Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 8:09 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lis 09, 2009 7:26 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Po przyjeździe nocnym pociągiem do Zakopanego zwróciliśmy się busem w stronę Siwej Polany, by odwiedzić po raz pierwszy najdalej na zachód położoną w Polsce część Tatr Zachodnich. Zamiary były ambitne - zdobycie najwyższych szczytów części zachodniej pasma, a następnie rozpoczęcie działań w rejonie słowackich Tatr Wysokich. Druga część planu nie została zrealizowana ( nagłe załamanie pogody 15 września połączone z intensywnymi opadami śniegu - nawet w Beskidach ).
Siwiańskie Turnie :
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 09, 2009 7:47 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
2008?

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 09, 2009 8:06 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 6:52 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Sosnowiec
peepe napisał(a):
2008?


No to teraz czekamy na relację pana Stonki.

_________________
- Ej, Panie Derechtórze! Mom takom, wicie, mature do godania... telobyk godoł, ino, wicie... nie wim, o cyim!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 09, 2009 8:56 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Dalej w górę przez dziewiczą dla nas Dolinę Chochołowską do schroniska na Polanie Chochołowskiej. Tam rezerwacja miejsc na noc, zostawiamy na miejscu duże plecaki i po przerwie - idziemy na Grzesia, z zamiarem osiągnięcia gór Rakoń i Wołowiec. Pogoda zachęca, więc czasu nie marnujemy. Na Grzesiu kilkadziesiąt osób, na Wołowcu też sporo - ale już mniej. Tam podejmujemy dalsze decyzje co robić . Wołowiec to pierwszy dwutysięcznik mojego Kolegi. Tymczasem ja ówcześnie miałem już Rysy na koncie ( zdobyte we wrześniu 2003 ) czy OP.Właściwie czasu do namysłu za dużo nie ma- wrześniowe dni do najdłuższych nie należą. Większość turystów idzie na Rohacze, my jednak widząc oblodzone trawy rezygnujemy z tego kierunku na korzyść wschodniego - wszak to na wschód od Wołowca wznosi się Raczkowa Czuba ( 2194 m ) - drugi najwyższy szczyt Tatr Zachodnich i nasz cel nr. 1 tego dnia :wink:

Ciąg dalszy relacji nastąpi niebawem.

Wcześniej tych zdjęć nie miałem na płycie i kompie - dlatego takie opóźnienie
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek [img][URL=http://img63.imageshack.us/i/tatry371.jpg/][img]http://img63.imageshack.us/img63/9876/tatry371.th.jpg[/img] Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek [img][URL=http://img257.imageshack.us/i/tatry377z.jpg/][img]http://img257.imageshack.us/img257/5805/tatry377z.th.jpg[/img]http://img63.imageshack.us/img63/1118/tatry376.th.jpg[/IMG][/URL] Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 09, 2009 9:07 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 10:48 pm
Posty: 1233
Lokalizacja: Warszwa
a ktoś mowił że mój aparat robi dziwne kolory

_________________
Jeśli zdajesz pytanie dlaczego chodzę po górach to znaczy że nie zrozumiesz odpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 09, 2009 9:35 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Co do wrażeń w opisywanym rejonie i dalszej części trasy - przede wszystkim w pamięć zapada widok z Polany Chochołowskiej na Kominiarski, oraz wspaniała panorama z Grzesia. Wyżej jest już tylko lepiej. Na szlaku z Wołowca spotkaliśmy tylko kilka osób idących w stronę Jarząbczego Wierchu. O wiele większym powodzeniem cieszyły się Rohacze. Piękne widoki z okolic Dziurawej Przełęczy na Jamnickie Stawy; sam masyw Jarząbczego z Raczkową robi wrażenie, jednak podejście dla mnie jak na Tatry nie było jakieś tragiczne - wszak 350 m w Tatrach to niedużo ( wystarczy sobie przypomnieć szlaki na Rysy czy Sławkowski ). Na Jarząbczym byliśmy ponad chmurami, tymczasem w Zakopanem, Krakowie i w Katowicach padał deszcz, po południowej stronie grani za to było słoneczne, bezchmurne niebo... Sam Jarząbczy osiągnęliśmy koło 16.00 ale zaryzykowaliśmy zdobycie Raczkowej Czuby mimo to, ponieważ była ona niemal na wyciągnięcie ręki z tamtąd. Na Jarząbczym spotkaliśmy pozostałość minionej epoki- słup z tablicą "Pozor ! statna hranica"Wrażenia na Raczkowej były niezapomniane...wspaniałe widoki na Niżne Tatry, w stronę Rohaczy, kapitalne sąsiednie olbrzymy - Starorobociański i Bystra, za nimi koronka Tatr Wysokich. Czuło się tam już wysokość - subiektywnie miałem wrażenie że jest ogromna, wszak prawie 2200 m. Na Starorobociańskim ktoś był ( było koło 17.00 ).Z Jarząbczego zeszliśmy przez Kończysty i Trzydniowiański Doliną Jarząbczą do schroniska na Polanie Chochołowskiej, przyjemność zdobycia b. wysokiego szczytu opłaciliśmy 2 - godzinną wędrówką w ciemności- szarówka zastała nas w okolicach Trzydniowiańskiego, a w schronie byliśmy o 22.00 . Już przed Kończystym Wierchem weszliśmy w piętro gęstych chmur, więc widoki i panoramy się skończyły. Ostatecznie udaliśmy się na zasłużony wypoczynek . Prawdopodobnie takiej trasy byśmy nie dali rady zrobić z ciężkimi plecakami [ które zostały w schronisku ]. Kolejne zdjęcia z tego dnia, a także relacja z następnego - w ciągu kilku najbliższych dni


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 10, 2009 7:09 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Jakub napisał(a):
Rysy na koncie ( zdobyte we wrześniu 2003


A od kiedy atakowałeś ? II światowej czy koreańskiej ?

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 10, 2009 7:55 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 19, 2009 9:18 pm
Posty: 740
Lokalizacja: nadal z Czechowa
Jakub napisał(a):
Na Jarząbczym byliśmy ponad chmurami


Strasznie lubię tą trasę! W napięciu czekamy na dalszą realcję. :)

_________________
Warunki były ciężkie, a góry bardzo górzyste.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 10, 2009 8:05 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn sie 17, 2009 9:49 pm
Posty: 405
Lokalizacja: Opole
Z właściwości obrazka wynika że są to zdjęcia z DV, czyli z kamery. Co by wyjaśniało ich słabą jakość. Jeśli nie to proszę o info czym robione (aparat ,obiektyw i jakieś orginalne dane exif)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 10, 2009 10:50 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Hej nie zdjęcia są z aparatu fotograficznego ( nie jest to najnowszy model czy też tzw. lustrzanka )


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 10, 2009 11:59 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
Cytuj:
Hej nie zdjęcia są z aparatu fotograficznego ( nie jest to najnowszy model czy też tzw. lustrzanka )

CHYBA JAKAŚ PRZETERMINOWANA KLISZA :mrgreen:
Cytuj:
2008?

w TYM ROKU PRAWDZIWEJ JESIENI W TATRACH NIE BYŁO :evil:
W SEZONIE OGÓRKOWYM MOZNA OŻYWIĆ FORUM JAKIMIŚ STARSZYMI RELACJAMI, PRZYNAJMNIEJ COŚ SIĘ DZIEJE

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 10, 2009 7:08 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Widoki z Jarząbczego i Raczkowej Czuby ( 2194m, Słowacja ):Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 10, 2009 9:16 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Mam nadzieję że zdjęcia się podobają ... W najbliższym czasie wrzucę resztę zdjęć z dnia 14.09.2008 - ostatniego dnia aktywnych działań w poprzednim roku.

A teraz relacja z drugiego dnia. Po zdobyciu Raczkowej Czuby w dniu poprzednim w tym rejonie do zdobycia z najwyższych szczytów pozostały tylko Starorobociański Wierch ( 2176 m ) i Bystra ( 2250 m ). Baraniec czy Banówka były nieosiągalne i zbyt odległe, do dzisiaj ich nie zaliczyliśmy ( i nic co na zachód od Wołowca ).

Po szybkim marszu w dół Doliny Chochołowskiej ( już niestety z plecakami ) - odbiliśmy wkrótce do Doliny Starorobociańskiej czarnym szlakiem. Aż do rejonu Starorobociańskiej Równi ( duża polana ) szlak wznosi się łagodnie w górę, pojawiają się też pierwsze widoki na Trzydniowiański, Starorobociański w głębi i zbocza Ornaku. O ile początkowo było słonecznie, o tyle potem zrobiło się pochmurno. Podejście na Siwą Przełęcz ( 1812 m ) z obciążeniem było bardzo mozolne i wielokrotnie odpoczywaliśmy po drodze ( chyba najgorsze podejście ze wszystkich jakie robiliśmy podczas tych 2 dni ). Wreszcie wyjście na grań ( tu już więcej ludzi niż w dolinie ) i potem interesujący fragment do granicy. Samo podejście na Starorobociański -w zakosy -strome i mozolne - tak więc najwyższy szczyt polskiej części Tatr Zachodnich padł dopiero po 14.20. Widoki w stronę Czerwonych Wierchów wspaniałe, ale ogólnie panorama mniej ciekawa niż z Raczkowej Czuby. Po namowie Współtowarzysza ( byłem już wyczerpany ) idziemy szybko na Bystrą - odcinek podgraniowy pokonujemy b. szybko, po czym na szczyt idziemy niebieskim szlakiem słowackim ( polecam bo szlak czerwony na Błyszcz poprowadzony w strome zakosy jest z pewnością mozolny ) trawersującym N-W zbocze Bystrej. Na szczycie jesteśmy dopiero koło 16.30 - jak na wrzesień i taką wysokość jest bardzo późno. Spotykamy tu tylko dwóch niezwykle ambitnych turystów z Rabki, którzy przyszli tu z ... Wołowca. Na szczycie jesteśmy 10 minut, najciekawsze widoki są na Kopy Liptowskie i Tatry Wysokie, Krywań już jest stąd dość blisko. Ale uważam że panorama z Raczkowej nie ma sobie równych i nic jej nie przebije w Zachodnich. Nie dość że są wysokie chmury to jeszcze w dole b. gęste przewalające się przez przełęcze ( np. Pyszniańską czy w grani Ornaku ). Jak się później okazało oznaczało to zwiastun rychłej zmiany pogody na fatalną - frontową połączoną z gwałtownym ochłodzeniem. Szybko niemal przebiegamy grań Ornaku ( ale cudów nie ma - na Siwej jesteśmy po 18.00) i już gdy robi się ciemno schodzimy z Suchego Wierchu Ornaczańskiego na Iwaniacką Przełęcz. Tam już zupełny mrok - mimo to propozycja noclegu tamże zostaje odrzucona. Po zgubieniu szlaku w lesie ( koryto potoku wyschniętego nas zmyliło ) koło 22.00 po bardzo długim zejściu meldujemy się wyczerpani w schronisku Ornak ( 1100 m ) w Dolinie Kościeliskiej. W nocy nastąpiło załamanie pogody, cały następny dzień ( niedziela ) padał deszcz, a media już donosiły o sporej ilości świeżego śniegu na Kasprowym Wierchu i upadku Lehman Brothers w USA. w tych okolicznościach przyrody 15-go schodzimy w ulewie Doliną Kościeliską wśród tłumów do Kir, dalej busem do Zakopanego. Tam po upewnieniu się że dupówa będzie trzymać tydzień jak nie dłużej ewakuujemy tyłki autokarem do Krakowa, a z tamtąd pociągiem do Katowic. Bądź co bądź trochę podziałaliśmy - 2 najwyższe szczyty Tatr Zachodnich w ogóle zdobyte, Starorobociański zaliczony, okolice Chochołowskiej zwiedzone. Na przyszłość pozostają już tylko najdalej na zachód położone słowackie szczyty- od Rohaczy po rejon Siwego Wierchu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 11, 2009 2:27 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn sie 17, 2009 9:49 pm
Posty: 405
Lokalizacja: Opole
Ja tylko chciałem ewentualnie pomóc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 12, 2009 1:05 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Ostatnie zdjęcia - dzień drugi.
Obrazek Obrazek Obrazek [img][img]http://img211.imageshack.us/img211/1768/tatry445.jpg[/img]http://g.imageshack.us/img211/tatry445.jpg/1/ Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 12, 2009 1:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Jakub napisał(a):
Mam nadzieję że zdjęcia się podobają

Owszem, gustowny fiolecik. Ale żeby od razu "zdjęcia"..?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 12, 2009 1:52 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz sie 06, 2009 5:37 am
Posty: 795
Trasa ładna, ale fotek szkoda.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 12, 2009 2:14 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Hej te fotki - dokładnie już nie pamiętam - ale jeżeli- być może- zostały trochę podrasowane/obrobione komputerowo bo ja se je w przeciwieństwie do tych z tego roku- do albumu wywołałem ( w formacie 13*18 - potem to wklejać musiałem bo ciężko znaleźć album na tak duże foty. zresztą impreza była średnio opłacalna bo z albumem to 140 zł zapłaciłem ) spoko


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 12, 2009 2:40 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 17, 2007 7:57 pm
Posty: 3449
Lokalizacja: Tczew
fajnie jest obejrzeć jesienne zdjęcia! Plus za zacięcie :wink:

_________________
Mądry wycof nigdy nie przynosi ujmy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 12, 2009 2:43 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 20, 2009 2:03 pm
Posty: 813
Lokalizacja: Łorsoł City
datownik psuje troche urok fotek, szczególnie ten niebieki (niewiele brakuje a byłby na pół foty)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 12, 2009 5:01 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 6:53 pm
Posty: 286
Lokalizacja: Zakopane
Jakub napisał(a):
Hej te fotki - dokładnie już nie pamiętam - ale jeżeli- być może- zostały trochę podrasowane/obrobione komputerowo bo ja se je w przeciwieństwie do tych z tego roku- do albumu wywołałem ( w formacie 13*18 - potem to wklejać musiałem bo ciężko znaleźć album na tak duże foty. zresztą impreza była średnio opłacalna bo z albumem to 140 zł zapłaciłem ) spoko

Spoko ...
Mnie osobiście bardziej podchodzi taka tonacja:
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 12, 2009 6:48 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Dzięki za spostrzeżenia :) cóż mogę jeszcze ciekawego powiedzieć w temacie- no przede wszystkim że jak o tą relację chodzi to wszystko, ale jednak szykuje się niebawem kolejna, rodem z prawdziwego "jądra" całych Tatr :thumleft: ...

A w kolejnym sezonie turystycznym w roku 2010 postaram się nadrobić zaległości w ściśle słowackiej części Zachodnich, i jest niemal pewne że tym razem wezmę własny aparat - i - miejmy nadzieję- jakość zdjęć będzie wpełni zadowalająca. ( ale i tak ja do wybrednych nie należę; może już bardziej razi mnie trzęsący się obraz rodem z amatorskiej kamery )


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL