Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz maja 23, 2024 5:15 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn sie 17, 2009 9:29 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:45 pm
Posty: 1510
Lokalizacja: z mezoregionu fizycznogeograficznego w płd-wsch Polsce, stanowiącego część Kotliny Sandomierskiej
Marzenia się spełniają - pojechałam w ukraińskie góry Po nieprzespanej nocy wsiadłam 8 sierpnia nad ranem w ciopong "pędzący" do Przemyśla. Spotykam swoją grupę. Busem (ściśnięci jak szprotki) dojeżdzamy do Medyki na granicę, gdzie ok. godziny zajmuje nam przejście na Ukrainę. Zaraz po przekroczeniu granicy tamtejszy kierowca proponuje transport - zapakowani pod sam dach (jak paprykarz szczeciński) zdążamy do Osmołody. Na miejsce dotarliśmy po około 8 godzinach jazdy... Przygotowaliśmy wspólny ciepły posiłek i dalej w górę! Pierwszy nocleg wypadł jakieś 3 godziny drogi od wsi na bardzo sympatycznej polance
Drugi dzień, czyli niedziela wyglądał mniej więcej tak: polanka, las, świerki, kosówka, gorgan, kosówka, las, polanka, ognicho, SPAĆ.
Dla ułatwienia (oraz skrócenia opisu) dodam, że poniedziałek, wtorek były bliźniaczo podobne do niedzieli. Urozmaicenie stanowił brak lasu i polanek przy mocnej dominacji gorganów i kosówki. Ta ostatnia w mniej miłych dla uczestników momentach miała ponad 2 metry.
We wtorek wieczorem zameldowaliśmy się na Gorganie Illemskim (półtora dnia opóźnienia w stosunku do planu początkowego) i tam podjeliśmy decyzję, że odpuszczamy Jajko Illemskie. Rozpoczęliśmy zejście przez Pustoszak w kierunku Wyszkowa. Nocleg wypadł nam na polance pod przełęczą. Po raz pierwszy spadł wtedy deszcz - na szczęście byliśmy szybsi od niego, ponieważ udało nam się rozbić namioty nim spadł niebiański prysznic.
W Wyszkowie byliśmy w środę po południu - z Ludwikówki podwiózł nas sympatyczny lokers Przed wejściem do baru udało nam się umyć w rzece w sąsiedniej miejscowości. Stanowiliśmi atrakcję dla miejscowej ludności... a raczej widok naszych gołych zadków i innych części ciała
Biwak rozbiliśmy nad Wyszkowem.
W czwartek trasa dzienna wypadała przede wszystkim drogą. Po wejściu w drogę polną zaczęło padać = czekanie aż się rozpogodzi. Przesiedzieliśmy w ten sposób ponad 6 godzin integrując się w namiotach. Zajmowaliśmy się również 2 krowami i jednym cielakiem wsadzającym nam niucha pod tropik.
Czarną Repę załoiliśmy w piątek z samego rana. Nareszcie połoninka! Jakie to cudowne uczucie nie gubić się w kosówce! No i te widoki... Tempo grupy wyraźnie wzrosło Spaliśmy godzinę drogi od Sławska.
Następnego dnia szybko podeszliśmy na ciopongowy dworzec i ... w tym momencie odjechał "nasz wymarzony" do Lwowa. Ciężkie jest życie turysty! Podczas 2 godzinnego czekania zjedliśmy obfite (kolejne tego dnia) śniadanko. Ostatecznie we Lwowie pojawiliśmy się około 16.
Obiad, zwiedzanie, włóczęga uliczkami, a na końcu zgubienie drogi ;]
W nocy jeszcze raz wybraliśmy się na spacer całą grupą.
Po czterech godzinach snu zbudził nas gospodarz - o 7.30 była Msza w Katedrze Łacińskiej. Cholernie niewyspana miałam przyjemność gotować później jajecznicę w garze dla szesnastu osób, co nasza gospodyni skwitowała "Zupę jajeczną dziecinko robisz? Zostaw mi koniecznie przepis!". Kolejne pół dnia zwiedzaliśmy miasto na różne sposoby, a o 16 marszutka powiozła nas w stronę Polski...

Garść zdjęć (chwilowo tylko z mojego aparatu): http://picasaweb.google.com/domikoc/UkrainaMagiczna#

_________________
żeby mieć duży mózg i od razu od tego nie umrzeć potrzebna nam jest twarz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 18, 2009 5:40 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Tylko pozazdrościć przygody. Wyrazy współczucia z powodu kosówki, nie wspomnę już o gorganie.
Czekam na fotorelacę

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 18, 2009 7:17 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 12:24 am
Posty: 6022
Lokalizacja: Centrum Dowodzenia Wszechświatem (Wro)
osz! :mrgreen: :shock: :shock: :shock: :shock: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek

_________________
ಠ_ಠ Innego końca świata nie będzie. Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lis 06, 2009 6:46 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 6:40 pm
Posty: 5
Zachęcam do lektury mojej relacji z tego samego wyjazdu pod tytułem "Wspomnienia z kosówki" i zachęcam do wyjazdów z SKPB :)

_________________
Kosówka - co ciekawego nas czeka poza szlakiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 06, 2009 7:05 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 2:55 pm
Posty: 745
Lokalizacja: Sewilla
Piknie! Gdzie nocowaliście we Lwowie? Wycieczka w sezonie letnim jak rozumiem się odbyła. Mitycznej ukraińskiej łaźni nie było?

Ps. Świnia jest the best :mrgreen:

_________________
"Czego krzyczysz... co noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo. "(Józef Piłsudski)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 06, 2009 9:36 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 6:40 pm
Posty: 5
Nocowaliśmy u Pani Stefanii naprzeciwko Katedry Łacińskiej. Tam jest dużo Polaków i zawsze można u kogoś innego znaleźć nocleg, ale liczą sobie dość sporo jak na Ukrainę. Cen w hotelu nie sprawdzałem, ale może okazać się, że będzie taniej. Z tym że przewodniki nie znali ukraińskiego, więc nie też nie sprawdzali :)
A co do łaźni to mieliśmy tylko kąpiel w rzeczce, na której brzegu byli jacyś Ukraińcy, ale chyba nie było w tym lic mitycznego :)

_________________
Kosówka - co ciekawego nas czeka poza szlakiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 06, 2009 10:37 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2109
Dotarliście chyba na jakiś dziki koniec świata :rofl_an: :bowdown: :mrgreen: :devil2: albo na dziki zachód Ukrainy :abovelol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 06, 2009 11:01 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 21, 2008 8:58 pm
Posty: 659
Lokalizacja: Kraków
lukasz-l napisał(a):
Nocowaliśmy u Pani Stefanii naprzeciwko Katedry Łacińskiej. Tam jest dużo Polaków i zawsze można u kogoś innego znaleźć nocleg, ale liczą sobie dość sporo jak na Ukrainę. Cen w hotelu nie sprawdzałem, ale może okazać się, że będzie taniej. Z tym że przewodniki nie znali ukraińskiego, więc nie też nie sprawdzali :)
A co do łaźni to mieliśmy tylko kąpiel w rzeczce, na której brzegu byli jacyś Ukraińcy, ale chyba nie było w tym lic mitycznego :)

HaHa ;] podczas mojej wyprawy na Krym w maju też nocowaliśmy u Pani Stefani, szkoda tylko, że wode wyłączyli ;]

_________________
Pozdrawiam
https://picasaweb.google.com/dariusz.finster


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 07, 2009 12:46 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lip 24, 2006 7:21 am
Posty: 3052
Lokalizacja: Leytonstone
świnia na świnicy napisał(a):
osz! :mrgreen: :shock: :shock: :shock: :shock: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek


WTF?????? :shock:

:rofl_an:

_________________
Dar mądrości - to przede wszystkim umiejętność panowania nad swoją głupotą.

GG 8660406
Skype justka1983


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 07, 2009 2:10 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 2:55 pm
Posty: 745
Lokalizacja: Sewilla
regedarek napisał(a):
szkoda tylko, że wode wyłączyli ;]


Lwów od lat ma problem z wodą ze względu na swoje położenie geograficzne i niewydolny system wodociągowy. Co prawda ostatni raz byłam tam 3lata temu ale nie sądzę, aby cokolwiek w tej materii się zmieniło. Więc woda jest tylko rano i wieczorem. Paradoksem jest, że pomimo tego Lwów ma dość wysokie zużycie wody, wynikające z "napełniania" wszystkiego co się da po to, żeby wieczorem niezużytą najczęściej wodę wylać.

_________________
"Czego krzyczysz... co noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo. "(Józef Piłsudski)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 07, 2009 2:24 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 18, 2009 7:10 am
Posty: 127
Lokalizacja: inąd
Wycieczka udana. :)

Czy ja też mogę prosić o przepis na zupę jajeczną? :mrgreen:

_________________
Muminki Cię widzą, Muminki Cię śledzą, Muminki Cię znajdą, zabiją i zjedzą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL