Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N lip 07, 2024 5:41 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wysoka ;)
PostNapisane: Pn cze 14, 2010 12:55 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 9:46 pm
Posty: 4471
Lokalizacja: GEKONY
Od dłuższego czasu wyczekujemy okna pogodowego żeby wybrać się na jakąś eskapadę. Trafia się w końcu odrobina słońca w wolny dzień i wieczorem decydujemy się na Wysoką... tą niższą Wysoką bo koło Szczawnicy. W składnie ja, Ewa i nasz nie uśmiechnięty kierowca – puchaty. Chcieliśmy wyjechać o ósmej, a najlepiej o siódmej jednak wiedzieliśmy, że mogą być problemy ze wstawaniem więc przed dziewiątą dopiero ruszaliśmy w trasę. Z pierwszym piwem wytrzymujemy aż do Myślenic i już widzimy, że pogoda tego dnia będzie po naszej stronie. Dojeżdżamy do Szlachtowej za Szczawnicą i stamtąd żółtym szlakiem idziemy w stronę Wysokiego Wierchu. Wyprzedzamy po drodze sporo osób co może zwiastować tłumy na Wysokiej i w Wąwozie Homole. Słońce grzeje, pojedyncze chmury na niebie, jest pięknie i widoki na tatry jakich z tej odległości jeszcze nie widziałem. Pierwszy postój robimy w lesie za Durbaszką i przy ścieżce rozkładamy się z chlebem, serkami, margaryną i sztućcami, prawie jak restauracja. Posilamy się i po krótkim odpoczynku ruszamy ostro do przodu. Przy odbici na Wąwóz Homole zagaduje do grupki osób z mapą bo widze, że nie bardzo wiedzą gdzie iść, a sami wybraliśmy się bez mapy. Szybkie spojrzenie i mówię, że musimy się wrócić jakieś 20 metrów i iść prosto, a nie w lewo, gość mi na to odpowiada, że lepiej trzymać się czarnego szlaku... informuję go, że to granica nie szlak.

W ostatnim podejściu na Wysoką coraz więcej widoków na Trzy Korony i tatry, a na szlaku koszmarne metalowe schody! Na szczycie tylko kilka rodzin z marudzącymi dzieciakami, rozbijamy się po drugiej stronie szczytu, ZTGMujemy, robimy krótką sesję zdjęciową delektujemy się słońcem. Po takim godzinnym delektowaniu się widzimy, że spiekliśmy się i wyglądamy jak buraki. Schodzimy przez Wąwóz Homole, zahaczając po drodze o jakieś ścieżki dydaktyczne i pijąc kolejne piweczka (ochłodzone w strumieniu). Schodzimy niżej i... znowu te paskudne schody, drewniane, połamane i bez barierek pasowały o wiele lepiej. Dalej już droga asfaltem do samochodu, kąpiel w zimnym strumieniu i możemy szczęśliwi dusić się w korku do Krakowa.

Obrazek
Nie obyło się bez awantury.

Trochę więcej zdjęć na GEKONACH.

_________________
A ja dalej jeżdżę walcem, choćby pod wałek trafić miał cały świat.

http://summitate.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 14, 2010 7:53 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
Nie byłam jeszcze na Wysokiej,jakoś tak nigdy nie po drodze :oops: a Homole to pamiętam ledwo,ledwo z jakiejś licealnej wycieczki-chyba w pierwszej klasie,wtedy to się modliliśmy żeby już się skończyło to łażenie,co innego było w głowach :twisted: :roll: może na jesień skoczę w tamte rejony :)

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 16, 2010 10:52 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 9:46 pm
Posty: 4471
Lokalizacja: GEKONY
Wąwóz Homole chyba każdy w liceum musiał odwiedzić :lol:
Ja byłem nawet dwa razy, dopiero przy trzecim podejściu udało się szczytować :oops: :lol:

_________________
A ja dalej jeżdżę walcem, choćby pod wałek trafić miał cały świat.

http://summitate.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 16, 2010 10:59 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
żona tam aktualnie harcuje :)

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 16, 2010 11:03 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 2:55 pm
Posty: 745
Lokalizacja: Sewilla
kefir napisał(a):
Wąwóz Homole chyba każdy w liceum musiał odwiedzić Laughing

Nie każdy! My z dalekiego wschodu (czyt. z Zamościa;) ) jeździliśmy w Góry Świętokrzyskie i do Krasnobrodu. O ile w ogóle gdzieś jeździliśmy...

_________________
"Czego krzyczysz... co noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo. "(Józef Piłsudski)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL