Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 3:27 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So sty 10, 2009 4:48 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 1:44 pm
Posty: 350
Lokalizacja: Jaworzno
Witam. :)

Z domu ruszam zaś, gdy jeszcze cioemno, bo dni są nieustannie krótkie.

Startuję w Ustroniu przy stacji PKP Ustroń - Zdrój.

(Zdjątka bardzo niewyraźne niestety)

Obrazek Obrazek

Ptactwo nie robi sobie nic z Wisły, po której pływają kry lodowe...

Obrazek Obrazek

A ja także sobie z tego za wiele nie robię, bo nie muszę w takiej zimnej wodzie plywać i ruszam dalej, by po chwilce wejść na scieżkę po prawej stornie... Podchodzę nią ciut, by zaraz wyjść na przeciwko sanatorium Równica. Idę jednak w lewo, przechodzę przez most i w późniejszej chwili mijam to sanatorium po prawej wchodząc z wolna w las.
Obrazek Obrazek

Pierwszy drogowskaz przy dworcu PKP oznajmial, że do schroniska na Równicy jest 1,5 godziny drogi. Kolejny, umieszczony w miejscu, do którego dochodzę w 15 minut pokazuje już tylko godzinę...

Obrazek

Idę więc dalej, jak znak każe i całkowicie opuszczam teren zabudowany domostwami.

Obrazek Obrazek Obrazek

Drzewa z pierwszego zdjęcia powyżej są tam chyba zawsze, a przynajmniej ja je tam od zawsze kojarzę. Nie mówię, że to są ciągle te same drzewa :roll: ale na pewno w tymże miejscu jest jakieś miejsce ich składu po zrywce, a jeszcze przed wywiezieniem gdzieś w Polskę.

Z tego miejsca zaczyna się krótkie, może 20 - 25 minutowe podejście, zakręt w prawo pod ostrym kątem, jeszcze kilka kroczków i już jestem przy źródełku i "polowym kościele".

Obrazek Obrazek Obrazek

W tym miejscu biorę więc oddech, biorę też łyka herbaty i ruszam do schroniska, bo z tego miejsca jest do niego 10 minut drogi.

Pierwszy wyłania się budynek przypominający swą bryłą miniaturę budynku kina... Tak mi się kojarzy, bo tak właśnie wyglądało kino w moim mieście, zanim przerobili je na Biedronkę... :lol:

Obrazek

Zaraz potem schronisko...

Obrazek Obrazek

Przed schroniskiem znaki dają wiele możliwości. (Ja później skorzystam z czerwonego szlaku tym razem schodzącego do Ustronia - Polany)

Obrazek

W schronisku możlwiości przeciętnego turysty skutecznie się natomiast ogranicza.........

Obrazek

Nie wiem, co o tym sądzić. Zamawiam więc wspaniałą kwaśnicę. Zjadam ją i ruszam po mału ku dołowi. Jest godzina 11:30, gdy asfaltową drogą ruszam w kierunku Ustronia - Polany. Ja jednak modyfikuję w polowie swój slak i zchodzę z niego, by pójść w kierunku wspominanego wyżej sanatorium Równica, a stamtąd już tylko 5 minut i jestem z powrotem na parkingu pod stadionem.

To jest właśnie mój sposób na szybki relaks, bo trasa na Równicę z każdej strorny jest krótka i łatwa, a mimo tego są to jednak góry. :)

I tylko Brackiego na wieczór zapomniałem sobie w Ustroniu kupić....

Pozdrawiam.

Obrazek Obrazek Obrazek

_________________
http://www.savethevinyl.ugu.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 10, 2009 10:12 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 15, 2008 10:41 pm
Posty: 810
Lokalizacja: Dolny Śląsk
doskonały sposób na ekspresowy relaks i szybką relację z krótkiej wycieczki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 11, 2009 4:36 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 1:44 pm
Posty: 350
Lokalizacja: Jaworzno
O to chodzi.

Pozdrawiam.

_________________
http://www.savethevinyl.ugu.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL