Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Śr cze 26, 2024 2:14 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lut 01, 2010 12:55 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 01, 2010 1:49 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn kwi 20, 2009 11:34 pm
Posty: 1491
Lokalizacja: zdecydowanie za daleko
:arrow: http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=632

_________________
wiśnia jest wiśnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 01, 2010 2:23 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Jaki wyrok za tą rażącą pomyłkę? Od razu bezwzględny ban? Czy też może z zawieszeniem? Oczywiście pod warunkiem dobrego sprawowania. No i podziw dla perfekcyjnej znajomości forum. Przyznam się, że nie wiedziałem o takim wątku.
Pod względem jednak znajomości zasad programu na którym działa forum niestety pała i to z minusem. Trzeba było mi na PW zwrócić uwagę a wtedy, cały przepełniony wstydem bym miał szansę tu zlikwidować a tam umieścić. Niestety jednak, przyklepałaś Koleżanko swoim postem tą "zbrodnię" i jestem bez szans. Pozostaje liczyć na moderatora, pewnie się będzie strasznie gniewał i wymyśli jakąś solidną karę. A Koleżance pewnie przyzna w uznaniu usług tytuł Strażnika Czystości Forum. Tak nawiasem - dawno już był potrzebny, te okropne offtopy prawie w każdym wątku już od dawna mnie napawały wstrętem i odrazą! :oops: :oops: :oops:

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 01, 2010 9:33 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 6:56 pm
Posty: 758
Lokalizacja: Las Vegas
"pstryki" ze spaceru zamieszcza w relacjach jak "żółtodziób" a oburzony i sarkastyczny jak zwykle ...

pierwsza fota to z noki :?: :?: :?: chyba na zoomie cyfrowym :lol: pozostałe już chyba z olimpusa, tyle że ciekawy temat (morze z zimie) nieciekawie pokazany ...

no, ale to tylko moje zdanie amatora ... ale skoro ktoś zamieszcza foty do oceny to chyba liczy a komentarz ...

_________________
Żyj tak abyś po latach mógł powiedzieć-przynajmniej się nie nudziłem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 01, 2010 9:40 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn kwi 20, 2009 11:34 pm
Posty: 1491
Lokalizacja: zdecydowanie za daleko
karlos napisał(a):
"pstryki" ze spaceru zamieszcza w relacjach jak "żółtodziób" a oburzony i sarkastyczny jak zwykle ...


Amen.

_________________
wiśnia jest wiśnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 01, 2010 10:49 am 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
karlos napisał(a):
ierwsza fota to z noki

Marka aparatu: OLYMPUS IMAGING CORP.
Model aparatu: E-420
Data zdjęcia: 2010:01:31 15:24:15
Lampa błyskowa: Nie (Automatyczny)
Długość ogniskowej: 150.0mm
Czas ekspozycji: 0.0031 s (1/320)
Przesłona: f/7.1
Czułość ISO: 100
Balans bieli: Automatyczny
Pomiar światła: Matrycowy
Program ekspozycji: Program kreatywny (oparty na dużej głębi ostrości)
Opis: OLYMPUS DIGITAL CAMERA

;)

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 01, 2010 11:54 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 6:56 pm
Posty: 758
Lokalizacja: Las Vegas
karlos napisał(a):
pozostałe już chyba z olimpusa



Konrad wiem co to exif i jak go sprawdzić 8) co nie zmienia faktu że pierwsza foto "kaszana" ... napewno duży crop, który miał pokazać pływające mewy :lol:

w relacjach nie zawsze chodzi o superhiper foty tylko o wydarzenie, opowieść, spotkanie misia na szlaku itp. wtedy fota misia może być walnięta nawet komórką :wink: ważne że mamy dowód na istnienie tych niedzwiedzi, czy też ciekawego zdarzenia ...

a tu co "relacja ze spaceru z psem po plaży" :?: :?: :?: brak komentarza, więc chyba chodzi o foty ... a foty jakie są każdy widzi :oops:

_________________
Żyj tak abyś po latach mógł powiedzieć-przynajmniej się nie nudziłem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 01, 2010 12:11 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
piękne góry

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 01, 2010 1:27 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
karlos napisał(a):
a tu co "relacja ze spaceru z psem po plaży" brak komentarza, więc chyba chodzi o foty ... a foty jakie są każdy widzi

Karlosie - zdjęcia umieszczone zaledwie w kilka godzin po ich zrobieniu, nie było wiele czasu na przemyślenia, chodziło mi raczej o pokazanie dość niezwykłego stanu, który jak mieszkam 50 lat nad morzem zdarzył się chyba dopiero w takim nasileniu po raz DRUGI. Dodatkowa trudność to spora ilość ludzi na plaży, ale to niestety nie moja wina, że akurat w niedzielę zdarzył się pierwszy słoneczny dzień od dwóch tygodni a dwa tygodnie temu tam było zupełnie "normalnie".
Nieszczęsne pierwsze zdjęcie, które Cię tak poruszyło do głębi wrażliwego na sztukę jestewstwa, wcale nie ma na celu pokazanie ptaszków, takich mam z wczoraj od cholery - próbowałem, pewnie nieudolnie, ale co robić, pokazać dość rzadkie jak na tą szerokość geograficzną i otwarte morze (nie zatokę) zjawisko - BAŁTYK ZACZĄŁ ZAMARZAĆ! - to się ostatni raz zdarzyło ponoć w 1947 roku. Wczoraj było -5, dziś jest +2, więc proces się zatrzymał, co będzie dalej, Bóg raczy wiedzieć.
Na dzisiaj jest tak, że pas szerokości ok. 6 metrów od linii brzegowej w głąb morza jest zamarznięty i wygląda jak coś w rodzaju lodowego "pilnika" a za nim zostały skute lodem fale ( wysokości ok. 1 metra) przy których przekraczaniu przydałyby się raki.

Przykro mi, że moje zdjęcia nie zaspokoiły Twoich głębokich potrzeb artystycznych, Karlosie, a ich niewłaściwe umieszczenie tak zgorszyło Luizę. Co do drugiego jest rada - nożyczki moderatora, a na pierwsze jeszcze lepsza - wsiadaj Karlosie w cokolwiek i wal nad morze - wykonasz wtedy cud - zdjęcia, które tu wszystkich rzucą na kolana a ja, nędzny cykacz, będę wył z bólu jak zbity pies.

A propos psa - gdzie Karlosie dojrzałeś jakiegoś psa a już w szczególności mojego??? :roll:

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 01, 2010 3:02 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 6:56 pm
Posty: 758
Lokalizacja: Las Vegas
Markiz napisał(a):
Karlosie - zdjęcia umieszczone zaledwie w kilka godzin po ich zrobieniu, nie było wiele czasu na przemyślenia

to akurat widać ...
Markiz napisał(a):
pokazanie dość niezwykłego stanu, który jak mieszkam 50 lat nad morzem zdarzył się chyba dopiero w takim nasileniu po raz DRUGI.

oraz

pokazać dość rzadkie jak na tą szerokość geograficzną i otwarte morze (nie zatokę) zjawisko - BAŁTYK ZACZĄŁ ZAMARZAĆ! - to się ostatni raz zdarzyło ponoć w 1947 roku. Wczoraj było -5, dziś jest +2, więc proces się zatrzymał, co będzie dalej, Bóg raczy wiedzieć.

od tego powinienieś zacząć i nie męczyć nas pytaniem "co autor miał na myśli :roll: :?: wtedy sprawa wygladałaby zupełnie inaczej i starałbym się owo zjawisko dostrzec na tych fotach (co nie byłoby jednak łatwe) ..
Markiz napisał(a):
Nieszczęsne pierwsze zdjęcie, które Cię tak poruszyło do głębi wrażliwego na sztukę jestewstwa

wcześniej juz pisałem, czasami ważniejsza od jakości jest treść ... nie lubię tylko obłudników, którzy krytykują innych, (umieszczaja posty nie w temacie, robią foty "z komórki") a sami wala "pstryki" byle jakiej jakości, nie w temacie, bez opisu ... a na zwrócenie uwagi mają tylko oburzenie i sarkazm :roll:
Markiz napisał(a):
Przykro mi, że moje zdjęcia nie zaspokoiły Twoich głębokich potrzeb artystycznych, Karlosie

hehe wchodząc wogóle na to nie liczyłem, miałem tylko cichą nadzieję, że zobaczę coś ciekawego ... nie na miare "herbatki po beduińsku" ale mimo wszystko ciekawego ... o ile samo zjawisko napewno było ciekawe (nigdy czegoś takiego nie widziałem) to niestety nie pokazałeś tego wogóle ... pierwsza fota >>> poza konkuręcją ... następne pokazują plażę w śniegu i nie widać gdzie owo zamarzanie morza ... potem jakieś mewy i zamarznięte słupy, a zjawiska nie widać ...
Markiz napisał(a):
wsiadaj Karlosie w cokolwiek i wal nad morze - wykonasz wtedy cud - zdjęcia

jeśli chodzi o mewki, ptaszki, stateczki to "coś" tam mam w swoich zbiorach :D ale czy powalają na kolana, nie mnie oceniać :roll: wkońcu jestem tylko amatorem z jakimś tam bladym pojęciem o GO przysłonach, a szkół fotograficznych nie kończyłem 8)

_________________
Żyj tak abyś po latach mógł powiedzieć-przynajmniej się nie nudziłem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 52 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL