Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 5:27 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt sie 21, 2009 12:43 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 6:28 pm
Posty: 2072
Lokalizacja: Warszawa
W nawiązaniu do pewnego ogłoszenia :)

10 sierpnia, pobudka o 4, wsiadam w ciapąga do miasta świń, KEG-ów i krakersów, tam wysiadam i kieruję sie na dworzec autobusowy. Rozglądam się za czymś co będzie jechało do Zawoi... akurat podjeżdża Merc-bus, ładuję się do niego i kurs na Policzne. Busik jedzie mocno obciążony, pełno luda, jeszcze sie dosiadają w Sułkowicach i Suchej - efekt dociążenia widać w Makowie, gdzie busik skręcając zahacza o krawężnik (?) i cosik mu się urywa. (Rura się urwała temu misiu!) Kierowca jednak radzi sobie z usterką, jedziemy wolniejszym tempem, ale i tak prawie punktualnie jesteśmy w Zawoi.

Szlak z Policznego do Sulowej Cyrhli to ścieżka przyrodnicza, co jakiś czas stoją tablice informacyjne z coraz to śmieszniejszymi nazwami gatunków kwiatów i chrząszczy... W pewnym miejscu tych tablic jest 6 sztuk naraz :P Za polaną zmiana kolorku na czarny, troszkę podejścia i ląduję na Markowych Szczawinach. Do tej pory nie spotkałem praktycznie nikogo, ale przy goprówce tłum ludzi, niestety tak już będzie do końca wycieczki. Zamawiam w bufecie herbatę, na którą muszę czekać koło 10 minut (chyba rekord), posilam się własnym prowiantem i odpalam wroty, zanim reszta luda zrobi to samo. Skręt Ratowników, schody, płasko, schody, schody* i wreszcie straszliwa półka skalna nad przepaścią. Za tym miejscem jest się już nieco innym ;) Potem kawałek żelastwa utrudnia spacer, plącząc się środkiem ścieżki. Przy Czarnym Dziobie (nie znałem tej nazwy, dzięki Ci Misiu-Klisiu!) robi się zator, na klamrach rozgrywa się seria ludzkich dramatów. Wręcz nadludzkim wysiłkiem pokonuję to miejsce, ale największa trudność miała dopiero nadejść...

Schody, schody (skandal - Mistrz nie pisze ile ich jeszcze zostało), a w końcu szczyt. I tu zgroza mnie ogarła, tłumnie dość. Trudnością było dogadanie się z własnymi myślami, albo znalezienie kawałka miejsca na zawietrznej. Wolę chyba Giewont :lol: W zaistniałych okolicznościach przyrody nie zagrzewam długo miejsca na górze i dreptam w stronę Brony. Na północ widoki sympatyczne, na południu ledwo widać Tatry, niestety jestem tu o wiele za późno... Zejście przez kosówkę milutkie, kojarzy mi się z Pilskiem.

Z Brony szybko staczam się na polanę gdzie Marek szczał, a potem zielonym w dół. Na przystanku znów mnie motyla noga ogarła, najwcześniejsza komunikacja za półtorej godziny. Hm hm, chrzanić, łapię stopa. W efekcie po kilkunastu minutach jestem pod karczmą w Widłach - tu już lepiej, bo jest szansa na busa za pół godziny. Ale skoro tak mi dobrze poszło, to może znowu stopem? Z karczmy wyjeżdża starsze małżeństwo, zabieram się z nimi w stronę Suchej Beskidzkiej.

Maków to jednak jakiś pechowy jest - w tamtą stronę wykraczył się bus, a wracając stopem, samochód przed nami nagle dupnął do rowu. Okazało się, że kierowca przymknął na chwilę oczy, jego kobieta spanikowała bo pomyślała że facet zasypia, a gość na jej wrzask zareagował ostrym skrętem w prawo... Nikomu na szczęście nic się nie stało, zderzak do wyklepania. Ja wysiadam w Suchej i idę na dworzec PKP. Kupiłem bilety na pociąg, który nie jechał - co okazało się dopiero w rozmowie z czekającymi na peronie, bo pani w kasie oczywiście nic takiego nie powiedziała :P Trudno, pojechałem następnym, reszta wiadoma, przesiadka w mieście świń, KEG-ów i krakersów, a po 20 jestem w domu...


Parę fotomontaży.
Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



*spragnionych dokładniejszych informacji odsyłam do podstawowego źródła - http://www.gory-szlaki.pl/akademicka_perc.htm

_________________
siciarz.net


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 21, 2009 12:50 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Za ładnie na tych zdjęciach. Przyznaj się - skułeś się niżej i kupiłeś fotomontaże ?


antyqjon napisał(a):
*spragnionych dokładniejszych informacji odsyłam do podstawowego źródła - http://www.gory-szlaki.pl/akademicka_perc.htm

Minister Zdrowia ostrzega ...

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 21, 2009 12:56 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 6:28 pm
Posty: 2072
Lokalizacja: Warszawa
Łukasz T napisał(a):
Za ładnie na tych zdjęciach. Przyznaj się - skułeś się niżej i kupiłeś fotomontaże ?

Tak :oops: :oops: :oops: Tylko pierwsze trzy zdjęcia zrobiłem, reszta nie wiem jakim sposobem znalazła się na karcie ;) :lol:

_________________
siciarz.net


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 21, 2009 1:15 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 12:24 am
Posty: 6022
Lokalizacja: Centrum Dowodzenia Wszechświatem (Wro)
:bowdown:
sława i chwała! ;)
jak tak czytałem to co i raz mie zgroza ogarła, co i raz zachwyt, a na sam koniec doszedłem do wniosku że zbliża się jesień, a jesienią czas na kolejny wariant podejścia na Babę, i tak se do lanczu rozważam, jak by tutaj.
może na obcasach? :scratch:

_________________
ಠ_ಠ Innego końca świata nie będzie. Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 21, 2009 1:16 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 6:28 pm
Posty: 2072
Lokalizacja: Warszawa
świnia na świnicy napisał(a):
może na obcasach? :scratch:

A ponoć nie lubisz ;)

_________________
siciarz.net


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 21, 2009 1:17 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 12:24 am
Posty: 6022
Lokalizacja: Centrum Dowodzenia Wszechświatem (Wro)
antyqjon napisał(a):
A ponoć nie lubisz

to nie ma nic do rzeczy. zrobię drogę nowym sposobem i nazwę ją Droga przez mąkę na przykład ;)

edit: bo wiosna już jest, podobnie lato, jesień, zima (tylko bez gigaśniegu, wariant do poprawki), wejście nocne, wejście z zagrożeniem lawinowym, wejście ze stresującym noclegiem, wejście z obtartymi piętami, wejście z noclegiem za Małą Babią, wejście po żętycy... itd.
grunt to inwencja.

_________________
ಠ_ಠ Innego końca świata nie będzie. Obrazek


Ostatnio edytowano Pt sie 21, 2009 1:19 pm przez świnia na świnicy, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 21, 2009 1:19 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
Ja skuszona tą "babą" w tytule przeczytałam czym prędzej i fotki zachwalam, mówię:piknie,piknie..też bym znów polazła,tym bardziej,że byłby to już 9-ty raz..eh :D

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 21, 2009 1:22 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
matragona napisał(a):
tym bardziej,że byłby to już 9-ty raz..eh


Nie robi wrażenia. Znam typa co był tam 18 razy. Postaraj się , przyłóż się, weź się za siebie.

świnia na świnicy napisał(a):
wejście ze stresującym noclegiem


Kolejnym razem marsz na grządki w Ogrodzie.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 21, 2009 1:29 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
Łukasz T napisał(a):
Postaraj się , przyłóż się, weź się za siebie.


Moja wina,moja wina
:oops: postanowienie poprawy przyjęte.. :D

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 21, 2009 1:30 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Przyjmuję do wiadomości .....



:D

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 21, 2009 3:57 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 12:24 am
Posty: 6022
Lokalizacja: Centrum Dowodzenia Wszechświatem (Wro)
Łukasz T napisał(a):
Kolejnym razem marsz na grządki w Ogrodzie.

:scratch:
:scratch:
:scratch:
aaaa...
nie nie
to było wtedy kiedy ta parka w samochodzie podjechała pod wiatę na czatoży, a nie...
noclegi w Pałacu mnie nie stresują, nawet jak ktoś w środku nocy wskakuje mi na plecy i charczy piekielnie posuń się świnia!... :mrgreen:

_________________
ಠ_ಠ Innego końca świata nie będzie. Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 22, 2009 6:51 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 20, 2006 3:56 am
Posty: 2343
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
świnia na świnicy napisał(a):
a jesienią czas na kolejny wariant podejścia na Babę, i tak se do lanczu rozważam, jak by tutaj.
może na obcasach?

Jesienią to może i ja bym się wybrała, ale obcasy odpadają - to już wolę "po żętycy" albo przed :mrgreen:

antyqjon piękne fotomontaże :wink:

_________________
Powolutku do przodu, mamy już stronę !!! :) :arrow: http://pomagamoli.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL