Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Śr lip 03, 2024 12:01 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N kwi 05, 2009 10:31 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 15, 2008 10:41 pm
Posty: 810
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Termin: 20-22.03.09
Uczestnicy: ja i kolega Gregor (niezarejstrowany)
Cel: Stóg Izerski, Hala Izerska, Kopalnia Kwarcytu "Stanisław", Polana Izerska
Realizacja: ok. 50% (jaka szkoda!)

W piątek o 19.30, ignorując ostrzeżenie przypadkowego życzliwego przechodnia o spadających z dachu uzdrowiska czapach śniegu, zaparkowaliśmy samochód pod Domem Zdrojowym w Świeradowie Zdroju.
Skompletowaliśmy odzienie i nieświadomi dramatu ruszyliśmy w stronę pensjonatu/hotelu Czeszka-Słowaczka. Odprowadziły nas światła miejskich latarni i drewniane ławki i poręcze, świeżo wystrugane dla zamożnych niemieckich kuracjuszy.
Po 15 minutach pełnych czarnych myśli w stylu: "śpiwór wziąłem, palnik i kartusz też, czołówkę mam"; dotarliśmy pod pensjonat/hotel.
Wyciągneliśmy prowiant i zrobiliśmy pierwszy zasłużony odpoczynek

Obrazek

Podczas nalewania przez Gregora drugiego kieliszka liofilazy wiśniowej postanowiłem założyć czołówkę, wszakże od tej chwili mieliśmy się przemieszczać w przestrzeni nieoświetlonej industralnie. I w tym miejscu jeszcze raz przywołam słowo "dramat", ponieważ okazało się, że moja czołówka ożyła bladym zaledwie światełkiem.
-"Jak to?! Przecież naładowałem!!!" (bo to taka na akumulatorki)
-"Może masz popsutą" - odpowiedział Gregor

I w tym miejscu utnę te mizerne próby naśladowania najbarwniejszych relacji na tym forum, bo spać mi się chce i trzeba zwięźlej

Zszedłem do Świeradowa po baterie, kupiłem i po 15 minutach dołączyłem do kolegi.

Ok. 21.30, po 1,5 godziny torowania szlakiem i po za szlakiem, dotarliśmy pod górną stację gondoli na Stogu Izerskim.
Znależliśmy dogodne miejsce i rozbiliśmy namiot.
Zdjęć brak - właściwie sam nie wiem dlaczego.
Skończyliśmy pierwsze opakowanie liofilazy.
Później pamiętam tylko chłód, zimno, mróz, zbliżające się odmrożenia stóp i oczekiwanie pierwszych promieni słońca. Mogło to wynikać z tego, że mój śpiwór, zakupiony w hipermarkecie, zapewniał chiński komfort termiczny do +6 st.C, a temperatura na zewnątrz wynosiła ok. -12 st.C, a do tego cienka karimata. Ale to tylko moje przypuszczenia.

Rano już było dobrze: gorąca herbata, smaczna konserwa i drugi etap torowania - w stronę Hali Izerskiej.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Po drodze podziwialiśmy początki Izery i Łaby oraz genezę powstawania pokrywy śnieżnej 2008/2009

Obrazek Obrazek

Wczesnym popołudniem dotarliśmy na Halę Izerską. Słońce dawało niemiłosiernie, liofilaza też.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Niestety w Chatce Górzystów kłebiły się tłumy polskich i czeskich uczestników Biegu Retro, więc nie było mowy o dostaniu się do kuchni po zasłużony obiad,dlatego położyliśmy się przed domkiem i zaczęliśmy się delektować słońcem, widokami i snem na śniegu.
Ok. 17.00 zrobiło się na tyle luźno, że mogliśmy zamówić pyszny barszcz i kiełbasę smażoną.
Syci i opici czekaliśmy na wyrok - noc na glebie lub w łóżku.
W między czasie ktoś rozpalił w kominku

Obrazek

Wyrok ogłoszono około 21.00 - "śpicie na łóżkach".
Było wspaniale - ciepło, cicho. Tylko poranny zapach skarpet wymieszany z potem psuł trochę górski klimat, ale i tak było wspaniale.

O 8.30 ruszyliśmy w stronę Świeradowa. Tym samym zrezygnowaliśmy z kopalni kwarcytu.
Pogoda się trochę złamała, ale wycieczkę i tak trezba zaliczyć do udanych, zresztą jak każdą poprzednią w góry

Obrazek

Wnioski:
1. będę sprawdzał, czy czołówka, którą pakuję do plecaka jest tą samą, którą ładowałem,
2. muszę kupić dobry śpiwór i samopompę,
3. nie warto iść do Chatki Górzystów w dniu Biegu Retro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL