejmuj .
Zawsze Krakowska Ekipa Gejowska na Ciebie czeka i uśmiecha się z daleka.
Machamy do Ciebie przyjaźnie :lol:

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 23, 2008 8:20 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lis 28, 2005 10:37 pm
Posty: 1478
Lokalizacja: 9p.
Luka3350 napisał(a):
Artur1683 nic się nie przejmuj .
Zawsze Krakowska Ekipa Gejowska na Ciebie czeka i uśmiecha się z daleka.
Machamy do Ciebie przyjaźnie :lol:


Oj... Artur trafił z deszczu pod rynnę :wink:


Luka3350 napisał(a):
Ale ten cel naukowy to jakaś kapliczka jest.
Biorąc pod uwagę ,że tam jest dwóch świetych ( tacy ciency ) to może to jest Cyryl i Metody ?
Albo św. Bolek i św. Lolek ?


Wiosną wykończymy wnętrze różowym futerkiem, przemalujemy i zrobimy z tego cel masowych pielgrzymek :D

_________________
keff79: Moje spostrzeżenia i analiza nieba z ostatnich trzydziestu jeden lat dowodzą, że w nadchodzącym półroczu pogoda będzie zmienna i może mieć coś wspólnego z tzw. porami roku (badania trwają).

Wiśnia jest wiśnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 23, 2008 10:32 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 01, 2008 11:36 pm
Posty: 447
Lokalizacja: Wrocław
Nigdzie jeszcze nie trafiłem :P Poza tym jestem niezniszczalny. Kuloodporny i niezatapialny :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 23, 2008 11:09 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 12:24 am
Posty: 6022
Lokalizacja: Centrum Dowodzenia Wszechświatem (Wro)
Cytuj:
jestem niezniszczalny. Kuloodporny i niezatapialny

no a ten niepokój? coś nieszczelnyś... :>

_________________
ಠ_ಠ Innego końca świata nie będzie. Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 23, 2008 11:13 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lis 28, 2005 10:37 pm
Posty: 1478
Lokalizacja: 9p.
Artur1683 napisał(a):
Nigdzie jeszcze nie trafiłem :P Poza tym jestem niezniszczalny. Kuloodporny i niezatapialny :D


Taktycznie przemilczę pewne awarie :wink:

_________________
keff79: Moje spostrzeżenia i analiza nieba z ostatnich trzydziestu jeden lat dowodzą, że w nadchodzącym półroczu pogoda będzie zmienna i może mieć coś wspólnego z tzw. porami roku (badania trwają).

Wiśnia jest wiśnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 24, 2008 12:50 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 17, 2008 10:14 pm
Posty: 208
Lokalizacja: z raju
Jak zwykle frajerstwo moje na maxa, zazdrośc

_________________
Może i jestem schizofrenikiem, ale przynajmniej zawsze mam siebie nawzajem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 24, 2008 8:56 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt gru 23, 2008 11:40 pm
Posty: 3
Lokalizacja: Wrocław
Baczność!

Muszkieter vel "lokalny po.pierdalacz" melduje sie!

Cele misji:
-Nakręcić filmik
-Przeżyć

Oznajmiam, że misja zakonczyla sie pelnym sukcesem!
Oto przedstawiam zalazek swojego tajnego raportu z tej misji : (dalsza czesc pozniej, kiedys, napewno nie teraz... czas do pracy... wigilia sux :P )

“Z INNYCH OCZU INNE PŁYNĄ ŁZY”
czyli 1 część relacji speca od minimalizacji

Wpadłem do domu tuż po wyplewiającej umysł, przekraczającej znacznie dziennej dawce pracy.
Popatrzyłem na plecak, który właśnie przed chwila jeszcze to sluzyl mi do noszenia, często nie dobrego, jedzenia pracowniczego. Mała rowerówka, moze 25l. Zawsze się zastanawiałem jak to jest z tymi litrami, bo przeciez jak laduje flaszki to nigdy miejsca nie starszcza – niestety! “Oszukali mnie! Banda polskich decydentów!” ( http://www.youtube.com/watch?v=P637zHK1MCI )
Po szybkim spakowaniu i bardzo wnikliwej minimalizacji uznałem, że mam jeszcze miejsce przestrzenne, co bardzo cieszyło me oczęta, bo żem wiedzial, że doświadczenie zdobyte na przejsciu Kotliny Jeleniogórskiej nie poszło na marne.
Czas ruszyć na dworzec, miejsce swoistych spotkań i unoszącego się w powietrzu chomiczowego smrodu. Ja nie wiem czy to do cholery jakies chomicze nie...bo? To jak w tej piesni Sydneya “chomiczowka chomiczówka”... 1 wiśnia 1 wódka.
Miejsce wymiany plynow (ale nie ustrojowych!!) mialo sie odbyc u wuja, a raczej c..... Mała podworcowa speluna w ktorej rzyg na ścianę jest swoistego rodzaju inicjacją i elementem świadczacym o przynaleznosci do alkoholowego grona przyjacioł od kielona. Byłem gorszy i dobrze mi z tym !
Przechodząc tuż obok minąlem dwóch roześmianych studentów. Popatrzyłem i z myślą “co za łosie” poszedłem w strone dworca. Jak sie okazało siedziałem z nimi 5min później u “c....”, popijając piwo i patrząc na 16 letnią córkę gospodarza z myslą “umalowala się dziw... dziwacznie”
W pewnym momencie Mr. Klin-Kong wyruszył na łowy. Wziął swój bagnet i wzrok dworcowego mordercy i ryszył na peron.
Nie mineło 10min i slyszałem przerażliwy, jezacy na grzbiecie włos KWIK!
-Kwik, KWIK!!
Ahhh odrazu przypomnial mi sie slynny obiad mamusi. Ziemniaczki, suróweczka i SCHABOWY :D Pomyślałem “choć świnko choć, przydasz się w schronisku”.
Na PKS teleportowaliśmy się szybko, świnie chcieliśmy wpakować do bagażów, ale cholerstwo się nie dało i kierowca powiedział w kultiuralnym tonie
-Agrrrrrr .
My na to -Słońce?
Ale widocznie nie załapał.
Uznałem, że chamstwa nie zniose i jedyną rzeczą ratującą mą osobę będzie wypełnienie słów “mam humor mam dobry mam kiedy pić co mam, wóda wóda dziwny stan, kocham ten stan”
Tak też uczyniłem. Po dotknięciu magicznego gwinta z magicznej krainy niczym jak magiczną chapaj dzidzą znalazłem się na szlaku w pełnym niemagicznym rynsztunku. Snieg, mróz i świnia w ubranku pędząca po śniegu. Coś było tu nie tak...



/ Filmik o ktorym byla mowa zostal uzyty w tajnej operacji zlokalizowania groznego szpiega "Red Santa KŁOS". Material z akcji namierzenia tu :
http://www.youtube.com/watch?v=UPdrjirNoJk

Spocznij!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 24, 2008 10:18 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lis 28, 2005 10:37 pm
Posty: 1478
Lokalizacja: 9p.
Wojtku, tożto nie ten wątek :P Słuszny ku tego typu tresciom istnieje poniżej i zwie się Środki Walki :twisted:

_________________
keff79: Moje spostrzeżenia i analiza nieba z ostatnich trzydziestu jeden lat dowodzą, że w nadchodzącym półroczu pogoda będzie zmienna i może mieć coś wspólnego z tzw. porami roku (badania trwają).

Wiśnia jest wiśnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL