Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Śr cze 26, 2024 12:33 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn sty 12, 2009 7:46 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn paź 02, 2006 7:00 pm
Posty: 108
Lokalizacja: Rabka-Zdrój
Niedziela godzina 2.40 dzwoni i już trzeba wstawać. Szybkie śniadanko i ruszamy tzn. ja i brat. Z prognoz wynika że powinno być dobrze :D. Temperatura jakieś -10*C-wmiare przyswajalna. O 3.30 wyruszamy z domu (z Rabki :wink: ) czerwonym w strone Turbacza.
O dziwo narazie latarki są zbedne. Księżyc doskonale oświetla drogę. Pierwszy widok już powyżej ostatnich domów:
Obrazek
Podejście pod Maciejową nie należy do ulubionych. Tempo spacerowe, ale i tak nie jest lekko. Śnieg niby ubity ale jednak przyczepność nie taka jak w lecie. Zakwasy po ostatnich wf-ach, treningach i zawodach dają o sobie znać. W sobotę ledwo co po domu mogłem chodzić. Po 1.5 godziny jesteśmy na Maciejowej i robimy krótką przerwę.
Obrazek
Widoczność robi się coraz lepsza. Przez lornetkę widać światło na Kasprowym. Trochę za długo nam zajeło podejście pod Maciejową, więc zaczynam trochę tempo. Jakieś 40 minut zajmuje nam dotarcie na Stare Wierchy.
Obrazek
Trzeba już używać latarek. W lesie jest jeszcze dość ciemno. Gdzieniegdzie światło księżyca przedziera się przez gałezie drzew i oświetla małe ośnieżone drzewka. Wygląda to naprawde nieźle.
Teraz już tylko dojść na Turbacz. Jest już późno, a chcemy zdążyć przed wschodem. Podkręcam jeszcze tempo. Najgorsze podejście mamy pod Rozdziele. Strasznie źle się szło, a ja utrzymywałem naprawde mocne tempo. Niestety brat zaczyna opadać z sił. W sumie to się mu nie dziwie. Był tylko raz na Turbaczu i raz w Tatrach i ma dopiero 13 lat. Coż robimy krótką przerwę i ruszamy. Mamy trochę zapasu więc końcówkę trochę luzuje. Brat i tak już ledwo idzie. Obchodzimy szczyt(bałem się że nie będzie dobrze przetarte)i dochodzimy do schroniska. Mi też wysiłek dał się trochę we znaki, szczególnie lewa noga(zapewne po 50 przysiadach na jednej nodze zrobionych we czwartek :D). Widoki wynagradzają nas sowicie:
Obrazek
Obrazek
Postanawiam jeszcze zejść na Długą bo z niej widać całe Tatry i strzelić jakąś panoramę niestety nie udało się zrobić całej(palec już mi odmarazał)
Po drodze ukazuje się jeszcze księżyc. Jets naprawde wielki czego niestety zdjęcie nie oddaje:
Obrazek
Panoramki przed wschodem:
Obrazek
Obrazek
I powolutku ukazuje się nam słoneczko :D :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatni rzut oka na Wysokie i idziemy do shronu zjeść śniedanie i napić się herbatki.
Obrazek
Widoki naprawde postawiły nas na nogi.(przez lornetkę widać świetnie krzyż na Giewoncie i kolejkę na Łomnicy) Bratu szybko wróciły siły.
W schronie była jakaś grubsza impreza bo jeszcze jak przyszliśmy to odklejali kieliszki od stołów :D Jemy śniadanie i delektujemy się widokami.Tak to można codziennie :D Poźniej tylko monotonne zejście do Rabki. W sumie wyjście z Rabki zajeło nam 3.45 a zejście spowrotem jakieś 3.15. Zdążylem się jeszcze wykąpać i posć na 12-30 na mszę. :DWypad myślę że się udał.(brat nawet dużych zakwasów dziś nie ma więc jest dobrze) I to chyba tyle jak na dziś. Muszę jeszcze napisać jedną relację(z wakacyjnej próby na GSB) ale to dopiero jak przeczytam Lalke i Nad Niemnem :oops:

ps. Fotki średniej jakości niesety na lepszy sprzęt narazie ciężko odłożyć. Niestety wredne liceum strasznie człowieka ogranicza.
:?
ps.2 Sory za spójność tekstu ale niegdy polonistą nie byłem i nie będę. Wole matme 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 12, 2009 7:53 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
Bardzo przyjemna wycieczka.
Świetne ,mroczne zdjęcia nocnych Gorców.
Schronisko na Starych Wierchach na tyle lubię ,że raz w roku poświęcam jeden dzień górski i idę na S. Wierchy.
Bardzo fajnie.

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 12, 2009 9:48 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 21, 2008 8:58 pm
Posty: 659
Lokalizacja: Kraków
Fajna sprawa, ja też chociaż raz w roku na rowerze tą trasę pokonuję ;]
Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam
https://picasaweb.google.com/dariusz.finster


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 12, 2009 11:13 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 15, 2008 10:41 pm
Posty: 810
Lokalizacja: Dolny Śląsk
naprawdę podobają mi się zdjęcia,
a i sam obiekt wycieczki zachęcający


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 13, 2009 8:11 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
pankins napisał(a):
Kto rano wstaje...

Ten leje jak z cebra... :mrgreen:
albo robi fajne foty :wink:

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 13, 2009 8:27 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 17, 2007 7:57 pm
Posty: 3449
Lokalizacja: Tczew
Pięknie wyglądają tatry z daleka. Malowniczy schron, fajny wypad!

_________________
Mądry wycof nigdy nie przynosi ujmy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 13, 2009 8:35 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lis 03, 2006 8:41 pm
Posty: 277
Lokalizacja: Malerzów
Czadowo. Jak to widzę to myślę że zachody wiadomo są git ale czas w końcu jakiś wschód obejrzeć.. :thumright:

_________________
http://www.dzikumaniak.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 13, 2009 12:57 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lut 26, 2008 6:38 pm
Posty: 1930
piękne zdjęcia i ten wschód... :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL