Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt cze 25, 2024 8:25 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr kwi 01, 2009 6:16 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
Nie pamiętam, kiey ostatnio była taka pogoda, od rana - po pracy ruszyłem więc w Beskidy, do Obidzy.
Przed Sączem całkowita mgła i tak do Gołkowic, gdzie znów słoneczko. Dokąd się dało dociągnąłem samochodem, wyżej we wsi leży jeszcze śnie i drogą płyną strumyki roztopowe. Koniec asfaltu, ale nie ma gdzie zostawić auta, pytam się więc gospodarza, a on życzliwie p[ozwala zostawić forda na swym podwórzu.
- Na Dzwonkówkę to tak godzinkę ? zagajam
Ten patrzy podejrzliwie na moje półbuty
- Te buty się nie nadają.
- Spokojnie, mam w bagażniku - odpowiadam.
Muszę dziś zdążyć na konferencję, więc ubiór powiedzmy pół - turystyczny
Ruszam w górę, szlakim a zarazem trasą rowerową, śnieg zaczyna z rana topnieć, czasem lodzik - jak to o tej porze roku bywa, z tym że dość sporo. Docieram na Przełęcz Przysłop. Troche mnie zdziwiło, że tam jest kilka domów mieszkalnych - oszczekuje mnie chyba ze 6 psów. Na przęłęczy gdzieniegdzie pojawia się ziemia spod śniegu, ale wyżej już to czego nikt chyba nie lubi - mokry śnieg do kolan, i tak w górę. Licząc od punktu wyjścia na Dzwonkówce jestem gdzieś po godzinie. Niestety, szczyt absolutnie bezwidokowy, nie licząc spojrzenia na Przehybę, Gdzieś między konarami prześwitują Tatry, ale chyba trzeba by było wyjść na najwyższe drzewo, żeby zrobić fotę. Mapa pokazuje punkt widokowy na szlaku żółtym, więc go szukam. Do dupy z takim punktem - owszem jest polana, ale widać tylko las. Czyli Prima Aprilis. Ale zauważam poniżej jakąś większą polanke, rzeczywiście - widokowa. Gdyby była lepsza pogoda - super widok na Tatry i Pieniny. Niestety niebo bezchmurne kończy się w Beskidzie Sądeckim. Tatry w chmurach, ledwo rozpoznawalne Bielskie i Osobita, reszta zaśnieżona zlewa się kolorem z chmurami. Więc pogoda zrobiła mi jednak PA. Ale kiedyś wyczaję pogodą i bedzie tapetka. W drodze powrotnej niestety i goretexy w butach padają i mam chlapę w butach, i spodnie do kolan. Gdy wracam do auta gospodarz zasoczony szybkim powrotem. W samochodzie włączam nawiew na nogi, by wysuszyć spodnie i po drodze zatrzymuję się w sklepie, by kupić suche skarpety - zdążyłem na konferencję.

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 01, 2009 6:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
Parę fotek, chociaż warunki foto - kiepskie
Obrazek
Małe Pieniny
Obrazek
kapliczka na Przysłopie
Obrazek
Obrazek
Przysłop - domy mieszkalne
Obrazek
Prehyba - przekaźnik
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 01, 2009 7:01 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 6:28 pm
Posty: 2072
Lokalizacja: Warszawa
Po opisie spodziewałem się całkowitej kupy zamiast widoku Tatr, a tu przecież i tak nieźle wyglądają ;)

_________________
siciarz.net


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 01, 2009 7:31 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
antyqjon napisał(a):
Po opisie spodziewałem się całkowitej kupy zamiast widoku Tatr, a tu przecież i tak nieźle wyglądają

Na zdjęciu lepiej niż w rzeczywistości, w dodatku troche oborobione, aby wydobyć co nieco

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 01, 2009 10:27 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 10:48 pm
Posty: 1233
Lokalizacja: Warszwa
gouter napisał(a):
w dodatku troche oborobione, aby wydobyć co nieco

i tak są wielce zajebiaszcze

_________________
Jeśli zdajesz pytanie dlaczego chodzę po górach to znaczy że nie zrozumiesz odpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot] i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL